Ekonomski eksperti sa krste oblace pampers pelene

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A mogu li tih 10.000 radnika iz kooperantskih firmi praviti djelove za ffiatov program?

Nešto nevjerujem da će Italijani dovlačiti baš sve djelove i ovde samo sklapati aute.

Uostalom što kolega reče, ako je njih 10.000 pravilo djelove za 10.000 auta godišnje i nisu nizašta drugo nego za otkaz.

ne mogu jer za tako nesto nisu tehnicki osposobljeni a i delove za fiatova vozila ce proizvoditi fabrike u italiji dok ce se u srbiji samo vozila sklapati .

tacnije ovo je italijanima ekstra dil, jer oni preko ovoga dobijaju trziste rusije da prodaju na njemu sopstvena vozila bez carine a na taj nacin u stvari uposljavaju sopstvenu privredu.

ne znam da li razumes, al kooperanti uposljavaju mnogo vise radnika nego sama fabrika u kojoj se samo sklapaju automobili od datih delova.

recimo kooperanti zaposljavaju 3-4 puta vise ljudi minimalno od same fabrike.

na ovaj nacin su italijani uposlili minimum 20.000 svojih radnika koji ce prodavati ono sto proizvedu na trzistu rusije bez carine preko cinjenice da srbija ima ugovor o bescarinskoj uniji sa rusijom ,koji je potpisao Seselj, i na osnovu toga ce u srbiji prakticno radnici zastave samo sklapati automobil od italijanskih delova , lepiti na njega znak made in srbia i terati ga za rusiju.

prakticno kompletni automobili se i dalje proizvode u italiji. u srbiji se samo sklapaju i teraju dalje.

zato je dinkic lazovcina kada kaze da ce zahvaljujuci ovome srbija povecati izvoz za milijardu eura.

izvoz ce verovatno biti preko milijarde eura, ali ce se povecati i uvoz za nekih 700-800 miliona eura , jer ce se svi delovi za ta fiat vozila uvoziti iz italije i nece se proizvoditi kod nas.

Ovde ljudi ne kapiraju da fabrika automobila samo sklapa automobile, dok delove za fabriku proizvode druge firme. I da te fabrike uposljavaju mnogo vise ljudi nego sama fabrika koja iz tih delova sklapa auto.
 
wow, pokusaj sarkazma... ipak je za tako nesto potrebno imati i ponesto duhovitosti i inteligencije
wow, pokušaj pokopavanja...ipak je za tako nešto potrebno imati i argumente ;)
ali stoka na vlasti , nije nista uradila po tom pitanju, tako da radnici tih fabrika ovaj trenutak docekuju skroz nespremni i oni ce u ovom trenutku ostati bez bilo kakve proizvodnje jer stari program se gasi a novom se nisu prilagodili i za njega se nisu spremili.
a sto je to tako je krivica drzave jer su sve te fabrike koje zaposljavaju tih 10.000 radnika u vlasnistvu drzave.

:lol: Ti stvarno pokušavaš najozbiljnije da dokažeš da su svi ti ljudi i sve te firme živeli samo i isključivo od juga?
A btw, otkud ti to da su svi kooperanti u vlasništvu države? Daj spisak kooperanata :D
 
ne mogu jer za tako nesto nisu tehnicki osposobljeni a i delove za fiatova vozila ce proizvoditi fabrike u italiji dok ce se u srbiji samo vozila sklapati .

tacnije ovo je italijanima ekstra dil, jer oni preko ovoga dobijaju trziste rusije da prodaju na njemu sopstvena vozila bez carine a na taj nacin u stvari uposljavaju sopstvenu privredu.

ne znam da li razumes, al kooperanti uposljavaju mnogo vise radnika nego sama fabrika u kojoj se samo sklapaju automobili od datih delova.

recimo kooperanti zaposljavaju 3-4 puta vise ljudi minimalno od same fabrike.

na ovaj nacin su italijani uposlili minimum 20.000 svojih radnika koji ce prodavati ono sto proizvedu na trzistu rusije bez carine preko cinjenice da srbija ima ugovor o bescarinskoj uniji sa rusijom ,koji je potpisao Seselj, i na osnovu toga ce u srbiji prakticno radnici zastave samo sklapati automobil od italijanskih delova , lepiti na njega znak made in srbia i terati ga za rusiju.

prakticno kompletni automobili se i dalje proizvode u italiji. u srbiji se samo sklapaju i teraju dalje.

zato je dinkic lazovcina kada kaze da ce zahvaljujuci ovome srbija povecati izvoz za milijardu eura.

izvoz ce verovatno biti preko milijarde eura, ali ce se povecati i uvoz za nekih 700-800 miliona eura , jer ce se svi delovi za ta fiat vozila uvoziti iz italije i nece se proizvoditi kod nas.

Ovde ljudi ne kapiraju da fabrika automobila samo sklapa automobile, dok delove za fabriku proizvode druge firme. I da te fabrike uposljavaju mnogo vise ljudi nego sama fabrika koja iz tih delova sklapa auto.

Opet lazne cinjenice.
O tom bescarinskom ugovoru se tek pregovara, pricali smo o tome ovde pre neki dan.....:dash::dash:
 
wow, pokušaj pokopavanja...ipak je za tako nešto potrebno imati i argumente ;)


:lol: Ti stvarno pokušavaš najozbiljnije da dokažeš da su svi ti ljudi i sve te firme živeli samo i isključivo od juga?
A btw, otkud ti to da su svi kooperanti u vlasništvu države? Daj spisak kooperanata :D

pa ziveli su iskljucivo od proizvodnje delova za zastavu. samo su od toga ziveli jer nisu tehnicki osposobljeni ni sa opremom ni sa radnom snagom da proizvode nesto drugo. a sto nisu je krivica samog vlasnika tj drzave koja nije htela da ulozi novac u nove masine i edukaciju tih ljudi tako da mogu da proizvode auto delove drugih marki i proizvodjaca.

eto to recimo rade grci i turci. 90% auto delova za vozila proizvedena u nemackoj italiji i francuskoj kod nas su turske ili grcke proizvodnje. znaci desetine hiljada turaka i grka zive od prodaje i proizvodnje kopija originalnih auto delova koji su prilicno jeftiniji nego ovi originalni.
 
Opet lazne cinjenice.
O tom bescarinskom ugovoru se tek pregovara, pricali smo o tome ovde pre neki dan.....:dash::dash:

ugovorj e ziva istina i potpisan je. pregovara se samo da se na listu proizvoda dodaju neki novi kao i automobili.

a vi ne bi ste imali sa cime da pregovarate da genijalac seselj nije isposlovao pre svega potpisivanje takvog ugovora.

koliko je taj ugovor jaka stvar najbolje govori cinjenica ad je srbija jedina drzava van zajednice nezavisnih drzava, koja sa rusijom ima potpisano nesto tako.
 
drzavu nam vode glupi ljudi.



ali stoka na vlasti , nije nista uradila po tom pitanju, tako da radnici tih fabrika ovaj trenutak docekuju skroz nespremni i oni ce u ovom trenutku ostati bez bilo kakve proizvodnje jer stari program se gasi a novom se nisu prilagodili i za njega se nisu spremili.
a sto je to tako je krivica drzave jer su sve te fabrike koje zaposljavaju tih 10.000 radnika u vlasnistvu drzave.

Ako sam dobro razumio, hoćeš da kažeš da vlasnici Zastavinih auta trebaju požuriti do prodavnice i kupe zalihu djelova za svoje krševe jer čim se potpiše ugovor sa Italijanima prestaje njihova proizvodnja.

Dobro da si mi otvorio oči, idem odmah do prodavnice da pokupujem sve djelove za Zastavine aute koje nađem, jer za jedno godinu dana kad se potroše zalihe nov kočioni cilindar za Yuga ima da vrjedi svoju težinu u zlatu.

Još jednom hvala.
 
takodje sobzirom da ce nova fabrika biti u bescarinskoj zoni kragujevca, srbija od tih delova nece moci da naplati ni carinu ni PDV , znaci budzet ce biti ostecen za minimum 100 miliona eura godisnje samo zbog toga sto italijani nece morati da placaju carinu i pdv na delove koje uvoze u srbiju da sklapaju vozila za trziste rusije.....
 
elem, cilj je samo da cestitam kragujevcanima sto su izdrzali sve ove godine bede, i sto su sacuvali fabriku koja ce im u sledecim godinama doneti bolji zivot , kako za njih tako za ceo grad i regiju............:ok:

Drago mi je sto su docekali da Kragujevac, od ruinirane socrealisticke tvorevine , postaje moderan industrijski centar regiona.............:super:
sve je to slatkorečivo i sjajno, al sačekajmo mi da se cela ta stvar razvije, pa ćemo se onda radovati.

šta ste se svi primili ko saučešće.
 
pa ziveli su iskljucivo od proizvodnje delova za zastavu. samo su od toga ziveli jer nisu tehnicki osposobljeni ni sa opremom ni sa radnom snagom da proizvode nesto drugo. a sto nisu je krivica samog vlasnika tj drzave koja nije htela da ulozi novac u nove masine i edukaciju tih ljudi tako da mogu da proizvode auto delove drugih marki i proizvodjaca.

eto to recimo rade grci i turci. 90% auto delova za vozila proizvedena u nemackoj italiji i francuskoj kod nas su turske ili grcke proizvodnje. znaci desetine hiljada turaka i grka zive od prodaje i proizvodnje kopija originalnih auto delova koji su prilicno jeftiniji nego ovi originalni.

Pusti Grke i Turke, daj ti spisak tih kooperanata da vidimo u čijem su vlasništvu i šta to proizvode, ako uopšte znaš šta su to kooperanti...I reci, hoće li da pukne Tigar ako se ugasi Zastavin program?
 
Ako sam dobro razumio, hoćeš da kažeš da vlasnici Zastavinih auta trebaju požuriti do prodavnice i kupe zalihu djelova za svoje krševe jer čim se potpiše ugovor sa Italijanima prestaje njihova proizvodnja.

Dobro da si mi otvorio oči, idem odmah do prodavnice da pokupujem sve djelove za Zastavine aute koje nađem, jer za jedno godinu dana kad se potroše zalihe nov kočioni cilindar za Yuga ima da vrjedi svoju težinu u zlatu.

Još jednom hvala.

ja hocu da kazem, da se automobili zastava programa vise ne proizvode i da automatski staje prodaja delova za date automobile tj opada geometrijskom progresijom . recimo fabrike koje su proizvodile motore za zastava program, automatski svi gube posao , dok ce ovi koji su recimo proizvodili hladnjake posao izgubiti malo kasnije. jer motora za yugo ne kupuje niko ziv , dok ostale potrosne delove kupuje dok mu yugo ne crkne i ne stane. a kad do toga dodje gurne ga u prvi jarak.
 
Pusti Grke i Turke, daj ti spisak tih kooperanata da vidimo u čijem su vlasništvu i šta to proizvode, ako uopšte znaš šta su to kooperanti...I reci, hoće li da pukne Tigar ako se ugasi Zastavin program?

tigar nece da pukne jer tigar ne proizvodi za zastavu samo vec proizvodi za celu srbiju a i izvozi.

dok ove druge fabrike iz batocine rakovice i sombora ce da puknu jer su oni samo proizvodili za zastavu i ni za koga vise. potpisivanjem ugovora sa fiatom stara fabrika zastava automobili prestaje da postoji i njen proizvodni program se gasi automatski sto znaci da te fabrike nece imati vise kome da prodaju svoje proizvode. neke ce moci da prodaju svoje delove kao rezervne dok druge kao fabrika motora nece jer kao sto sam objasnio motora za yuga kad mu otkaze ne kupuje niko vec yuga otera na otpad.
 
tigar nece da pukne jer tigar ne proizvodi za zastavu samo vec proizvodi za celu srbiju a i izvozi.

dok ove druge fabrike iz batocine rakovice i sombora ce da puknu jer su oni samo proizvodili za zastavu i ni za koga vise. potpisivanjem ugovora sa fiatom stara fabrika zastava automobili prestaje da postoji i njen proizvodni program se gasi automatski sto znaci da te fabrike nece imati vise kome da prodaju svoje proizvode. neke ce moci da prodaju svoje delove kao rezervne dok druge kao fabrika motora nece jer kao sto sam objasnio motora za yuga kad mu otkaze ne kupuje niko vec yuga otera na otpad.

:lol: Nemoj da se praviš blesav....koje tačno "druge fabrike", šta proizvode, u čijem su vlasništvu i koliko aktivno zaposlenih a potencijalno otpuštenih radnika imaju?
 
pa ziveli su iskljucivo od proizvodnje delova za zastavu. samo su od toga ziveli jer nisu tehnicki osposobljeni ni sa opremom ni sa radnom snagom da proizvode nesto drugo. a sto nisu je krivica samog vlasnika tj drzave koja nije htela da ulozi novac u nove masine i edukaciju tih ljudi tako da mogu da proizvode auto delove drugih marki i proizvodjaca.

eto to recimo rade grci i turci. 90% auto delova za vozila proizvedena u nemackoj italiji i francuskoj kod nas su turske ili grcke proizvodnje. znaci desetine hiljada turaka i grka zive od prodaje i proizvodnje kopija originalnih auto delova koji su prilicno jeftiniji nego ovi originalni.

I šta sad, treba lijepo, slatko sa šlagom da ih zamolimo:

"Draga gospodo kooperanti najpropalije fabrike u Srbiji. Izvinite što sam toliko drzak da Vam se obratim, ali ako biste bili toliko ljubezni da nas udostojite svojom pažnjom i da se prekvalifikujete za proizvodnju Fiatovih djelova. Najponiznije Vas molim da oprostite mojoj malenkosti šta sam se drznuo obratiti Vam se. Hvala."

Jeli to trebalo? Eto učinjeno je i šta sad?
 
Ovo za Italijanski je istina. Ovo za karabinjere trvrdim da lažeš. Generalno, italijanska policija, a posebno karabinjeri, kao deo vojske - nisu korumpirani. Nikada ovde nisam čula za ništa slično vezano za njih.
Resto - imala si priliku da sretneš seljobere ali to nije teško kada se ima u vidu da Italijana ima šezdeset miliona. Ako ti se Italija ne sviđa - ostani kod kuće, niko ovde neće plakati za tobom :bye:
ok, posto si se drznuo da kazes
nesto tako suludo (da lazem u vezi sa
svojim karabinjeri iskustvom) stavicu te
na ignore listu... jer tvrdim da si neotesana
budala koja moze da sere u prazno

Ne samo da su cekali mito, nego kada
su videli da nece biti nista od toga
samo su podigli repove i nisu nam napisali nikakvu kaznu jer je ceo slucaj
bio napumpan i izmisljen da ukoliko smo neuke budale platimo njima

da nas ostave na miru
ali na srecu, niti smo nepismeni, niti smo budale, niti dozvoljavamo da nas zovu lazovima

mozes da zamislis da sam ti lupila samarcinu, skocila na stopalo i nazvala bestidnim krelcem

odvratno ophodjenje koje nicim nisam zasluzila, pa covece... ja bih te tuzila u realnom zivotu, samo da znam ko si ... skote jedan!

ne brini... u Italiju idem samo ako mi nesto treba, uopste ne ceznem za njima... meni su oni najgori crni cigani.. kao sto rekoh
uvek postoje izuzeci... pa i medju njima moze covek da naleti na coveka
 
ok, posto si se drznuo da kazes
nesto tako suludo (da lazem u vezi sa
svojim karabinjeri iskustvom) stavicu te
na ignore listu... jer tvrdim da si neotesana
budala koja moze da sere u prazno

Ne samo da su cekali mito, nego kada
su videli da nece biti nista od toga
samo su podigli repove i nisu nam napisali nikakvu kaznu jer je ceo slucaj
bio napumpan i izmisljen da ukoliko smo neuke budale platimo njima

da nas ostave na miru
ali na srecu, niti smo nepismeni, niti smo budale, niti dozvoljavamo da nas zovu lazovima

mozes da zamislis da sam ti lupila samarcinu, skocila na stopalo i nazvala bestidnim krelcem

odvratno ophodjenje koje nicim nisam zasluzila, pa covece... ja bih te tuzila u realnom zivotu, samo da znam ko si ... skote jedan!

ne brini... u Italiju idem samo ako mi nesto treba, uopste ne ceznem za njima... meni su oni najgori crni cigani.. kao sto rekoh
uvek postoje izuzeci... pa i medju njima moze covek da naleti na coveka


Auuu, j6t. Ti bi tužila čoveka :eek: Udarila šamar, skočila na stopalo? Pa rečnik? Ne razumem. Ti si neka preosetljiva? Nemoj da se ljutiš, ali mislim da ovakva reakcija nije baš normalna... Niti te je bilo ko nešto uvredio, time što sumnja u tvoje reči... ja isto sumnjam u mito karabinjerima, ali ne želim da ti išta kažem više...
 
ok, posto si se drznuo da kazes
nesto tako suludo (da lazem u vezi sa
svojim karabinjeri iskustvom) stavicu te
na ignore listu... jer tvrdim da si neotesana
budala koja moze da sere u prazno

Ne samo da su cekali mito, nego kada
su videli da nece biti nista od toga
samo su podigli repove i nisu nam napisali nikakvu kaznu jer je ceo slucaj
bio napumpan i izmisljen da ukoliko smo neuke budale platimo njima

da nas ostave na miru
ali na srecu, niti smo nepismeni, niti smo budale, niti dozvoljavamo da nas zovu lazovima

mozes da zamislis da sam ti lupila samarcinu, skocila na stopalo i nazvala bestidnim krelcem

odvratno ophodjenje koje nicim nisam zasluzila, pa covece... ja bih te tuzila u realnom zivotu, samo da znam ko si ... skote jedan!

ne brini... u Italiju idem samo ako mi nesto treba, uopste ne ceznem za njima... meni su oni najgori crni cigani.. kao sto rekoh
uvek postoje izuzeci... pa i medju njima moze covek da naleti na coveka


:klap::klap:
Stavi i tastaturu na ignore listu :ok:
 

Prilozi

  • 723.jpg
    723.jpg
    32,3 KB · Pregleda: 21
ta prica nema veze sa zivotom. juce sam slusao i gledao tadica i dinkica na TV dok su potpisivali ugovor i receno je da se garantuje posao za samo 4.000 i kusur radnika i to pise i u ugovoru. to znaci da ostali ostaju bez posla. a to je 3.800 radnika iz zastave + 10.000 radnika kooperantskih firmi koje su proizvodile delove za zastavin program.

Čak i da jeste tako, reci mi - da li je bolje ostaviti 14000 radnika na poslu, čiji ćemo nerad svi mi plaćati ili zadržati 4000 vrednih radnika i plaćati ih za rad, a ne nerad.
Drugo, opet, čak i da jeste tako kako kažeš, tako je sada, a da li ti misliš da se Fiat-u više isplati da uvozi delove iz Italije ili da počne ovde da ih proizvodi? I da li misliš da Fiat planira da prodaje u budućnosti automobile samo po Šumadiji?
Previše si naivan ako misliš da broj zaposlenih zavisi isključivo od toga kako je to naznačeno u ugovoru. Broj zaposlenih zavisi od obima proizvodnje, a on zavisi od obima tražnje (što će reći i izvoza).
Dakle, ono što je ovde bitno, nije koliko ugovor garantuje, već koliko to može da bude u narednih nekoliko godina. A treba biti previše neobavešten, pa pomisliti da Fiat nije ozbiljna firma.
Ova priča o automobilskoj industriji ne važi za Zastavu, jer ovdašnji kapaciteti nisu ni do trećine iskorišćeni, niti je tržište (naše i u okruženju) zadovoljeno, a Fiat će imati najveću konkurentnost u regionu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top