KAKO TO DRUGI RADE

1432739581_87cbfe11f6_o.jpg

http://www.flickr.com/photos/wild_at_heart/1432739581/
 
Majstor fotografije je rang, titula koja se dobija u svetu a ja sam je dodelio "samovoljno" ovom stvarno velikom majstoru kojem mnogi radovi stvarno podsecaju na slike vrhunskih slikara sto mislim da je kruna njegovog rada. Svetlo je nesto savrseno u njegovim slikama, kompozicija takodje, portreti - nemam reci. Originalnost - klinci u fudbalerskim dresovima sa violinom.... Kad bi ova ideja prosla kod vecine fotografa? Doduse, jedino sto mi stvarno smeta su preterane boje na slikama sa zalaskom sunca na moru - tone ljubicaste, neprirodno, neprijatno, odbojno, bole oci. Ipak, njegove boje su deo "fantastike" koju nenametljivo i sasvim originalno prezentuje ( moram da pomenem sliku sa devojcicom koja stoji na ribi ) i odlicno su odmerene i uskladjene. Sam osecaj koji ostavljaju je prijatan i mislim da je kao umetnik veoma inspirativan.
 
da,jeste....gledam sad fotke tog choveka...stvarno ne deluju kao da su fotkane ...ne znam..skroz su chudne..(u pozitivinom smislu)
ima ona jedna....jedna lik,izgleda kao lik iz simsa...meni to ne deluje bash stvarno...
kako on to postizhe..obradom ?
 
xiaoyu:
Ja mislim da je riba ubačena i kola. Obrati pažnju na senku kola i na senke ljudi okolo.

bug.gif

Klika:
Fotka bez ove ribe sa autom u prvom planu bi tek bila odlicna, ovako........ne znam......

Dave Hill veoma ljubomorno cuva svoj nacin rada,a ipak je toliko svetski priznat i cenjen,da ne bi trebalo da bude kritikovan od pocetnika i amatera.

Znaci njegove slike mogu da se nekome svidjaju ili ne,to je stvar licnog izbora,ali davati mu savete ???

Ja mislim da bi Mona Liza bila bolja slika da ima plavu kosu ?

Btv, obzirom na ogromno polje dubinske ostrine ,ogromnu kolicinu rasvete koju koristi (pogledajte sve senke) koje je nemoguce postici obicnim aparatom,posebno ne u ulicnim uslovima,njegove slike su uvek kombinacija perfektno odradjene i spojene tri ili vise slika.

Znaci prvo slika pozadinu,pa posle srednji plan i na kraju prednji plan,a pre toga ih definitivno obradjuje i na kraju spaja u jednu sliku.

Ogroman rad,ogromna tehnika i mnostvo asistenata sa rasvetom.

Postoji neka analogija sa HDR,ali on slika vise razlicitih motiva sa istog mesta i spaja
ih u jedan rad, a klasican HDR je znatno prostiji,snima se jedan motiv sa razlicitim ekspozicijama.
 
anaboj:
Dave Hill veoma ljubomorno cuva svoj nacin rada,a ipak je toliko svetski priznat i cenjen,da ne bi trebalo da bude kritikovan od pocetnika i amatera.
Znaci njegove slike mogu da se nekome svidjaju ili ne,to je stvar licnog izbora,ali davati mu savete ???

Meni se cini da ti imas neki kompleks nize vrednosti ili nesto slicno..........a zasto bi bilo ko , pa i ovaj Dav,e bio zasticen od kritika bilo koje vrste? Glupost!

Da li je on mozda neki umetnik zato sto je postavio bljestava kola sa nakindjurenom ribom u neku ruralnu ulicicu.........i sada mi treba da padnemo u nesvest zbog toga?

Daj molim te..........

Zaboravih da te pitam , a odakle tebi ideja da su ovde sve pocetnici?
 

Back
Top