Cime se meri uspeh u srpskoj politici

Probaj, molim te, da jednom razmisliš pre nego što nešto napišeš. Pa zamisli koliku je teritoriju izgubila Rusija odvajanjem bivših republika SSSR? Zašto Putin, predsednik najveće vojne sile na svetu (ti tako kažeš), ne digne časkom tu velevojsku i vrati tu svoju teritoriju pod okrilje majčice Rusije?

Šta pričaš čoveče? Kakvi ratovi, kakve gluposti. Šta bi ti želeo da uradi Tadić u ovom trenutku? Da digne vojsku, ili sedne sam u tenk i ode na Kosovo, pobije gamad očas i vrati se u Beograd.

Jesi ti svestan trenutka u kome živiš?


sad ide neki feljton u novostima..o dogadjajima koji su prethodili raspadu sfrj..jako zanimljivo stivo..

tadic je trebalo da peuzme inicijativu i odgovornost..isto kao sto nije milosevic napravio problem kosova nije ni tadic..a ni komunisti..isti su doduse zmurili na kosovski problem..sloba je resavao to kako je znao i umeo..tadic nije ni pokusao da resi..

cemu sad ova inicijativa pred sudom pravde..sta se cekalo 8 godina pa da se preduzimaju diplomatski potesi..zasto nije pripremljena strategija u slucaju otcepljenja na ovaj i ovakav nacin..da mi ne usvajamo akcioni plan nakon sto nas grom udari..vec da situaciju cekamo spremni..nista nije preduzeto da se to pitanje resava..

podela kosova je bilo jedini moguce resenje za obe strane..nama nase i manastiri siptarima njihovo..i nek idu..to je nesto sto se mohlo izdejstvovati..da je neko bio pametan kao sto tvrde za doticnog nam predsednika..pa da se ne pregovara sa siptarima onomad sa kosova veca sa albanijom kao maticnom drzavom..koja je itekako umesana..ali mudro cuti..ne galami kao nasi politicari..cuti i radi..svi se busaju u grudi..a niko nista konkretno da uradi..
 
registra mesas babe i zabe. to nije bila teritorija rusije vec teritorija drugih SSSR republika tj drugih naroda - estonaca, litvanaca, ukrajinaca, gruzina, jermena, azerbejdzanaca , tadzikistanaca, turkmenstanaca , kazahstanaca.

sve su to druge nacije koje nisu ruske . tacno je da je u tim republikama ostalo da zivi jos jako mnogo rusa ali rusi nisu bili vecinsko stanovnistvo ni u jednoj od njih.
Pa ko je bio glavni baja u SSSR-u? Litvanija?
 
registra mesas babe i zabe. to nije bila teritorija rusije vec teritorija drugih SSSR republika tj drugih naroda - estonaca, litvanaca, ukrajinaca, gruzina, jermena, azerbejdzanaca , tadzikistanaca, turkmenstanaca , kazahstanaca.

sve su to druge nacije koje nisu ruske . tacno je da je u tim republikama ostalo da zivi jos jako mnogo rusa ali rusi nisu bili vecinsko stanovnistvo ni u jednoj od njih.

A Crna Gora je u stvari bila Srbija?? Joooj, dovodiš me do očaja, odoh.:D
 
A Crna Gora je u stvari bila Srbija?? Joooj, dovodiš me do očaja, odoh.:D


crna gora je imala svoju drzavnost..sto se ne bi moglo reci za hrvate i slovence koji su vazda bili necije provincije..i u kraljevinu SHS su i jedni idrugi usli bez definisanih granica a iz iste izasli veci nego sto su usli..i sa granicama koje im nepreipadaju..sloveniji ok.ali hrvatima ne pripadaju granice koje su dobili..i to jefakat..ko na to zmuri ne treba ni da se oglasava..
 
registra mesas babe i zabe. to nije bila teritorija rusije vec teritorija drugih SSSR republika tj drugih naroda - estonaca, litvanaca, ukrajinaca, gruzina, jermena, azerbejdzanaca , tadzikistanaca, turkmenstanaca , kazahstanaca.

sve su to druge nacije koje nisu ruske . tacno je da je u tim republikama ostalo da zivi jos jako mnogo rusa ali rusi nisu bili vecinsko stanovnistvo ni u jednoj od njih.


Sto ne pitas svog koalicionog partnera kostunicu sta je sa sve svojim analnim umetkom samardzicem uradio za KiM za 4 godine koliko je vladao Srbijom?

Zna se ko vlada Srbijom. U Srbiji nije predsednicki sistem ko u Rusiji pa da predsednik odlucuje o svemu.

Ali kako da pljujes po Kostunici,time bi pljunuo sebi u lice. Pa zar nije vjekoslav naredio da on bude predsednik vlade. I ako je dobio 3 puta manje glasova od vas (ujedinjenog SeReS ). A taj isti kostunica je bio predsednik vlade i kada je otisla CG i KiM. S tom razlikom da ja i dalje smatram KiM Srbije,a ti ne.

Isto tako ste brzo zaboravili da je kostunica poslao 18 Srba u hag,a proglasiste za izdajnike ove sto su poslali karadzica. A kostunica je i dalje vas omiljeni kaolicioni partner. Ko yebe 18 Srba,bitno je sta poglavnik kaze.
 
crna gora je imala svoju drzavnost..sto se ne bi moglo reci za hrvate i slovence koji su vazda bili necije provincije..i u kraljevinu SHS su i jedni idrugi usli bez definisanih granica a iz iste izasli veci nego sto su usli..i sa granicama koje im nepreipadaju..sloveniji ok.ali hrvatima ne pripadaju granice koje su dobili..i to jefakat..ko na to zmuri ne treba ni da se oglasava..

Pa ništa, povedi ti još jedan rat, možda ovog puta bolje prođemo.:dash:
 
budimo realni...trenutna situacija..je takva kakva je..

nije ni narod mnogo protiv svega ali jeste prema licemerima u vlasti..EU nam je definitivno sudbina..i nemamo nekog izbora..i to stiji..ali nemogu da svarim izjave tipa EU med i mleko...procvetacemo itd itd..necemo ako ne budemo pametno radili i razvijali sopstvenu privredu..a ne preodavali u bescenje..evropskim firmama..ili bilo cijim..investicije su dobrodosle sa svih strana ne samo iz EU i to treba da bude stav vlade..sta vise dok ne postanemo clan EU ne treba ni da imaju protekciju..sto se evidentno omogucava a ogleda u lobiranju..mozda DS i nije losa opcija ako ostane principijelna..i resi se raznih dinkica koji nanose samo stetu zemlji a korist svojim dzepovima..cistka je najavljena od strane tadica..cekamo..medjutim reci su jedno i mislim da je narod vise sit reci..i da narodu treba vlast koja malo prica a puno radi..zemlja nam je na ivici kolapsa..sta nam vrede svi evrozakoni ako ne postoji volja da se oni i sprovode..ince u EU zemljama je recimo oduzimanje imovine jedna od kazni za nedela..tj nelegalno stecena imovina se oduzima..u srbiji to nije slucaj..imamo lose zakone ..a ovi losi zakoni se ne sprovode...

cekamo zakon o finansiranju stranaka..pa ce da vidimo ko tu koga i koliko finansira..
 
A njih nisi pominjao? Smo polivaš po Tadiću? Šta je nasledio Tadić i demokrate? Dobru ili lošu osnovu?

tadic je nasledio realno losu osnovu.a da je osnova losa on je znao i pre toga sto se kandidovao za funkciju predsednika drzave. on i DS su nama pricali da imaju resenje za sve nase probleme ukljucujuci problem crne gore i kosova . Recimo ja se dobro secam da su demokrate pricale za izbore 2000te kako je problem sa crnom gorom to sto je milosevic nedemokrata, i da se zato crnogorci opradvano bune, i da cim smenimo milosevica ima da zavlada jedna opsta idila i svi ce problemi biti reseni. Takodje su nam pricali da su nas zapadnjaci bombardovali zbog milosevica, i cim mi izaberemo demokrate kao njihove drugare, oni ce odmah da nam vrate kosovo.

ja tadicu ne zameram zbog problema koje je nasledio. zameram mu sto je trazio nase poverenje za resavanje tih problema a nijedan nije resio tj svi su reseni na nasu stetu i na nas poraz. zameram mu sto makar nije ocuvao ono sto mu je milosevic ostavio , tj kosmet kao deo srbije pod upravom UN i crnu goru u saveznoj drzavi sa srbijom.

To mu zameram i zato je on za mene rodjeni gubitnik.
 
Pa ništa, povedi ti još jedan rat, možda ovog puta bolje prođemo.:dash:
ja nisam poveo ni jedan rat..kako mogu da povedem jos jedan...smesno:lol:

o ratu nisam ni pricao vec o cinjenicama iz istorije..i to novije..mani me zute propagande..ratove niko osim EUforije ni ne pominje vec godimnam..a EUforiji je to glavni kampanjski slogan..samo da rata ne bude..pa nek crknemo od gladi...

inace svim beogradjanima predlazem da naprave jednu malu turu po srbiji da vide kako ljudi zive..i da nije beograd srbija..vec samo jedan njen deo..
 
budimo realni...trenutna situacija..je takva kakva je..

nije ni narod mnogo protiv svega ali jeste prema licemerima u vlasti..EU nam je definitivno sudbina..i nemamo nekog izbora..i to stiji..ali nemogu da svarim izjave tipa EU med i mleko...procvetacemo itd itd..necemo ako ne budemo pametno radili i razvijali sopstvenu privredu..a ne preodavali u bescenje..evropskim firmama..ili bilo cijim..investicije su dobrodosle sa svih strana ne samo iz EU i to treba da bude stav vlade..sta vise dok ne postanemo clan EU ne treba ni da imaju protekciju..sto se evidentno omogucava a ogleda u lobiranju..mozda DS i nije losa opcija ako ostane principijelna..i resi se raznih dinkica koji nanose samo stetu zemlji a korist svojim dzepovima..cistka je najavljena od strane tadica..cekamo..medjutim reci su jedno i mislim da je narod vise sit reci..i da narodu treba vlast koja malo prica a puno radi..zemlja nam je na ivici kolapsa..sta nam vrede svi evrozakoni ako ne postoji volja da se oni i sprovode..ince u EU zemljama je recimo oduzimanje imovine jedna od kazni za nedela..tj nelegalno stecena imovina se oduzima..u srbiji to nije slucaj..imamo lose zakone ..a ovi losi zakoni se ne sprovode...

cekamo zakon o finansiranju stranaka..pa ce da vidimo ko tu koga i koliko finansira..


Zašto nisi odmah rekao jasno i glasno? ..... za ovo ostalo si u puno toga u pravu, naravno
 
sklon sam propagiranju politike nacionalnog pomirenja..politickog koncenzusa..minimuma nacionalnog interesa..oko cega nema sporenja nijedne bitne politicke opcije u zemlji..

znam samo da ovako razjedinjeni i podeljeni necemo ni vratiti teritorije..ni uci u eu ..ni poboljsati standard gradjana..ovo poslednje bi trebalo da sam napisao na prvom mestu...:lol:
 

Back
Top