Koji procenat ljudi vas je razocarao?

SlatkaSestra

Aktivan član
Poruka
1.057
..kada ste ih bolje upoznali...tj. da li sebi dozvoljavate(tj.da li se to spontano desava) da imate iluzije o ljudima koje malo poznajete,pa onda ispadnete bezazleno druzeljubivi,kad vidite kol'ko je sati ...

Ako ste upoznali neke ljudi odavde , interesuje me bar taj procenat , ako mozda ne smete/necete nista drugo da kazete...

[sto je ova tema ovde -zato sto ima najmanje tema ovde-ako to moderator uvazi kao razlog:)]
 
razočarali...........oni od kojih sam previše očekivao...nisam bio realan u pogledu njihovih mogoćnosti..... mea culpa...moja krivica nije stvar do njih....stvarno nemam ša ja tu da prigovorim, kad realno gledam...........sa neta..pa svi su bezveze.....a nisam ni očekivao niša....je...r tako to....e..odo na poso pa se pišemo ss princ eoogen....
 
razočarali...........oni od kojih sam previše očekivao...nisam bio realan u pogledu njihovih mogoćnosti..... mea culpa...moja krivica nije stvar do njih....stvarno nemam ša ja tu da prigovorim, kad realno gledam...........sa neta..pa svi su bezveze.....a nisam ni očekivao niša....je...r tako to....e..odo na poso pa se pišemo ss princ eoogen....

Slazem se a u procentima nekih 10%
 
Sestro Slatka, prvo da te razočaram: prešla si magičnu granicu od 50 postova, što znači da si istrošila svoju priliku da iduću ljubav svog života nađeš na netu (to jer vidim kako se raspituješ za ljude odavde). Još uvek ti na raspolaganju stoje kres šeme i forumaške orgije, ali udati se nećeš. Žalim slučaj. Kada se naredni put budeš registrovala malo štedljivije sa tim postovima.

Za ljude: mož te razočarati svako, jer od njih nešto očekuješ, ili se možeš folirati kako od njih ništa ni ne očekuješ, šatro tako ne mogu da te razočaraju, a u stvari si dovoljno krelac da se unapred razočaravaš. Tvoj doživljaj ili tamo nekog trećeg se mogu umnogome razlikovati, kao kad te nervira dečko od drugarice, a ona luda za njim, ili si prijatelj sa nekim kome se ostali podsmevaju... A dobro upoznamo tek onog sa kojim leb jedemo, to i neke ekstremne situacije. Pošto sumnjam da ćemo većinom imati priliku da se suočimo sa eksplozijom vulkana ili pomorskom nesrećom, preostaju samo osobe sa kojima provedemo znatan period zajedno; prvo naši roditelji, zatim partneri. Decu isključujem, retki su roditelji koji imaju objektivan odnos prema svojoj deci.

Za prisutne na forumu (koji nisu podskup ljudi, postoje i veverice): visok procenat onih koje su me očarale (morao sam ovo da kažem), uz to i par sasvim pristojnih likova. I iskoristio bih ovaj prostor da se izvinim nekom koga sam napušio kada me je zvao na pivo, i sam sam razočaran svojim ponašanjem. Toliko.
 
Ako verujem u teoriju psihologike, onda ova tema nema smisla, jer svako se moze ponasati drugacije od "ocekivanog" u odgovarajucim okolnostima ili drugacije receno uvek u skladu sa svojom procenom "odgovarajuceg" .

Nas napor onda ide samo ka dovoljnom poznavanju informacija koje okruzuju neku osobu....
 
razočarali...........oni od kojih sam previše očekivao...nisam bio realan u pogledu njihovih mogoćnosti..... mea culpa...moja krivica nije stvar do njih....stvarno nemam ša ja tu da prigovorim, kad realno gledam...........

sa neta..pa svi su bezveze.....a nisam ni očekivao niša....je...r tako to....e..odo na poso pa se pišemo ss princ eoogen....

Исто. Није проблем у другим људима него у нашим очекивањима.

Пошто углавном нисам имала нека јасно дефинисана очекивања од људи са Форума, ниједном нисам била нешто разочарана. Сви су интересантни на свој начин и нико није био ''безвезе''.
 
Пошто углавном нисам имала нека јасно дефинисана очекивања од људи са Форума, ниједном нисам била нешто разочарана. Сви су интересантни на свој начин и нико није био ''безвезе''.

Отприлике и ја исто тако.

А што се тиче "стварног живота"... па, у мом ужем кругу пријатеља су људи са којима се доста разликујем и по темпераменту, и по интересовањима, и по свему, јесу ме често разочарали, али разочарао сам и ја њих... некако се преко тих ствари прелази, иако у том тренутку нису баш пријатне. И притом не мислим на то да је неко неком из пакости нешто лоше учинио, већ једноставно на неке ситуације када неко нешто очекује, баш ово што кажу "према сопственим очекивањима".
 
Mene su u RL skoro svi razocarali, a od silnih drugarica, jedino se mogu osloniti na bracu, roditelje, momka...
Dugogodisnje drugarice mi sada idu u isti kos sa drugaricama koje poznajem par meseci...
Jezivo je to, sto su svi ljudi spremni da te iskoriste u svakom momentu... naravno ja sam kriva jer sam ljude oko sebe navikla na to...
Cak mi se desilo da se jedna "divna" drugarica naljutila na mene jer nije uspela da me iskoristi do kraja...
 
..kada ste ih bolje upoznali...tj. da li sebi dozvoljavate(tj.da li se to spontano desava) da imate iluzije o ljudima koje malo poznajete,pa onda ispadnete bezazleno druzeljubivi,kad vidite kol'ko je sati ...

Ako ste upoznali neke ljudi odavde , interesuje me bar taj procenat , ako mozda ne smete/necete nista drugo da kazete...

[sto je ova tema ovde -zato sto ima najmanje tema ovde-ako to moderator uvazi kao razlog:)]

Razocarenje iako neko ima nepopravljivu vjeru u ljude, mislim da prerasta u glupost.Jednostavno kakav god imali stav o ljudima, ukoliko imate previse razocarenja, nesto s vama nije u redu, odnossno mozda i sa drugima, ali i ta vasa vec pomenuh pretjerana neopravdana vjera, oslonac u ljude koji samo vi znate zasto im toliko vjerujete, poklanjate paznje.Drugi ljudi sa strane , mozda bolje vide taj pravi odnos koji postoji, dok se vi razocarate tj.probudite kasno.
 
sa foruma nisam upoznao nikog tako da bi % bio "nistica";)

inace svi judi imaju teznju da se u drustvu predstave boljim nego sto jesu..sve zarad prihvatanja od strane tog drustva..ili pojedinca..nebitno..i ne vidim nesto toliko strasno u svemu tome..niko od tog nije operisan..svi to radimo ..neko u manjoj neko u vecoj meri..

ja bih tamu naslovio:

Koji % ljudi vas je razocarao a koji % ljudi ste vi razocarali?
 
mene niko sa foruma nije razocarao. jedna je zenkica ispala gnjida, ali i ona je bila pametna i interesantna...
ja ne znam kako neko sa foruma moze da te razocara? kakve bajke vi ljudi projektujete u svojim glavama da bi vas neko razocarao?
meni su neki ljudi usli u krv, i postali prijatelji. neki su mi bili simpaticni i dragi, i uvek mi je drago kad ih se setim. a neke nisam ni zapamtila. ali, razocarao? niko.:)
 
Mene niko do sad. Jer od drugih skoro ništa nisam očekivala. Ali neki su me iznenadili i od tad oni više ne postoje za mene. Ako ne želiš da se razočaraš onda moraš da daješ ljudima da vide samo ono o tebi čime te ne mogu povrediti. To je jako teško. Zato ima toliko razočaranih i prevarenih ljudi. Čovek je najjači onda kad shvati da je sam.
 
nije valjda da ce ljudi uvek zloupotrebiti sve tvoje ...dobro podrazumeva se da kad nekog ne znas dobro , "ne skidas bas gace pred njim" - figurativno ,jel ..

Naravno ,mora prvo da te ocara neko - to je i ptanje -da l se ocaravate ...ja sam negde procitala da je to kad si u stanju da se ocaras - da ti neko brzo postane neodoljivo drag i simpa,u stvari odraz narcisoidnosti , kao vidis sebe i to ,al nije mi bas jasan taj mehanizam , tj. da l' je moguce da je to tol'ko bolesno:confused:

(Tuzni patak-onaj ko je rekao da tema nema smisla-mozda ti nemas vise iskustva s takvim osecanjem;ovo je cisto anketa ...kao kad si ti pitao"koju muziku slusate") ...

I,ne moraju da budu neka velika razocarenja u pitanju - kao da ste ocekivali da ce neko biti srodna dusa ,a ono cvrc-nego jednostavno pogresna slika koja izaziva odredjeno osecanje simpatije-e tu nastane problem sto to osecanje postane definitivno tj. ne mozes da ga izbegnes...sad sa neta ,ja sam imala pretpodstavku da popstoji mnogo ljudi o kojima ste imali tu pogresnu sliku,al niste se nesto zalili na to ...
 
sad sa neta ,ja sam imala pretpodstavku da popstoji mnogo ljudi o kojima ste imali tu pogresnu sliku,al niste se nesto zalili na to ...
Ti si baš naivna ako zaista veruješ da će prisutni da ovde spominju svoja konkretna razočaranja sa ljudima odavde, koji ovo čitaju. I šta da osoba A napiše nešto, ili bi ga osoba B ignorisala dok A ne popizdi i počne da izmišlja, ili bi se u startu obračunavali "nije bilo tako nego vako". Da ne spominjem kada se u tu raspravu uključe osobe C, D, E i tako dalje, koje su drugari jedne ili obe među osobama A i B, ili pak njihovi klonovi, ili, najčešće, uopšte nisu iz te priče ali su razočarani u svoje forumaške idole i grabe svojih pet gusto kucanih redova slave. Živi svoje brige sestro, i pusti nas našima.
 

Back
Top