Сребреница

Шта би сте урадили?

  • Приклонио би се.

    glasova: 18 28,1%
  • Заузео бих неутралан став са својом јединицом.

    glasova: 12 18,8%
  • Био бих категорично против.

    glasova: 34 53,1%

  • Ukupno glasova
    64
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Србенда100%

Aktivan član
Poruka
1.366
Замислите себе у оваквој ситуацији: ви сте официр у Војсци РС, комадант чете, батаљона или сл. Нападате Сребреницу у којој је пар хиљада муслимана под оружјем. Вама је мука од ратовања и желите да се рат што пре заврши. Према балијама осећате само бес, јарост а и мало мржње (имајте на уму да нисте локалац, ви сте из Србије). Сребреница је опкољена и крећете у задњи напад са циљем да коначно уништите муслиманске снаге у тој области. Напад је успешан и балије пристају на предају. Ви мислите: супер, све се завршило. Али при обиласку положаја ви наилазите на трагове муслиманских злочина и бес и мржња се распламсавају у вама али ви се контролишете. Отпратићете заробљеника у позадину и то је то. Али, док се једва контролишете, око хиљаду две балија покушава пробој. Војска РС га зауставља и скоро све балије гину. У борби је погинуло и доста ваших војника и ваш гнев је на врхунцу. Остали комаданти желе да побију заробљенике. Да ли би им сте се приклонити??? Балије су напале после прихватања услова за предају а оне Холанђане нико ништа не пита. Да ли бисте им се приклонили, заузели неутралан став са својом јединицом или бисте били одлучно против??? Образложите.
 
Sam izraz balije je ponizavajuci a ako su vec zarobljeni ne bih ih ubijala bez obzira koliko je "mojih" poginulo jer ipak mislim da sam pre svega covek i da ne treba da lecim svoje nezadovoljstvo i razocarenje na takav nacin.
 
Koliko ti imas godina.Ako je vise od dvadeset,idi odmah do Ratka i izvrsite Hara-Kiri. Kakvih bre par hiljada muslimana pod oruzjem,u vreme pada je tamo bila saka jada. I kakvo glupavo obilazenje polozaja? Kao video si kako je neko silovao srpsku devojcicu dok si obilazio polozaje??????????
 
Sam izraz balije je ponizavajuci a ako su vec zarobljeni ne bih ih ubijala bez obzira koliko je "mojih" poginulo jer ipak mislim da sam pre svega covek i da ne treba da lecim svoje nezadovoljstvo i razocarenje na takav nacin.

Па сад, да ли је понижавајући? Они сами себе тако називају. ОК, твој одговор је добар и коректан, али не треба к`о из топа рећи: никад то не бих урадио. Имај на уму да си од почетка у рату и да си искусила све ратне страхоте и да ти је доста свега. Треба и то узети у обзир.
 
Па сад, да ли је понижавајући? Они сами себе тако називају. ОК, твој одговор је добар и коректан, али не треба к`о из топа рећи: никад то не бих урадио. Имај на уму да си од почетка у рату и да си искусила све ратне страхоте и да ти је доста свега. Треба и то узети у обзир.

Opet mislim da ne bih a valjda sebe najbolje poznajem ;)

P.S. A ako cemo realno ne bih ni isla u rat na mesto gde nisam lokalac :)
 
Замислите себе у оваквој ситуацији: ви сте официр у Војсци РС, комадант чете, батаљона или сл. Нападате Сребреницу у којој је пар хиљада муслимана под оружјем. Вама је мука од ратовања и желите да се рат што пре заврши. Према балијама осећате само бес, јарост а и мало мржње (имајте на уму да нисте локалац, ви сте из Србије). Сребреница је опкољена и крећете у задњи напад са циљем да коначно уништите муслиманске снаге у тој области. Напад је успешан и балије пристају на предају. Ви мислите: супер, све се завршило. Али при обиласку положаја ви наилазите на трагове муслиманских злочина и бес и мржња се распламсавају у вама али ви се контролишете. Отпратићете заробљеника у позадину и то је то. Али, док се једва контролишете, око хиљаду две балија покушава пробој. Војска РС га зауставља и скоро све балије гину. У борби је погинуло и доста ваших војника и ваш гнев је на врхунцу. Остали комаданти желе да побију заробљенике. Да ли би им сте се приклонити??? Балије су напале после прихватања услова за предају а оне Холанђане нико ништа не пита. Да ли бисте им се приклонили, заузели неутралан став са својом јединицом или бисте били одлучно против??? Образложите.

Промашио си 100%
Муслимани су страдали када су ОДБИЛИ да се предају.
наиме жене и деца су евакуисани, а Муслимани су покушали пробој, и побијени су у разним заседама успут.
Дакле никаквог масовног покоља није било.
Ово је војна карат са Тексашког универзитета- пробој муслимана из Сребренице. Обрати пажњу, означена су места заседа.

Ово је познато као "Самоубилачки пробој"

Srebrenica-suicide-1995.jpg
 
A ti treba da uzmes u obzir da si kao pripadnik jedne vojske vise video zlocine svoje vojske, negoli neprijateljske,jer si te zlocine gledao iz prvog lica,i psiholoski ti oni uvek ostanu upecatljiviji u ratu.Pokolj muslimana u Srebrenici nema nikakve veze sa psiholoskom zeljom za osvetom,nego sa budjenjem onog najodvratnijeg u coveku. To nije osveta,to je prljavo zverstvo koje su pocinili olosi.
 
1. Јел се ти то зезаш?
2. Мислим на трагове покоља и сведочења становништва.

Vidi moju poruku iznad,nikakvi tragovi pokolja in svedocenja stanovnistva ne izazivaju takav psiholoski efekat kao kada ti licno vidis zlocin,ili ti tvoji ratni drugovi sa kime delis ratni hleb pricaju o zlocinima koje su oni videli/ucinili.
 
Koliko ti imas godina.Ako je vise od dvadeset,idi odmah do Ratka i izvrsite Hara-Kiri. Kakvih bre par hiljada muslimana pod oruzjem,u vreme pada je tamo bila saka jada. I kakvo glupavo obilazenje polozaja? Kao video si kako je neko silovao srpsku devojcicu dok si obilazio polozaje??????????

Srebrenica1.JPG

Слика пробоја муслиманских снага текст испод слике гласи:

"Босански војници из енклаве Сребреница која је пала под Српску контролу- се одмарају у близини Калесије, упоришта Муслимана. Војници су данима пролазили кроз Српску територију носећи своје рањене"- Франс Прес

Дакле две ствари

1. ради се о 28 дивизији "АБиХ", а не голоруком народу
2. Погледај пушку овог у првом плану. "Хеклер и Кох", немачка војан пушка. та ниеј била у наоружању ЈНА и морла је да буде донесена са стране у "Заштићену зону"
 
Промашио си 100%
Муслимани су страдали када су ОДБИЛИ да се предају.
наиме жене и деца су евакуисани, а Муслимани су покушали пробој, и побијени су у разним заседама успут.
Дакле никаквог масовног покоља није било.
Ово је војна карат са Тексашког универзитета- пробој муслимана из Сребренице. Обрати пажњу, означена су места заседа.

Ово је познато као "Самоубилачки пробој"
:ok::ok::ok:Није било покоља, а "геноцида":dash:никако!

Сами су криви!:neutral:
 
To je bila saka jada,i sami muslimani su znali da ih je tada u Srebrenici saka jada, i da ce doziveti fijasko,zbog toga su se odatle na vreme sklonili oni koji su bili njihov najveci olos poput Orica npr.

I da ,super ti je zakljucivanje,100 pusaka 'Hekler i Hok' u zasticenoj zoni su dokaz da su muslimani krsili akte UN-a,a upad hiljade do zuba naoruzanih srpskih snaga u tu istu zonu je dokaz da su Srbi postovali te akte...Ma zamisli molim te...A da,izvini,Srbi su bili isprovocirani kada su ove puske pucale na tenkove,pa onda je to zbog toga...
 
Da, dogovara se Mladic sa Holandjanima da ovi razoruzaju Bosnjake u Srebrenici. Holandjani uveravaju da im se nista nece desiti jer ce ih oni (Holandjani stititi). Oruzije biva predato Srbima, a Holandjani nisu ispunili svoje obecanje i na neki nacin bivaju odgovorni za masakr koji je usledio. Zato danas Holandjane toliko grize savest. Jedna vlada je pala zbog Srebrenice. A ovde klincadija najobicnija opravdava masakr izmedju 7500 i 8000 ljudi,
 
To je bila saka jada,i sami muslimani su znali da ih je tada u Srebrenici saka jada, i da ce doziveti fijasko,zbog toga su se odatle na vreme sklonili oni koji su bili njihov najveci olos poput Orica npr.

I da ,super ti je zakljucivanje,100 pusaka 'Hekler i Hok' u zasticenoj zoni su dokaz da su muslimani krsili akte UN-a,a upad hiljade do zuba naoruzanih srpskih snaga u tu istu zonu je dokaz da su Srbi postovali te akte...Ma zamisli molim te...A da,izvini,Srbi su bili isprovocirani kada su ove puske pucale na tenkove,pa onda je to zbog toga...

Шта си ти по националности? Мислим, Чеда ти није раван.
 
Poslednja izmena:
Jevropi i Americi je Srebrenica upotrebljena za satanizovanje Srbije i Slobodana Milosevica.Kakvi crni genocid,pa pustene su zene i deca,zlocin jeste mada cisto sumnjam da bi neki vojnik Rep.Srpske bio oslobodjen da je suprotno bilo.Da je biilo doturanja oruzija,pa sigurno je bilo
ps.pitajte bilo kog pravnika koji se malo bolje razume u pravo i koji citao presude Haskog tribunala da vidite sta ce vam reci.
 
To je bila saka jada,i sami muslimani su znali da ih je tada u Srebrenici saka jada, i da ce doziveti fijasko,zbog toga su se odatle na vreme sklonili oni koji su bili njihov najveci olos poput Orica npr.

I da ,super ti je zakljucivanje,100 pusaka 'Hekler i Hok' u zasticenoj zoni su dokaz da su muslimani krsili akte UN-a,a upad hiljade do zuba naoruzanih srpskih snaga u tu istu zonu je dokaz da su Srbi postovali te akte...Ma zamisli molim te...A da,izvini,Srbi su bili isprovocirani kada su ove puske pucale na tenkove,pa onda je to zbog toga...
Балијама нису требали тенкови да убијају невине српске цивиле, а након сваког упада у српска села и наравно масакра, повлачили се у безбедну УН зону!:evil:
:otkacio::otkacio:
 
Da su Srbi dobili rat, ne bi bilo Srebrenice, nego bi bilo nesto drugo gde su Srbi stradali. Ili bi bila Srebrenica, ali sa zrtvama Srbima. Ovako, nakantali nas Ameri i eto nam ga. Oznacili nas kao gubitnike, i sada tamburaj.
 
Шта си ти по националности? Мислим, Чеда ти није раван.

Ja sam pristojan i lepo vaspitan Srbin. Vidis,ono 'pristojan i lepo vaspitan' je kljucna odrednica,sve ono sto nisu svi Srbi koji pisu kolumne za 'Pravdu'. Po nekoj cudnoj logici,oni sve Srbe koji su pristojni i lepo vaspitani,ne smatraju Srbima....Nikada mi to nece biti jasno..
 
Ja sam pristojan i lepo vaspitan Srbin. Vidis,ono 'pristojan i lepo vaspitan' je kljucna odrednica,sve ono sto nisu svi Srbi koji pisu kolumne za 'Pravdu'. Po nekoj cudnoj logici,oni sve Srbe koji su pristojni i lepo vaspitani,ne smatraju Srbima....Nikada mi to nece biti jasno..

Покојни Стево Жигон је био лепо васпитан, комуниста, Стаљиниста и велики патриота, одгајио ћерку, Ивану Жигон која је оличење лепог васпитања...
 
Ja sam pristojan i lepo vaspitan Srbin. Vidis,ono 'pristojan i lepo vaspitan' je kljucna odrednica,sve ono sto nisu svi Srbi koji pisu kolumne za 'Pravdu'. Po nekoj cudnoj logici,oni sve Srbe koji su pristojni i lepo vaspitani,ne smatraju Srbima....Nikada mi to nece biti jasno..

Pa ti si bre neki mnogo veci izdajnik nego sto sam mislio.
:rotf:
 
To je bila saka jada,i sami muslimani su znali da ih je tada u Srebrenici saka jada, i da ce doziveti fijasko,zbog toga su se odatle na vreme sklonili oni koji su bili njihov najveci olos poput Orica npr.

I da ,super ti je zakljucivanje,100 pusaka 'Hekler i Hok' u zasticenoj zoni su dokaz da su muslimani krsili akte UN-a,a upad hiljade do zuba naoruzanih srpskih snaga u tu istu zonu je dokaz da su Srbi postovali te akte...Ma zamisli molim te...A da,izvini,Srbi su bili isprovocirani kada su ove puske pucale na tenkove,pa onda je to zbog toga...

Ako neko kaze da ce da se preda a u stvari to samo koristi da evakuishe civile zenu i decu pa krene u proboj da li ti treba da ih pustish da izvrshe proboj ili pobijesh go.vna?
Shta mislish da bi bilo koji komandant uradio u takvoj situaciji bilo gde u svetu?
Shta je po tebi normalno?
Neprijateljska vojska iskoristi primirje za evakuaciju civila pa onda krene na silu da bezi iz obrucha....gadjash ih cvetjem i pustish da pobegnu jer su oni kako kazesh"naoruzana shaka jada"?Ako je tako shto se nisu predali?
Pazi,ne govorim ovde o zarobljenicima nego onima koji nisu hteli da se predaju a ponudjeno im je.
 
Покојни Стево Жигон је био лепо васпитан, комуниста, Стаљиниста и велики патриота, одгајио ћерку, Ивану Жигон која је оличење лепог васпитања...

Za Stevu mozda i mogu da se slozim,ali Ivana Zigon nije olicenje lepog vaspitanja,vec fasista sa histericnim tikovima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top