Sladoled

jelen.co

Veoma poznat
Poruka
12.921
Ona ga liže, a on se topi....
Volite li više industrijski ili neki iz domaće radinosti?
Imate li "tajni" recept?
Štapić ili kornet?
Grupni?
Možete li svoj život da zamislite bez tog zadovoljstva?
 
a tek kad ga on lize a on se topi mmmmm :mrgreen:
jednom(dok sam bila trudna) sam pojela 4 sladoleda jedan za drugim,i inace u trudnoci sam samo jela sladoled a kad me mm zezao govorila sam da mi beba sapuce da joj se jede:lol:
a sad,volim nije da ne volim,al nisam luda kao tada
volim magnum,sa onim masnim mlekom(a ne one tanke) volim i vocne kad je extremno vruce
 
Jao i ja sam se odvaljivala od sladoleda kad sam bila trudna. Onu kutiju od kilo 'profiterole' za dan sam jela:rumenko:
I takođe volim i sad sladoled, ali nisam baš toliko nenormalna.
Volim ih sve, svejedno mi je da li je na kugle, ili na štapiću, kornetu...
Voćne, vodene isto kad je baš vruće... Otprilike umesto soka, a kad mi se jede baš sladoled onda je to neki težak, čokoladni..

Domaći ne pravim. Ponekad onaj eskimko iz kesice, umutim; ali nisam baš oduševljena. To ako je frka za neke goste.
 
Nije trebalo otvarati ovu temu, osramotiće nas se mnogo :lol:
U poslednjih sedam dana, pojela sam ukupno dva ipo kilograma sladoleda.. opravdanje mi je kao što sam trudna :rumenko: :mrgreen:
Inače, Frikom je počeo da pravi odlične sladolede, prodaje ih u kanticama od kilogram, probala sam Queens melba koji je božanstven a i neki Švarcvald ne zaostaje za njim... Inače kada je sladoled u pitanju, ne biram :lol:
Što se pravljenja sladoleta tiče, ponekada napravim eksimko, ali dodajem i slatku pavlaku pa onda zaista bude odličan, bez toga je nekako "prazan"
 
brrr:sad2:feelgood nije mi dobro
Na stapicu sam iskljucivo jeo pre par god caramelu sa belom cokoladom..naravno vise se ne proizvodi..tako da jedino ponekad pojedem..ne polizem..lesnik na kashiku u velikom cornetu.
 
jao george to zvuci sjajno-karamel+bela cokolada mmmm,ko to pravi?(mozda ovde nije ukinut)
sta je ovo trudnjace se razbijaju od sladoleda?kiseli krastavci vise nisu u modi :lol:


mm sto volim one sladolede koje prave ovdasnji poslasticari
s nutelom,pekinskim orahom,karamel
a volim i one mars i snikers sladolede
 
sta je ovo trudnjace se razbijaju od sladoleda?kiseli krastavci vise nisu u modi :lol:

(Izvini george)
Hani, to je bilo zimus.. u levoj ruci kiseli krastavac, desna drži kašiku sa sladoledom i čeka da leva oslobodi prolaz do usta :lol: :lol:
Mogu ti reći da kombinacija kiseli krastavac + malina + straccatela nije bila tako loša, iako sam je tada
probala prvi i jedini put :lol:
pa da vide naša deca koliko smo morale da se žrtvujemo za njih :lol: :lol:
 
(Izvini george)
Hani, to je bilo zimus.. u levoj ruci kiseli krastavac, desna drži kašiku sa sladoledom i čeka da leva oslobodi prolaz do usta :lol: :lol:
Mogu ti reći da kombinacija kiseli krastavac + malina + straccatela nije bila tako loša, iako sam je tada
probala prvi i jedini put :lol:
pa da vide naša deca koliko smo morale da se žrtvujemo za njih :lol: :lol:
:lol::lol::lol: pa posle kad dobije dvojku iz fizike ti kazes "e bre,ja za tebe zivot dadoh,sta sam sve prezivela a ti tako"
 
Obožavam sladoled ... najviše volEm onaj na kašike (prvi put probala u Tunisu ... a posle bilo kod nas u Sremskoj, ne znam da li ih ima još) ... volela sam i one na točenje, pa se ubaci sveže voće u njih .... kad kupujem na štapiću, kupim neki od bele čokolade.
 
Sladoled je moje srednje ime :super:....Obozavam ga...Pogotovo kad se uvece zavalimo, gledamo neki film, i pojedemo enormne kolicine...nista specijalno, ali mi uzimamo onaj Vulkano....nesto smo se navukli na njega....cokoladni....:worth:
 
Ja volim sve sto je od visnje,ili sl osvjezavajuce i malo kiselkasto...kao mala obozavala sam kapri i cmok....a sada sve one sa jogurtom....i po neki put moze doci u obzir onaj od karamele.....u velikim kornetima....mada nesto rijetko jedem....na moru je druga prica....tamo mogu svaki dan vise puta....:lol:
 
Obožavam sladoled ... najviše volEm onaj na kašike (prvi put probala u Tunisu ... a posle bilo kod nas u Sremskoj, ne znam da li ih ima još) ... volela sam i one na točenje, pa se ubaci sveže voće u njih .... kad kupujem na štapiću, kupim neki od bele čokolade.

jao sto je to bilo dobro...mmmm... izaberes sveze voce po zelji oni to umuljaju u neku super jaku osnovu... sto toga vise nema :cry: super im je islo...

ja se drzim frikoma-svi ostali su nekako nakrkani secerom ili im cokolada ne valja... mogu poneki deltin i sl, ali frikomov maltene svaki...

na bulevaru je odlican u bolonji sladoled imaju bas puno ukusa... jedno leto su imali kao neki limun-votku, ja inace ne volim limun-sladolede, ali ovaj mmmm...
 

Back
Top