DŽaba je Rusija zabranila uvoz voća i povrća iz Turske kad Srbija ne zna da iskoristi

nesko101

Elita
Poruka
18.170
Zbog upotrebe prevelike doze pesticida Turci su postali najgori na svetu čak i po proizvodnji hrane jer po tehnici se već odavno zna da su gori i od Kine.RUSIJA JE DANAS ZABRANILA UPOTREBU TURSKOG POVRĆA I VOĆA ZATO ŠTO JE OPASAN PO ZDRAVLJE.Šta vredi Srbiji kad nezna da iskoristi i postane važniji snabdevač povrća i voća Rusiji od Turske. U stvari možemo samo da sanjamo jer smo veliki neradnici,svi se bave politikom i svi zabušavaju a hoće lepo da žive.E nije džaba Nikolić donosio zdrave jabuke ubrane u Srbiji Tadiću jer je znao da je naša jedina šansa u Evropi da postanemo proizvođač zdrave hrane.Ali šta ćeš kad presednik nema poverenja u seljaka i polovinu svog naroda.
 
Zbog upotrebe prevelike doze pesticida Turci su postali najgori na svetu čak i po proizvodnji hrane jer po tehnici se već odavno zna da su gori i od Kine.RUSIJA JE DANAS ZABRANILA UPOTREBU TURSKOG POVRĆA I VOĆA ZATO ŠTO JE OPASAN PO ZDRAVLJE.Šta vredi Srbiji kad nezna da iskoristi i postane važniji snabdevač povrća i voća Rusiji od Turske. U stvari možemo samo da sanjamo jer smo veliki neradnici,svi se bave politikom i svi zabušavaju a hoće lepo da žive.E nije džaba Nikolić donosio zdrave jabuke ubrane u Srbiji Tadiću jer je znao da je naša jedina šansa u Evropi da postanemo proizvođač zdrave hrane.Ali šta ćeš kad presednik nema poverenja u seljaka i polovinu svog naroda.

:D
zdravo voce i povrce bez pesticida iz LE?????

gde li ti zivish...
 
Ne lupetajte kao Maksim po diviziji............................90 % voća i povrća koje Srbija proizvede a nije namenjeno za naše tržište odlazi u Rusiju i Ukrajinu.......................Ovo sve može da se proveri u Ministarstvu za Ekonomske odnose sa inostranstvom gde bukvalno bilo ko može da dođe i traži statistiku izvoza...................Ja bio jer me interesuje zbog privatnog biznisa..................

Jedino malina skoro sva ode na tržište EU......................
 
Ne lupetajte kao Maksim po diviziji............................90 % voća i povrća koje Srbija proizvede a nije namenjeno za naše tržište odlazi u Rusiju i Ukrajinu.......................Ovo sve može da se proveri u Ministarstvu za Ekonomske odnose sa inostranstvom gde bukvalno bilo ko može da dođe i traži statistiku izvoza...................Ja bio jer me interesuje zbog privatnog biznisa..................

Jedino malina skoro sva ode na tržište EU......................

U pravu si. Sve što uzgajimo valjamo Rusima. Jedini je problem što je rusko tržište ogromno, a naša proizvodnja više nego skromna.
Činjenica je da samo budala ne uspe da proda svoj poljoprivredni proizvod. Mada, i Rusi su u zadnje vreme podigli standarde kvaliteta hrane iz uvoza, pa ne može baš svako smeće da im se proda.
 
U pravu si. Sve što uzgajimo valjamo Rusima. Jedini je problem što je rusko tržište ogromno, a naša proizvodnja više nego skromna.
Činjenica je da samo budala ne uspe da proda svoj poljoprivredni proizvod. Mada, i Rusi su u zadnje vreme podigli standarde kvaliteta hrane iz uvoza, pa ne može baš svako smeće da im se proda.

Mi nemamo dovoljno da samo Moskovljane nahranimo a kamoli da ispunimo 50 % potreba Rusa za poljoprivrednim proizvodima.................To su činjenice....................
 
a kako drzava s tolikim teritorijem sama ne moze jabuku da se uzgoji???
nema mjesta?

Nema klimu i nema tradiciju uzgoja tih kultura.
Znaš li ti da Rusi, koji su dolazili da pazare na našem buvljaku 80-ih, nisu znali šta je pasulj? Kao akvivalent pasulju su uzgajali jedino sočivo.
Isto tako, probaj negde u Kini, na nekoj pijaci, dea kupiš krompir. Naći ćeš svašta, od mariniranih paukova, zmija i skakavaca, do kojekakvog čudnog korenja, ali krompira nema.
 
a kako drzava s tolikim teritorijem sama ne moze jabuku da se uzgoji???
nema mjesta?

Ajd što nema klimu nego ih je Ukrajina Černobiljem sjebala za ceo život..............i ne samo Rusiju nego i Belorusiju...............Da ne pričam da je te godine kod nas bilo nepreporučljivo uzgajanje voća i povrća...................Te godine je SFRJ većinu poljoprivrednih proizvoda uvezla......................
 
Ne lupetajte kao Maksim po diviziji............................90 % voća i povrća koje Srbija proizvede a nije namenjeno za naše tržište odlazi u Rusiju i Ukrajinu.......................Ovo sve može da se proveri u Ministarstvu za Ekonomske odnose sa inostranstvom gde bukvalno bilo ko može da dođe i traži statistiku izvoza...................Ja bio jer me interesuje zbog privatnog biznisa..................

Jedino malina skoro sva ode na tržište EU......................

не знам ко лупета...ко се бави откупом,прерадом,паковањем?????????????јанези

ко има монопол :arrow:држава:arrow: Г -17:arrow: чији је то лоби:arrow:СЛО+ХР

ствар јасна
 
не знам ко лупета...ко се бави откупом,прерадом,паковањем?????????????јанези

ко има монопол :arrow:држава:arrow: Г -17:arrow: чији је то лоби:arrow:СЛО+ХР

ствар јасна

Idi u ministarstvo koje sam gore pomenuo traži statistiku izvoza i da prestaneš da demagogišeš ovde i da izbacuješ kojekakve parole...............Toliko..................
 
ко се бави извозом?
ко има монопол на откуп?
ко се бави препродајом?
ко се бави транспортом и паковањем?

јанези и ХР фирме....

ко је за то крив --- Г -17 и ДС

опет ствар јасна

Znaš li ti da Moldavci svojim kamionima lično dolaze u Srbiju direktno kod seljaka i sve živo kupuju i voze za Ukrajinu i Rusiju................Ja sam prošlo leto bio kod 20-tak voćara koji su uzimali kredit od naše banke i svima do jednog dolaze Moldavci direktno kući.........Sa jednim od njih sam razgovarao i čovek mi lepo reče da oni dolaze jer im je prevoz najjeftiniji u celoj Evropi i da ih angažuju Ukrajinci i Rusi.....................Ne lupaj čoveče više.............
 
Znaš li ti da Moldavci svojim kamionima lično dolaze u Srbiju direktno kod seljaka i sve živo kupuju i voze za Ukrajinu i Rusiju................Ja sam prošlo leto bio kod 20-tak voćara koji su uzimali kredit od naše banke i svima do jednog dolaze Moldavci direktno kući.........Sa jednim od njih sam razgovarao i čovek mi lepo reče da oni dolaze jer im je prevoz najjeftiniji u celoj Evropi i da ih angažuju Ukrajinci i Rusi.....................Ne lupaj čoveče više.............

ја знам да то раде јанези,а причу сам чуо од лика од кога смо купили јагоде прошли викенд за 50 динара кило за кућне потребе,тако да опет лупаш:dash: :dash: :bye:
 
ја знам да то раде јанези,а причу сам чуо од лика од кога смо купили јагоде прошли викенд за 50 динара кило за кућне потребе,тако да опет лупаш:dash: :dash: :bye:

E ako ti je rekao neki lik onda je to tako "sigurno"..........................:dash::dash::dash:
 

Back
Top