Privatni fakulteti i nivo obrazovanja studenata istih

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

M-japi

Obećava
Poruka
66
Pre nekoliko godina sam završio državni fakultet i bez lažne skromnosti u stanju sam da procenim nivo znanja stečen tamo. Taj nivo je dovoljan da osnovu budućeg posla dobro poznaješ i kroz radno iskustvo ga razvijaš. Možda se neko neće složiti, ali stojim iza ovoga i tvrdim isto!

E SAD PRIČA O PRIVATNIM FAKULTETIMA!

Imam par ortaka koji su kao i ja, ili par godina okolo, upisali državne fakultete, vukli se po njima par godina, videli da ne mogu, ispisali se, upisali privatne i završili ih pre roka!!! Čudno? Ništa čudno!

Imam par što poznanika, što ortaka, koji nisu mogli da polože prijemni za državni fakultet po par godina. Onda su uz nešto što se na privatnom fakultetu zove "prijemni ispit" uleteli na privatni i završili ga bez problema.
Čudno? Ništa čudno!

Čuo sam od nekih ljudi koji su želeli da posle par godina privatnog dodju na državni fakultet, nisu to mogli, jer im se ni jedan ispit nije priznavao. Isti takvi ljudi, koji su sa državnog prešli na privatni fakultet, nisu imali problema.
Čudno? Ništa čudno!

U poslednje vreme ide priča onih koji nisu u stanju da nešto nauče kako će radije platiti privatni fakultet i očas ga završiti, nego platiti državni i mučiti se!
Čudno? Ništa čudno!

Radim na radnom mestu koje dobrim delom ima i kontakta sa klijentima putem Interneta. Jedna od mojih dužnosti je i raspoređivanje pitanja posetilaca sajta na odgovarajuće sektore. Obzirom da je stručan sajt, često su pitanja vezana za seminarske radove, diplomske radove i sl., pa znam i kako izgledaju isti radovi. Verujte seminarski rad na državnom fakultetu je jednak doktorskoj disertaciji na privatnom fakultetu!!!

Što bi bilo čudno, kada su na privatnim fakultetima uglavnom oni koji nisu u stanju da nauče dovoljno za državni fakultet, kada su tamo oni koje mrzi da otvore knjigu, kada su tamo oni kojima mama i tata plaćaju sve, pa misle da mogu i pamet, kada su tamo oni koji predstavljaju ovce za šišanje, a čoban pametno ćuti i šiša ih! :)

Ali najslađe od svaga mi je kada o stručnim stvarima na poslu pričaju ljudi koji su završili privatni i državni fakultet: LJUDI SA DRŽAVNIM FAKULTETOM SE SMEJU "MOZGALICAMA" KOJE IMAJU LJUDI SA PRIVATNIM FAKULTETOM. Da im žalost bude veća, uglavnom su toliko inteligentni da ni ne shvataju da su predmet ismevanja u takvim trenucima!!!

Čast izuzecima, ali veoma, veoma ih je malo!
 
Fakultet je onoliko dobar koliko ti dobro radis svoj posao kada ga zavrsis a ne onoliko koliko si gradiva tokom njega nabubao. Meni ce sutra neko da zine i da kaze HOCU NOVE ZUBE, i taj neko ce da me placa dadobije nove zube to sto sam ja ucio i gradju penisa, fiziologiju bubrega i 1000 i 1 stvar koja sa stomatologijom nema veze to tog nekog ne zanima. Ako znas da u potpunosti odgovoris izazovima posla onda je fakultet dobar ako ne onda nije. Dakle ili znas posao ili ne znas tvoje hiljade nabubanih strana neke tamo teorije (koju si uzged budi receno zaboravio vecinu par dana posle ispita) ne zanimaju nikoga ljude zanimaju rezultati tvog rada.
 
Kompleksi ...
narocito jer vec postoje 10 istih tema pod kojih se moglo ovo uglaviti ;):rotf::rotf::rotf:

A koji to kompleks ima neko sa državnim fakultetom, u odnosu na nekog sa privatnim "fakultetom"? Na čemu da mu zavidi? Baš bih volela da mi to neko pojasni, najozbiljnije...

Nije mi jasno što čovek otvori ovu temu, jer mi nije jasna ta potreba pljuvanja iz nebuha. Da na raspravu odgovoriš svojim mišljenjem mi je oket, ali doći sa pričom "e, znate to i to ne valja zato i zato" je malo bzvz, ali opet mislim da je sve što je napisao tačno, ali i da je do sada sviiima poznato, pa nema potrebe za utvrđivanjem gradiva po 100-ti put...
 
A koji to kompleks ima neko sa državnim fakultetom, u odnosu na nekog sa privatnim "fakultetom"? Na čemu da mu zavidi? Baš bih volela da mi to neko pojasni, najozbiljnije...

Nije mi jasno što čovek otvori ovu temu, jer mi nije jasna ta potreba pljuvanja iz nebuha. Da na raspravu odgovoriš svojim mišljenjem mi je oket, ali doći sa pričom "e, znate to i to ne valja zato i zato" je malo bzvz, ali opet mislim da je sve što je napisao tačno, ali i da je do sada sviiima poznato, pa nema potrebe za utvrđivanjem gradiva po 100-ti put...

Koja si godina medicine?
 
A koji to kompleks ima neko sa državnim fakultetom, u odnosu na nekog sa privatnim "fakultetom"? Na čemu da mu zavidi? Baš bih volela da mi to neko pojasni, najozbiljnije...

da vidimo...
bolji materijal za ucenje,
bolji uslovi za ucenje,
bolji profesori,
bolja praksa,
vise aplikativnog znanja
bolje sanse za posao...
sve u svemu - nista :think:

naravno, potrebno je provjeriti diploma kojih od privatnih se priznaje
jer danas privatni fax otvara bilo ko
 
da vidimo...
bolji materijal za ucenje,
bolji uslovi za ucenje,
bolji profesori,
bolja praksa,
vise aplikativnog znanja
bolje sanse za posao...
sve u svemu - nista :think:

naravno, potrebno je provjeriti diploma kojih od privatnih se priznaje
jer danas privatni fax otvara bilo ko

auh,
sad vidim da sam trebala da ga editujem :lol:

za one psihologe koji ne prepoznaju ironiju,
"sve u svemu - nista :think:" jeste ironija :)
 
pa dobro, ako volEs da se mucis... slobodno.... :worth:

E u tome i jeste stvar. Glavna je razlika je u tome što se na državnim faxevima ljudi "muče", a na privatnim ne. Znači, nisu privatni faxevi kvalitetniji, krcati boljim kadrom i gradivom, već se na njima ljudi manje muče. I to je ono što se ističe kao glavno. Zato batalite te silne "prednosti" koje navodno rađaju komplekse.

Ja učenje ne doživljavam kao mučenje. Došla sam na fax da STUDIRAM ono što me zanima... nijedan predmet nisam smatrala suvišnim, ništa nisam doživela kao bespotrebno i glupo... drago mi je što sam pročitala i čula sve što jesam.
 
E u tome i jeste stvar. Glavna je razlika je u tome što se na državnim faxevima ljudi "muče", a na privatnim ne. Znači, nisu privatni faxevi kvalitetniji, krcati boljim kadrom i gradivom, već se na njima ljudi manje muče. I to je ono što se ističe kao glavno. Zato batalite te silne "prednosti" koje navodno rađaju komplekse.

Ja učenje ne doživljavam kao mučenje. Došla sam na fax da STUDIRAM ono što me zanima... nijedan predmet nisam smatrala suvišnim, ništa nisam doživela kao bespotrebno i glupo... drago mi je što sam pročitala i čula sve što jesam.


kada ucenje ne bi dozivljavala kao mucenje,
prva asociacija na privatni fax ti ne bi bila poklonjene ocjene :lol:

kao sto nije meni

da vidimo...
bolji materijal za ucenje,
bolji uslovi za ucenje,
bolji profesori,
bolja praksa,
vise aplikativnog znanja
bolje sanse za posao...

sve u svemu - nista :think:

naravno, potrebno je provjeriti diploma kojih od privatnih se priznaje
jer danas privatni fax otvara bilo ko

da ne nabrajam mane na drzavnim faksovima koje sam izostavila jer nemam obicaj da pljujem....
 
kada ucenje ne bi dozivljavala kao mucenje,
prva asociacija na privatni fax ti ne bi bila poklonjene ocjene :lol:

kao sto nije meni



da ne nabrajam mane na drzavnim faksovima koje sam izostavila jer nemam obicaj da pljujem....

MUČENJE sam stavila pod navodnike, jer si ti rekla "pa dobro, ako voliš da se mučiš". Dakle, TEBE citiram :whistling:, ne iznosim svoje mišljenje. Tebi je asocijacija na državni fax MUČENJE. Meni je asocijacija na državni fax STUDIRANJE, i kažem zbog toga sam na državnom faxu. Ti ćeš verovatno upisati privatni...?

I postalo mi je malo dosadno ovde... nastavite bez mene. :)
 
Poslednja izmena:
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=43889
Ja bi fakultete otvarao na svakom cosku :)))) posle ovakvog texta....
inace slazem se da 80% privatnih fakulteta zaslusuje da bude zatvoreno....
privatna psihologija postoji i taj fakultet je dobio akreditaciju u prvom akreditacionom roku....

"A koji to kompleks ima neko sa državnim fakultetom, u odnosu na nekog sa privatnim "fakultetom"? Na čemu da mu zavidi? Baš bih volela da mi to neko pojasni, najozbiljnije..."

da odgovorim na pitanje..... mislim da sam tu rec pogresno upotrebio ... ja sam diplomirao nema mesec dana na drzavnom i presrecan sam :).... jeste da sam studirao jos malo pa 7 godina ali bolje ikad nego nikad..... imam prijatelje koji su se prebacili na privatni pre nekoliko godina, vec rade i uveliko spremaju pravosudni a ja sam tek diplomirao polazuci jedan ispit bogaaaaaaaaa puta... tako da svima preporucujem privatne fakultete jer ima i onih koji vrede .... sa druge strane ima mnogo studenata na drzavnim fakultetima koji imaju strah od studenata sa privatnih zbog konkurencije, zavisti ili neceg treceg en znam ni sam zbog cega.... ima mnogo studenata na drzavnim koji nista ne znaju i za koje se krstim kako uspevaju da zavrse fakultet .... ima mnogo studenata na privatnim faklutetima koji vrede itekako i fenomenalno znaju materiju..... naravno da je drzavni BOLJI od privatnog i KVALITETNIJI i to niko ne moze da ospori ali pitanje je do kada ce to tako biti.... cini mi se da je ta razlika sve manja i manja. Naravno da najboljem studentu sa drzavnog ne moze prici ni jedan student sa privatnog ali ne mogu ni 99% nas sa drzavnog..... ali to samo po pocetnom nabubanom i slobodno mogu reci 50% nepotrebnom znanju ......inace praksa cini cuda pa kroz 5 godina razlike nece ni postojati tj. ako imas dara, taletna i zelje za necim uspeces i bices dobar ako nemas puko si pa makar zavrsio bilo koji fakultet....
Ne shvatam zasto tolika buka i pljuvanje po privatnim fakultetima ?? Jel se to neko oseca ugrozenim od studenata sa privatnih ?? Pa ljudi svakom studentu na drzavnom je u interesu da postoje milion privatnih fakulteta koji nista ne vrede jer samim tim i njihova diploma nece nista vredeti pa cemo vece sanse za zaposlenje imati ....

@forma ideale...... studiras psihologiju kazes.... pa pronadji dijagnozu coveku koji moze da krene novu temu nakon hiljadu istih sa istom pricom ..... koji problem on ima u zivotu ???? ja sam sebi mogu da dam dijagnozu ..... preambiciozan.... uobrazen i malo precenjujem sebe ali meni nema zima jer imam svoju kancelariju gde cu raditi i gde cu steci i sticem svih ovih godina neko znanje pa onda i mogu da kazem ... z asebe znam koliko vredim i nije me strah ni od kakve konkurencije.... ...... bla bla bla... ali me interesuje njegova :)
 
MUČENJE sam stavila pod navodnike, jer si ti rekla "pa dobro, ako voliš da se mučiš". Dakle, TEBE citiram :whistling:, ne iznosim svoje mišljenje. Tebi je asocijacija na državni fax MUČENJE. Meni je asocijacija na državni fax STUDIRANJE, i kažem zbog toga sam na državnom faxu. Ti ćeš verovatno upisati privatni...?

I postalo mi je malo dosadno ovde... nastavite bez mene. :)

polako i duboko udahni...izdahni...sedam puta min
bolje sad? drago mi je :)

i ja sam na drzavnom, a bila sam i na privatnom
volim kada ljudi govore o stvarima u koje se razumiju, bez predrasuda tipa "na onom tamo faksu je tako i tako...prica se...ne znam, ali rekla mi sestra od tetke"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top