Sve lazi oko Fijata

karpos

Elita
Banovan
Poruka
24.669
Zastava i Fijat potpisali Memorandum o razumevanju

Italijanski proizvođač automobila želi da radi u Srbiji
Blic - sreda, 30. april 2008.
Ministar ekonomije Mlađan Dinkić i potpredsednik "Fijata" Afredo Altavila potpisali su juče u Beogradu Memorandum o razumevanju, strateškoj saradnji i zajedničkom ulaganju. Memorandum predviđa formiranje zajedničke kompanije, u kojoj bi "Fijat" imao 70 odsto, a država Srbija 30 odsto vlasništva. Nastavak teksta ▼ Markione: SSP odlučujući faktor Predsednik Boris Tadić i predsednik Fijata Serđo Markione... »
Kliknite ovde da biste pročitali vest u celini na sajtu blic.co.yu »

01.05.2008 .
Izvor: Tanjug
Đelić: Početak saradnje sa Fijatom zavisi od primene SSP

Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić izjavio je danas da saradnja između "Fijata" i kragujevačke "Zastave" zavisi od rezultata izbora u Srbiji, kao i od izveštaja glavnog tužioca Međunarodnog suda za ratne zločine Serža Bramerca o saradnji naše zemlje sa Haškim tribunalom



„Fijat“ investira 1,2 milijarde evra 03.05.2008

znenađujuća odluka „Fijata“ da u kragujevačku „Zastavu“ uloži 700 miliona evra umesto prvobitno planiranih 300 miliona doneta je zahvaljujući potpisivanju sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju između EU i Srbije, kaže za „Blic“ ministar ekonomije Mlađan Dinkić i otkriva da će „Fijat“ dodatnih pola milijarde evra uložiti u nove fabrike u Srbiji za proizvodnju automobilskih delova. Konačnom realizacijom ovog projekta zaposlenje bi trebalo da dobije 10.000 ljudi.

Sta je istina na kraju?
 
Mene zanima što ni jednom rečju Dinkić nije rekao šta je bilo s Kinezima koji su bili zainteresovani da "u Srbiji naprave strateški centar za razvoj u jugoistočnoj Evropi." Za VW je rako da su navodno zainteresovani da prave novu fabriku, a za FaW ni reč.

Dinkić alergičan na ruske i kineske novce. Ni gas, ni banke, ni Bor, ni autoindustrijja.

Zar nije mogao da ne napravi neki tender, a ne ovako? Memorandumi o dogovoru, dogovor o memorandumu, saradnja oko memoranduma, strateška saradnja oko dogovora, razumevanje o memorandumu, memorandum o razumevanju... I šta će državi 30%? Zastavi treba gazda.
 
Poslednja izmena:
Dinkić alergičan na ruske i kineske novce.
Новац нема нацију па је у игри друга опција.
Западњаци су добро проценили лакомост наших ''политичара'' па су им пружили обе руке. У једној је био новац а у другој ''тољага'' (Руси и Кинези касне са понудама).
Сећам се када је Ђелић својевремено подигао медијску хајку на кладионице с' образложењем да се преко њих пере новац. Онда су се ови удружили и прикупили велики новац а с' друге стране му запретили. Преко ноћи се хајка стишава, Ђелић поправља своју финансијску слику (по угледу на Марка Милошевића - зарадио теглећи гајбе), ''државне (друштвене??)'' лутрије се гасе (нема више нигде спортске прогнозе) а кладионице доживљавају невиђену експанзију.:cool:
Италијани и Немци купују време за припреме да спрече да им Кинези дођу на праг. Сад треба бити паметан и то искористити (мусти две краве). И не сумњам да ће тако бити само ту неће бити доброг сира за народ него сурутке пошто ће кајмак скинути ...... а млеко ће се вратити инвеститору.:evil:
 
Za početak , fabrika se zove Fiat ( Fabrica Italiana Automobili Torino ), a ne Fijat. Naravno da će nivo njihovih investicija zavisiti od toga da li će na snazi biti SSP ili neće. To važi i za mnoge druge investitore.
 
Mene zanima što ni jednom rečju Dinkić nije rekao šta je bilo s Kinezima koji su bili zainteresovani da "u Srbiji naprave strateški centar za razvoj u jugoistočnoj Evropi." Za VW je rako da su navodno zainteresovani da prave novu fabriku, a za FaW ni reč.

Dinkić alergičan na ruske i kineske novce. Ni gas, ni banke, ni Bor, ni autoindustrijja.

Zar nije mogao da ne napravi neki tender, a ne ovako? Memorandumi o dogovoru, dogovor o memorandumu, saradnja oko memoranduma, strateška saradnja oko dogovora, razumevanje o memorandumu, memorandum o razumevanju... I šta će državi 30%? Zastavi treba gazda.


ja cekam da dodju dellboy i filatelista da mi objasne zasto nije bilo tendera za Zastavu?

Dellboyyyy? Filatelistaaaaa?

Gde ste momci? ;)
 
ovako:
б) Туђа властита имена пишу се различито:
* изворно, онако како се пишу у језику из којег потичу, ако се на српском пишу латиницом, на пример: Ernest Hemingway (Ернест Хемингвеј), Boccaccio (Бокачо), Shakespeare (Шекспир), Chicago (Чикаго), New York (Њујорк), München (Минхен), Zürich (Цирих); у том случају се у загради пише како се име изговара, и то само кад се помиње први пут;
* онако како се изговарају (фонетски) кад се на српском пишу ћирилицом; у том случају се, кад се први пут помене име, у загради пише изворно;
* фонетски, без обзира на наше писмо, кад су речи из словенских језика који се служе ћирилицом (руског, бугарског, македонског итд.); на пример: Јесењин, Николај Гогољ, Лав Толстој, Јаневски, Глигоров итд.
 
Sto vi prodadoste Telekom bez tendera????

pusti ti nas bre. mi se zalazemo za direktne pregovore dok su ovde demokrate dellboy i filatelista propale da nas ubede da se sve mora prodavati na tenderima , a to su pricali u vezi dila sa rusima oko NIS-a.

I sad ih ja pitam a oni nikako da odgovore zasto zastava nije prodata na tenderu?
 
pa sta si objasnio?

nisam video momak :)

ajde objasni i nama sa jeftinijim ulaznicama zasto nije bilo tendera za zastavu?

ne mogu danas da se spustim na taj nivo kako bih ti plastično objasnio.
nisam čitao te sve vaše debilnosti u vezi Fiata, ali verovatno povlačiš paralelu između NIS-a i Zastave, pa zato pitaš zašto nema tendera?
ne mogu, ako hoće Delboj, ja nemam snage, odo na Frušku :lol:
 

Da li bi ja trebalo svaki put kada naiđe tvrdoglava nepismena spodoba da ponvaljam ono što sam već objašnjavala? Ne... U slučaju da te interesuje, potraži na forumu, u slučaju da te ne intersuje zaobiđi me.

Pisanje imena kompanija vam se nameće u isključivo originalnom obliku zbog marketinga i ništa više. Jezik je jezik, i ima svoja pravila - koja nisu faking tržišna!

FIAT, Fiat, Fijat, fijat nije isto.

Pravilno je prvo, treće i četvrto u zavisnosti od načina upotrebe.

:evil::twisted:
 
pusti ti nas bre. mi se zalazemo za direktne pregovore dok su ovde demokrate dellboy i filatelista propale da nas ubede da se sve mora prodavati na tenderima , a to su pricali u vezi dila sa rusima oko NIS-a.

I sad ih ja pitam a oni nikako da odgovore zasto zastava nije prodata na tenderu?
a ja ti kazem ne s...,tendera je bilo,i rukovodstvu Zastave je mnogo zao sto tebe licno nije obavestilo o datumu odrzavanja istog:mrgreen:
 

Back
Top