trudnoca...

minagirl

Početnik
Poruka
35
Imala sam odnos sa deckom,sve je bilo ok, koristili smo zastitu. imam redovne menstuacije, ali u zadnje vreme imam neke simptome trudnoce kao sto su veci stomak, povracanje, brze se zamaram i sl....radila sam 2 testa za trudnoca i oba su bila negativna...da li postoji mogucnost da sam trudna iako nije bilo problema prilikom odnosa? i koliko su testovi tacni?
 
Testovi su skoro 100 % tačni a ti simptomi nisu uopšte simptomi trudnoće.Kad pre da bude veci stomak a još ti ni menstruacija ne kasni?:p
Sačekaj sedam dana pa ponovi test ili idi ginekologu ako si baš nestrpljiva ali ni on ti još uvijek ništa pouzdano neće moći reći.
Pokušaj se zanimati nekim stvarima koje ti skreću pažnju od tih sumnji.
 
Testovi su skoro 100 % tačni a ti simptomi nisu uopšte simptomi trudnoće.Kad pre da bude veci stomak a još ti ni menstruacija ne kasni?:p
Sačekaj sedam dana pa ponovi test ili idi ginekologu ako si baš nestrpljiva ali ni on ti još uvijek ništa pouzdano neće moći reći.
Pokušaj se zanimati nekim stvarima koje ti skreću pažnju od tih sumnji.



pa tako sam sve procitala na internetu, a i nije samo to, imam jos neke simptome, zaista me je strah (tek mi je 18), ali bez zajebancije stomak mi je bas veci
 
pa tako sam sve procitala na internetu, a i nije samo to, imam jos neke simptome, zaista me je strah (tek mi je 18), ali bez zajebancije stomak mi je bas veci

Ma to je od sugestije a nekim djevojkama se stomak malo uveca kad treba da dobiju menstruaciju.Ne plaši se vjerovatno nije ništa a i ako bude nije kraj svijeta,za sve postoji rješenje.Koristila si zaštitu ,testovi su negativni i po meni je to razlog da otkloniš svaku brigu.
Evo predlažem ti da malo prošetaš po ostalim pdf i skreneš misli na druge stvari.
 
Imala sam odnos sa deckom,sve je bilo ok, koristili smo zastitu. imam redovne menstuacije, ali u zadnje vreme imam neke simptome trudnoce kao sto su veci stomak, povracanje, brze se zamaram i sl....radila sam 2 testa za trudnoca i oba su bila negativna...da li postoji mogucnost da sam trudna iako nije bilo problema prilikom odnosa? i koliko su testovi tacni?

Претпостављам да су ти то били први сексуални односи, зар не?
Видиш, психа је чудо, и страх често уме да натера наше тело да реагује онако као да се десило управо оно чега се плашимо...

Користи заштиту и даље и немој се оптерећивати тиме ''шта ако''...

Иначе, нормална је ствар да се непосредно пре и за време менструације стомак мало увећа...само раније вероватно ниси обраћала пажњу на то...;)
 
Mislim da su testovi veoma pouzdani... A sto se simptoma tice, Hellen je sasvim u pravu. Ja sam citala po forumima koji su sve rani simptomi trudnoce i dobijala sam jedan po jedan... :| Redom. Dok na kraju nisam dobila... I sokirala se, jer sam se vec sazivela sa "cinjenicom da sam trudna", cak sam i na testu uspela da uhvatim neku senku koju sam proglasila linijom i pozitivnim rezultatom... Sto vise razmisljas, simptomatologija ce se usloznjavati (takvo je bar moje iskustvo) ako si podlozna (auto)sugestiji. Sve u svemu - probaj da se opustis. I sve ti je to normalno, i ta faza "zatrudnecu ako se kupamo zajedno" prodje ;) Srecno i javi sta je bilo!
 
Imala sam odnos sa deckom,sve je bilo ok, koristili smo zastitu. imam redovne menstuacije, ali u zadnje vreme imam neke simptome trudnoce kao sto su veci stomak, povracanje, brze se zamaram i sl....radila sam 2 testa za trudnoca i oba su bila negativna...da li postoji mogucnost da sam trudna iako nije bilo problema prilikom odnosa? i koliko su testovi tacni?
Fffff :roll:

Jednom mi je drugarica u srednjoj rekla da je 100% trudna zato što joj je porastao stomak, a još nije dobila..... reko' - koliko ti kasni? Kaže, pa treba da dobijem sledeće nedelje :roll:
 
Imala sam odnos sa deckom,sve je bilo ok, koristili smo zastitu. imam redovne menstuacije, ali u zadnje vreme imam neke simptome trudnoce kao sto su veci stomak, povracanje, brze se zamaram i sl....radila sam 2 testa za trudnoca i oba su bila negativna...da li postoji mogucnost da sam trudna iako nije bilo problema prilikom odnosa? i koliko su testovi tacni?

testovi nisu 100% pouzdani
valjda bi prvo gubila menstruaciju pa tek onda dobijala stomak
ovo je vjerovatno neka psihosomatska reakcija :neutral:

nego, fino uradi blood test i gotovo
 
Idi kod ginekologa mada su testovi uglavnom tacni, osim ako nije mnogo rana trudnoca u pitanju. A ako je rana trudnoca, onda ti sigurno jos nije porastao stomak.
Ginekolog! I moras ici kod ginekologa redovno i bez obzira na trudnocu, kad pocnes sa odnosima.
 
Jeste li vi pročitali da je njoj najviše 19 godina? Dovoljan razlog da je shvatite ozbiljno.

Dovoljan razlog da shvatimo kako joj fali mozga, jer nije odmah otišla kod ginekologa nego je morala
da pita zvezde šta da radi. Ako je zrela da ima odnose, onda je morala da se pre istih raspita o kontracepciji i o važnosti redovnih ginekoloških pregleda.. I u njenim godinama morala bi da zna,
da je poseta ginekologu jedna obična i neophodna stvar, stvar zdravlja i opšte kulture.
Forum nije mesto za rešavanje takvih problema.
 
Dovoljan razlog da shvatimo kako joj fali mozga, jer nije odmah otišla kod ginekologa nego je morala
da pita zvezde šta da radi. Ako je zrela da ima odnose, onda je morala da se pre istih raspita o kontracepciji i o važnosti redovnih ginekoloških pregleda.. I u njenim godinama morala bi da zna,
da je poseta ginekologu jedna obična i neophodna stvar, stvar zdravlja i opšte kulture.
Forum nije mesto za rešavanje takvih problema.


ko je rekao da ja ovde resavam probleme? ja sam samo pitala za misljenje u vezi tacnosti testova, sto ne znaci da necu otici skorije kod ginekologa :rolleyes:
 

Back
Top