Da li zivot treba biti sto jednostavniji?

Da li treba ziveti sto jednostavnije?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Da, ne samo ziveti nego i misliti treba jednostavnije = spontanije
Zivimo u vavilonskom dobu, pa umesto da ucestvujemo u gradjenju Kule, treba ...
Ja: Shefe, dajem otkaz!
Shef:evil:: Shta je, uplashio si se?
Ja:confused:: Jesam
Shef:evil:: Cega? Toga da svaki dan treba da uchish po tri nova jezika?
Ja:confused:: Ma ne, to je sitnica...
Shef:evil:: Napora gradnje?
Ja:confused::Ma ne, to je sitnica...
Shef:evil:: Mala plata?
Ja:confused::Ma ne, to je sitnica...
Shef:evil:: Pa cega onda?
Ja:D: Ti mnogo toga znas ali to ne bi shvatio...
Shef:evil:: Doci cesh ti ponovo! Da se kladis?
Ja:D: Nikad se ne kladim sa Gubitnikom...Zbogom!
 
Da li bi trebali da se odreknemo svih prednosti tehnologije i zivimo jednostavnim zivotom? Da li je cilj zivota u jednostavnosti? Da li bismo tako bili puno srecniji? Tako su pricali i Isus i Buda i Lao Ce, sta kazete vi?

Наравно.

definitivno da
chovek sebi otezhava zhivot stalno komplikujuci sve

A što se onda ne odreknemo svih prednosti tehnologije?:roll:
Da se vratimo loženju vatre ispred pećine ili, ipak, odemo malo napred i pišemo guščijim perom?
Za početak, pobacajmo klima uređaje kad temperatura skoči na +40.:)
Cilj života ne može biti jednostavnost. Jednostavnost je način a ne cilj.
Zašto bismo bili srećniji da vodimo život lišen svih prednosti savremene civilizacije? Ako nema kompjutera, interneta, televizora, mobilnih telefona, automobila, satelita ... onda nema ni skenera, doplera, savremenih ortoperdskih pomagala. Tehnologija nije produkt razmaženog ljudskog bića nego potreba današnjice. Čoveka niko ne sprečava da se duhovno i intelektualno uzdiže, pa i da živi jednostavnim, skromnim životom i u sadašnjem vremenu, ukoliko on to želi. Sreća je indivuidualna, duhovna kategorija i ne postoji univerzalni recept za sreću. Neko je srećan baš kad sve "komplikuje" i sebi "otežava žvot" jer u tome vidi izazov.
 
slushaj, ja vidim mog kera, njemu je super, on zhivi jednostavno i srecan je, ne trebaju mu kompjuteri, televizori, klima uredjaji itd.
ustane ujutro, neko ga prosheta, jede, trchkara malo po kuci, pa drema do ruchka, pa opet jede, pa spava do vechere, pa opet jede, pa ga neko izvede, pa spava do sutra
jednostavnost do srzhi :P
i super mu je :D
 
slushaj, ja vidim mog kera, njemu je super, on zhivi jednostavno i srecan je, ne trebaju mu kompjuteri, televizori, klima uredjaji itd.
ustane ujutro, neko ga prosheta, jede, trchkara malo po kuci, pa drema do ruchka, pa opet jede, pa spava do vechere, pa opet jede, pa ga neko izvede, pa spava do sutra
jednostavnost do srzhi :P
i super mu je :D

:lol::lol::lol:

On je pas.
Ti si čovek.

Btw, i ja imam psa. Zimi voli da se ugreje pored radijatora, a leti leži ispod klima uređaja. A najradije jede granuliranu, izbalansiranu i vitaminiziranu hranu, Royal Canin. I primetila sam da uživa kad joj pustim Linkin Park.
 
chovek je napredna zhivotinja (na zhalost ochigledno :P)
pogledaj zhivotinju u divljini npr.
evo uzecemo vevericu (:lol:)
ona zhivi jednostavno a opet po njenim zhivotnim standardima mnogo bolje od vecine ljudi :S

Dobro, ajd - veverica.
Nisam nikad razgovarala sa vevericom, tj. nisam je pitala da li je srećna.:lol:
Verovatno jeste, po veveričijim standardima. Pošto nikad nije probala Cipiripi ili Nutelu, njoj su još uvek dobri i lešnici.
Ne bih se menjala sa vevericom. Život joj je prekratak i prođe u gimnasticiranju po drveću i bežanju od predatora.
Kada bi veverica evoluirala u napredniju vrstu, sigurna sam da bi prvo poželela da ima sopstveni tehnološki izum - najnoviji model kcrkalice za orahe. Ne bi joj više palo na pamet da tupi zubiće.
 
Cilj života ne može biti jednostavnost. Jednostavnost je način a ne cilj.
Izvinjavam se, pogresio sam.

Kad bolje razmislim ni Isus nije rekao da se treba odreci svih doprinosa tehnologije, vec samo da treba voditi jednostavan zivot posvecen bogu. Danas su retki ljudi sa pravim moralnim vrednostima, ali da li je to proizvod tehnoloskog napretka?

Ili samo kapitalizma i televizije?
 
smatram da jednostavnije je mnogo primitivnije,a mislim da nam ne treba vracanje u srednji vek.Tamo se zivelo jednostavno i primitivno,covekova razmisljanja bila su sprecena da se ispolje a smatram da je to u ovo vreme totalno glupo prekidati,ako me razumete?ako se vec razvija tehnologija,zasto bismo to sprecavali?!?naravno,glupo je ziveti lenj i zavistan od tehnologije,ali na neki nacin svima je nama malo tehnologije potrebno,zar ne?
 
Човеку који схвати свој пад технологија више и не треба, она је само нужно зло, али не и потреба... проблем настаје јер је човек завистан од технологије, а не она од човека... и тако постаје креатор своје пропасти.
 
Ali da li bi ista bilo bolje kad bismo se odrekli sve tehnologije?

mislim da ne bi bilo bolje.Razvijajuci tehnologiju,razvijas i medicinu i sve...u sustini vecina poslova danas se svodi na tehnologiju-da li treba sve njih otpusti na prvom mestu?Odgovor svi vec znaju.Da li si razmisljao mozda,kako bi se medicina razvijala bez tehnologije?Da li treba da se vratimo u period gde su ljudi umirali jer nisu ni ranu dobro pazili?!?Dopusti tehnologiju da se razvije,mozda dobijemo i lek protiv neke stare bolesti koja nam je inace bila poznata kao smrtonosna...pusti da sve ide svojim tokom
 
Човеку који схвати свој пад технологија више и не треба, она је само нужно зло, али не и потреба... проблем настаје јер је човек завистан од технологије, а не она од човека... и тако постаје креатор своје пропасти.
Ne rece mi odgovor na pitanje
 

Back
Top