Amerikanci ne mrze Srbe

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Da se prisetimo propagande SPS-a i JUL-a iz 90-ih.

Dakle, ne mogu da shvatim da je neko u Srbiji mogao da poveruje kako se prosečni Amerikanac budi iz noćne more u kojoj ga svake večeri progone Srbi, ustaje i započinje dan sa psovkama na račun Srba, odlazi na posao proklinjujući Srbe, kad mu nešto ne ide od ruke krivi su mu Srbi, kad ga šef riba on smišlja osvetu Srbima, kad se vrati kući i ne može da zadovolji ženu kriva mu je cela Srbija, kad padne kiša opet ti Srbi, sve što radi ometaju mu Srbi, i odlazi na počinak sa mržnjom prema Srbima...

Ne verujem. Prosečan Amerikanac i ne zna gde je Srbija. Dok Jugoslavija nije uginula, na pitanje – „What you think, where is Yugoslavia?“ – prosečni Amerikanac odgovarao je sa – „I dont know. Somewhere in Asia. Probably between Iraq and Iran.“ Da ih sada pitamo gde je Srbija, verovatno bi odgovorili da ne znaju. Kako je moguće mrzeti nekoga za koga ne znaš ni gde se nalazi?

Ja sam u dva navrata bio u USA i mogu da kažem da su Ameri strašan narod. Vole da se zezaju, da se zabavljaju, da se provode, baš su ono što mladi vole da kažu cool. I niko mi ništa loše nije rekao kad su čuli odakle dolazim, jer sam i ja bio cool. U američkom društvu nemoj nikada da vodiš razgovore o politici i religiji i sve je OK. Naopako da nekome namećete svoje političke ili verske stavove, kako rade neki naši forumaši. E, sad, to što najgori od najgorih sede u glavnim institucijama u Vašingtonu nema veze sa american citizens.

Tako ja gledam na stvari. A vi?
 
Dikan, otkrio sam Ameriku za neke koji uz čašicu ili dve čašice šljivovice umeju da izjave, zato što dalje od Srbije nikada nisu putovali, da nijedna zemlja na svetu ne postoji, i da su naše vlasti izmislile i Rusiju i Ameriku da bi nas mučile.
 
Da se prisetimo propagande SPS-a i JUL-a iz 90-ih.

Dakle, ne mogu da shvatim da je neko u Srbiji mogao da poveruje kako se prosečni Amerikanac budi iz noćne more u kojoj ga svake večeri progone Srbi, ustaje i započinje dan sa psovkama na račun Srba, odlazi na posao proklinjujući Srbe, kad mu nešto ne ide od ruke krivi su mu Srbi, kad ga šef riba on smišlja osvetu Srbima, kad se vrati kući i ne može da zadovolji ženu kriva mu je cela Srbija, kad padne kiša opet ti Srbi, sve što radi ometaju mu Srbi, i odlazi na počinak sa mržnjom prema Srbima...

Ne verujem. Prosečan Amerikanac i ne zna gde je Srbija. Dok Jugoslavija nije uginula, na pitanje – „What you think, where is Yugoslavia?“ – prosečni Amerikanac odgovarao je sa – „I dont know. Somewhere in Asia. Probably between Iraq and Iran.“ Da ih sada pitamo gde je Srbija, verovatno bi odgovorili da ne znaju. Kako je moguće mrzeti nekoga za koga ne znaš ni gde se nalazi?

Ja sam u dva navrata bio u USA i mogu da kažem da su Ameri strašan narod. Vole da se zezaju, da se zabavljaju, da se provode, baš su ono što mladi vole da kažu cool. I niko mi ništa loše nije rekao kad su čuli odakle dolazim, jer sam i ja bio cool. U američkom društvu nemoj nikada da vodiš razgovore o politici i religiji i sve je OK. Naopako da nekome namećete svoje političke ili verske stavove, kako rade neki naši forumaši. E, sad, to što najgori od najgorih sede u glavnim institucijama u Vašingtonu nema veze sa american citizens.

Tako ja gledam na stvari. A vi?

ha,ha,ha...prosjecni amerikanac nezna za europu,a kamoli da je ikad cuo za tako nesto kao, srbija.
 
Jedno su emocije i informisanost ogromne većine građana Amerike, običnih ljudi......
Zabole njih za Srbiju i Srbe i ostala balkanska plemena, to ih ni najmanje ne zanima.....

Drugo je zvanična politika američkog establišmenta....

I nije tačno da su SPS i JUL širili propagandu, prema prosečnom Amerikancu.....
Uvek su koristili termine ''svetski moćnici'', ''silnici''....

Mnogo goru i prljaviju propagandu su imali CNN, BBC, itd....gde se nije odvajala zvanična politika od običnog naroda, i koristili su uglavnom kolektivnu odrednicu Srbi, bosanski Srbi, srpski agresori i još mnogo gore reči..
 
srbija je samo "koska" bacena izmedju rusa i amerikanaca.

da je srbijanski etablisment zagovarao ameriku i nato
kao svoje "prijatelje",a ne ruse...na kosovo nebi bilo danas niti jednog jedinog albanca.
 
Objasnićemo im, ali nemaju argumente da Amerikanci bilo koga mrze.

Šta ćeš bolji argument od toga da njihova vojska "tura nos" u svaki kutak ove naše planete, kao da im je ćaća ostavio. Šta vojnik jedne zemlje traži van njenih granica? Koji su ciljevi onoga ko ih šalje u tuđe zemlje? I kako se usuđuju da sebi uzimaju prava koja drugima osporavaju?
 
Da se prisetimo propagande SPS-a i JUL-a iz 90-ih.

Dakle, ne mogu da shvatim da je neko u Srbiji mogao da poveruje kako se prosečni Amerikanac budi iz noćne more u kojoj ga svake večeri progone Srbi, ustaje i započinje dan sa psovkama na račun Srba, odlazi na posao proklinjujući Srbe, kad mu nešto ne ide od ruke krivi su mu Srbi, kad ga šef riba on smišlja osvetu Srbima, kad se vrati kući i ne može da zadovolji ženu kriva mu je cela Srbija, kad padne kiša opet ti Srbi, sve što radi ometaju mu Srbi, i odlazi na počinak sa mržnjom prema Srbima...

Ne verujem. Prosečan Amerikanac i ne zna gde je Srbija. Dok Jugoslavija nije uginula, na pitanje – „What you think, where is Yugoslavia?“ – prosečni Amerikanac odgovarao je sa – „I dont know. Somewhere in Asia. Probably between Iraq and Iran.“ Da ih sada pitamo gde je Srbija, verovatno bi odgovorili da ne znaju. Kako je moguće mrzeti nekoga za koga ne znaš ni gde se nalazi?

Ja sam u dva navrata bio u USA i mogu da kažem da su Ameri strašan narod. Vole da se zezaju, da se zabavljaju, da se provode, baš su ono što mladi vole da kažu cool. I niko mi ništa loše nije rekao kad su čuli odakle dolazim, jer sam i ja bio cool. U američkom društvu nemoj nikada da vodiš razgovore o politici i religiji i sve je OK. Naopako da nekome namećete svoje političke ili verske stavove, kako rade neki naši forumaši. E, sad, to što najgori od najgorih sede u glavnim institucijama u Vašingtonu nema veze sa american citizens.

Tako ja gledam na stvari. A vi?

e vidis, kad je sloba zario i palio po hrvatsku bosnu kosovo iskido sam se od pravdanje pred svet da ja ne volem milosevic.dzaba.mi smo srbi ispali na los glas radi slobu iako vecina nas nikad nije glasala za njega.e tako ti je i sa amerikanci.dzaba su oni kul i simpatican narod kad biraju politicari koji bombarduju ceo svet i ubijaju milioni nevinih zrtava.
obicno se kaze da su politicari ekstrat od narod.
 
Ne mrze Srbe. Nego ceo svet smatraju svojom kolonijom. I doživljavaju kao pretnju svakog koga ne poznaju, a silno se trude da i ne upoznaju nikoga, da ne bi videli da nisu ništa bolji od drugih.

Kolonija je teritorija u koju matična država naseljava svoju sirotinju ne bi li se oslobodila iste i ne bi li tu teritoriju naselila svojim življem koje tamo domorocima otima zemlju, kao što su to nekad radili Englezi u Kanadi i Australiji, ili Španci u Latinskoj Americi. Nešto ne vidim da Amerika kolonizuje bilo koju zemlju, naročito da šalje svoje ljude u Srbiju ili Irak, ili bilo gde drugde.
 
srbija je samo "koska" bacena izmedju rusa i amerikanaca.

da je srbijanski etablisment zagovarao ameriku i nato
kao svoje "prijatelje",a ne ruse...na kosovo nebi bilo danas niti jednog jedinog albanca.

Tačno 100%.

Šta ćeš bolji argument od toga da njihova vojska "tura nos" u svaki kutak ove naše planete, kao da im je ćaća ostavio. Šta vojnik jedne zemlje traži van njenih granica? Koji su ciljevi onoga ko ih šalje u tuđe zemlje? I kako se usuđuju da sebi uzimaju prava koja drugima osporavaju?

Bolje njihova vojska nego mudžahedini-talibani-jihad-ratnici-glavoseče koji propagiraju šerijat.
 
Ja sam bio 2 puta u americi i narod je mnogo prijatan.Chak se prijatnije osecam tamo u njihovom drustvu nego ovde kod nas gde neko gleda samo da te zajebe...Al jbga ne krivim nikog prosli smo mi kroz svasta al Amerikanci su mnogo prijatan narod.Secam se kada sam kolima proshao kroz neko malo mesto u oregonu u tri lepe ono mesto ima 10 ljudi kada sam doshao tamo gledali su ko da sam doshao sa marsa xD.Al su prijatni bili pricali smo malo i tako.
 
Ja sam bio 2 puta u americi i narod je mnogo prijatan.Chak se prijatnije osecam tamo u njihovom drustvu nego ovde kod nas gde neko gleda samo da te zajebe...Al jbga ne krivim nikog prosli smo mi kroz svasta al Amerikanci su mnogo prijatan narod.Secam se kada sam kolima proshao kroz neko malo mesto u oregonu u tri lepe ono mesto ima 10 ljudi kada sam doshao tamo gledali su ko da sam doshao sa marsa xD.Al su prijatni bili pricali smo malo i tako.
:cool:
ofkors.
nije problem sto ameri mrze srbe (nevjerujem),vec je problem sto vecina srba mrzi amere.
 

Back
Top