ULOSCI,ALI KOJI?

Gost
Koristim ALLways uloske od kako znam za njih.Vrlo sam zadovoljna cak sam umela da kazem da onaj ko ih je izmislio treba da dobije Nobelovu nagradu.
Ginekoloski sam vrlo komplikovana i osetljiva: nelagodnosti, infekcije...Na poslednjem pregledu dr mi je savetovala da zaboravim Allways jer joj dolaze sve cesce pacijentkinje koje ih koriste a imaju tegobe. Sta kazete vi? Koja bi mogla da bude alternativa?
 
phoebe:
Kad ti je vec izvalila takvu glupost, sto nisi pitala nju?

P.S. promijeni dr

Dr nije izvalila nikakvu glupost allways ulošci su jako loši i u sebi sadrže neke materije koje izazivaju infekcije pogotovu ako je neko osetljiv kao ova devojka zato nemoj da pričaš neke stvari koje ne znaš i nemoj ti da pričaš gluposti! Najbolji su CAREFREE ulošci bar suprovereno higijenski i ne izazivaju infekcije! I ne treba da menja Dr.

Pozdrav
 
Allways jer joj dolaze sve cesce pacijentkinje koje ih koriste a imaju tegobe. Sta kazete vi? Koja bi mogla da bude alternativa?[/quote]

I ja sam ih dosta dugo koristila, a onda sam ih promenila jer sam imala odredjene tegobe. Neke moje drugarice su imale iste probleme i sve su koristile allways uloške. Ginekolog mi je ,takodje, rekao da devojke koje su osetljive, a i one koje nisu, ne bi trebalo da koriste ove uloške. Od kada ih ne koristim nemam više problema te vrste.
 
Ne treba da koristite uloske uopste,ni dnevne ni za ciklus...vec je pisano na forumu o tome,nije stvar u tehnickoj neispravnosti ulozaka nego u najlonu zbg cega se pari koza i stvaraju uslovi za infekciju.
Koristi vatu,jeste da nije bas najlagodnije ali bar neces imati stalnih problema ginekoloskog tipa.
 
Problem se moze resiti jednostavno - promenom marke/brand-a ulozaka (pokusaj sa onima koji imaju manje plastificiranu povrsinu koja dolazi u direktan kontakat sa kozom i sluznicom), ili upotrebom vate, pa cak i jednog sloja mekog toalet papira ili papirne maramice preko uloska (u cilju sprecavanja direktnog dodira sa kozom). Problem je najcesce u alergijskoj reakciji na plastificirani sloj koji naleze na kozu - isti problem imaju i majke sa bebama koje koriste 'pampers' ili bilo koje druge pelene (prave se po gotovo identicnom principu kao i uslosci). Sto su plastificiranije, bolje upijaju, manje propustaju, ali je zato pojava otoka, crvenila, iritacije koze, svraba, ojeda i ostalih neprijatnih manifestacija cesca, narocito kod osetljivih osoba. Jadni bebci - mi 'matori' bar mozemo da se zalimo i da biramo... :wink:
 
Pa ako pitas za marku ulozaka, ja zaista nikad nisam koristila Allways jer su mi u startu delovali suvise plasticno... cak je i onaj gornji sloj neki najlon.
Ovi novi "Bony" uopste nisu losi, mada je stvarno vata bolje resenje... narocito kad krvarenje nije jako.
Rekla bih da ima tu jos nesto... Naime, uloske koji dobro upijaju (a uz put su i prilicno skupi!) devojke obicno drze duze nego npr. vatu ili obicne uloske, jer nije neophodno menjati ih cesto...
Licno sam problem resiula tako sto samo u danu kad je krvarenje obilno koristim uloske (boni feel fine), a u ostalim danima vatu.
 
smeh:
Rekla bih da ima tu jos nesto... Naime, uloske koji dobro upijaju (a uz put su i prilicno skupi!) devojke obicno drze duze nego npr. vatu ili obicne uloske, jer nije neophodno menjati ih cesto...

Meni se cini da je bash u tome i najveci problem... Pa i u vati ima sintetike...A opet nije toliko 'plastike' kao u tim uloscima, shto jest jest.
 
Bez obzira na plastificiranost koja me izludjuje i cesto ume da iziritira sluzokozu uprkos paranoidnoj higijeni prilikom svake (i veoma ceste) promene, ja sam i dalje 'verna' "allways" paketicima - u slucaju kada je ciklus obilniji, zista su nenadmasni iz jednostavnog razloga: Imaju najsira/najduza krilca i mogucnost 'nezgode' je svedena na minimun. Verovatno je to razlog sto i dalje vecina dama koristi bas njih. "Libresse" imaju, po moju kozu, najprijatniji gornji sloj/povrsinu, iako plastificirani - ipak deluju 'pamucnije/papirnatije' od ostalih. "Carefree" mi ne odgovaraju - plasticni si poput Allways-a, neelasticni/kruti, uz to i krilca su im suvise kratka da bi pruzala adekvatnu zastitu. Dala sam sebi rec da cu isprobati ove domace (Boni kolekcija).
 
I ja koristim Allwas od kako su se pojavili, ali samo kod kuce - nervira me sto suskaju. Inace su prakticni - zaista najbolje upijaju. Ali, tamponi su ipak neprevazidjeni! Bez njih u onim danima ne izlazim iz kuce.
 
A kako bi bilo da se stavi tanak sloj vate preko always uloska? jer ja ne znam za bolje...boni? to se smezura, krilca se uvijaju i ceo ulozak se ne zalepi..kako treba!
i ja sam cula tu pricu, probala da promenim, isprobala celu paletu raznih proizvodjaca, ipak, always je najbolji.
 
Koristim ALLways uloske od kako znam za njih.Vrlo sam zadovoljna cak sam umela da kazem da onaj ko ih je izmislio treba da dobije Nobelovu nagradu.
Ginekoloski sam vrlo komplikovana i osetljiva: nelagodnosti, infekcije...Na poslednjem pregledu dr mi je savetovala da zaboravim Allways jer joj dolaze sve cesce pacijentkinje koje ih koriste a imaju tegobe. Sta kazete vi? Koja bi mogla da bude alternativa?
Ja sam dobila pre tri dana. To mi je prva menstruacija. Moja mama kaze da Always njoj izazivaju osip izmedju nogu, a ona koristi Libresse jer su joj tanje i uske. Za mene Libresse normal su super kada ne izlazi puno, ali kada izlazi puno ja koristim Carefree jer sam koristila Libresse i vise mi je bilo krvi na sorc za spavanje nego na gace, sto znaci da se malo izvlaci Libresse. Preporucujem Carefree. Ako imate ono bas da ide nocu koristite dvoje ulozaka, nocu i danju. Ako imate neke savete, molim vas recite. :)
 
Ja sam dobila pre tri dana. To mi je prva menstruacija. Moja mama kaze da Always njoj izazivaju osip izmedju nogu, a ona koristi Libresse jer su joj tanje i uske. Za mene Libresse normal su super kada ne izlazi puno, ali kada izlazi puno ja koristim Carefree jer sam koristila Libresse i vise mi je bilo krvi na sorc za spavanje nego na gace, sto znaci da se malo izvlaci Libresse. Preporucujem Carefree. Ako imate ono bas da ide nocu koristite dvoje ulozaka, nocu i danju. Ako imate neke savete, molim vas recite. :)
Meni su Naturella pamučni najbolji. Oni koji su tanji,sa mirisom kamilice.
Imaš i veće uloške za obilnije menstruacije i one tanje za normalne.
 
Problem se moze resiti jednostavno - promenom marke/brand-a ulozaka (pokusaj sa onima koji imaju manje plastificiranu povrsinu koja dolazi u direktan kontakat sa kozom i sluznicom), ili upotrebom vate, pa cak i jednog sloja mekog toalet papira ili papirne maramice preko uloska (u cilju sprecavanja direktnog dodira sa kozom). Problem je najcesce u alergijskoj reakciji na plastificirani sloj koji naleze na kozu - isti problem imaju i majke sa bebama koje koriste 'pampers' ili bilo koje druge pelene (prave se po gotovo identicnom principu kao i uslosci). Sto su plastificiranije, bolje upijaju, manje propustaju, ali je zato pojava otoka, crvenila, iritacije koze, svraba, ojeda i ostalih neprijatnih manifestacija cesca, narocito kod osetljivih osoba. Jadni bebci - mi 'matori' bar mozemo da se zalimo i da biramo... :wink:
hahah... je l žemo da se babi promeni U u avataru?
 
Meni su Naturella pamučni najbolji. Oni koji su tanji,sa mirisom kamilice.
Imaš i veće uloške za obilnije menstruacije i one tanje za normalne.
Moja mama koristi te. Pobrkala sam moju tetku i mamu. Ja sam zbog mirisa odlucila da prestanem da ih koristim jer me iritira. Naturella su super kad su za manje menstruacije, ali kad je bas obilna menstruacija preporucujem carefree.
 

Back
Top