Srbija od danas ponovo ide u blokadu

Engleska nije u EU

Greska - nisam zavrsio post...Engleska nije u pravom smislu u EU.
12 ili 13 clanica, nisam siguran, su prihvatile Euro kao svoju monetu, a ostale nisu...
EU je definisana kao federacija u monetarnim odnosima, agrokulturi, trgovini i zaštiti životne sredine; konfederacija u socijalnoj i ekonomskoj politici, zaštiti potrošača, unutrašnjoj politici; i kao međunarodna organizacija u spoljnoj politici. Glavna oblast na kojoj EU počiva je jedinstveno tržište koje se bazira na carinskoj uniji, jedinstvenoj moneti (koje Engleska nije prihvatila), zajedničkoj agrokulturnoj politici i zajedničkoj politici u sferi ribarstva. Engleska t.j. bolje receno GB ima i neke odvojene interese od EU koji se baziraju na svojim bivsim kolonijama, a koji se "kose" sa jos nekim clanicama EU oko istih kolonija...Znaci - sve je tako kao sto izgleda i nije tako kao sto izgleda - procenite sami...
 
Pa sam si reko da prime bruto platu pa sami uplacuju poreze i doprinose zar ne.To znaci da ih placaju.Profiti njihovih preduzeca su daleko veci od dobiti srpskih preduzeca.Tamo je uredjen poreski sistem i nema lopurda u ovolikoj meri kao u Srbiji.Sta si mislio da ne das ni dinar drzavi a da kasnije primas penziju.Aj kazi u kojoj zemlji to ima majke ti?

opet ti lupas o necemu o cemu nemas pojma.

ne postoje porezi i doprinosi na radnike u zemljama EU . Postoji porez na profit i samo porez na profit.

Postoji tzv corporate tax, i personal tax. Prvi je taksa/porez za zaradu/profit firmi ,a drugi je taksa/porez na zaradu pojedinca. A kako se obracunava profit pojedinca?

Zaradjivao si prosle godine 1000 eura mesecno to ti je bila zarada. Zatim imao si troskove, onda ti skupljas tokom cele godine sve racune koje si imao , i trpas ih u jednu kutiju, odes na kraju godine kod knjigovodje, on uradi tvoj zavrsni racun , izracuna ti razliku izmedju zarade i troskova, i ako je ostatak sume veci od troska ti placas porez na taj ostatak sume tj na tvoj godisnji profit.

eto takva je poreska politika u zemljama EU.

Nema kao u Srbiji reketa od 100-400E po radniku mesecno, u zavisnosti koliku mu platu dajes.

Zato je poslovati u Srbiji veoma tesko pogotovo za ljude koji pocinju sa malim preduzecima. Jer su inicijalni troskovi veoma visoki . Zato je kod nas privatna inicijativa tj privatno preduzetnistvo na veoma niskom nivou.

A za to su krive LOPOVSKE DEMOKRATE , koji nece da urede ekonomski sistem u Srbiji da bude onakav kakav je u zemljama EU , u koju oni NAVODNO hoce da nas uvedu!

Ovo sto ja nvodim najbolje pokazuje da ste vi demokrate NAJOBICNIJI LAZOVI I PREVARANTI, jer da ste vi zaista iskreno za ulazak Srbije u EU, pa prvo sto bi ste uradili jeste da ekonomski sistem Srbije prilagodite i uredite da bude onakav kakav je u zemljama EU vec vise od 50 godina!
 
opet ti lupas o necemu o cemu nemas pojma.

ne postoje porezi i doprinosi na radnike u zemljama EU . Postoji porez na profit i samo porez na profit.

Postoji tzv corporate tax, i personal tax. Prvi je taksa/porez za zaradu/profit firmi ,a drugi je taksa/porez na zaradu pojedinca. A kako se obracunava profit pojedinca?

Zaradjivao si prosle godine 1000 eura mesecno to ti je bila zarada. Zatim imao si troskove, onda ti skupljas tokom cele godine sve racune koje si imao , i trpas ih u jednu kutiju, odes na kraju godine kod knjigovodje, on uradi tvoj zavrsni racun , izracuna ti razliku izmedju zarade i troskova, i ako je ostatak sume veci od troska ti placas porez na taj ostatak sume tj na tvoj godisnji profit.

eto takva je poreska politika u zemljama EU.

Nema kao u Srbiji reketa od 100-400E po radniku mesecno, u zavisnosti koliku mu platu dajes.

Zato je poslovati u Srbiji veoma tesko pogotovo za ljude koji pocinju sa malim preduzecima. Jer su inicijalni troskovi veoma visoki . Zato je kod nas privatna inicijativa tj privatno preduzetnistvo na veoma niskom nivou.

A za to su krive LOPOVSKE DEMOKRATE , koji nece da urede ekonomski sistem u Srbiji da bude onakav kakav je u zemljama EU , u koju oni NAVODNO hoce da nas uvedu!

Ovo sto ja nvodim najbolje pokazuje da ste vi demokrate NAJOBICNIJI LAZOVI I PREVARANTI, jer da ste vi zaista iskreno za ulazak Srbije u EU, pa prvo sto bi ste uradili jeste da ekonomski sistem Srbije prilagodite i uredite da bude onakav kakav je u zemljama EU vec vise od 50 godina!

Lupas!Jel ti krades drzavuplacajuci porez i doprinose 100 evra mesecno?
 
Ne brini se ti za mene, necu te se ni setiti, dok budem lomila kichmu za pravedno isplacen novac. Nije mi teshko da lomim kichmu ako znam zashto je lomim, za razliku od tebe, koji si sudeci po tekstu obichan prosechni srpski neradnik koji ochekuje da ce mu pare pasti sa neba. Pa da vidimo ko ce da kuka...

Pa ja sam ti vec rekao - idi, siroko ti polje i opet ti kazem "nemoj, kada se vratis, da okrivljujes "te prosecne Srpske neradnike" za svoje neuspehe i zbog cinjenice da nemas posao u Srbiji...
 
opet ti lupas o necemu o cemu nemas pojma.

ne postoje porezi i doprinosi na radnike u zemljama EU . Postoji porez na profit i samo porez na profit.

Postoji tzv corporate tax, i personal tax. Prvi je taksa/porez za zaradu/profit firmi ,a drugi je taksa/porez na zaradu pojedinca. A kako se obracunava profit pojedinca?

Zaradjivao si prosle godine 1000 eura mesecno to ti je bila zarada. Zatim imao si troskove, onda ti skupljas tokom cele godine sve racune koje si imao , i trpas ih u jednu kutiju, odes na kraju godine kod knjigovodje, on uradi tvoj zavrsni racun , izracuna ti razliku izmedju zarade i troskova, i ako je ostatak sume veci od troska ti placas porez na taj ostatak sume tj na tvoj godisnji profit.

eto takva je poreska politika u zemljama EU.

Nema kao u Srbiji reketa od 100-400E po radniku mesecno, u zavisnosti koliku mu platu dajes.

Zato je poslovati u Srbiji veoma tesko pogotovo za ljude koji pocinju sa malim preduzecima. Jer su inicijalni troskovi veoma visoki . Zato je kod nas privatna inicijativa tj privatno preduzetnistvo na veoma niskom nivou.

A za to su krive LOPOVSKE DEMOKRATE , koji nece da urede ekonomski sistem u Srbiji da bude onakav kakav je u zemljama EU , u koju oni NAVODNO hoce da nas uvedu!

Ovo sto ja nvodim najbolje pokazuje da ste vi demokrate NAJOBICNIJI LAZOVI I PREVARANTI, jer da ste vi zaista iskreno za ulazak Srbije u EU, pa prvo sto bi ste uradili jeste da ekonomski sistem Srbije prilagodite i uredite da bude onakav kakav je u zemljama EU vec vise od 50 godina!


Kad ve govori s o Velikoj Britaniji treba da znas sledece:

Oporezivanje (Taxation) u Ujedinjenom Kraljevstvu uključuje uplate na najmanje dva reazličita nivoa vlade: lokalna vlast (local government) i centralna vlast (Prihodi i carine Njenog Veličanstva) (central government) (HM Revenue & Customs). Lokalne vlasti se finansiraju izdvajanjima iz fonda centralne vlasti, poreza na poslovanje (business rates) i lokalnih poreza (council tax). Prihodi centralne vlasti uglavnom potiču od poreza na dohodak (income tax), doprinosa za nacionalno osiguranje (national insurance), poreza na dodatu vrednost (value added tax), akciza (excise duties), korporacijskog poreza (corporation tax), poreza na kapitalnu dobit (capital gains tax), poreza na nasledstvo (inheritance tax) i taksenih markica (stamp duty).
UK je izvor prihoda generalno podložan oporezivanju bez obzira na državljanstvo (citizenship), na mesto boravka osobe i na mesto gde je firma registrovana. Međutim, obaveznost poreza na prihod za osobu koja nije rezident ni običan rezident u UK je limitirana na sve takse odbijene na izvor prihoda u UK, zajedno sa porezom na prihod od trgovine ili profesije obavljane kroz stalno preduzeće u UK i na prihod od zakupa nekretnina u UK.

Porez na dohodak

Porez na dohodak (Income tax) formira najveći deo prihoda koje prikuplja vlada. Svaka osoba ima olakšicu na porez na dohodak, i dohodak do visine tog iznosa u svakoj godini je oslobođen poreza za sve osobe. Za 2005. – 2006. poreska olakšica za osobe mlađe od 65 godina je iznosila £ 4.895 895. Iznad ovog iznosa postoje poreske kategorije – svaka oporezovana po različitim stopama.

Stopa Kategorija
Početna stopa 10% 0 - £2,090
Osnovna stopa 22% £2,091 - £32,400
Viša stopa 40% preko £32,400


Podaci za 2005. – 06.

Prihod na štednju (na primer, kamate od investicija, i-ili od kapitalne dobiti) je oporezovan po nižoj stopi, od 20% (umesto 22%) u okviru osnovne stope, i po stopi od 40% iznad toga (preko £32.400 u 2005.-06.).

Prihod od dividende na akcije (share dividends) je oporezovan po stopi od 10% do osnovne stope (£32.400), i po stopi 32.5% preko tog iznosa.

Opšte govoreći, poreski obveznik ima pravo da primeni ove kategorije na svoje prihode po redu koji vodi do najniže obaveze, ali sa kapitalnom dobiti koja se uvek oporezuje kao najviše «parče». U praksi ovo znači da će običan dohodak biti prvo oporezovan, koristeći se ličnim olakšicama i početnim stopama, dohodak na štednju drugi, dividende treće a kapitalna dobit se oporezuje poslednja, kao najviše «parče» dohodka.

Poreska godina

Poreska godina u UK, koja se odnosi na porez na dohodak i druge lične takse, počinje 6. aprila jedne godine a završava se 5. aprila sledeće godine (za porez na dohodak).

Kakva je razlika dati radniku bruto platu a da on sam placa drzavi ili platiti doprinose i porez i zaposlenom isplatiti neto zaradu?
 
eto ja sam glup a vi ste demokrate pametni pa vi idite kod prvog knjigovodje kojeg sretnete pa ga pitajte koliko vama kao vlasniku jedne firme ostane ako je vasa firma prihodovala recimo 10.000 eura za ovu godinu . Knjigovodja ce se malo zamisliti pa ce vam reci da vam ostane nekih 50-55% a da vam ostatak uzme drzava na razne poreze i doprinose.

U Engleskoj recimo ne placas NIKAKAV porez na prihod od 10.000 funti godisnje, na prihod do 30.000 funti placas tipa 18% a 33% placas tek na prihod od preko 50.000 funti godisnje.

I u tim drzavama imaju penzionere, prave puteve, imaju zdravstvene ustanove pa opet ne uzimaju privatnicima pola od onog sto zarade!

To pokazuje samo da vi demokrate NECETE EVROPU, DA NECETE INVESTICIJE U SRBIJU, jer da hocete poreski i ekonomski sistem u Srbiji bi bio identican onom u Evropskoj Uniji!

Jer stranci bi se mnogo lakse odlucivali na investiranje u nasu zemlju da znaju da je ekonomski i poreski sistem u nasoj zemlji identican onome u njihovoj!
 
eto ja sam glup a vi ste demokrate pametni pa vi idite kod prvog knjigovodje kojeg sretnete pa ga pitajte koliko vama kao vlasniku jedne firme ostane ako je vasa firma prihodovala recimo 10.000 eura za ovu godinu . Knjigovodja ce se malo zamisliti pa ce vam reci da vam ostane nekih 50-55% a da vam ostatak uzme drzava na razne poreze i doprinose.

!
kad napišeš ovo što sam boldovao, onda mi je stvarno teško da se upuštam dalje u diskusije.
termin: "da ostane" je termin sa pijace.

na godišnji prihod gradjana manji od, ako se ne varam, cca 1,3 miliona dinara ne plaćaju se ništa dodatno.
 
eto ja sam glup a vi ste demokrate pametni pa vi idite kod prvog knjigovodje kojeg sretnete pa ga pitajte koliko vama kao vlasniku jedne firme ostane ako je vasa firma prihodovala recimo 10.000 eura za ovu godinu . Knjigovodja ce se malo zamisliti pa ce vam reci da vam ostane nekih 50-55% a da vam ostatak uzme drzava na razne poreze i doprinose.

U Engleskoj recimo ne placas NIKAKAV porez na prihod od 10.000 funti godisnje, na prihod do 30.000 funti placas tipa 18% a 33% placas tek na prihod od preko 50.000 funti godisnje.

I u tim drzavama imaju penzionere, prave puteve, imaju zdravstvene ustanove pa opet ne uzimaju privatnicima pola od onog sto zarade!

To pokazuje samo da vi demokrate NECETE EVROPU, DA NECETE INVESTICIJE U SRBIJU, jer da hocete poreski i ekonomski sistem u Srbiji bi bio identican onom u Evropskoj Uniji!

Jer stranci bi se mnogo lakse odlucivali na investiranje u nasu zemlju da znaju da je ekonomski i poreski sistem u nasoj zemlji identican onome u njihovoj!

Trebas prvo napraviti razliku izmedju prihoda i dobiti.Ako ostvaris dobit 10.000 evra porez je 1000 evra.Ako su ti prihodi 10.000 evra ,trebas dati podatak o ukupnim rashodima da bi dobio osnovicu za oporezivanje.Ako pak ulozis u neko osnovno sredstvo ili zaposlis nove radnike imas oslobodjenja od placanja poreza na dobit.Ali posto ti volis da sve radis sam onda i treba da platis.Ko ne plati na Drini plati na Cupriji.
 
Dobro, sto se svadjate oko ovih stvari, ko god da dodje na vlast "patentira" sistem kojim ce da "muze" drzavu i bogati sebe i clanove svoje partije... Slobini su smislili zajam za Srbiju, ovi danasnji su izmislili "privatizaciju" i razne stecaje, sledeci ce mozda da osnuju neki dobrovoljni fond...Tako je svuda u svetu, sto se raspravljate bezveze?
 
Trebas prvo napraviti razliku izmedju prihoda i dobiti.Ako ostvaris dobit 10.000 evra porez je 1000 evra.Ako su ti prihodi 10.000 evra ,trebas dati podatak o ukupnim rashodima da bi dobio osnovicu za oporezivanje.Ako pak ulozis u neko osnovno sredstvo ili zaposlis nove radnike imas oslobodjenja od placanja poreza na dobit.Ali posto ti volis da sve radis sam onda i treba da platis.Ko ne plati na Drini plati na Cupriji.

to je tako samo u teoriji . vidi se da se nikada nisi bavila ekonomijom u praksi.

a u praksi ako ti ostvaris profit od 10.000 eura preko raznih fora, poreza doprinosa i ostalih gluposti tebi od tog profita na kraju ostane 5.000 . ostalo ti uzme drzava.

nastavi da se bavis ekonomijom u teoriji pa mi se javi kad to malo bude u praksi.
 

Back
Top