Pad Jugoslavije - na B92 u 16:40 Ponedeljkom

U ime nekih Hrvata imam olakšavajuću okolnost za Srbe: Takvi Srbi, koji su nametnuli rat Hrvatskoj su zaslužni što Hrvati konačno imaju svoju državu!
Čekaj malo, jel' to znači, da su Srbi drugačiji, Hrvati ne bi ni danas imali svoju državu?
Ufff....Malo sam zbunjen:D:D

Vrlo si zbunjen ...

Hrvati su Srbima nametnuli rat progoneci i ubijajuci Srbe po Hrvatskoj ...
 
A scenario iz Slovenije je pa tek posebna prica...

Mada,moram da priznam da je trud koji ulaze cela ta ekipa okupljena oko te nacionalisticke ideologije ogroman... Da nije bilo tog njihovog truda ,ja danas ne bi mislio ovo sto mislim... Uvek mi je bilo sumnjivo to njihovo prenaglaseno ubedjivanje o krivici Slovenaca,Hrvata,Muslimana,Nemaca i Amerikanaca,cak i kada sam bio klinac...Hvala im zbog toga:)

Nisam siguran o kakvoj krivici ti sad pišeš,samo se pitam da se nije možda radila krivica Srbskom-JNA agresoru koji je došao u Sloveniju sa tenkovima i počeo rušiti crkve,napadati avionima civile,paliti granične prelaze i iz njih izterali carinike i policajce te ih menjati sa svojima iz Srbije.

Da razčistimo,**** se mene za politiku ali svak koji je gazio oružjem tada Sloveniju zaslužio je olovo,neki su ga i dobili i onda kukali,e brate ako si agresor imaj i jaja.Svima je jasno,da su naredbe došle iz Beograda...ali kako čitam nama se nije radila krivica????
E pa mi sad daj ti tvoj odgovor koji je k...radila tada "vaša " jna u Sloveniji sa tenkovima,avionima,Niškim specialcim-koji su se usrali u Depali Vasi,itd....
 
Nisam siguran o kakvoj krivici ti sad pišeš,samo se pitam da se nije možda radila krivica Srbskom-JNA agresoru koji je došao u Sloveniju sa tenkovima i počeo rušiti crkve,napadati avionima civile,paliti granične prelaze i iz njih izterali carinike i policajce te ih menjati sa svojima iz Srbije.

I sve to tek tako? Sedeli neki tamo u Vladi, pili kafu i jedan reče: hajde da pošaljemo vojsku na Sloveniju, vidite da nema neke dinamike, optužiće nas da ne radimo ništa?
 
Ha,ha,*******,i nema veze koliko crkne vojnika jedne i druge strane,možda i par civila,možda i to nije problem pa ima ih oko 2 miliona....ko zna možda je bilo tako a možda i nije.

Da ne bi neko shvatio,da imam ja nešto protiv Srba-nemam,verujem da je bilo sranje rezultat politike,koja je svojim briljantnim umovima harala desetlječa.Interesira me samo vaše mišljeneje.Ej j.... ga samo pitam
 
I sve to tek tako? Sedeli neki tamo u Vladi, pili kafu i jedan reče: hajde da pošaljemo vojsku na Sloveniju, vidite da nema neke dinamike, optužiće nas da ne radimo ništa?

Ма какви, ВеликоСрбин Анте Марковић је наредио да ЈНА запоседне границу, а акцију спроводио други ВеликоСрбин Антон Тус.
 
Daj Slavonija, te priče možeš da pričaš sa svojima ako ćete da si podilazite i da se hranite ili sa radikalima ovde ako hoćete malo da se svađate. Isti ste. Pustite nas normalne da normalno pričamo ili da normalno ćutimo, bez da čitamo vaše nacionalističke nebuloze koje su i dovele do svega.
 
E pa mi sad daj ti tvoj odgovor koji je k...radila tada "vaša " jna u Sloveniji sa tenkovima,avionima,Niškim specialcim-koji su se usrali u Depali Vasi,itd....

Slovenija je bila deo SFRJ :) Nije tesko kada pokusas sam dati razuman odgovor?
63-padobranska se uplashila vrlih i chuvenih ratnika slovenachkih..... :lol: Pa jeste, zayebani ste vi Janezi, mislim, kao ratnici, i narod. I dan danas Srbi vuku kolektivni strah od Slovenaca :)

Znash, zezali se moji drugari i ja o tako tim narodchicima malenim. I jedan lepo reche, dodje Sulejman Velichanstveni pred zidine Becha, Evropa u strahu cvokoce, al' tad krk....izleteshe Slovenci, i shutnushe Turke u Bosnu :)
 
iznenaduje ne ovaj tvoj komentar..jesi prespavao dogadanja...Slovenija nije velikosrpskoj ideji bila potrebna

Велика Србија није никада постојала, док НДХ јесте...Треба ли да ти причам о Јасеновцу, Ајлоазију, Анти, Усташком покрету???
Друго шта су Хрвати бранили у БиХ? Да нису можда бранили уставни поредак, суверенитет, интегритет СФРЈ? Шта су ти "бранитељи" одбранили када су спалли моју кућу, када су ми стрица одвели у Лору, кад су ме послаили у колону? Да се нису бранили од мог ујака који је и поред тога што је имао хемофилију отишао на фронт? Никад, али никад то нећу опростити, а ови наши говнари који су вероватно пили виски у то време и седели по ресторанима нека се извињавају вама колико хоће, али ви нисте добили ни 10ину онога што се заслужили то да знаш!!!
Невоља је само што смо ми Срби слепи, бандоглави заборавни кретени који именују булеваре по онима што рекоше само ви њих бомбардујте из Немачке, невоља је што допуштамо да нам испирају мозгове о тој Великој Србији, што гледамо како нам историју кроје како желе.....Ја се поносим својом националношћу, то ми нико никада не може одузети, а то што неки ту љубав коју гајимо према својој нацији хоће да прикажу као нешто зло, то је гнусно....
 
POZDRAV OD NAS ZA VAS
 

Prilozi

  • av-3412.jpg
    av-3412.jpg
    1,8 KB · Pregleda: 29
Велика Србија није никада постојала, док НДХ јесте...Треба ли да ти причам о Јасеновцу, Ајлоазију, Анти, Усташком покрету???
Друго шта су Хрвати бранили у БиХ? Да нису можда бранили уставни поредак, суверенитет, интегритет СФРЈ? Шта су ти "бранитељи" одбранили када су спалли моју кућу, када су ми стрица одвели у Лору, кад су ме послаили у колону? Да се нису бранили од мог ујака који је и поред тога што је имао хемофилију отишао на фронт? Никад, али никад то нећу опростити, а ови наши говнари који су вероватно пили виски у то време и седели по ресторанима нека се извињавају вама колико хоће, али ви нисте добили ни 10ину онога што се заслужили то да знаш!!!
Невоља је само што смо ми Срби слепи, бандоглави заборавни кретени који именују булеваре по онима што рекоше само ви њих бомбардујте из Немачке, невоља је што допуштамо да нам испирају мозгове о тој Великој Србији, што гледамо како нам историју кроје како желе.....Ја се поносим својом националношћу, то ми нико никада не може одузети, а то што неки ту љубав коју гајимо према својој нацији хоће да прикажу као нешто зло, то је гнусно....
У доста тога си у праву овде.

Али, у неким стварима и ниси.

Да не понављам по н-ти пут у којима, то се већ може и претпоставити.

Ипак, опет ћу, само оно једно:

Слажеш ли се да су синтагму "Велика Србија" измислили, и подметнули нам, у 19. в. наши непријатељи, конкретно А-У?

А, како се оно зваше лист СРС-а? ;)

Ко год је користио или користи ту синтагму, је - наш непријатељ, или је врло заведен дугогодишњом пропагандом.

Не верујем да је СРС "заведен пропагандом", или "необавештен"

Дакле, мало "мућкања главом" не би шкодило.
 
У доста тога си у праву овде.

Али, у неким стварима и ниси.

Да не понављам по н-ти пут у којима, то се већ може и претпоставити.

Ипак, опет ћу, само оно једно:

Слажеш ли се да су синтагму "Велика Србија" измислили, и подметнули нам, у 19. в. наши непријатељи, конкретно А-У?

А, како се оно зваше лист СРС-а? ;)

Ко год је користио или користи ту синтагму, је - наш непријатељ, или је врло заведен дугогодишњом пропагандом.

Не верујем да је СРС "заведен пропагандом", или "необавештен"

Дакле, мало "мућкања главом" не би шкодило.

слажем се то за Аустро-Угаре да су нам то подметнули, случајно или не и лист радикала се зове Велика Србија.......
 
Јесу ли ти исти Хрвати и Словенци у саставу Аустро-Угарске војске били до ногу потучени 2 пута од вишеструко малобројних, слабије опремљених Срба?
U AU armiji je bilo mnogo vise Srba nego Slovenaca ,tako da su pre Srbi zajedno sa Hrvatima i ostalima do nogu potuceni od Srba nego Slovenci
 
Sa malom razlikom, Srbi su uglavnom masovno dezertirali iz austrougarske vojske i pridruzivali se srpskoj vojsci.
Divizije sastavljene od Srba u austrougarskoj vojsci, ubrzo posle masovnog dezertiranja Srba 1914.-e i prvih akcija u Srbiji, prebacene su na Italijanski front.
Hrvati i Slovenci koji su ostali austrougarski vojnici, i dobili su po p.....

Hrvati su bili u kaznenoj ekspediciji u Jadru, vesali, palili, silovali, pre nego sto smo ih podavili u Drini.
 
Јесу ли ти исти Хрвати и Словенци у саставу Аустро-Угарске војске били до ногу потучени 2 пута од вишеструко малобројних, слабије опремљених Срба?

Još jedna bajka.Višestruko malobrojna vojska koje se prekalila u Balkanskim ratovima.

Kažeš Hrvati i Slovenci a zaboravi si Srbe u Austro-Ugarskoj vojsci. Lička 79. pukovnija se naročito isticala na srpskom ratištu.Toliko o bratskoj ljubavi....
 

Back
Top