Andjeli i demoni

Jeste Vragana. Mleko mi još curi. :) Čak i iz najlošije knjige svako može mnogo toga naučiti pa zato ne dezavuišem Den Brauna i njegov opus. Andjeli su za nijansu ozbiljniji i sistematičniji od Koda. Kod je tipičan bestseler po narudžbi. Ako kažem da je Vatikan imao udela u finansiranju i jednog i drugog poduhvata neki će se nasmejati. Ali vreme će pokazati kako reklamokratija utiče na svest prosečnog čitaoca plus još ako je katolik.
 
Jeste Vragana. Mleko mi još curi. :) Čak i iz najlošije knjige svako može mnogo toga naučiti pa zato ne dezavuišem Den Brauna i njegov opus. Andjeli su za nijansu ozbiljniji i sistematičniji od Koda. Kod je tipičan bestseler po narudžbi. Ako kažem da je Vatikan imao udela u finansiranju i jednog i drugog poduhvata neki će se nasmejati. Ali vreme će pokazati kako reklamokratija utiče na svest prosečnog čitaoca plus još ako je katolik.

e, sad sta se oma duris...lijepo pitam (kazem) da je "dojam pogresan".

+ ovo na kraju; slazem se - na to sve lici; "ruka ruku mije" i tako to...
 
Tvrđava je jako zanimljivo štivo jer je dosta toga što je napisano, profesionalno ozbiljno odrađeno. Problem Den Brauna je taj što takva dela svesno stavljaju čitaoca koji ne zna materiju na muku da se informiše o nečemu o čemu pojma nema. Npr. o PGP kodiranju ili Cern institutu ili čak o antimateriji. Sad budi iskrena pa priznaj koliko je ljudi koji su čitali neko Braunovo delo imalo blagog pojma šta je to o čemu on govori i bilo vezano za samu kriminalnu storiju i ništa van toga.
 
Tvrđava je jako zanimljivo štivo jer je dosta toga što je napisano, profesionalno ozbiljno odrađeno. Problem Den Brauna je taj što takva dela svesno stavljaju čitaoca koji ne zna materiju na muku da se informiše o nečemu o čemu pojma nema. Npr. o PGP kodiranju ili Cern institutu ili čak o antimateriji. Sad budi iskrena pa priznaj koliko je ljudi koji su čitali neko Braunovo delo imalo blagog pojma šta je to o čemu on govori i bilo vezano za samu kriminalnu storiju i ništa van toga.

otkud meni ti podaci?
uostalom, zar je tako tesko npr. izgooglati (za pocetak)
nesto sto te zanima/nepoznato ti je?

sto se Tvrdjave tice, na stranu "tehnoloska/naucna trivija" - to je jedan "sablonski" romancic u kojem je teziste na "ocinskim figurama" i cipelama (zar opet...kuku)

stigosmo i do "zajednickog nazivnika" - "Dan Brown The Shoe Salesman"...

e da, ne pitaj me kako i zasto sam ih procitala, toliko je nevjerojatno da bi ispalo da lazem lol
 
Zabrinjavaš me. Zar misliš da prosečan čitalac mora da googla kad čita knjigu? Šta će da radi npr. ako čita Kumranske Spise ili Leonardove Traktate o slikarstvu?

zavisi koliko je "luksuzno opremljeno" izdanje u pitanju
+ sta podrazumijevamo pod "prosjecnim citaocem";

a) ljubitelje Harija Potera i Isidore Bjelice uz povremene izlete u avliju Tarabica
b) ljudove koji citaju (jos) ponesto i nije ih frka da koriste npr. pomenuti google
c) "lakovjerne" (al sam danas dobrocudna, sta li mi je?) + pod "a" + Sheldon, Le Kare...= _________

zalosno, al ovi pod "a" su vjerojatno taj, trazeni "prosjek"
 

Back
Top