Vojvodina ili KIM

Šta vam je važnije?

  • Vojvodina

  • Kosovo i Metohija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
inace, anketa i 'izbor' su besmisleni
mada
logike ima
istorijske, koju precutkujemo, naravno, jer nam je tako lepo i vise odgovara
a to je:
da smo vojvodinu dobili (ali dobili) posle 1.svetskog rata, teritoriju koja "nikad nije bila nasha",
pa je logika- neshto dobijesh, neshto izgubish ( kosovo, ups), granice i drzave se menjaju, zavisno od rata, vlastitog ponasanja i konstelacije snaga, i neka analogija, sasvim na mestu


...dobijash i gubish...
vilson nam je dao vojvodinu
klinton/bush nam uze kosovo:)

da smo bili mozda pametniji.....
 
inace, anketa i 'izbor' su besmisleni
mada
logike ima
istorijske, koju precutkujemo, naravno, jer nam je tako lepo i vise odgovara
a to je:
da smo vojvodinu dobili (ali dobili) posle 1.svetskog rata, teritoriju koja "nikad nije bila nasha",
pa je logika- neshto dobijesh, neshto izgubish ( kosovo, ups), granice i drzave se menjaju, zavisno od rata, vlastitog ponasanja i konstelacije snaga, i neka analogija, sasvim na mestu


...dobijash i gubish...
vilson nam je dao vojvodinu
klinton/bush nam uze kosovo:)


da smo bili mozda pametniji.....
Џаба се радујеш.Ништа од тога...
 
inace, anketa i 'izbor' su besmisleni
mada
logike ima
istorijske, koju precutkujemo, naravno, jer nam je tako lepo i vise odgovara
a to je:
da smo vojvodinu dobili (ali dobili) posle 1.svetskog rata, teritoriju koja "nikad nije bila nasha",
pa je logika- neshto dobijesh, neshto izgubish ( kosovo, ups), granice i drzave se menjaju, zavisno od rata, vlastitog ponasanja i konstelacije snaga, i neka analogija, sasvim na mestu

eto prvi među vama ko je lepo to objasnio


ja isto kažem... Srbija dobila Vojvodinu (a vjerojatno i RS kad-tad-mada ja ne bih volio da se BiH raspadne) izgubila Kosovo tako je isto i Hrvatska dobila Istru, Međimurje, Zadar i neke srednjo-dalmatinske otoke (a vjerojatno i zap. Hercegovinu kad tad - mad ja se ne bih previše time usrećio), a izgubila Boku Kotorsku i Srem....

u svakom slučaju i jedni i drugi dobili smo puno bolji teritor nego što smo izgubili ili ćemo izgubiti8-)
 
Pa nije bash tako.
Vi ste dobili i teritorije koje niti ste ikada imali istorijski niti je vash narod ikada tu ziveo u vetjini(Baranja).
Da ne spominjem shto veci deo dalmacije nikada od doseljavanja Hrvata na Balkan pa sve do 1945. nije bio u sastavu hrvatske drzave(2 izuzetka od ukupno neshto manje od 7 godina zajedno-NDH i Banovina u SXS)
Ili recimo Dubrovnik koji je imao skoro hiljadugodishnju tradiciju republike,bilo kao samostalan bilo u obliku istorijskog nasledja u Mletachkoj Republici.
Tako da su neki izgubili mnogo a neki dobili i "leba preko pogache".
 
...dobijash i gubish...
vilson nam je dao vojvodinu
klinton/bush nam uze kosovo:)

da smo bili mozda pametniji.....

i ja kažem da ste bili pametniji ...mogli ste imat znatno više...niste bili vješti da budete na pravoj strani u pravo vrijeme (gledano kroz historiju) a i ovaj posljednji Zloba i njegovo društvance Šeki i kompanija su vas debelo "zadužili" također po tom pitanju ...

pa vi samo dalje glasajte za takve poput njih pa će te još više izgubiti:roll:
 
Na istorijski srpskom etnichkom prostoru veshtachki su stvarane nacije-Crnogorci,Boshnjaci,doseljavani su Albanci.
Na hrvatskom su svi sem Hrvata ili pobijeni ili proterani-Nemci,Srbi,Italijani,Madjari.
Da i ne spominjem to shto manjine u Srbiji chak i u ovim okrnjenim granicama postoje...dok u ljepoj tvojoj preko 90% su Hrvati.
To su chinjenice i one neshto govore u razlikama izmedju ta dva naroda.
 
i ja kažem da ste bili pametniji ...mogli ste imat znatno više...niste bili vješti da budete na pravoj strani u pravo vrijeme (gledano kroz historiju) a i ovaj posljednji Zloba i njegovo društvance Šeki i kompanija su vas debelo "zadužili" također po tom pitanju ...

pa vi samo dalje glasajte za takve poput njih pa će te još više izgubiti:roll:
:lol:
Opet manipulisanje i zamena teza-Sloba je doshao kad je sve vetj bilo gotovo..kada su karte vec podeljene i pokushao i to na losh nachin,jer je nesposoban da pravi novu Jugoslaviju chak ni da ujedini srpski etnichki prostor za shta ga optuzujete.
Nije miloshevitjeva krivica AVNOJ i ujedinjavanje pre svega sa Hrvatima-to su nashe 2 najvece istorijske greshke za koje smo platili kako kazesh tako"shto nismo dobili koliko smo mogli".Znachi,krivi su Alexandar i Broz,Sloba se samo zadesio tu kada je stigao rachun za naplatu.
 
Pa nije bash tako.
Vi ste dobili i teritorije koje niti ste ikada imali istorijski niti je vash narod ikada tu ziveo u vetjini(Baranja).
što jes jes...Baranju sam propustio...imaš pravo...ostalo sve stoji

Da ne spominjem shto veci deo dalmacije nikada od doseljavanja Hrvata na Balkan pa sve do 1945. nije bio u sastavu hrvatske drzave(2 izuzetka od ukupno neshto manje od 7 godina zajedno-NDH i Banovina u SXS)
Ili recimo Dubrovnik koji je imao skoro hiljadugodishnju tradiciju republike,bilo kao samostalan bilo u obliku istorijskog nasledja u Mletachkoj Republici.
Tako da su neki izgubili mnogo a neki dobili i "leba preko pogache".

nemojmo zaboraviti da Hrvatsku danas čine i da se Hrvatima nazivaju pripadnici koji su iz ovih područja Austrougarske:
-Hrvatska (istorijski obuhvaća Hrvatsko zagorje, Zagreb pa sve do primorja)
-Slavonija (istorijski Slavonija)
-Dalmacija (istorijski Dalmacija bez Zadra i nekih otoka)
+teritorije koje smo naknadno dobili
-Baranja
-Istra
-Međimurje
-Zadar
-neki srednjodalmatinski otoci
-Dubrovnik i dubrovačko zaleđe
 
:lol:
Opet manipulisanje i zamena teza-Sloba je doshao kad je sve vetj bilo gotovo..kada su karte vec podeljene i pokushao i to na losh nachin,jer je nesposoban da pravi novu Jugoslaviju chak ni da ujedini srpski etnichki prostor za shta ga optuzujete.
Nije miloshevitjeva krivica AVNOJ i ujedinjavanje pre svega sa Hrvatima-to su nashe 2 najvece istorijske greshke za koje smo platili kako kazesh tako"shto nismo dobili koliko smo mogli".Znachi,krivi su Alexandar i Broz,Sloba se samo zadesio tu kada je stigao rachun za naplatu.

kao što rekoh već mnogo puta na ovom forumu...mnogi u Srbiji još nisu svjesni koliko su ih "zadužili" i za teritorije ali i za ekonomiju Sloba i ekipa...

a najtragikomičnije kad neki od forumaša njih i brane:shock::roll:

al dobro ima nas svakakvih

kad tad shvatit ćeš....da si NARAVNO bio u krivom

jest da su Aleksa i Tile imali također ulogu u svemu tome...al ulogu "začetnika"...Sloba je napravio nekoliko kardinalnih grešaka

a mrze me sad sve nabajati šta je krivo učinio a šta je propustio učiniti....ti to ionako ne bi mogao da shvatiš:lol:
 
Pa ne sporim ja da danas tamo zive skoro samo Hrvati.
Ja samo kazem da neke od tih teritorija istorijski gledano su relativno od skoro pod bilo kakvom vrstom hrvatskog suvereniteta.Bile su u sastavu Austro-Ugarske ali chak ni u njoj nikada u sastavu Hrvatske(Baranja,Dalmacija,Dubrovnik i Istra)
 
Miloshevitja ne branim.
On snosi svoj deo krivice ali nije on povlachio AVNOj,nije on doneo Ustav iz 74.nije on pravio SXS niti se ujedinjavao sa Hrvatima pnovo posle genocida u SFRJ.
Miloshevitj je posledica loshih odluka.
Njaveci krivac sa sprske strane je Alexandar,a uopshteno gledano Broz jer je on Hrvatima dao drzavu na tacni u granicama koje su oduvek zeleli,samo su trebali malo da se strpe.
 
Pa ista stvar se mogla desiti i Hrvatskoj da je iz nje izashla Krajina ali svi znamo da je to drugachije resheno.
A situacija je identichna.

e pa "lijepo" si to primjetio da se taj tvoj dragi Sloba više okrenuo rešavanju pitanja sopstvene zemlje a manje nekim drugim stvarima ne bi imali ovakvo stanje kakvo danas imate...naravno i da ste bili na strani EUa (tada EZa) i NATOa danas ne bi bilo pitanje odvajanje Kosova....gle sam sebi uskačeš u stomak...

meni lično je svejedno gdje će Kosovo da bude ...i šta će biti sa BiH
al mi je bilo bitno da Hrvatska bude u AVNOJevskim granicama kao i većini Hrvata i mi smo to ostvarili (tim više što smo bili na pravoj strani u pravo vrijeme...)
EDIT: naravno, da se ne bi opet pogrešno shvatilo nisam bio za protjerivanje kao ni većina Hrvata već samo za očuvanje granica i za vraćanje okupiranih teritorija
a bilo je i onih Hrvata koji su željeli više (HSPovci 90ih, Paraga: "Hrvatska je sve do Drine") naravno da su tog "našeg" mentola podržavali samo malen broj ljudi i to uglavnom iz Slavonije i dalmatinskog i hercegovačkog krša
 
Nisam rekao da te ja hranim. I sam priznajes da te hrani Banatska zemlja a ne Kosovska.
Glup si, sam sebi uskaces u stomak.

Храни он сам себе уз помоћ хране која ниче из српске земље. Наиме ни Косово ни Војводина, као ни Шумадија нису државе већ регије у Републици Србији, са једином разликом што су КиМ и Војводина тако организоване да се део власти врши на њиховој територији и што имају своје надлежности због сопствених специфичности.
 

Back
Top