OPASNA IGRA

srbija ponovo pocinje sa talasanjem u Bosni a Rusija u Gruziji,sve koordinirano.mogla bi i Rusija dozivjeti svoj ruski pasaluk.

Od koga, da prostis, Rusija da dozivi svoj pasaluk? Od mozda Cecena? :D:D:D Ti obavezno kada nesto napises, to je uglavnom toliko malo, ali tooooooooliko glupo... Ajde nam reci jos malo svojih mudrosti...
 
Što se više bliži kraj pregovora o Kosovu - 10. decembra “trojka” treba da podnese svoj izveštaj OUN - strategije postaju sve lukavije. Od početka pregovora, pre nešto više od godinu i po dana, pregovarači međunarodne zajednice naglašavaju da se Bosna i Hercegovina ne sme dovoditi u vezu sa budućnošću Kosova. Upravo to se, međutim, sada događa: srpski političari se povlače iz zajedničke vlade u Sarajevu, navodno iz protesta zbog zahteva međunarodnog visokog predstavnika za Bosnu Miroslava Lajčaka.

(Der Standard)


Ја мислим да је теби најбоље да седнеш у неку барку и да као права морепловка ОТПЛОВИШ...........

Mito, ti ili nisi DSS ili nisi bio dugo do stranke...
Pa baš ovu priču valjaju masi a neće da kažu da mogu lako da izgube EPS...
 
Mislim da se srpsko javno mnjenje već pomirilo sa gubitkom Kosova, ali da to ne sme još da sebi prizna. Međutim, moraće da se pomiri sa činjenicom da Kosovo već davno nije srpsko. Kosovo nije bilo srpsko već ni 1912. godine. To područje je bilo deo zemlje srpskih vladara, ali nije tu počela srednjevekovna Srbija, i na kraju je Kosovo bilo grobnica srednjevekovne Srbije. U svakom slučaju, nezdravo je vezati sadašnji i budući identitet za izgubljene teritorije. Savremena Grčka ne počiva na izgubljenom Carigradu...Srpska srednjevekovna drzava se nije rodila na Kosovu, nije počela na Kosovu. Teritorijalna vlast potiče iz oblasti izmedju današnje istocne Bosne i Ibarske doline. Nemanjići su zatim pripojili Zetu i oblasti današnje pokrajine Kosovo ...

STEVAN PAVLOVIĆ, PROFESOR ISTORIJE NA BRITANSKOM UNIVERZITETU SOUTHAMPTON
 
Što se više bliži kraj pregovora o Kosovu - 10. decembra “trojka” treba da podnese svoj izveštaj OUN - strategije postaju sve lukavije. Od početka pregovora, pre nešto više od godinu i po dana, pregovarači međunarodne zajednice naglašavaju da se Bosna i Hercegovina ne sme dovoditi u vezu sa budućnošću Kosova. Upravo to se, međutim, sada događa: srpski političari se povlače iz zajedničke vlade u Sarajevu, navodno iz protesta zbog zahteva međunarodnog visokog predstavnika za Bosnu Miroslava Lajčaka.

(Der Standard)
Cuj, navodno, jbt...

sta ima Kosovo sa Bosnom i bosna sa Kosovom,Bosna je bila kroz historiju vise samostalni faktor nego srbija.Bosna ima srednjovjekovno Kraljevstvo i drzavnost,dok Srbija postaje drzava poslije Berlinskog Kongresa i Vuka Karadzica.D.Obradovica itd.
Dok je Bosna bila drzavica ne veca od danasnjeg Kosova, Srbi su imali carstvo od Dunava do Atine.
 
i rep.sumska i federacija su nametnuti faktori koji nemaju ama bas nista sa historijskim kontinuitetom drzave Bosne i Hercegovine.ipak i ta posrana federacija nije optuzena ni od koga za pocinjeni genocid a ni njene institucije.dok je Hag pun bosanski srba i srbijanskih srba.

Не лупетај.
У БиХ се састају три цивилизације и та држава је вештачка творевина.
У првом сукобу цивилизација, ви сте га муслимани нахебали.

******, згадио би ми се живот да живим у граду у коме морам сваки дан да слушам неког мајмуна са минарета како арлауче... фујјј... :evil:
 
Kosovo ipak ima historijski kontinuitet i poznat je kroz histoeijska desavanja a rs nema historijski kontinuitet,nego je tvorevina koja je stvorena na genocidu i etnickom ciscenju,dalje,r.sumska nije nikad kroz historiju postojala.

Dodik: Kompromis se zove Dejton 6. novembar 2007. | 07:53 | Izvor: Beta Banjaluka -- Premijer RS Milorad Dodik kaže da ne bi prihvatio odluku međunarodnog predstavnika u BiH o smeni.

"Ja, za razliku od drugih koji su pristajali da tako budu poniženi, na to neću pristati. Naći ću načina da se sam borim protiv takve odluke", rekao je Dodik sinoć u emisiji RTRS.

Navodeći da postoje nagađanja o njegovoj smeni, Dodik je poručio da posao premijera RS ne radi da bi na tom poslu dugo ostao. Govoreći o svojoj smeni, on je rekao da bi međunarodne trupe mogle blokirati institucije RS, ali da bi on i pored toga došao na posao.

"Ja sam demokratski izabran političar, imam pravo da radim svoj posao i ja ne mogu prestati da ga radim. Mogu da blokiraju institucije, ali to još ne znači da ću ja odustati", kaže Dodik.

On je rekao da je Miroslav Lajčak, međunarodni prtedstavnik u Bosni i Hercegovini, poslednjim merama prekršio Dejtonski sporazum i Ustav BiH, odnosno balans etničkih zajednica uspostavljen mirovnim sporazumom. Prema Dodikovim rečima, to je korak do uvođenja principa "jedan čovek, jedan glas".

"Građanska sigurnost u BiH se bazira na nacionalnom balansu, a oni koji zagovaraju građanski model zagovaraju destabilizaciju ili imaju patološku želju za preglasavanje", navodi on.

Dodik je rekao da predstavnici RS traže da bude isključena i teoretska mogućnost preglasavanja u institucijama BiH, dodajući da u vezi s tim pitanjem nema kompromisa. "Kompromis se zove Dejton i Dejton je napravio kompromis i balans", kaže Dodik.
 

Back
Top