UTICAJ IGRICA NA PSIHU I AGRESIVNOST

Onaj momak iz Nisa sto je ubio majku pre neki dan kaze da je igrao neku igricu a onda mu se ukazao demon pa je uzeo pucu i overio mamu na spavanju. Cenim da je ta 'opsednutost' video igrama izmisljen problem, nista sto cupanje kabla i dva tri caletova samara ne mogu da rese, u slucaju da dete stvarno nema mere. Najveci 'zavisnici' bi bili babe sto igraju ZUMU i klinci od 15-16 godina, koji naprosto nemaju drustveni zivot niti bilo kakvu ideju sta zele od sebe, pa zrikaju u komp po ceo dan.
 
Koliko sati dnevno igrate igrice?
Koje vrste igrica najcesce igrate(strategije,sportske igre,FPS...)
Koja vam je omiljena igrica?
Sta mislite koje su korisne a koje negativne strane igrica?
Zasto igrate igrice-koji su razlozi da igrate igrice?
Da li ste iz neke igrice naucili nesto korisno(sto vam je posluzilo u zivotu)?
Sta vam se u igricama bilo koje vrste dopada?
Da li ste nekada u stvarnom zivotu oponasali neki lik iz igrice(koji?)?
Da li vam neki lik iz igrice predstavlja uzor? Zasto?
Da li ste kod sebe ili kod nekog drugog primijetili neke od negativnih oblika ponasanja a da su uzrokovani pretjeranim igranjem igrica?
Ako ste roditelj,prijatelj,poznanik djeteta koje krace ili duze vrijeme igra igrice,navedite neke od negativnih pojava koje ono ispoljava u toku igranja igrica ili u svakodnevnom zivotu?
Da li ste upoznati koje igrice igra vase dijete?
Da li vas zanima koje su to igrice ili vam to nije vazno?
Generalno-da li mislite da li igrice uticu pozitivno,negativno ili uopste ne uticu na psihu i ponasanje djeteta?

Hvala vam!


1 puno
2 od svega po nesto mada ne igram cesto pucacine nisam dobar a ni sportske ne igram cesto
3dmc gta sonic raiders spore AoE AoM para world .......
4 korisne povecavaju IQ negativne pocecete da sanjate igricu i da ste vi lik igrice(mada to po meni nije lose)\
5 zabava ili zamislis da je neki tipus nastavnica istorije i onda je koljes od jutra do sutra
6 nista mi ne pada na pamet osim da dobro skoro uvek pobeduje zlo
7 nerealan svet 13333333333333333 zivota i dozvoljen je rizik
8 volim da imitiram dantea(dmc)
9 dante ume da igra fucu(neznam da li ste za to znali ko je igrao 3 zna) a i cool je tipus
10 nope
 
1 puno
2 od svega po nesto mada ne igram cesto pucacine nisam dobar a ni sportske ne igram cesto
3dmc gta sonic raiders spore AoE AoM para world .......
4 korisne povecavaju IQ negativne pocecete da sanjate igricu i da ste vi lik igrice(mada to po meni nije lose)\
5 zabava ili zamislis da je neki tipus nastavnica istorije i onda je koljes od jutra do sutra
6 nista mi ne pada na pamet osim da dobro skoro uvek pobeduje zlo
7 nerealan svet 13333333333333333 zivota i dozvoljen je rizik
8 volim da imitiram dantea(dmc)
9 dante ume da igra fucu(neznam da li ste za to znali ko je igrao 3 zna) a i cool je tipus
10 nope

fail tebi ja sam rekao svoje i kraj igrice nemaju uticaj na ljudsjku psihu ok nije pozeljno da deca od 3 godine igraju bioshock ili tako nesto ali inace nema mislim sad ce neko sda misli da ce da mu kroz prozor udu demoni kao npr iz dmc lol

M-M-M-M-M-MMONSTER FAIL
 

Back
Top