40-ogodišnjica smrti komandanta Če Gevare

Njegovi saborci tvrde da je bio pravi dželat. Naredio stotine likvidacija onih koji nisu bili "na liniji". Tipično za sve komunističke vođe!
Če nije bio borac za slobodu - već komunistički misionar i revolucionar. Razlika je ogromna. Unesrećio je mnoge ! Komunjarski baksuz !:evil:
:shock: :lol::lol::lol:

Avetrovi_i_kiše:
NEGATIVNA istorijska ličnost u SVAKOM pogledu....

CHE = ČEDA ( TITO)


Podizao revoluciju u stranim zemljama, a ne u svojoj.....kao i skot Broz ( ako se tako uopšte prezivao )

ŠTA VIŠE REĆI ???
:confused::shock::lol:

Kaj:
che je bio kusur zivota. podizao je krvave revolucije koje su uzimale tisuce zivota i pomocu kojih su na vlast dolazili diktatorski komunisticki rezimi. ne znam zasto ga se velica...
:shock::lol::roll:

Zemljo otvori se...:roll: Koliko neznalica,antikomunista i ljudi zadojenih mrznjom na jednom mestu...:-D

Viva la Che! Hasta la victoria siempre!
 
Zemljo otvori se...:roll: Koliko neznalica,antikomunista i ljudi zadojenih mrznjom na jednom mestu...:-D

Viva la Che! Hasta la victoria siempre!

svasta...
ajde ti meni reci koji se to narod usrecio pod komunizmom? u EU je odavno donesena deklaracija o osudi komunizma koji je progutao vise zivota nego fasizam i nacizam zajedno. i sad ti govoris o mrznji manifestiranoj izmedu ostalog i u antikomunizmu :shock:

osim toga poznata je che-ova izjava kada je naredio streljanje zarobljenika- "pucajte pa to su samo ljudi"

sta marketing napravi od ljudi...
 
"Lud od bijesa, obojivši svoju pušku u crveno ubijajući svakog neprijatelja
koji mi padne u ruke. Moje nozdrve se šire dok udišu miris baruta i krvi.
Smrtima mojih neprijatelja spremam se za svetu borbu i pridruživanje
pobjedničkom proletarijatu"
"Mržnja kao element borbe: nemilosrdna mržnja prema neprijatelju, koja gura
ljudsko biće preko njegovih prirodnih granica, pretvarajući ga u efikasnu,
nasilnu, selektivnu i hladnokrvnu ubilačku mašinu - to je ono što naši
vojnici moraju postati".
Ernesto "Che" Guevarra

Bio je jako hrabar dok je u La Cabana tvrđavi ubijao civile, uključujući i
četrnaestogodišnjeg dječaka. Ali pošto je zarobljen od strane bolivijskih
vojnika izgledao je prilično uplašeno.
"Više vam vrijedim živ nego mrtav", rekao im je, moleći za svoj život. Na
njegovu nesreću, bolivijski vojnici postupili su onako kako bi on postupio s
njima.


Skraćena i prevedena verzija teksta napisanog 11. jula 2005. od strane Alvara Vargasa Llose (Alvaro Vargas Llosa) u "The New Republic".
 
Не знам шта вас толико фасцинира Че, ја сам живео у његово време, ми смо то сматрали време стварања култова, попут Стаљина, Тите, Троцког, Кастра и других који нису успели. Време то све прегази и после не остане ништа. Питање је да ли ће их и историја забележити или претворити у мит. Реално гледано, губитак времена и снаге.
 
Evo na današnji dan se navršava 40 godina od kako su neprijateljska CIA neprijateljske SAD streljala komandanta Če Gevaru,koji je svojom žrtvom ušao u legendu...

Pa to pseto komunisticko,je trebalo ubiti odmah po rodjenju!Ucinak njegovih "dela" ,i njegovih saboraca,je vidljiv i danas u svim latinoamerickim drzavama!A narocito na KUBI!!
Oni pametni i bogati,a Amerikanci ludi i siromasni?!;)
 
svasta...
ajde ti meni reci koji se to narod usrecio pod komunizmom? u EU je odavno donesena deklaracija o osudi komunizma koji je progutao vise zivota nego fasizam i nacizam zajedno. i sad ti govoris o mrznji manifestiranoj izmedu ostalog i u antikomunizmu :shock:

osim toga poznata je che-ova izjava kada je naredio streljanje zarobljenika- "pucajte pa to su samo ljudi"

sta marketing napravi od ljudi...
Pa i Buš ima toliko obožavatelja širom Albanije,a njegova demokratija je pucala ljudima u glavu širom sveta...
 
svasta...
ajde ti meni reci koji se to narod usrecio pod komunizmom? u EU je odavno donesena deklaracija o osudi komunizma koji je progutao vise zivota nego fasizam i nacizam zajedno. i sad ti govoris o mrznji manifestiranoj izmedu ostalog i u antikomunizmu :shock:

osim toga poznata je che-ova izjava kada je naredio streljanje zarobljenika- "pucajte pa to su samo ljudi"

sta marketing napravi od ljudi...
To sto je EU donela kojekave deklaracije i konvencije u vezi komunizma ne znaci nista,kada mnoge partije u Evropi drze citave pokrajine.Recimo kako objasnjavas Spaniju,Italiju i Grcku gde su njihove partije 3 po jacini u parlamentu,a jos + vladaju regijama.

To sto su pripisivali Che-u nije uopste tacno,pogotovo kada dolazi iz usta americkog satane.

Pa to pseto komunisticko,je trebalo ubiti odmah po rodjenju!Ucinak njegovih "dela" ,i njegovih saboraca,je vidljiv i danas u svim latinoamerickim drzavama!A narocito na KUBI!!
Oni pametni i bogati,a Amerikanci ludi i siromasni?!
Nisi napravio dobro poredjenje,jer je pola Latino-americkih zemalja socijalisticlkog uredjenja danas...Ekvador,Bolivija,Venecula,Kuba...A koplja se lome u Meksiku i ishod je neizvestan...:wink:

Не знам шта вас толико фасцинира Че, ја сам живео у његово време, ми смо то сматрали време стварања култова, попут Стаљина, Тите, Троцког, Кастра и других који нису успели. Време то све прегази и после не остане ништа. Питање је да ли ће их и историја забележити или претворити у мит. Реално гледано, губитак времена и снаге.
Kako nije postao mit,kada ga deca nose i dan danas ulicama sirom svetskih gradova na majicama...

"Lud od bijesa, obojivši svoju pušku u crveno ubijajući svakog neprijatelja
koji mi padne u ruke. Moje nozdrve se šire dok udišu miris baruta i krvi.
Smrtima mojih neprijatelja spremam se za svetu borbu i pridruživanje
pobjedničkom proletarijatu"
"Mržnja kao element borbe: nemilosrdna mržnja prema neprijatelju, koja gura
ljudsko biće preko njegovih prirodnih granica, pretvarajući ga u efikasnu,
nasilnu, selektivnu i hladnokrvnu ubilačku mašinu - to je ono što naši
vojnici moraju postati".
Ernesto "Che" Guevarra

Bio je jako hrabar dok je u La Cabana tvrđavi ubijao civile, uključujući i
četrnaestogodišnjeg dječaka. Ali pošto je zarobljen od strane bolivijskih
vojnika izgledao je prilično uplašeno.
"Više vam vrijedim živ nego mrtav", rekao im je, moleći za svoj život. Na
njegovu nesreću, bolivijski vojnici postupili su onako kako bi on postupio s
njima.

Obicna sprdacina od strane CIA-e...Naravno da se tako nesto nije ni desilo.:roll:
Uostalom na kojoj je strani danas ta ista Bolivija.Evo Morales im je naplatio sve dugove(pri tome mislim na USA).
 

Back
Top