STA POSLE RAZVODA?

Sve je to lepo u teoriji - da budes hrabar,jak,nastavis dlalje punim plucima,samo se plasim da su ponekad depresija,materijalno stanje i mnogi drugi faktori , jaci od zelje za pobedom te situacije.Ako nema dece lakse je , jer su mogucnosti snalazenja posle braka vece,a ako ih ima vrlo je cest sablon posvecivanja deci i zatvaranja u kucu.Smesno je sto se i ta druga strana - muska,takodje vrlo tesko snadje u zivotu posle,pa mi nije i dan danas jasno,zasto ljudi ne mogu da pomire stavove?Malo popusti ona,malo ona i nekako se dodje do resenja..Cepanja,podele,razvodi su stvarno grozne stvari...Tolerancija,postovanje u ogromnim kolicinama ponekad mogu da rese stvar.
 
maldaneri:
Sve je to lepo u teoriji - da budes hrabar,jak,nastavis dlalje punim plucima,samo se plasim da su ponekad depresija,materijalno stanje i mnogi drugi faktori , jaci od zelje za pobedom te situacije.
Nema situacije u kojoj se čovek može naći a da je ne može pobediti. Pitanje je samo da li hoće ili neće.
Da je teško, jeste. Ali, šta je alternativa? Skok sa Brankovog mosta? Neka, hvala...
Život ide dalje. A koga nema, bez njega se mora - pa i može.

Jedna psihijatrica je lepo rekla: "Ne bih volela da mi muž kaže kako ne može da živi bez mene. To ne bi značilo da on mene voli, već da je slabić. A ja ne želim da živim sa slabićem.".

maldaneri:
Tolerancija,postovanje u ogromnim kolicinama ponekad mogu da rese stvar.
Da, tolerancija, poštovanje.... ali, za to je potrebno dvoje koji žele da prebrode probleme i žive zajedno. Ako jedno ne želi, onome drugome ne preostaje ništa drugo do da digne ruke.
 
Ovo gore napisano je tako prokleto tacno.
Kada sam se razvela, sinula sam. U bukvalnom smislu te reci.
Brak me je gusio. I svekrva i to malo sopce u kome smo boravili svo troje sa bebom.
Bezala sam uvek kada sam to mogla i konacno se razvela i prodisala punim plucima.
Nije bilo lako u pocetku... ali o tome bih mogla da napisem roman.
 
Pa, prvo sagledas dobre strane trenutne situacije.SLOBODA!Nema nista lepse nego da sama raspolazes svojim vremenom,nema nikog da ti zvoca,da titras,trpis razna sr...,imas sex i kad ti nije do toga,dere se na decu zbog svojih problema,nema razumevanja za tvoje zelje i snove...pretpostavljam da si se zato razvela...a ako je jos i kreten koji te je fizicki i psihicki maltretirao onda odes negde uz muziku da proslavis sto si se resila budale...Posle sredjivanja utisaka,najbolje je da promenis mesto boravka da se ne srecete,nadjes posao,maximalno se posvetis deci,obnovis prijateljstva,steknes nova(ides negde na neku aktivnost),ne sazaljevas samu sebe nego kazes sebi:najlepsa sam,najbolja sam -i samo napred.Ako treba i vise radis,ali se isplati ne trpeti nesto sto unistava kvalitet zivota i ljudsko dostojanstvo.Bas te briga sta drugi misle(jer oni nisu bili sa vama u cetiri zida) i ne preispitujes se gde si ti pogresila i sta kod tebe ne valja.Zatvoris tu stranicu i hrabro napred...Jednostavno,dises i ne uleces u nove veze jer ti je to najmanje sto ti treba posle razvoda...Tako bih ja uradila kada bih morala da se razvedem jednoga dana..
 
Mi zene koje smo otisle ili koje smo ih naterale da odu u svakom slucaju cmo lakse..Ali sta je sa onim koje su muzevi ostavili sa jednim,dvoje ili ne daj Boze i sa troje dece i otisli za mladjom i ne obavezno lepsom..daktilografkonjom recimo... :? :roll:
to je slucaj moje prijateljice...nije joj brak bas bio posut laticama,ali su se batrgali,podmazani vise nego solidno kesom-pa malo kompenzujes letovanjem,malo zimovanjem,a malo montonima ili kolima vec sta ko voli..
Ona fakultet,on fakultet,kad ulete mala,16 godina mladja daktilografkinja :roll: :lol: (ona to stalno naglasava,a meni smesno jer nije bitno za pricu)i ajmo..ostavi je on i odleprsa u iznajmljenu gajbu,ne osvrcuci se u [prvo vreme ni na nju a ni na devojcice..
I sad...
ne vredi njoj pricati ni davati savete..okreni se ovome ili onome,deca,prijateljice,zadovoljstva,atraktivna je i mlada...nije da je ne salecu muskarci...kad ona samo jednu te istu pricu,sujeta,samosazaljenje,pljuvacina po njemu i daktosu :roll: smisljanje spletki i smicalica...
Ni traga od zivota,od disanja i svega pomenutog...
prvo mi je bude zao a onda me dovede do ludila...
Nisam pametna :roll: sta sa trakvim slucajevima...
 
Pa povredjena joj sujeta!Zato stalno istice obrazovanje te klinke...Ali, mislim da je njen muz iskoristio malu kao izgovor da ode iz tog braka gde kes izgladi svaki problem....Mislim da nikada ne treba kriviti tog nekog treceg,jer nije taj njen muz bio mutav pa ga jadnog ova mala smotala...Nego djubre jedno bezobrazno,pobegao od odgovornosti,pa sama pises da ni dete ne posecuje..i sta,ova tvoja prijateljica smislja spletke,umesto da kaze"dobro da je skot otisao sad a ne, ne daj Boze da sam bolesna pa mi treba podrska"...takav je nije ni vredan.A ta mala ce ga sutnuti kad ga opeljesi..Tako ti utesi svoju drugaricu.
 
''Дактос'''! :lol: :lol:

Ма, то ће је, ако је нормална, држати само у прво време, док се не залечи... После ће да схвати колику јој је услугу учинио...

А ако је никад не прође...ако цео живот проведе у бесу и огорчењу на њега - онда није боље ни заслужила! (Ма, како сурово звучало... :-? )
 
U prvo vreme nije posecivao devojcice,jer je covek( ne branim ga,ona je ipak moja :-? jelte, ali ne mogu da budem ne objektivna!)zazirao od lude zene u koju se pretvorila i od zive sode koju bi mu da je mogla sipala u oci... :roll:
Nije ni ona naivna..to je tek prica...pa koliko god ja sada kao ne iskazujem lojalnost prema prijateljici,moram da kazem da neko to od gore vidi sve....Nije se mogla boljem ni nadati...
Ona se naime nakon tri godine zabavljanja sa jednim momkom i udala za istog ali je nekoliko meseci pre svadbe zapocela romansu sa ovim sada ex muzem...i svesno znajuci da ce se razvesti od prvog,napravila svadbu po propisu :roll: ,jer joj je bilo kao zao da sve to otkaze ...
I posle 15 dana,puj pike ne vazi...
Uselila se u full gajbu,honey moon na Cubi,odma ostala u drugom stanju..sve expresno :wink:
A onaj mucenik.... :-(
E sada se kolo srece okrenulo....
Iskreno mislim da se njen bivsi dobrooo zatreskao u daktosa :roll:,traje ta veza poprilicno,deca su svakog drugog vikenda kod njega,obezbedio im je stan i uredno placa prilicnu sumu za njihovo izdrzavanje...

Ali ova moja oce da crkne sto je ostavljena...valjda joj je bilo lepse da ne zna,i da ga ispraca na sluzbene puteve :roll:,da sumnja i proverava...
Ima nas raznih. :)
 
Nisam nikad bila u takvoj situaciji i nadam se da neću, jer znajući koliki sam emotivac to bi ostavilo velikog traga na meni. Ja bih se verovatno zatvorila u sebe a tvoja prijateljica to drugačije pokazuje. Povređena je i mora to nekako da pokaže iako ta priča možda tebe guši. I za nju bi bilo bolje kada bi se okrenula sebi i deci i nastavila život kvalitetnije nego što je do sada živela. Ali to znamo mi koje sve to gledamo sa strane a tvojoj prijateljici će trebati dosta vremena da preboli (možda nikad u potpunosti).
 
Eeeee, pa to je druga prica.Sto nam odmah nisi tako rekla?!Pa nije ni ta tvoja drugarica mutava,nego sad hoce ziva da se pojede sto je neko tako zeznuo!Pa ona je bila materijalista,da ne kazem"sponzorusa".....e sad vidi kako je bilo njenom mladozenji...a ja drvljem i kamenjem na doticnog...nego sledeci put kada trazis misljenje, iznesi sve cinjenice,pa da to okrenemo sa svih strana...Sta kazes,bilo joj zao da otkaze svadbu?E bas sam se nasmejala....
 
Meg Rajan:
nema razumevanja za tvoje zelje i snove.....
Mislim da je ovo krucijalno u celoj priči.

Postoji li u nekoj priči dvoje ili dvoje + deca? Ne, bitni smo jedino sami sebi, a sve ostalo je prah....

I moja bivša i dan danas pokušava krivicu da svali isključivo na mene sličnim argumentima. A šta je sa mnom? Jesam li ja možda imao snove? Jesu li oni nekome bili bitni? Da li smo se dela snova odrekli onoga trenutka kada su se rodila deca?

Mislite malo i o tome...
 
kazu da je u poslednje vreme sve vise bracnih parova u poodmaklim godinama
dobiju unuke i traze razvod braka
kazu da je obrazlozenje zena da su trpele dok deca nisu porasla i iskolovala se, i sad vise nece
 
trachara:
kazu da je u poslednje vreme sve vise bracnih parova u poodmaklim godinama
dobiju unuke i traze razvod braka
kazu da je obrazlozenje zena da su trpele dok deca nisu porasla i iskolovala se, i sad vise nece
Mislim da su tu zene pokazale svoju prepredenost i manje vise iskoristile svoje muzeve. Ako vec ne ide, sacekacu da deca porastu, lakse ce mi biti uz bilo kakvog muza nego bez nikakvog, da odgajam decu. Kad postanu svoji ljudi, moj posao je zavrsen, i sad mi vise ne treba niko, sad mogu sama. Mislim da je veliki broj zena (generacije nashih majki) koje su bile nesrecne u braku, ovako razmishljao.
 
je l?
tako mislis?
mislis da su to radile samo iz tog jednog sebicnog razloga?
ne bih se slozila sa time

nego u istom tom clanku sam procitala i da su najcesci razlozi sledeci:
zene
1. nasilje
2. alkoholizam
3. neverstvo

muskarci
1. neslaganje naravi
2. uplitanje njene porodice
3. supruga donosi odluke
 
Nisam rekla da je pravilo, samo ja imam takav utisak. Recimo da sam ja u braku koji ne vodi nikuda, ma zbog kog raloga, pokupila bih decu i zbrisala gde me noge nose, makar ih odgajala sama. Mislim da su one bile u stanju da trpe nasilne muzeve, alkoholicare... samo da bi odgajale decu. I da je to osnovna razlika izmedju zena nekad i danas.
 
Sta posle razvoda? Ides dalje kao sto ides posle polozenog ispita. do razvoda ne bi ni doslo da je u braku bilo sve u redu. Ja sam se super osecala kada sam se razvela jer sam svoj mir ponovo vratila. Covek se uci na greskama i ne mislim da mi je tih 10 godina u braku izgubljeno. I to je jedno iskustvo sa svim lepim i ruznim stvarima. teze mi je bilo kada mi je ker uginuo jer sam njega volela do zadnjeg.
Ponovo sam se udala posle 2 godine i sada mi je super u braku jer sam nasla coveka koji mi odgovara sa svim osobinama koje sam trazila a to je 70% onoga sto ovaj prvi nije imao
 
jako tesko pogotovu ako imas dece kao ja i to dvoke jedno kod majke a drugo kod mene a nismo se razveli deci nebranimo da idu jedno kod drugog oko skole pomazemo i ja i ona samo sto smo ja i ona izgubili svaki vid komunikacije jedino preko dece sto mislim da je pogresno ali tako je
 
mi nekumuniciramo preko dece o nama i nasim problemima vec ono kad ja radim a ona je slobodna ona ih cuva i obratno o tome ko ih moze odvesti na rodjendan ili negde na neku proslavu uvek nadjemo vremena za to samo me brine sto smo to sve preveli preko dece znaci deca znaju ko od nas kad radi ko je slobodan ko moze da odvede negde ko ima pare a ko ne i sam mislim da je to pogresno ali ja sa druge srane nemam nikakvo razumevanje da neke stvari poput ove moramo resavati mi a ne oni znaci mi da se cujemo uvezi toga a ne oni da nam vode raspored casova ko je kad slobodan a slazem se sa tobom da je ovo nikakav brak ali moram reci da su deca jako privrzena i jednom i drugom a sam razvod bi tu decu pocepao na delove jer su isto tako vezani jedno za drugo
 
Po statistici gotovo nas XX% ima taj ''status'' ...
Desi se ... potpuno poremeti zivot ... i sta posle? Gge? Kako? Kuda? Kome? Cemu?
Po jedan savet od svakog raspolozenog mozda bi neciji zivot promenio iz korena...
Pa, ako ste raspolozeni ... Dobro Dosli!
I, unapred hvala na ozbiljnosti ;-)

Evo da se i ja ukljucim, posto sam relativno skoro prosla kroz to.
Savetovala bih ti da, ako je moguce, ostanes sa suprugom u dobrim odnosima. Pre svega je to bitno zbog dece a potom i zbog tvoje psihe, jer ces se mnogo bolje osecati ukoliko se to zavrsi mirnim putem. Nakon sto se to zakonski resi, pokusaj da ga izbegavas neko vreme, dok se ne naviknes na cinjenicu da vise niste par. Obrati paznju da iz nekog nezadovoljstva ili zelje da prozivis ono za sta nisi imala prilike ne napravis neku glupost i pre svega nemoj da prenagljujes sa novim vezama.
To je to i nadam se da sam pomogla :D
 
Jos jedna stvar : nemoj da pravis frku oko stana ili tako nesto. Ja sam otisla iz sopstvenog stana dok se on nije snasao i nisam se pokajala sto sam to uradila :) Najvazniji je kompromis, nemoj nikako da teras inat (posebno ne preko dece).
 
mi nekumuniciramo preko dece o nama i nasim problemima vec ono kad ja radim a ona je slobodna ona ih cuva i obratno o tome ko ih moze odvesti na rodjendan ili negde na neku proslavu uvek nadjemo vremena za to samo me brine sto smo to sve preveli preko dece znaci deca znaju ko od nas kad radi ko je slobodan ko moze da odvede negde ko ima pare a ko ne i sam mislim da je to pogresno ali ja sa druge srane nemam nikakvo razumevanje da neke stvari poput ove moramo resavati mi a ne oni znaci mi da se cujemo uvezi toga a ne oni da nam vode raspored casova ko je kad slobodan a slazem se sa tobom da je ovo nikakav brak ali moram reci da su deca jako privrzena i jednom i drugom a sam razvod bi tu decu pocepao na delove jer su isto tako vezani jedno za drugo

Meni nije jasno sta si ti sada hteo da kazes. Kako si opisao vi se to odlicno razumete i dopunjujete, pa zasto onda taj brak ne valja? Hajde da se manemo corava posla i priznamo. Taj brak ne valja, a za decu je najbolje da ne zive u "laznoj" prici gde se roditelji ne slazu. Pogresno je sto roditelji misle da deca nista ne kapiraju. Vide ona vrlo dobro da tu nesto ne valja i jako dobro to osecaju. Deca ce, nazalost, to tesko podneti u pocetku ali na kraju se sve svede kod njih ko ce vise para da im da i ko ce bolji poklon da im kupi i da tata i mama ne zive zajedno ali da su oboje prisutni u njihovim zivotima nego da odrastaju sa cinjenicom da u kuci u vazduhu ima neceg loseg, te misle da je to u vezi sa njima, i sto vise gledaju neslaganje to ih vise opterecuje
 
Nazalost tako je.Ali kada se to desi,desi se i nema povratka.Najbolje je da posle razvoda vreme posvetis sebi.Znaci radis ono sto ti volis,zivis onako kako zelis.....budi sto manje sama.Druzi se sa prijateljima,rodjacima bitno je da to budu oni ljudi koji tebi odgovaraju i koje volis,a opet da te oni svojim prisustvom ne opterecuju i ne otezavaju ti situaciju.Pokusaj da se zainteresujes za nesto novo,nesto sto nisi znala pre braka ili nisi ni imala vremena da se bavis time,sada se okreni tome.Neki jezik,ples,u mom slucaju je to bio automobilizam.........bavi se time da skrenes misli.Nemoj da odgovaras na udvaranje muskaraca,bar neko vreme ne.........ne kazu za dzabe ''zena je najlepsa kad pati'',u prevodu to se vidi na kilometar i tada smo najlaksi plen.I ne samo zbog toga vec potrebna ti je jedna vrsta emotivnog vakuma,posle svih tih razvodnih problema.Ako imas decu tu jeste stvar malo teza,ako su deca bas mala i nista ne razumeju onda mozes da ih poveris roditeljima na cuvanje recimo,da ne bi prenosila negativnu energiju na njih.Ako su starija pokusaj da pricas sa njima,da provodis vreme sa njima pomoci ce ti....Ako osecas da tti je potreban razgovor sa nekim,razgovaraj........ako si u mogucnosti idi negde bar na nekoliko nedelja.Poenta je da se odmoris,da opustis mozak i dusu posle toga.Tesko je naviknuti se na to da si sam.Izbegavaj trenutke samoce i dubokoumna razmisljanja to cete samo jos vise rastuziti.


Zena je najlepsa kad pati???? Prvi put cujem ,a i zvuci mi blesavo,izvini Emili,nista licno...Samo,ja kad patim licim na les koj hoda,pa ne verujem da bi takav izgled ikoga privukao...
 
Izmedju ostalog,ja sam zbog straha i neizvesnosti sta cu i kako kad ode,odlucila da ostanem u formalnom braku,koj je na izgled prava idila. Zapravo mozda je i bolji nego nekada,samo mu fali sitnica:uzajamna ljubav. Naime uskracena sam za neznost i ljubav,pa sve vise razmisljam da je bolje ipak preseci nego ovu dusevnu patnju trpeti u nedogled ? Sta mislite?
 

Back
Top