Lekari nista,da li vi znate?

Helen@

Početnik
Poruka
28
Veliki problemi sa organim za varenje...
Simptomi su:
bolovi u stomacnom predelu
nenormalna nadutost stomaka
nesnosljivi gasovi
"grgurenje" u stomaku
nadimanje
cesto kao da mi se hrana "vraca" i dolazi do povracanja
Nijedan lek (od laksih)mi ne pomaze,a lekari nikako da mi kazu sta je problem...
Mislim da mi smetaju odredjene vrste namirnica,kao sto su luk,mlecni proizvodi...
Pomoc!!!
 
pa pazi..ja sam imao do skoro slican problem duze vreme sam imao proliv boleo me stomak mnogo a nisma povracao samo mi je neki put bilo muka..pij caj od nane meni je to upalilo cesce..i jedi nesto laganije da ne bih imala opterecenja npr.kuvani krompir i keks..u tom fazonu..jer sad je vreme stomacnih virusa i to je normalno..meni je relativno brzo proslo...
a ako neces bas caj mozes i gusti sok..samo sto vise voca i povrca i lagane hrane i bice sve ok..pozz
 
dale92:
pa pazi..ja sam imao do skoro slican problem duze vreme sam imao proliv boleo me stomak mnogo a nisma povracao samo mi je neki put bilo muka..pij caj od nane meni je to upalilo cesce..i jedi nesto laganije da ne bih imala opterecenja npr.kuvani krompir i keks..u tom fazonu..jer sad je vreme stomacnih virusa i to je normalno..meni je relativno brzo proslo...
a ako neces bas caj mozes i gusti sok..samo sto vise voca i povrca i lagane hrane i bice sve ok..pozz
Ovo pomaze kod "malih" problema,ali postavljac teme rece da je u pitanju "veliki" problem.
Salu na stranu,nista bez gastroenterologa,bar u navedenom slucaju.
 

@Helen@

Nisi napisala da li si ikakve analize radila. Tvoji simptomi mogu biti poreklom i od crevne kandidijaze (uradi koprokulturu), vracanje hrane iz zeluca je verovatno posledica GER-a koji je uglavnom pracen i gastritisom.....ali nagadjanju nikad kraja zato uradi tu koprokulturu i pusti gastroenterologa da da zavrsnu rec.
 
Da li si osetljiva na neku posebnu hranu?
Ovakve simptome daju neke autoimune bolesti GIT-a....necu da prejudiciram koje...mozes da uradis antitela na gluten,laktozu...krvna slika sa biohemijom bi mogla da da neki pocetak...
Kakve je boje stolica i koizistencije i da li si izgubila an tezini u poslednje vreme?
Da li je neko u porodici imao slicne manifestacije?
 
Postoje kriterijumi za sumnju na crohna ili UC-a, a na osnovu kojih to navedinih simptoma i po kojim to kriterijumima si ti posumnjao na neki autoimuni proces u njenom GIT-u?

Da ti skratim pricu: hronicna dijareja ili veci broj stolica delimicno formiranih (u blazem obliku obolenja), krvava i sluzava stolica, gubitak kilaze, povisena temperatura, malnutricija, anemija......zvuci li ti poznato?
Naravno sve ovo gore pomenuto moze se prepisati i simptomima npr. tumora debelog creva, ali nijedan normalan gastroeneterolog ga nece ni pomenuti bez ozbiljne analize!

To sto je ona navela su bukvalno pratece pojave skoro svakog blazeg ili ozbiljnog poremecaja funkcije GIT-a, koji izdvojeni od gore navedenih kriterijuma nemaju diferencijalno dijagnosticku vrednost za autoimune procese.
Cak ti je i pominjanje celijakije u ovom slucaju preambiciozno........

A sad lepo jos jednom procitaj sta je autorka teme (koje onako usput receno ni nema otkako je postavila temu :) ) navela kao svoje simptome, pa mi onda reci gde tu ima mesta za sumnju na autoimuno obolenje.
 
Profo, ajde malo oladi.
Knjiski primer gerba, i to bas tipican.
Treba da uradi gastroskopiju.
Nije mali broj puta bio slucaj na ovom forumu da pacijenti kazu, niko ne zna sta mi je a zapravo se nisu javljali lekaru, lecili se na svoju ruku i sl.
Istrazivanja su pokazala da se vise ne ide na izmenu rezima ishrane ne bi li se pacijent oslobodio tegoba, i to ima svoje mesto ali tek uz ozbiljnu medikamentoznu terapiju.
I sta znaci to nijedan od laksih lekova nije pomogao, sta su laksi lekovi?
Prema tome prestani da zastrasujes ljude na forumu inace...
 
Meni je ok da svako ima svoje misljenje....na osnovu podataka koje je dala vise stvari moze da dodje u obzir,ja bih bio srecan da je neko od nas dao pravu dijagnozu ili naslutio nesto..bez sujete,tu smo da pomognemo..
P.S."oladi malo....dr.mislio sam da imas lepsi vokabular,mozes ti to mnogo bolje...iskontrolisi se malo...kao sto postujes sebe ispostuj druge,tebe niko nije vredjao...
 
Hvala vam puno na odgovorima. Nisam odgovarala na postove iz razloga jer nemam adekvatno obrazovanje iz ove oblasti.Problem je sto meni smeta hrana koju obicno preporucuju kada su u pitanju stomacni problemi.Smeta mi kuvano i stvarno imam bolove kada nesto tako pojedem.Probleme mi nestvara jedino suva hrana i to u malim kolicinama... Zakazala sam sve moguce preglede kod specijalista tako da ce na kraju valjda otkriti.Inace sam se konsultovala sa mnogim lekarima koji nisu cak hteli ni uput za internistu da mi daju i svi do jednog su ponavljali..."Jedi kuvano,pij 3 litr tecnosti dnevno i slicno"... Neko je pitao da li mi je neko u porodici bio bolestan...Pa jesu i to su svi secerasi,koji imaju problema sa varenjem,jedan slucaj raka debelog creva,gastritisi...
Ja licno mislim da sam alergicna ili jednostavno ne mogu da se "izborim" sa odredjenim namirnicama,ali testiranje za to mi niko nece dati...
Pozdrav
 
slican problem ovde :x

stomak mi je kao u trudnice, a sobzirom na moju visinu (cca 180) i tezinu (67kg) sam underweight!!

i moj trener se cudio sta je sa tim stomakom, nikako da se zategne, a sala nema uopste.
naterao me da pocnem da radim sklekove i trbusnjake, to radim min 3 puta nedeljno, plus 3 puta nedeljno kardio/voznja bicikla, plus plivanje...
da neko potrosi ovoliko vreme na fizicke aktivnosti tokom nedelje, pretvorio bi se u iron-mana...vec mesecima ja tako i nisam video skoro nikakve rezultate. malo veci bicepsi i tricepsi od sklekova i to je to. grudni kos mi je i dalje "nista posebno" a sa ovim stomakom izgledam ko oni engleski lordovi na slikama. tt mi pala sa 75kg na 67kg, skoro sam kost i koza, samo stomak jos uvek tu. mlohav i nadut ko u starca od 60 godina.
poceli su jos i neki problemi sa zatvorom pre par nedelja, bio sam na letovanju, i posle par dana naduo se toliko da nisam mogao obuci pantalone..pri kraju je to malo splasnulo i kad sam se vratio na savet farmaceuta uzeo sam da pijem Cisap 3x10mg i Probiotic.
Sto se gasova tice, sad je jos gore, mislim neprestano se oslobadjaju, ali i dalje stvaraju...i stomak je nadut manje vise isto, totalno onako opusten bez ikakvog oblika, konture, ma strah pogledati...
Sto se prehrane tice, jedem manje vise sve, doduse kafa alkohol itd sam izbacio, i nemam nekakvu volju da prebiram mnogo sta cu da jedem, a iskreno nema ni mogucnosti uvek...Kad vidim neke ortake koji zive samo na hamburgerima i pivu, ne ustaju ispred televizora, a kad skinu majicu usta mi ispadnu do patosa kakvo telo imaju...to me najvise nervira...a ja ovaj stomak vucem otkad znam za sebe.
 

Back
Top