Najboljih 25 automobila svih vremena

Honda NSX? To nikad nije bio supercar, 6 cilindara i cini mi se 276 konja u najjacoj verziji uvek je bilo malo za ferrarije i ostala cuda. Jeste da ga je Ayrton Senna testirao i pomagao razvoj, ali taj auto je nekako ispod najjace klase (za koju je projektom bio zamisljen).
 
nesha taxista:
Pa baš zato, zašto bi bila 2 ista automobila? Inače padali su mi na pamet Dodge Challenger,
Pontiac GTO, Chevrolet Camaro, a naročito Pontiac Firebird negde oko osamdesetih godine je najbolja berba bila. Negde sam ga i postavio, među lepe automobile.

Nisu isti, ali su slicni. Opel GT je po dizajnu kopirao Chevrolet Corvette, ali tu poredjenje zavrsava. Pored toga, GT je imao samo 1.1L i 1.9L motore dok Corvette na kojoj je GT bio baziran (1968-1982) nije imala manji motor od 305 cid (5.0L).
 
Garwor:
Honda NSX? To nikad nije bio supercar, 6 cilindara i cini mi se 276 konja u najjacoj verziji uvek je bilo malo za ferrarije i ostala cuda. Jeste da ga je Ayrton Senna testirao i pomagao razvoj, ali taj auto je nekako ispod najjace klase (za koju je projektom bio zamisljen).

NSX se smatra kao prvi Japanski serijski super-auto. I ja sam protiv toga da se naziva super-autom, ali definitivno spada u tu klasu.
 
Citroen je kod mene najbolje prošao iako nisam nikad imao auto te marke niti nameravam. Ipak, smatram da su zaslužili zbog nesumnjive hrabrosti, najviše originalnih ideja. Pravi sinonim za francuski auto. Raduje me što i novi modeli C3, C4 i C6 slede tu liniju. To se zaista ne može zameniti ni sa čim drugim.
 
Zastava750Trka-1.jpg
 
Marauder:
Nisu isti, ali su slicni. Opel GT je po dizajnu kopirao Chevrolet Corvette, ali tu poredjenje zavrsava. Pored toga, GT je imao samo 1.1L i 1.9L motore dok Corvette na kojoj je GT bio baziran (1968-1982) nije imala manji motor od 305 cid (5.0L).
Dobro, mogao sam stvarno Corvetu da stavim, mada mi prvi modeli nisu baš lepi. Razmišljao sam i o Viperu, a i Vector mi je bio u igri, to je bio prvi američki auto napravljen na taj način.
 
onda je krajnje vreme da pretresemo pridev dobar sa komparativom i superlativom sa aspekta automobilizma. Dakle, od dva auta, koji je bolji? Uzmite u obzir cenu, snagu, upravljivost, udobnost, dizajn, kvalitet izrade, revolucionarnu tehnologiju, i ne daj boze zapreminu prtljaznika.
 
Нисам љубитељ јапанаца... али статистички, ствар иде на њихову страну. У ЕУ Тојота има најмање рекламација.... чак 8 пута мање од првог следећег конкурента Мазде... и чак 20 пута мање од Пежоа... и чак 34 мање од Фијата :)
 

Back
Top