brak---hocu da odustanem od svega

SilverPlate

Početnik
Poruka
39
naime, moj dragi vec odavno prica o braku....nekad sam ga znala odbiti a nekad sam mu znala obecati da cu se udati za njega. hajd makar ovaj pita i pominje brak at all. i sad nedavno on je kao meni rekao da mu kazem datum i ne poricem....u smislu kao da pozurimo odnosno krenemo sa konkretnijim planovima. i ja sam rekla datum koji je otprilike za nekih mesec i po dana....medjutim iako je intenzitet veze ostao isti, pri bilo kom, ali bilo kom pokusaju s moje strane da poduzmemo nesto konkretno, tipa ja pricam o odjeci za vencanje....ili tipa pricam da sam uzela turisticki aranzman koji ja placam! ...cim pocnem o opipljivim, konkretnim stvarima pricati...nailazim na zid ili na smeh...ili na neku pricu ; ma polako, ne brini se. sta ti je. ima vremena....ali VREMENA NEMA...juce sam pokusala da mu kazem doduse na telefon da sam trazila i preko tate nasla stan za iznajmit ali on se opet blentavo kikotao i u sali dobacivao da ja nista sama ne trazim i ne radim....pogotovo ne u dogovoru sa ocem...ali on ne poduzima nista, pa moram ja. uglavnom, da skratim; dovela sam se u situaciju da imam osecaj da ja navaljujem na njega i da sam ja ta koja se namece. hocu da odustanem. idem na vazan put i zelim da sve rascistim prije odlaska.
 
Znaci da je i on pod stresom i da se preispituje. Ja sam se ponasala kao on. Prvo sam rekla da, a onda sam pocela s tim "ima vremena".
Ono sto sam osecala je da sam mozda pogresila, strah da cemo u braku biti nalik milionima nezadovoljniih bracnih partnera, strah da mi nece dati da radim, da ce biti jos ljubomorniji, strah da mi je rano... itd. Ta osecanja i razmisljanja su mi se javljala u talasima, u nekoj normalnoj dozi i prolazila.
Ne pritiskaj ga. Pusti ga neka se izbori sa svojim osecanjima. Kad prodje malo vremena, pokreni razgovor, ali bez onog "reci kad, reci zasto"... vec jednostavno mu ispricaj kako se osecas.
Idealna formula za razgovor je: Kada si uradio x, ja sam se osecala y, a volela bih da si uradio z.
Ne odustaj i ne pritiskaj. To sto koristi sale je jos jedan dokaz straha koji oseca.
 
on zna da moji roditelji i nisu bas za njega.....mislis da se zbijanjem sala na tu temu potiskuje strah....ma ne znam,,,imamo dovoljno godina....on me sada izbegava a kad dodje do toga da se vidimo opet smo ludi jedno za drugim....sad se vadi na to da radi, radi, ima posla, radi....ali nikad nije rekao ne za brak...samo ne zeli nista poceti konkretizovati ...ja sam osoba koja ni u cemu nije kampanjac. za sve reagujem na vreme i ne volim spontanost kad su ovakve stvari u pitanju.
 
Ja te razumem. Nebitno je koliko imate godina. On oseca strah.
Reci mu: Ne zelim da te kritikujem, a ni da te optuzujem, ali ja jednostavno osecam strah da necemo sve stici. Razumem da radis, razumem da je sve ovo i tebi mozda malo stresno, ali osecala bih se mnogo bolje ako bi ovih dana zajedno pogledali oglase... i tu zacuti... slusaj ga bez prekidanja... ako odbije... ti reci... hoces li da sutra ipak pogledamo zajedno oglase? Ako opet kaze ne, reci hvala sto si me saslusao, znaci mi kad o tome pricam s tobom, to me smiruje i onda reci nesto ljubavno. Posle par dana pitaj opet na isti nacin. Mnogo lakse ce reci da, kad zna da moze da kaze i ne, a da ne bude napadnut.
... muskarci vape za komunikacijom bez optuzbi, kritika i pritiska.
Razumem i tebe, naravno. Plasis se dal te dovoljno voli. Sad nije trenutak za ozbiljniji razgovor, al bice uskoro. Sad ga samo blago podstices da ucini nesto konkretno. Tek ako ovo ne uspe predjes na razgovor, ali ni slucajno telefonom.
 
Cuces jos misljenja od forumasa... a uradi po svom, naravno... samo nemoj sve ovo shvatiti kao znak da te ne voli dovoljno... jer on koraca napred uprkos strahu i dilemama... ti samo budi uz njega na lep i osecajan nacin, s razumevanjem, a ne sa osudom i kao mama koja prekoreva neodgovornog decaka... mame nisu privlacne... ti si mu prijatelj i ljubavnica.
 
gossca:
Ja te razumem. Nebitno je koliko imate godina. On oseca strah.
Reci mu: Ne zelim da te kritikujem, a ni da te optuzujem, ali ja jednostavno osecam strah da necemo sve stici. Razumem da radis, razumem da je sve ovo i tebi mozda malo stresno, ali osecala bih se mnogo bolje ako bi ovih dana zajedno pogledali oglase... i tu zacuti... slusaj ga bez prekidanja... ako odbije... ti reci... hoces li da sutra ipak pogledamo zajedno oglase? Ako opet kaze ne, reci hvala sto si me saslusao, znaci mi kad o tome pricam s tobom, to me smiruje i onda reci nesto ljubavno. Posle par dana pitaj opet na isti nacin. Mnogo lakse ce reci da, kad zna da moze da kaze i ne, a da ne bude napadnut.
... muskarci vape za komunikacijom bez optuzbi, kritika i pritiska.
Razumem i tebe, naravno. Plasis se dal te dovoljno voli. Sad nije trenutak za ozbiljniji razgovor, al bice uskoro. Sad ga samo blago podstices da ucini nesto konkretno. Tek ako ovo ne uspe predjes na razgovor, ali ni slucajno telefonom.

I agree :D ;)
 
gossca:
Ja te razumem. Nebitno je koliko imate godina. On oseca strah.
Reci mu: Ne zelim da te kritikujem, a ni da te optuzujem, ali ja jednostavno osecam strah da necemo sve stici. Razumem da radis, razumem da je sve ovo i tebi mozda malo stresno, ali osecala bih se mnogo bolje ako bi ovih dana zajedno pogledali oglase... i tu zacuti... slusaj ga bez prekidanja... ako odbije... ti reci... hoces li da sutra ipak pogledamo zajedno oglase? Ako opet kaze ne, reci hvala sto si me saslusao, znaci mi kad o tome pricam s tobom, to me smiruje i onda reci nesto ljubavno. Posle par dana pitaj opet na isti nacin. Mnogo lakse ce reci da, kad zna da moze da kaze i ne, a da ne bude napadnut.
... muskarci vape za komunikacijom bez optuzbi, kritika i pritiska.
Razumem i tebe, naravno. Plasis se dal te dovoljno voli. Sad nije trenutak za ozbiljniji razgovor, al bice uskoro. Sad ga samo blago podstices da ucini nesto konkretno. Tek ako ovo ne uspe predjes na razgovor, ali ni slucajno telefonom.



Ovo mu dodje k'o skraceni kurs za udavace. :lol: :lol:
 
Sve je lako kad su ljudi razumni, ali ako jedno radi, a drugo se smeska...tesko je biti miran...ipak, Silver istraj...samo ga ne navikavaj da tako bude u zajednickom zivotu...ovo bi sigurno i gossca savetovala..heheh
Gossca kad budem htela da se udam, javljam ti se obavezno...
 
rastamann:
Sve se bojim da je iz politike. Ova tvoja savetovanja deluju kao propratno shtivo, nalik onim komentarima pored slika u chasopisu tipa "Olja Ivanjicki je blistala celo veche", a ono slika matore opajdare koja izgleda kao da je pregazio brzi voz i kada se skocka.
Zar je vazno kako izgleda jedan takav umetnik?!
Izgleda se cita lako stivo, cika Rasto, cika Rasto... ;)
 
ok, ni meni se ne zuri iskreno govoreci. i ja radim, nekad i duze od njega. ali sve mi ovo aludira na to da ce sve u zivotu biti kad on odluci. izgleda da za sve treba jako mnogo strpljenja....jer ce se nesto dogoditi onda kad on to zeli. znam da muskarci mrze "mamovanje" i da vape za komunikacijom bez kritike....al fol je u usmeravanju moje energije....ja je mogu usmeriti na mnoge druge stvari umesto sto nesto krenem pa stanem...ovisno o njegovom raspolozenju
 

Back
Top