Ljudi, sta mislite, da li me on voli ?

  • Začetnik teme Branka_bg
  • Datum pokretanja
B

Branka_bg

Gost
Cao svima ... Ja sam Branka iz Beograda i htela bih da mi date savet tj, vase misljenje.
Vec skoro tri godine sam ludo zaljubljena u jednog predivnog muskarca. Ja sam u kasnim tridesetim, imam 2 cerke tinejdzerke i razvedena sam. Njega sam upoznala pre tri godine na poslu i od starta sam luda za njim. On je pet godina mladji od mene (ima 33 a ja 38) i kad smo se upoznali bio je solo. Od prvog dana smo se sprijateljili i od tada pa do danas se ne odvajamo. Na poslu svi pricaju da smo zajedno a mi to ni ne poricemo, mada to nije istina. Jednostavno nas boli uvo sta misle drugi ljudi, sto nas ogovaraju i tako to. Na poslu se samo druzimo jedno sa drugim i tako reci separatisemo se od svih (sto su oni primetili i ne prestaju da nas tracare).
Problem je nastao kada se on, par meseci nakon sto smo se upoznali ozenio. Nemam pojma odakle je izvukao tu devojku, nisu bili zajedno ni dva meseca kad je ozenio. Ja sam za nju saznala dve nedelje pre vencanja. Preklinjala sam ga da se ne zeni, govorila mu da to nece funkcionisati itd. ali me nije poslusao i ozenio se. Onda je otputovao sa njom na medeni mesec u Italiju ali me je odande zvao po deset puta dnevno. Osecala sam da nije srecan, da tu nesto fali ...
Kasnije me je upoznao sa zenom. Ona je odmah ukapirala da ga ja volim i zamrzela me. Stalno ga je terala da bira izmedju nje i mene. Non-stop su se svajdali. Prisustvovala sam hiljadama njihovih svadja. Stalno joj je govorio kako je luda sto pravi scene, kako sam mu ja samo najbolja drugarica i kako nikada ne bi mogao da me posmatra kao zenu. Zato nisam ni smela da mu kazem sta osecam.
A ipak od kada se ozenio vise je bio sa mnom nego sa njom. Mesec dana nakon vencanja otisli smo zajedno na more (eksurzija, oboje smo profesori). Tu jesen smo opet isli zajedno na Palic (tada smo i saznali da mu je zena trudna). Onda me je na zimu ubedio da opet vodimo zajedno na ekskurziju. Rekao je da sa njom stvari ne funkcionisu, da se stalno svadjaju zbog mene itd. Onda sam mu ponudila da prestanemo da se druzimo ali nije hteo ni da cuje za to. Rekao mi je da mu prijateljstvo sa mnom znaci milion puta vise od zene i da ce je ostaviti ako nastavi da prica lose o meni.
A posle tog zimovanja stvari su postale nikad gore. Zena mu je poludela (nisu tada bili u braku ni godinu dana) i poceli su da se svadaju non-stop. Ona me je trazila, histerisala, pretila mi a ja nisam mogla da je ubedim da izmedju nas stvarno nema nicega. A onda k'o za baksuz kad smo otputovali na ekskurziju na Palic (godinu dana nakon njihovog vencanja) zena mu se porodila i posle ga optuzila da se on vukao sa mnom dok se ona mucila u porodilistu. Uglavnom dobili su sina i beba je stvarno preslatka. To je bilo u maju ove godine. Ovog leta smo nas dvoje opet vodili decu na more i kad smo se vratili on je ostavio zenu. Nisam mu trazila da to uradi, jednosavno je jedan dan dosao kod mene sa stvarima i rekao da vise ne moze da je trpi i da sam bila u pravu kad sam rekla da taj brak nece potrajati. Naravno primila sam ga kod mene i sada, par meseci kasnije on jos uvek zivi sa mnom i mojim cerkama koje ga obozavaju kao i on njih. Skoro da se razveo, ostaje jos samo da potpise neke papire i sve ce biti gotovo ... Ja ne znam da li gresim ali cini mi se da me on voli. Stalno trazi neki izgovor da me zagrli, uhvati za ruku, poljubi (doduse u obraz). Svaki dan mi kupuje cvece, kupuje mi neke sitne poklone i stvarno je divan prema meni. Brani me od svih kolega koji me ogovaraju tj, zbog mene se posvadjao sa celim kolektivom. Da li je moguce da sve to sto radi za mene radi iz prijateljstva ili tu ima nesto vise ? Ako me voli zasto nikada nije pokusao da mi pridje (milion puta smo spavali u istom krevetu a on me uvek samo poljubi za laku noc i nista). Da li da ucinim prvi korak i da mu, kad bude slobodan, kazem da ga volim ?
POMAGAJTE !
 
Meni tu mnogo toga nije jasno... I ne dopada mi se. Cudan mi je taj vas odnos i on mi pre svega deluje mi prilicno nezrelo. Upoznate se, zblizite i on nakon 2 meseca odluci da se venca. Pa vas tako sveze vencan, zove 10 puta dnevno sa medenog meseca?! To bas i nije normalno... ma nije normalno da bilo ko bilo koga zove toliko puta sa bilo kog putovanja!
Dalje... ostaje nejasno zasto je potrebno da vas brani od kolektiva? Odnosno, zasto bi citav kolektiv bio protiv vas?
Moje shvatanje prijateljstva i ljubavi je malo drugacije, te mozda i nije trebalo da se mesam u ovu pricu...
Pozdrav
 
Ponasamo se k'o klinci od 15 godina, to cak i moja cerka kaze ... Inace nemam naviku da se ponasam nezrelo ali sa njim sam totalno poludela. Obicno govorim sve sto mislim a sada ne smem da mu kazem da ga volim. Osecam se kao debil ali prosto me je strah da ne zeznem stvar i da ne pokvarim jedno lepo prijateljstvo jer ja ipak zelim da ga imam uz sebe, makar kao prijatelja. Ne bih podnela da se posvadjamo i totalno prekinemo kontakt ...
A sto se tice tog kolektiva : kad je on odlucio da se razvede svi su poceli da proturaju price da je to zbog mene, da sam mu ljubavnica i ko zna sta jos. A on me je branio od svih njih, posvadjao se sa svima jer su me tracarili i mi sad tako ni sa kim ne govorimo ... Bio bi lom na poslu kada bismo se nas dvoje posvadjali a jos veci kad bi bili zajedno ... Stvarno ne znam sta da radim !
 
Nema tu mnogo mudrosti: Ili ostanite na ovome cekajuci da se on izjasni, ili ti budi ta koja ce preuzeti inicijativu. Jedino sto moras biti svesna eventualnih posledica u oba slucaja.
Nije iskljuceno da on tako neodlucan i malo nezreo, rekla bih, ne odluci da pobegne iz svega toga tako sto ce uleteti u neku novu vezu. Ukoliko "otkrijes karte", moguce je da se on opet uplasi i pobegne, te ces izgubiti to prijateljstvo, kako ga ti zoves. Pretpostavljam da mu se svidjas, da ga privlacis, ali da nije u stanju da "prelomi" i prihvati to da udje u vezu sa zenom koja je malo starija, ima iza sebe brak i veliku decu.
 
Zak:
Ludilu nikada kraja. :roll:

Sto ludilu ? Pa nema ovde nista toliko neobicno. Zena je zaljubljena do usiju i ne zna sta da radi pa trazi savet. Koliko je samo osoba u slicnoj situaciji ...
Dobro, mora se priznati da je kod nje malo cudniji slucaj, s' obzirom na to da je toooliko bliska sa tim covekom a nista se ne dogadja. Mada nije ovo jedini takav slucaj za koji sam cula. Znam ljude koju su isto tako bili kao neki najbolji prijatelji i ta njihova platonska ljubav je trajala tri godine dok se na kraju nisu smislili da kazujedo drugom sta osecaju. Na kraju su se vencali i sad im je super.
Mogu da se kladim da ce i u ovom slucaju biti isto tako. Jedino sto mogu da posavetujem ovoj gospodji je da preuzme prvi korak jer je taj covek sigurno zaljubljen u nju (ne bi inace ziveo sa njom).

Sta vi ostali mislite o svemu ovome :?: :?: :?:
 
begunac:
Ja mislim,on je ocigledno nasao zamenu za majku u njoj :lol: :lol: :lol: ....to mi stvarno izgleda tako...drugo objasnjenje ne postoji....

Ma nije valjda dotle doslo 8)
Uostalom, rekla je da je samo 5 godina starija od njega tako da mi je ta hipoteza sa majkom pomalo bezvezna ... Mislim, ko u osobi pet godina starijoj moze da vidi majku ??? :lol:
Mozda bi nam pomoglo kad bismo saznali da li on ima majku ili ne :D
 
Sve je to, istina, malo cudno, ali ima raznih ljudi, hocu reci raznih muskaraca. :twisted:
Kako god, ti bi morala pod hitno da preduzmes prvi korak, cisto da se vidi sta ce on na to da kaze i da rascistis vec jednom sa tim. Ako nece - daleko mu lepa kuca, znaci da nije citav.
Ako hoce - javi nam :)
 
Malo je to cudna stvar u krevetu zajedno spavate,a drugovi ste,pa zapravo kakav je to tip muskarca da moze da izdrzi u krevetu pored zene,a da mu srce ne zaigra i ne krene u akciju.Mozda mu ti ne dajes znakove dovoljne da bi ga ohrabrila u svemu tome,a kolko vidim i ti nisi bas iskusna u svemu tome kada neznas da resis sama situaciju.Uspela si da ga priblizis i osvojis i zato je doso kod tebe i to je znak da te voli.Obadvoje ste cudni toliko godina,a iskustva u svemu tome nema nigde.Poljubac u obraz pred spavanje,pa ti kreni da ga poljubis za laku noc,ali pre toga ugasi svetlo,poljubi ga gde treba i na pravo mesto,ako prihvati bice dobro,a ako ne izvini se,jer je bio mrak i da nisi htela to namerno desi se da se promasi u mrak uvek.Ja nebi izdrzao da sam na njegovo mesto i da si starija od mene 10godina,cudan tip muskarca koji se nesrece cesto.Taj nema pojma od svega toga.Samo napred pa sta bude prvi brak si izgubila i nista nisi dobila,pa nemoj opet da pravis greske u akciju pa sta bude neka bude hrabro i srecno.
 
mozda treba da ga malo kuliras zenski cisto da vidis kako ce da reaguje...ili tako neki stosovi. da se malo manje ponasas drugarski! jel ti sve to vreme nemas nekog decka ili tako nesto? malo budi lukava mozda ako mu direktno kazes pobegne! sta bi on rekao da ti kazes 'ej izlazim veceras da se vidim s jednim tipom'
 
DINIC:
Malo je to cudna stvar u krevetu zajedno spavate,a drugovi ste,pa zapravo kakav je to tip muskarca da moze da izdrzi u krevetu pored zene,a da mu srce ne zaigra i ne krene u akciju.Mozda mu ti ne dajes znakove dovoljne da bi ga ohrabrila u svemu tome,a kolko vidim i ti nisi bas iskusna u svemu tome kada neznas da resis sama situaciju.Uspela si da ga priblizis i osvojis i zato je doso kod tebe i to je znak da te voli.Obadvoje ste cudni toliko godina,a iskustva u svemu tome nema nigde.Poljubac u obraz pred spavanje,pa ti kreni da ga poljubis za laku noc,ali pre toga ugasi svetlo,poljubi ga gde treba i na pravo mesto,ako prihvati bice dobro,a ako ne izvini se,jer je bio mrak i da nisi htela to namerno desi se da se promasi u mrak uvek.Ja nebi izdrzao da sam na njegovo mesto i da si starija od mene 10godina,cudan tip muskarca koji se nesrece cesto.Taj nema pojma od svega toga.Samo napred pa sta bude prvi brak si izgubila i nista nisi dobila,pa nemoj opet da pravis greske u akciju pa sta bude neka bude hrabro i srecno.

KAD BOLJE RAZMISLIM, SASVIM SI U PRAVU. ON JE MALO CUDAN JER NE REAGUJE ALI IPAK JE PROBLEM U MENI JER MU STVARNO NIKADA NISAM DAVALA NIKAKVE ZNAKOVE. APSOLUTNO NIKADA NISTA NISAM PROBALA JER SAM SE PLASILA DA CE POMISLITI DA SAM NEKA LUDACA :roll: ALI SAD CU DA POSLUSAM SAVET I DA KRENEM U NAPAD, CISTO DA VIDIM STA CE DA SE DESI ...
 
jagodica:
mozda treba da ga malo kuliras zenski cisto da vidis kako ce da reaguje...ili tako neki stosovi. da se malo manje ponasas drugarski! jel ti sve to vreme nemas nekog decka ili tako nesto? malo budi lukava mozda ako mu direktno kazes pobegne! sta bi on rekao da ti kazes 'ej izlazim veceras da se vidim s jednim tipom'

Hvala ti na savetu, 100% cu te poslusati. I ranije sam razmisljala da uradim nesto slicno ali nisam bila sigurna. Ja sam inace sama, ni sa kim nisam imala vezu od kad sam njega upoznala. Izadjem ponekad sa nekim na kafu, vidimo se par puta ali ja onda uvek odustanem jer necu vezu sa nekim ko nije on. Mada, ovog puta cu da postupim drugacije. Ima jedan kolega koji me proganja u zadnje vreme, on je razveden isto kao i ja, nesto mladji od mene. Ima sina od nekih desetak godina. Bas cu da izadjem ovih dana sa njim da vidim sta ce se desiti ...
Pozdrav i hvala na savetu
javicu se da napisem sta je bilo :)
 
LosStudent:

eh sad a sta je ljubav,hm ali o toj temi su otvorene diskusije pa necemo ovde jos jednu da zapocnemo....meni on malkic deluje nsetabilno, prvo ozenio se naglavacke tj. u trku, drugo cima te iz italije, mislim italija je fenomenalna ja nikad ne bih imala vremena da nekog zovem vise od 1 iz venecije na primer, trece sta ce on kod tebe zar nije dovoljno sposoban da nade stan i da malo napravi pauzu a ne ovako od jedne do druge devojke, moja ideja je da se on iseli sto pre, nade stan i ako posle neka 3-4 meseca njegovog samackog zivota, znaci kad se malo sredi i sebe i svoje misli ideje i zelje i dalje zeli da bude u tvom drustvu onda samo napred ali ako do tad nade jos jednu super mladu, zaboravi ga jer sad da vi budete zajedno je lepo ali moze lako da bude i nepromisljeno a jos jedan looser ti ne treba....a ja odoh da ucim :))
 
Tu ima toliko nelogichnosti....
U startu se separatishete od kolektiva...zashto?
On se zeni i tebe zove sa medenog meseca desetak puta dnevno :shock:
Nakon toga stvara porodicu sa tom zenom...
Ti prisustvujesh njihovim svadjama...opet zashto...ja bih pobegla k'o muva bez glave
Tvrdi da mu prijateljstvo s tobom znachi milion puta vishe od zene :shock: :? ... a ne gleda te kao zenu nego iskljucivo kao prijatelja :roll:
Mushkarac od 33 godine nema gde da ode nego dolazi kod tebe?
Milion puta ste spavali u istom krevetu a samo poljubac u obraz...tako dug period?
 
Meni ovde nesto nje jasno :?: Sa prijateljem delis postelju, zivis sa njim, tvoje ga cerke obozavaju, a i on njih, zenu ne voli, ti mu mnogo znacis, tebi kuca na vrata kada se od nje razdvaja :?:
Reci nam nesto: Sta se desilo sa njegovom zenom, gde ona sada zivi sa detetom, koja je reakcija njegovih roditelja (ako ih ima) i koje to jos neke papire on ima da potpise? Izvini sto ja ovako pitam, ali od pocetka nikako da ukapiram sta se to desava a da se opet nista ne desava sa vama.
Koliko dugo on planira da ostane sa tobom, da li vi planirate da definisete svoju situaciju ili cete ovako doveka? Drago mi je da se pored njega osecas lepo i da vam je veoma lepo kada ste zajedno, ali da li si sasvim sigurna da on tebe gleda kao zenu?
Puno srece!!!
 
e sad sam te raskrinkala, nikako mi nije bilo jasno kako neka osoba od 38 godina plus profesorka moze tako pametno haoticno da pise, od samog pocetka mi je sve licilo na neku zaveru, dajes nam informacije na kasicicu, prihvatas nase ideje a onda izmisljas nove probleme da bi nas zadrzala, ona super podela ti dobra, on dobar samo ima zenu vesticu, imas decu on voli tvoju decu, vi zajedno protiv celog sveta itd. dakle radi se o jos ne ekranizovanoj spanskoj seriji....ma znam da se ne radi al daj devojko saberi se !!!!!!
p.s. nadam se da sam bila dovoljno brutalna :twisted:
 

Back
Top