Sta mislite o sovinizmu u parlamentu i u javnom zivotu?

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Citala sam neki otuzan tekst u politici o tome kako je tesko nasim poslanicama...
Cim izadju za govornicu tu su povici maco , dusho , kobilo , glupacho itd itd...
...pa dalje u tekstu ''obracanje'' Velje Ilica jednoj novinarki , kao ''odgovor'' na postavljeno pitanje nesto u vezi s Markom Miloshevicem : ''Vi ste jedna previshe pricljiva i histericna zena. Ja sam iskreno zabrinut za vas. Kako cete se vi sutra udati? Vas niko nece.
Molim vas da se manete takvih pitanja , opustite se i uzivajte s nama...''

...smejati se , plakati , zgrabiti snajper pa zaredjati po politicarima :mrgreen:...

...no kako god...sta reci na ovo?
 
Zefirra:
''Vi ste jedna previshe pricljiva i histericna zena. Ja sam iskreno zabrinut za vas. Kako cete se vi sutra udati? Vas niko nece.Molim vas da se manete takvih pitanja , opustite se i uzivajte s nama...''
...sta reci na ovo?

Sta reci... taj covek je ortodoksna seljacina koja jos i uziva u tome sto je seljacina... nisam iznenadjena, a nije ni jedini... kao sto zaista i postoje histericne i logoreicne novinarke (nemam pojma o kome je ovde rec)... Problem je naravno objasniti poljoprivredniku da ne mora da kaze sve sto pomisli... ali, zasto i ne bi rekao - kad se 99 posto muskaraca slaze sa njim, cak i ako im je inace antipatican. Zenomrzacka zemlja. Mislim da bi idealno bio kolektivno ispiranje mozga - svim balkanskim muzkarcima i zenama, da zaborave na sve stereotipe koje su u zivotu culi i ko zna koliko puta ponovili bez razmisljanja... mozda i ugradnja cipa sa informacijama o ravnopravnosti, postovanju i tako to. Inace, kapiram da ce biti malo bolje... za 75 do 100 godina... Dotle ce moje unucice i praunucice odavno imati neko severnjacko drzavljanstvo (za svaki slucaj).
 
...ja volim zene-profesorke na nashim tehnickim faksovima (ne mislim na matematicarke i fizicarke tj cista teorija nego na inzenjerke masinstva , tehnologije , gradjevine itd ) , npr. jedna je projektovala desetine fabrika po USA i Kanadi...druga radi u istrazivackom timu u Masaceutesu...
...svi su ravnopravni tu u pravom smislu reci , uopste je nbitan pol , godiste , rasa...bitna je samo tvoja stucnost...
...toga izgleda u politici i javnim delatnostima nikad nece biti...:roll:
 
Ma ja se zeyebavam..sve su to seljaci na kvadrat..ali pogotovo ta poslednja nije da nije zasluzila....nego ono shto ona govori je 10 puta gore.Isti su ti prmitivci kod oba pola-imash npr. one radikalke ko ona Natasha Jovanovic koja je ista takva ko Velja...napadala neshto onog Shutanovca u skupshtini valjda kao fora da je hteo s njom u kolima da se vozi negde al ona zna da on nije"dovoljno muhko"da bi ishta preduzeo...seljanka.
 
Pazi da nije....

I ne bih voleo, mnogo je nesigurnih , razmaženih , narcisoidnih seljanki, ne bih da ih ima više.
I počinjem da sumnjam u tvoju mudrost.
Ne biraš ti društvo u kome živiš, već samo okolinu u kojoj živiš.
A društvo ima jednostavnu recepturu, ili si mu niz ili uz dlaku.
Ako štrčiš ima da te penalizuje na neki od milion načina.....
Kako se menja društvo , to je drugo pitanje, i odgovor je novac, veliki novac. Ali nek bude da poslanici menjaju društvo.
Tvoja uloga se završava na glasanju (demokratija) i izboru kandidata (da je delegatski , a ne poslanički sistem).

Ti možeš samo da biraš svoje okruženje i kako da ga oblikuješ svojim ultimatumima.....
Sve ostalo je vrištanje jedne frustrirane osobe.

A šta drugo i očekivati od osobe koja je sama šovinista, izrekom "svi su muškarci isti".
I interesantno mi je šta je veći prioritet, kradja , pljačke, poništavanje zdravstva i z zaštite ili s vremena na vreme par nepriličnih ili priličnih reči nekoj poslanici.

Da li ja to smatram odgovornim ponašanjem jedne žene ili sebičnim izlivom frustracija jedne metrožene i sa kojim pravom uvodim kategoriju metro žene (ove nedelje je bio izbor i nagrade metropolitena).
Treba ostati slep , kod opstrukcija, polivanja vodom , lažnih glasanja nede i Nataše .,ičić i reagovati autoritetom kod nekih reči koje možeš i da prečuješ....

Kad na ulici viknu kretenu!, Debilu! , Kur.vo! ja se ne okrenem, ili kad u nekom redu to isto urade.
 
...jest ali vidish...jednom je jedan hrvatski poslanik rekao nekoj ''Ti nisi mudrac, nego za madrac'' sednica je prekinuta , a on je kaznjen...ne znam kako...
...tako da , svaka cast onim zenama koje su se izborile za takva prava , pa makar i ''histericnim vrstanjem'' (ko da su Hrvati po prirodi manja stoka od nas,isti smo maltene)

..drugo to je mala stvar ali bitna...pomak ka boljem pocinje malim koracima...
...i treba ih ciniti...
 
veoma retko se u parlamentu cuje ista pametno..bila bih naprosto sokirana da neko nekom iskaze postovanje, i po kom pitanju..pa i po musko zenskom..
caste se oni i medjusobno(mislim poslanici), zene su privilegovane utoliko sto odmah krene prica o sexu..mos misliti..

ma ja nisam za ovu pricu, jer o politicarima mislim sve najgore..i muskim i o zenskim:roll:

a sovinizam..treba samo pogledati koliko ima zena direktora, u odnosu na muskarce..cifre sve govore:roll:
 
da li je moguce da svoje dragoceno vreme trosite gledajuci skupstinu,vesti,politicke emisije ili citajuci dnevne novine?
da li je moguce da ste toliko bahati prema sebi da svoje sive celijice zamarate mislima i pricom o tom polusvetu?
mene veoma rastuzi kada vidim ljude u poodmaklim godinama koji jedva hodaju,da vuku torbe i kese. da li je moguce da je sam na ovom svetu ili ima mazge kod kuce koje se izlezavaju?
rastuzi me kada vidim da sve vise ljudi svoj obrok nalazi na kontejneru.
da covek od 70 godina radi teske fizicke poslove da bi preziveo...
svugde oko nas je odraz, najblaze receno, neodgovornosti tih cika o kojima pricate, da bih jos dozvolila sebi taj luksuz da mi paraju sluh i truju dusu svojim neotesanim izjavama. toliki mazohista bas i nisam.
 
Zefirra:
...mene nervira...on ne...nego me nervira sto bre svi ti seljaci imaju plate 100 000 a lade muda tamo u skupstini....

a mi ih izabrali.. da nisu ti bili bi neki drugi... da lade dok neki rade...
a zabole ih du.peta za to sto skole prokisnjavaju, porodilista vape za novim kupatilima, decije bolnice za novim krevetima, biblioteke za novim knjigama, deca za pelenama bez poreza... i sto bi se potresali, malo se izvredjaju pred kamerama, vukljaju papire da pomislimo da nesto rade, jedu za 10 dinara i citaju novine. sto nemaju jedan dan nedeljno da obavezno rade u starackim domovima? pa da vidim gospodje poslanice, inace esenciju pameti i lepote, kako bakama menjaju pelene i kupaju ih. bar samo toliko da i to snime za tv.
 
Struja:
da li je moguce da svoje dragoceno vreme trosite gledajuci skupstinu,vesti,politicke emisije ili citajuci dnevne novine?
da li je moguce da ste toliko bahati prema sebi da svoje sive celijice zamarate mislima i pricom o tom polusvetu?
mene veoma rastuzi kada vidim ljude u poodmaklim godinama koji jedva hodaju,da vuku torbe i kese. da li je moguce da je sam na ovom svetu ili ima mazge kod kuce koje se izlezavaju?
rastuzi me kada vidim da sve vise ljudi svoj obrok nalazi na kontejneru.
da covek od 70 godina radi teske fizicke poslove da bi preziveo...
svugde oko nas je odraz, najblaze receno, neodgovornosti tih cika o kojima pricate, da bih jos dozvolila sebi taj luksuz da mi paraju sluh i truju dusu svojim neotesanim izjavama. toliki mazohista bas i nisam.

Koja cudna logika, jbt. Meni je nekako prirodnije da te politika ne interesuje kada je sve ok, a da i te kako pratis politicke emisije i citas novine kada i sama vidis kolko toga nije u redu u zemlji... al' hajde... udri brigu na veselje. Bas zato ovi i mogu da zaebavaju...
 
ako zajebavaju zbog toga sto ja ne gledam i ne slusam politicka zbivanja onda neka izvole.
cudi me kako im ipak to i dalje polazi za rukom dok cela nacija bistri njihovo ponasanje?
mislim da je nelogicnije da sve to pratim,ogreznem u zuci,zapenim i pobesnim,isvadjam se sa kolegama,izadjem na izbore i tako u krug.
ne koristim ni verbalno ni prakticno narodne doskocice.
 
SINDI:
veoma retko se u parlamentu cuje ista pametno..bila bih naprosto sokirana da neko nekom iskaze postovanje, i po kom pitanju..pa i po musko zenskom..
caste se oni i medjusobno(mislim poslanici), zene su privilegovane utoliko sto odmah krene prica o sexu..mos misliti..

ma ja nisam za ovu pricu, jer o politicarima mislim sve najgore..i muskim i o zenskim:roll:

a sovinizam..treba samo pogledati koliko ima zena direktora, u odnosu na muskarce..cifre sve govore:roll:

kod nas se šovinizam veoma visoko rangira, u to se svakim danom sve više uveravam:?
nedavno sam predstavljala firmu u svojstvu zamenika gen. direktora sa jednom od najvećih državnih firmi, institucija- kakogod ih nazvala. Sastanka je bio na nivou direktora odeljenja zajedno sa zamenikom gen. direktora te kompanije. Bila sam jedina žena na sastanku i jednom trenutku me njihov zamenik gen. direktora oslovio sa gospođica i onda rekao "možda gospođa", da bi se jedan od ostalih nadovezao i rekao "sve su one gospođe do 3, posle su šta želite"
Svi su se zdušno nasmejali, kao da nisma ni bila u prostoriji. Nisam reagovala jer sam na tom sastanku prvi put nastupala u ime moje kompanije i nisam bila sigurna da mogu da mu odgovorim na način na koji sam htela. Sledeći put to neće biti slučaj.
 

Back
Top