Dok nas smrt ne rastavi...

candle

Zainteresovan član
Poruka
166
Suprug mi je preminuo pre mesec dana, nije docekao ni da vidi svoje dete koga smo sa nestrpljenjem ocekivali...Onako iznenada, u par minuta, sve je nestalo, mi, sve nase, sva sreca i smisao. Uopste ne znam kako cu izgurati ovu trudnocu do kraja i zasto se ovakve stvari desavaju, osecam uzasnu bol, nepravdu, bes, ocaj...
Mozete li da podelite svoje ili necije iskustvo samnom a da je slicno ovom, u cemu traziti smisao, kako izgurati sve i ostati normalan za svoje dete, kako dalje...
Hvala na svim dobronamernim savetima...
 
Draga Candle moje najiskrenije saucesce.Tesko je davati savete u takvim momentima,ali ono sto cu ti reci znas i sama ato je da moras dalje,sa verom u zivot koji je nekad surov.Imas ono najlepse sto ti jeostalo od supruga a to je Vasa beba koju ces roditi.
Jeste tesko,treba biti pun optimizma sto je skoro nemoguce u takvim situacijama ali to je jedino resenje.
Bol ce ostati zauvek,ali ce vremenom postati manji a ostace samo lepa secanja.
Skupi svu snagu koju imas jer to zasluzuje beba koju nosis.
Ja imam iskustvo prijateljice kojoj je suprug preminuo pre par meseci i ima decka od 4 godine. Svu utehu trazi u njemu,i on joj daje snage da ide dalje.
 
u čemu tražiti smisao !?!
tvoja jedina dužnost je dobrobit tog deteta.

ne znam da li si vernik, ako jesi onda imaj na umu da bi
i tvoj pokojni čovek bio zadovoljan ako ti hrabro nastaviš
život.

gaji uspomenu na njega, jer iz tvoje poruke se da pretpostaviti
da je bio dobar, ali zbog deteta neka ti pogled bude usmeren
u budućnost.

i reći ću još nešto što sam više puta ovde na forumu
napisao raznim povodima,
svojem detetu nećeš nimalo biti od koristi ako odustaneš od svoje dobrobiti.
čak naprotiv, bićeš štetočina za njegov\njen emotivni i intelektualni razvoj
ako mu\joj majka bude zarobljena u tuzi, depresiji i večitom nezadovoljstvu.

svi jednom ili više puta u životu izgube nekoga,
i ma koliko u tim momentima bilo teško i mučno,
proći će meseci i lagano ćeš se vratiti u kolosek veruj mi.

bitno je samo da iz te tuge i šoka ne izađeš sa ogorčenjem
koje bi ti bilo emotivni ožiljak koje će ti smetati da nekad
(za par meseci, kad roda nešto donese) opet budeš srećna.
 
Potpuno se slazem sa snezac.Moje saucesce.Ostalo ti je nesto najsvetije i moras izdrzati.Niko ti ne moze dati dovoljno dobar savet osim nekog ko je preziveo sto i ti.Moras da izdrzis i da se boris za svoje i njegovo dete.Ostaces normalna pricaces sa svojom bebom.Samo napred izdrzaces
 
draga candle
biće bolje
moja sestra od strica se udala sa sedamnaest godina
muž joj je bio godinu dana stariji
mladost,ljubav i sreća...
posle par meseci on umire
srčani udar...
njihov klinac sad ima 25 godina
život ide dalje
svi nosimo svoj teret na leđima
a zašto je to baš tako i zašto baš mi a ne neko drugi
teška su pitanja
i ne vredi o njima razmišljati
imaš dete i nešto je ipak ostalo iza vas
pre ili kasnije svi ćemo otići negde

pozdrav
i budi jaka
 
Neke nesrece su toliko teske da izazivaju kod mene strahopostovanje. Nista ne mogu reci... osim da mislis na male stvari, na jednu po jednu kako ti nailaze, da zaobilazis velika pitanja i da potrazis neku osobu za razgovor... neki ljudi pronalaze svoje resenje u veri, a neki u psiholozima koji opet u takvim situacijama uglavnom ukazuju na veru...

Zivi svoj zivot normalno... sigurno je to jedini nacin da ne poludis. Mozda zvuci surovo, ali ja sam bas insistiranjem na takvom stavu pomogla nekim ljudima da izadju iz slicnih stanja...

sta god da napisem zvuci pateticno
ali ipak nema nista gore u zivotu od gubitka deteta... ti imas dete
cuvaj ga
 
Mislim da to ipak zavisi od coveka, neki bas umeju da se postave na pravi nacin a neki idu u same krajnosti praveci jos vecu nervozu i jad. Zavisi i koliko ti je stalo do osobe koja pati, toliko ces se i uziveti u ono sto joj se desava pa ces na neki nacin postavljati pricu kako bi tebi odgovarala u takvoj situaciji.
 
mnogo mi je teško da zamislim tvoju situaciju.
ali ono što je važno sada je vaše dete!
tvoje stanje je ono što i beba oseća, dakle, potrudi se zbog bebe.
za početak prekini da ideš svaki dan na groblje,
zabavi se nečim...okreči sobu gde će biti beba.
nauči da štrikaš, ištrikaj bebici ćebence;)
moraš biti radosna..čeka te najlepši dan u tvom životu!
dolazak novog života koji će ispuniti tvoje srce i tvoj život.
sigurna sam da bi tvoj suprug želeo da te vidi radosnu,
a ne tako nesrećnu...ne daj se...
 
Nije bio bolestan, nije bilo ni nagovestaja, samo se srusio i to je to. Mislim da nisam nista zgresila da mi se ovo dogodi, ako nista, ovo dete nije nista krivo da bi unapred bilo osudjeno na zivot bez takvog oca - ne znam zasto imas potrebu da budes takva? Propatila sam mnogo u zivotu, i prvi put mi se osmehnula sreca, koja eto, nije bila dugog daha. Ako verujes, moli boga da te ne snadje...
 
Ne nasedaj candle na njene gluposti ...to je jedna sasvim uobicajena recenica devojke koja umesto mozga ima kašu....Niko ne zaslužuje tugu u životu i takvu patnju.

Nisam htela da te savetujem jer su gore već sve rekli , nemam skoro ništa da dodam ...osim....ostao ti je od njega najbolji poklon na svetu , nije mogao nista vrednije od toga da ostaivi iza sebe , i ako ti je za utehu eto deo njega ce uskoro opet biti uz tebe ...velika je sreca imati dete , sa nekim koga voliš...dete je nešto što menja život iz korena ...tvoj će verovatno dobiti na smislu sa porodjajem ali to ceš shvatiti tek tad ...verujem da ti je to sad sasvim nemoguće.

Džaba da ti mi svi ovde kažemo to , tek kad zasijaju te pametne okice videćes da je tvoj dragi ipak živ. Na jedan sasvim poseban način.
Ja verujem da nas voljeni prate i nakon smrti i da nas na neki način čuvaju ...pa tako živi za dan da vaše dete dodje na svet , pokloni mu svu pažnju ovog sveta , i ne razmisljaj o ovome kao o usudu koji vas je zadesio...jer na kraju ovog tunela imaš svoje svetlo ...a videces ono svetli jače od svake tuge ...

Želim tu puno snage i sve najbolje ...i javi nam da se zajedno radujemo tvojoj bebi...ima ovde i nas koji imamo dušu !!!!
 
jako mi je zao candle zbog tvog gubitka.
moras da zivis dan po dan. kako vreme bude odmicalo bol se nece smanjivati i muz ti nece manje nedostajati, ali ces to drugacije prozivljavati.
bice podnosljivije.
svetla tacka u tvom zivotu ce biti tu vec za dva meseca.a onda ces u vasoj bebi uzivati za oboje.
i zato moras da budes jaka za oboje.
nista od onog sto ti napisemo nece umanjiti tvoju bol..
ali nekad je dovoljno kad znas da oko sebe imas osobe sa kojima mozes da podelis svoja trenutna osecanja..
zelim ti sve najbolje..tebi i tvojoj bebici.
 
Zivot!
Surov, vrlo cesto, cak češce nego lep.
Kad rodis bebca, gaji ga , muža ćes prežaliti, a ko zna sta ce sve jos lepo život da ti donese.

Mojoj prijateljici je poginuo muz, imali su klinca od 1,5 god. i ona je bila u osmom mesecu trudnoce.
Sest meseci depresije, ali sad je super, bavi se decom, radi, radi na sebi, ponekad ga spomene, ali shvatila je to kao životnu lekciju, gorku, ali poucnu i takvu da je sad nista ne može slomiti.

Tako ces i ti...sve najbolje!
 
Svecice,

mnogo mi je zao sto te je tako zivot osamario. Nemam hvala bogu iskustvo ni svoje ni tudje da podelim, ali sam imala potrebu da se oglasim na temi :-(
Verujem da je tesko i da mislis da je neizdrzivo, ali zbog deteta trudi se da nabrajas sve pozitivno pa ces vremenom poceti i da delas tako. Trazi utehu u prijateljima, roditeljima tvojim i njegovim, nemoj se niposto izolovati, pricaj s ljudima... online ili RL. Tvoj muz je otisao ali raduj se toj bebironi koju nosis, daj joj da raste u mami koja nije pod const adrenalinom.
Decu nemaju svi i to je stvarno dar koji moras da cenis. Okreni se bilo veri bilo nekom hobiju u zadnjim mesecima... forum, astrologija, strikanje, crtanje... okupiraj si misli necim sitnim sto zahteva paznju...koliko god je to u tvojoj moci.
Dalje: posto si se vec javno oglasila, bez obzira koliko je ovo bolno po tebe i bez obzira kolicinu empatije da siba na ovoj temi uvek ce se naci kako zlonamerni (malobrojni ili nepostojeci) tako i deca koja ne razumeju da su ovo veliki problemi nego u pauzi sto zvone komsijama na interfon otkucaju koju rec i ovde. To moras da iskanalises i ne vidis, ne ulazis u price u razmisljanja da li si ti, da li je taj neko, sta ako... nista, postoji lepa komanda "dodajte nick na listu ignorisanih korisnika" kad odes na profil te osobe.
Zelim ti da nadjes snagu u toj bebi koju nosis, da ti pun oslonac budu dobronamerni ljudi gde god ih nasla i da se sto pre radujes sa svojim detetom.
Gorcina se ljubavlju rasteruje...
 
Nemoj puno da tuguješ,trebaš tom detetu!On će stalno živeti tu sa tobom i bebicom!Veruj mi nije vas napustio.Osetićeš ga i biće uvek tu uz tebe,živeće u tom detetu koje nosiš u sebi!
Moje najiskrenije saučešće!
ps.kad ti bude najteže i kad pomisliš,ne mogu dalje,svi mi ćemo biti tu da ti damo jedan deo naše snage!
 
Moje saucesce.
Govorim iz slicnog iskustva. Izgubila sam oca kada mi je bio najpotrebniji, znam da nije isto ali imam zelju da ti pomognem jer sam videla sta se sve dogadjalo mojoj majci.
Prvih meseci je najgore i to mora tako, stalni osecaj panike i bezbroj glupih pitanja kaja se vrzmaju po glavi, ne postoji nacin da se misli skrenu na nesto drugo. Ponekad ljudi koji zele da pomognu i da te utese, urade potpuno suprotno, samo te jos vise rasplacu. Moj savet; nemoj nikako biti stalno u kuci ili kod rodbine, setaj po gradu razgledaj izloge, procitaj novine u parku, ako ti to trudnoca dozvoljava.
Druga faza je navikavanje na nov zivot. Tada ce ti biti malo lakse, onda dolaze razna razocarenja jer ces shvatiti da neki ljudi nisu bas bili iskreni prijatelji (Ne poznajem te, pa ovo ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim).Pojavice se masa njih koja ce da pokusaju da umesto tebe organizuju tvoj zivot, to nemoj nikada dozvoliti, tvoj zivot je tvoja stvar, ne dozvoli nikome da ti se mesa i da ti naredjuje ma koliko dobronamerni bili.(To se obicno desava pred ostavinsku raspravu) Odluka uvek mora biti tvoja. Siguno ce se pojaviti i neki dusebrizan muskarac da ti "nadomesti" nedostatak muza. Sta ces raditi po tom pitanju, tvoja stvar, moj savet, oteraj to u ........
Teca faza: normalan zivot, bol nikada nece iscileti pa i ako po nekad zaboravis, nemoj se stideti, jer ces se uglavnom secati lepih stvari, sam cin smrti ce nestati.
Rec upozorenja za ovu pricu.
Tebi dete ne sme da bude oslonac, ti treba da budes oslonac detetu.
 
Draga Candle moje iskreno saucesce...nema reci utehe to je sigurno ali zbog svog deteta moras biti jaka i nastaviti zivot dalje...
ps. izvinjavam se svima cije su poruke izbrisane zbog Topmodelsice ali posto svi znate kakva je mislim da cete se sloziti sa mnom da su svi komentari dalje suvisni...Pozz
 
Prvo, moje iskreno saucesce....i poslusaj More-bre -opet kaze ono sto treba..i Pajamacu naravno....Ja sam izgleda ovde jedina za sada sa slicnim iskustvom.Meni je isto druga polovina nastradala...tj .poginula.Pisala sam o tome...bili smo zajedno 3god ..najvece ljubavi jedno drugom, niko nije mogao da nas rastavi...ali granata jeste..i to mesec dana pre povratka iz vojske i svadbe.Pisalo je u novinama-umesto svadbe sahrana....Bol-neopisiv..dan i noc na groblju...mesecima nisam mogla da radim...tri godine zivela kao zombi, naredne tri pokusala da se -prilagodim-...i eto me sada-udata , imam bebicu...srecu najvecu....Ali, nemoj moj primer da gledas jer tek posle 6 god sam uspela da nadjem nekoga sa kime bih mogla....ti to pokusaj ranije...jer to je jedini lek i recept za ovo (ako postoji-jer ja i dalje smatram da je pola mene zakopano sa njim).Ja sam sebe bukvalno naterala posle 3-4 god. da pruzim jos nekome sansu...i posle par pokusaja naisla na nekoga sa kime mogu...jer zivot -melje- napred,ja volim decu, mora se napred a dete mora da raste uz oba roditelja i zdravo vaspitanje...malo je falilo da i ja ostanem sa detetom coveka koga nema....i sigurno bi se slicno desilo...samo ipak mislim da bi zbog deteta trebalo sto pre da se saberes....Zelim ti sve najlepse, suosecam sa svakom tvojom suzom....i -moras biti jaka....budi jaca i od mene.....jer imas razloga...
 
Ne mogu ni da zamislim kako se osećate u takvim situacijama.Koliko samo za to snage treba?Kad ćujem za takve i slične situacije ne mogu a da se ne zapitam kolika je granica čovekove izdržljivosti!
Da li bi ti bilo lakše suzy da ti je iza njega ostalo dete?Oprosti mi na ovom pitanju .....
 

Back
Top