bruka srpske pošte

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.059
Ne znam da li je neko primetio, ali je na našem sajtu pošte najnovije filatelističko izdanje posvećeno osvajanju zlatne medalje vaterpolista od prošle godine. Pored toga što smo sa filatelijom otišli u "kondurac" i što nam se po klubovima skupljaju samo oni koji to jutro ne nađoše mesto u staračkom, što nam pošta lepi one odvratne mašinske trake, što Jugomarka vrši najodvratnije mahinacije oko tiraža i još vrh svega, ti najnovije izdanje i saže o istom ne možeš pronaći nigde. Imam par korespodenata kojima još (budale) šaljem naše marke i ljudi se ne mogu čudom načuditi da i uslovno rečeno siromašnije zemlje (u filatelističkom smislu) imaju ažuriranu stranicu sajta o toj tematici.
I posle se neko čudi što sa nama malo ko radi i što novitete ne možeš pronaći ni za lek.
 
Potpuno si u pravu.Ja sam im nekoliko puta slao mail i ispljuvao ih a oni naravno nisu ni odgovorili.Inache preduzece Yugomarka trguje nashim markicama a ne poshta.poshta lepi nalepnice i nekada redovne markice kada sluzbenicu ne mrzi .Na prigodne markice oni placaju porez pa zato ih ne naruchuju za prodaju po poshtama.bar su tako meni objasnili u jednoj poshti.
Inache i Yugomarka se ovih dana stavlja na tender pa cemo videti kako ce nam privatnik koji se domogne tog kolacha zaprziti.
pozdrav
 
da, i ja sam primetio za sajt, to je strasno kako ne menjaju vec dugo vremena. dobro je da su bar okacili program za tekucu godinu, a i to su okacili onog dana kad je izasla prva marka u godini, dok su druge zemlje tada vec uveliko imale program i primale narudzbine.
ja sam inace prilicno nov u filateliji, verovatno se secate mojih pocetnickih pitanja ovde na forumu, a nase marke nabavljam u prodavnici u takovskoj, gde su moram reci krajnje prijatni, postoje spiskovi sa imenima i listom sta se sve uzima i onda se to ostavlja, tako da nema sanse da ako ste na spisku ne dobijete neko izdanje.
i hajde, vec kad sam se javio ovde, da postavim jos jedno pitanje: kako se cuvaju fdc i maksimum karte, postoje li posebni albumi za to? video sam u jednom svedskom katalogu da imaju posebne listove od kojih mozes da slazes svoj album. nisam proverio u ovoj radnji da li toga ima, pa evo i vas da pitam.
inace, politika su ja mislim jedine novine koje objavljuju redovno novosti o nasim izdanjima i danas videh da je od 11.-17.6. u paviljonu cvijeta zuzoric izlozba srbijafila XIV
 

Back
Top