ALS - ostecenje motornog neurona

Dobro došli! Na vašem forumu sam susreo ljude koji su tražili kvalitetan materijal na temu CBD-a. Već sam pročitao mnogo tema i sretan sam što sam otkrio ovaj forum. Dopustite da vam dam uslugu. Ako nemate problema s čitanjem na slovenskom jeziku, možete pročitati nešto na ovoj slovenskoj stranici koja ima dobre vodiče o raznim temama CBD-a: https://konopljazdravi.si/cbd-olje/kaj-je-cbd/ Pozdrav iz Slovenije!!
 
Poštovani/a, kako mi je ocu, god.rođ. 1934., pre 3 meseca dijagnostifikovan ALS (zahvaćena leva ruka i noga) i to od strane prof dr Apostolskog, te s tim u vezi upućen na dalje lečenje kod dr Stević, uz primenu terapije Rilutek-om i ostalim suplementima (hvala na savetima i preporukama sa Foruma), tako mu je potrebna preporuka za osobu koja bi mu pomagala u stanu. Otac se kreće po stanu uz pomoć hodalice (bez točkića), a najveći mu je problem da ustane iz kreveta i sl. Eto, da li može neko od uvaženih članova da mi da preporuku ili sl na koji način da dođem do pouzdane osobe koja bi se našla pri pruci mom ocu koji stanuje u centru Beograda. PS. Veliki pozdrav i podrška obolelima i članovima njihovih porodica, a naročito Nikoli i Jethro-u
 
Pozdrav svima,
juce nam je prijatelj javio da su mi dijagnostikovali ALS.
On je Italijan, 61 godinu, uvek fizicki aktivan, neko vreme je bio vegetarijanac, zna srpski, ali ne dovoljno da koristi forum.
Pominjao je neku latinoameričku državu...do juce nismo imali nikakvu predstavu o ničemu u vezi ALS.
Dosla sam na ovaj forum da Vas pitam za savet, sta da radi covek - sta bi trebalo da koristi, naravno pored redovne terapije.
Kako i sta sad.
Hvala
 
Zamolio bih vas za misljenje, da li su ovo atrofije ledja i da li treba da radim ponovnii emng (radio sam pre godinu dana i uocene su neke radikulopatije). Osim toga na kicmi imam par dijanoza, lumbalna lordoza blaga, blaga skolioza srednjeg dela i sponziloza/cervikalni sindrom takodje blagi u vratnom delu. Nemam terapiju, idem na fizikalne, imam ceste bolove i slabosti ledja.
https://postimg.cc/Jt2f3V9y
 
Pozdrav za sve! Nevenka je sestra od Nikole Buljevića. Nikola je 05.01 imao hirušku intervenciju. Perforacija dvanaestopalačnog creva. Sve je prošlo dobro ali od tad ne može da diše samostalno. Pre 15 dana prebačen je na odeljenje kod dr Vesne Vukumirović. Nikola je stabilno bori se i dalje. Sve vas pozdravljam u njegovo ime.
 
Zamolila bih sve koji znaju za dobar dom u Beogradu ili okolini.Smeštaj mi treba za Nikolu vašeg prijatelja sa foruma. Još uvek je na odeljenju kod dr Vesne Bukumirović. Nikolino stanje je prilično loše ali on je borac. Dom treba da pruža pavijalnu negu,da ima veliki lift da mogu na krevetu da ga unesu., Najbitnije je da imaju kiseonik koji mu je povremeno potreban,aspirator za aspiraciju sekreta . Koristi mašinu za disanje. Zvala sam mnoge domove ili nemaju uslove ili nemaju mesta. Hvala unapred. Nikolina sesta..
 
Pozdrav svim članovima ove grupe. Posto u porodici imam obolelog od ALS. U pitanju je moj rodjen brat koji ima 44 godine i ima bulbarni oblik als. Vidim na forumu da je neko nabavio Ibudilast i Edaravone. Bila bi mu jako zahvalna kad bi mi pomogao da i ja nabavim ta 2 leka za mog brata. Veliki pozdrav za sve članove.
 
Poštovana Goco
Ja sam nabavljao i adaveron i Ibudilast za sebe. Edaveron ampule mi je donela sestra iz Indije tako da ako imate nekoga da vam donese odatle tamo su najjeftinije oko 6 eura je jedna ampula. Ibudilast su mi donosili iz Minhena i jedna kutija od 100 tableta je oko 70 eura. Nažalost ja sam se snalazio za sebe kako sam znao i umeo, tako da ne mogu da vam preporučim nikoga konkretno ko bi mogao da vam donese. Ne znam da li sam vam pomogao sa ovim informacijama ali samo to mogu da vam dam. Raspitaću se tačno koja je apoteka u Minhenu ali vam u svakom slučaju traže recept. Može i od našeg lekara.

Pozdrav i sve najbolje kolegama Pals-ima.
 
Pozdrav svim.pratim vase komentare vec godinu dana i mislim da mi mozete pomoci sa vasim iskustom o ALS-u.Moja majka 64g.ima problema sa gutanjem i disanjem,trenutno joj voda prvi problem,kasastu hranu moze da guta i otezano dise.Inace svi nalazi su ok.Koristi NIV kad spava i prima infuzije svaki dan,preporuciju nam PEG.Kolioko sam uspeo da se informisem to su jedini simptomi koji ukazuju na ALS.Super se krece,sa NIV-om bi mogla na maraton.Ako me neko moze uputiti u pravom smeru bio bih neizmerno zahvalan.ALS-je dijagnostikovan pre godinu dana eliminacijom drugi bolesti.Unapred hvala
 

Back
Top