Ljubav i brak i materijalno stanje

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Neka moja dosadasnja saznanja,zbog kojih izvodim zakljucak da je raspodela ljubavi po drustvenim slojevima parabolicna.Sa maximumom u srednjem sloju...
Znaci najvishe brakova iz ljubavi po mom misljenju ima u srednjem sloju.

Srednji sloj je onaj koji ima dovoljno para da ima dovoljno hrane u kuci i da moze sebi da priusti zeljenu garderobu , a vec tehniku i kola mora na kredit....

Kod siromasnih slojeva,koji nemaju svaki dan ni hleba da jedu , po meni nema ni govora o braku iz ljubavi sa pripadnicima iz istog sloja.Posto su devojke u prilici , radije ce spasti sebe udajom za nekog imucnijeg muskarca.

Kod onih slojeva koji imaju para za izvoz , opet postoji malo brakova iz ljubavi jer su navikli da imaju sve sto pozele. Neretko su sebicni i nemoguci za zajednicki zivot....

Vashe misljenje?
Nije generalizacija...moze ljubav postojati u svim drustvenim slojevima , pricamo o tome gde je naj izrazenija...
 
A posto smo mi zemlja koja je prosla kroz mnoga traumaticna iskustva ....inflacija...
...neke zene su se uplasile za svoju egzistenciju , a i mnogo zena pretezno van gradova je na svojoj kozi osetilo sta znaci biti gladan!....nije nase da osudjujemo one koje zele udajom da se spasu iz neke loshe pozicije....
Za osudu su one koje imaju,a zele vishe.
 
Zefirra:
Neka moja dosadasnja saznanja,zbog kojih izvodim zakljucak da je raspodela ljubavi po drustvenim slojevima parabolicna.Sa maximumom u srednjem sloju...
Znaci najvishe brakova iz ljubavi po mom misljenju ima u srednjem sloju.

Srednji sloj je onaj koji ima dovoljno para da ima dovoljno hrane u kuci i da moze sebi da priusti zeljenu garderobu , a vec tehniku i kola mora na kredit....

Kod siromasnih slojeva,koji nemaju svaki dan ni hleba da jedu , po meni nema ni govora o braku iz ljubavi sa pripadnicima iz istog sloja.Posto su devojke u prilici , radije ce spasti sebe udajom za nekog imucnijeg muskarca.

Kod onih slojeva koji imaju para za izvoz , opet postoji malo brakova iz ljubavi jer su navikli da imaju sve sto pozele. Neretko su sebicni i nemoguci za zajednicki zivot....

Vashe misljenje?
Nije generalizacija...moze ljubav postojati u svim drustvenim slojevima , pricamo o tome gde je naj izrazenija...


vaku glupost ni ja ne bih mogao izreci i to u stanju veeeelikog nervnog rastrojstva!
 
Zefirra:
A posto smo mi zemlja koja je prosla kroz mnoga traumaticna iskustva ....inflacija...
...neke zene su se uplasile za svoju egzistenciju , a i mnogo zena pretezno van gradova je na svojoj kozi osetilo sta znaci biti gladan!....nije nase da osudjujemo one koje zele udajom da se spasu iz neke loshe pozicije....
Za osudu su one koje imaju,a zele vishe.

A sto to? Svako ima pravo, da zeli vise....i da radi sta hoce sa svojim zivotom...
 
Zefirra:

Za osudu su one koje imaju,a zele vishe.
e svasta.
pa prirodno je za coveka da tezi da bude sto uspesniji,bolji,da ima vise u svakom smislu.
a oni koji se zadovolje sa onim sto imaju za ceo zivot su po meni glupi ljudi...

i sad ja ne govorim za brak konkretno,nego za celokupni zivot - da je coveku u priordi,ili bi bar trebalo da mu bude da tezi da popravlja kvalitet zivota - na svaki moguci nacin.
 
Dobro je zlo koje nas spaja i lose je dobro koje nas razdvaja, reko cika Dusko.
Znam jednu porodicu, siromasnu, sa petoro dece i zive u harmoniji kava se retko srece. A poznajem i ljude u braku koji su bogati i lepo im je. Kad celjad nije besna, kuca nije tesna, cak i kad je ogromna.
 
Zefirra:
Neka moja dosadasnja saznanja,zbog kojih izvodim zakljucak da je raspodela ljubavi po drustvenim slojevima parabolicna.Sa maximumom u srednjem sloju...
povecaj 'cero uzorak za tu statistiku :) :) :)
ja uopste ne umem da odgovorim na ovo pitaje jer ne znam odgovor. ne vidim da su novac i ljubav povezani... mozda u slucajevim egzistencijalne ugrozenosti - ono, po listi prioriteta, ko ce na ljubav da misli.
a mimo toga, voli se ko ume i moze. i ko ima koga :).
 
Sve bi to mozda i imalo smisla ako bi posli od predpostavke da je istinita sledeca izjava: ljubav i novac su u direktnoj reciprocnoj vezi.
Medjutim ta konstatacija nije tacna,to je mesanje baba i zaba (kao i odnos ljubav-izgled,ljubav-godine itd) i zato svi zakljucci koje si izvela ne piju vodu.
Na pojavljivanje ljubavi uticu sasvim druge stvari: nasa sposobnost da volimo, hormoni, postojanje predmeta/osobe koja zasluzuje nasu ljubav,nagon itd...
 

Back
Top