Kako izmjeriti ljubav?

Cro_čvarak

Iskusan
Poruka
5.491
Da li je to moguće? Prvo o pokazateljima ljubavi, saznali smo na drugoj temi da je dudla,nje i svrsavanje u usta znak ljubavi, vjerojatno i lizanje pice s druge strane. To bi moglo biti mjerljivo, npr da li gutaš, koliko ga duboko trpaš u usta, kako ližeš picu i sl. Ali što ne s nesexualnim stvarima poput razgovora, aktivnosti, ukusa u muzici i filmu, provođenju zajedničkog vremena i sl. Kako to izmjeriti?

Poslednja izmena:
Ja mogu da kazem da je mene jedan muskarac voleo ali ono bas voleo...i nikad od mene nije zahtevao
nista slicno, naprotiv, govorio je -ne mogu ja to tebi da radim, ti si nesto drugo...
Zasto je to tako, ne znam...

Da li je to moguće? Prvo o pokazateljima ljubavi, saznali smo na drugoj temi da je dudla,nje i svrsavanje u usta znak ljubavi, vjerojatno i lizanje pice s druge strane. To bi moglo biti mjerljivo, npr da li gutaš, koliko ga duboko trpaš u usta, kako ližeš picu i sl. Ali što ne s nesexualnim stvarima poput razgovora, aktivnosti, ukusa u muzici i filmu, provođenju zajedničkog vremena i sl. Kako to izmjeriti?
nije merljivo
stvar je individualnog osećaja
ili se osećaš dobro u nečijem prisustvu ili ne
toliko je prosto i toliko nemerljivo

P kad mi plati pitje, kupi bombonjeru i okiti stan ruzinim laticama.
I pusti moju omiljenu stvar koju nemam.

Kako izmeriti delo? Po kojem standardu? JUS? :D
Ако не можеш да измериш нечију љубав, не можеш да знаш колико те та особа воли.

Ако не можеш да знаш колико те неко воли, не можеш да знаш да ли те уопште воли.

Сви ми меримо колико смо вољени с тим што је већина нас несвесна менталних процеса који користимо у те сврхе.

Ова тема би могла бити покушај да постанемо свесни тог процеса, изнесемо га и по могућству коригујемо, исправимо, побољшамо.

Nikako. Nije to auto pa da merite koliko može da ide.
То можда комшије из Сремске Митровице мислe на тај начин. Остатак Срема се не слаже и сматра да се аналитичке способности могу и требају користити у сваком аспекту живота не само кад је реч о аутомобилима :cool:

Ако не можеш да измериш нечију љубав, не можеш да знаш колико те та особа воли.

Ако не можеш да знаш колико те неко воли, не можеш да знаш да ли те уопште воли.

Сви ми меримо колико смо вољени с тим што је већина нас несвесна менталних процеса који користимо у те сврхе.

Ова тема би могла бити покушај да постанемо свесни тог процеса, изнесемо га и по могућству коригујемо, исправимо, побољшамо.
Ja to znam prema delima i samom ponasanju. Tu ne postoji merna jedinica da oceni kvalitet nekog dela.

Ja to znam prema delima i samom ponasanju. Tu ne postoji merna jedinica da oceni kvalitet nekog dela.
Значи да се цео процес код тебе одвија подсвесно, мимо твоје свести, што је и разлог зашто не знаш која мерна јединица се користи. То не значи да она не постоји, само да ниси свестан ње.

Значи да се цео процес код тебе одвија подсвесно, мимо твоје свести, што је и разлог зашто не знаш која мерна јединица се користи. То не значи да она не постоји, само да ниси свестан ње.
To je subjektivno i varijabilno i time svako merenje netacno.
Spremi mi rucak, a ja vec jeo nesto. Nisam nesto srecan.
Gladan kao pas, spremi mi rucak i to cenim puno.

Intenzitet se menja od okolnosti kako eksternih, tako i internih.

Back