Doberman

Ima puno dobermana sa nekupiranim usima,sve vise.
Ali meni oni zube tu svoju prepoznatljivu linija,kada im se ostavi rep i nekupirane usi,ona mi lice na neke mesance.
Uz dobermana mi rep ne ide nikako.
Mnogo su lepsi sa kupiranim usima i repom.
P.SKako se postavljaju slike,imam dosta slika od dobermana
 
Mackic:
Kaldefost sluzi za raskrupnjavanje psa, tj za povecavanje misicne mase. Ja to iskreno nikome ne preporucujem posto ako se daje bez kontrole moze se stvoriti pas van svakog standarda (imala sam prilike da vidim stafa kojem su davali to, pas ima 50kg, na izlozbi je dobio ocenu 5, ali nije mogao dalje da se takmici). Postoje tablete cistog kalcijuma koje se daju mladim psima i stencima, posebno onima koji ce dosta porasti. Kolicinu koju pas uzima mora da odredi vet jer ako se daje na svoju ruku moze da se da previse ili premalo.

Ovo sto si nabrojalla a to je CAL-D-PHOS nije za mishicnu masu to je kalcikijum za pse kao shto je i PET PHOS ili CAFORTAN kao i mnogi drugi proizvodjaci tablete se daju u propisanoj kolicini u odnosu na kilazu...Svaki pas to treba da uzima u toku svog razvijanja...Znaci shtenci...Ja po stoti put kazem imam Dogu i meni je pod obavezno da joj dajem tablete svaki dan da bi se razvila u lepog psa...Da nebi zbog naglog rasta se krivile noge,oticali zglobovi(one loptice na nogama) i mnoge druge stvari...Sve velike rase to mora da uzimaju dok je rast u toku...Naravno koristi se upustvo za primenu i kolicina se uvek malo smanji da nebi doshlo do hipervitaminoze koja ume da bude gora od avitaminoze...
U odnosu na rasu se raspitate koji proizvodjac i kolicina.... :D
 
Cekaj jel ti mislis na one bele tablete sto se prodaju u nekim sivkastim i plavkastim kutijama, po pedeset komada u onoj kesici sto se zatvara tako da vazduh ne moze da udje? Ako mislis na te, to je cist kalcijum, a ne znam tacno sta pise na kutiji, davno je bilo kad sam ih davala psu. Koliko znam mladim psima se za rast daju te tablete plus kafortan.
 
Jos jedna napomena: Zabluda je da pas moze da dobije hipervitaminozu. Ko ne veruje, neka potrazi u nekoj ozbiljnijoj literaturi ili proveri kod veterinara.
 
A kako uopste izgleda hipervitaminoza? Imala sam prilike samo da vidim jednog retrivera kome je vet dao vise kalcijuma nego sto je trebalo, i pored rebara mu se napravila kao loptica izbocina, na dodir dosta tvrda. Onda su prestali da mu daju kalcijum i vremenom je nestala tj razlozila se.
 
smeh:
Jos jedna napomena: Zabluda je da pas moze da dobije hipervitaminozu. Ko ne veruje, neka potrazi u nekoj ozbiljnijoj literaturi ili proveri kod veterinara.

Naravno da nije zabluda...Ako ga ti dohranjujesh sa vitaminima naravno da moze!!!
Prosto zashto bi upustvo konkretno na CAFOTANU bilo 3 tablete na pet kilograma?
I da pomenem josh jednom ako pas primera radi ima 15 kg ide 9 tableta a vi mu dajete 8 tableta da nebi doshlo do hipervitaminozu...Ni covek nemoze da dobije hipervitaminozu ako se nekljuka preterano....
 
Mackic:
A kako uopste izgleda hipervitaminoza? Imala sam prilike samo da vidim jednog retrivera kome je vet dao vise kalcijuma nego sto je trebalo, i pored rebara mu se napravila kao loptica izbocina, na dodir dosta tvrda. Onda su prestali da mu daju kalcijum i vremenom je nestala tj razlozila se.

Tako se ocenjuje i rahiticnos i manjak kalcijuma kod pasa.... Shto se tice CAFOTANA on je potpun i nema potrebe dodavati bilo koji drugi vitamin ili mineral...On sadrzi 13 vitamina,ovo mi je na nemackom pa da ne lupam shta sve ima..Tacno je da nije cist kalcijum !A moja kutija ima 2000 kom.!I sve kutije su bar po 100 a moze se kupovati i na komad...
 
tanana...:
Tako se ocenjuje i rahiticnos i manjak kalcijuma kod pasa.... Shto se tice CAFOTANA on je potpun i nema potrebe dodavati bilo koji drugi vitamin ili mineral...On sadrzi 13 vitamina,ovo mi je na nemackom pa da ne lupam shta sve ima..Tacno je da nije cist kalcijum !A moja kutija ima 2000 kom.!I sve kutije su bar po 100 a moze se kupovati i na komad...
Поздрављам све присутне!
сасвим случајно сам овде (тражио нешто па ми претраживач избацио :D ) и сасвим намерно сам да кажемо "мало" упућен у проблематику.
Слободно дај псу и 30 таблета кафортана одједном и гарантујем ти да неће добити хипервитаминозу! Ако знаш немачки, то можеш прочитати и на паковању.
Иначе, економски нема оправдања да пса храниш већом количином витамина него што му је потребно (организам узима онолико колико му треба, вишак се без проблема избацује) и отуда препорука за број таблета по килограму телесне масе.
Можеш и да ми не верујеш (моје скромно искуство са људима каже да ретко кад поверују да нису у праву), али горе је неко лепо препоручио литературу или стручно лице ;)
Негиујте, мазите, пазите и волите своје псе, маце и све остало :D
Срдачан поздрав.
 
чича глиша:
Поздрављам све присутне!
сасвим случајно сам овде (тражио нешто па ми претраживач избацио :D ) и сасвим намерно сам да кажемо "мало" упућен у проблематику.
Слободно дај псу и 30 таблета кафортана одједном и гарантујем ти да неће добити хипервитаминозу! Ако знаш немачки, то можеш прочитати и на паковању.
Иначе, економски нема оправдања да пса храниш већом количином витамина него што му је потребно (организам узима онолико колико му треба, вишак се без проблема избацује) и отуда препорука за број таблета по килограму телесне масе.
Можеш и да ми не верујеш (моје скромно искуство са људима каже да ретко кад поверују да нису у праву), али горе је неко лепо препоручио литературу или стручно лице ;)
Негиујте, мазите, пазите и волите своје псе, маце и све остало :D
Срдачан поздрав.

Mozesh da mu dash jednom,dva puta ili tri ali daj svaki dan mesec dana uzastopno pa da vidimo onda!!!Nepricam napamet viec iz iskustava jedno bar 15-nestak odgaivaca rase koju drzim kod kuce a i licnog veterinara koji je specijalista i sutski vestak za pse!!! :grin:
 
Ljudi bio sam u odgajivacnici Altobello u Novom Sadu. On je najbolji odgajivac dobermana u zemlji i jedan od jacih u svetu! Definitivno najbolja i najorganizovanija odgajivacnica u zemlji! Sad je to manje bitno od onoga sto sam hteo da pitam! Svi mitovi i price iz parka za dobermane mani ne vaze vise! Bio sam pored 50 dobermana i nijedan nije bio ni malo agresivan, i cini mi se da imaju stabilniji karakter od mnogih pasa! Pogotovu njegovi psi jer je uspeo da iskoreni generacijski izvornu agresivnost kod njih! E sad, kad sam ga video uzivo, i kad sam video kakvi su najlepsi primerci dobermana, jako sam se zainteresovao da ga imam, i znam dosta o njemu, ali moja keva ima TOLIKU predrasudu o njima da to nije normalno!!!!! Kako da joj objasnim da joj doberman nece odgrizti ruku ako ga dovedem u kucu i da je nece zaklati na spavanju! Inace nije u fazonu da slusa price i stvarno je zena svetskih svatanja! Ali koliko me je iznenadio njen nastup kad sam joj rekao da bi mozda i dobermana uzeo! Razmisljao sam da je stavim u kola i odvedem kod coveka i da se sama uveri! Sta vi mislite?
 
Dobermani su isto prelepi, jedino ih ja zbog usiju ne bih uzimala. Nego ono sto bi valjalo da proveris je da li u toj odgajivacnici (inace cula sam za njih) ukrstaju pse koji su jedni drugima u rodu (da ne kazem prave incest). To znaju da rade odgajivaci upravo dobermana, cula sam cak da se neki i hvale time jer kao na taj nacin cuvaju svoju "dobru" krv. :shock:
E sad ako si bas zapeo za dobermana (inace ne znam odakle te price o njegovoj agresivnosti), dobra ti je ideja da odvezes kevu dovezes do te odgajivacnice, pa da ona moze licno da poprica sa tim covekom, pomazi nekog psa, i sto je najbitnije vidi neko stene ;)
 
Јао, Алтобело, никад нећу заборавити сјајног Плејбој Алтобела! Како је то био лееееп пас, и пленио је својом појавом.
У суштини, инцест се доста практикује у јачим одгајивачницама али то може да се провери у родовнику. Посебно је то изражено код ротвајлера. Само треба бити обазрив.
 
price o agresivnosti dobermana su apsolutno tacne. dobermani su jako vezani za svoje vlasnike,ali su zato opasni za ostale. treba im jako ostra dresura da ne bi bili takvi. dobermani uglavnom vec sa nekih 8 meseci pocinju da se kolju sa drugim psima,naravno cast izuzecima. inace su po meni najlepsi psi.
 
Mislim da jako gresis po pitanju agresivnosti, ja do sada nisam naisao ni na jednog agresivnog dobermana, vise sam vidjao agresivne vucijake , pa cak i pekinezere i ostale male kerove nego dobermane! Sve je do odgoja, problem je sto dobermane uzimaju ljudi kojima on zamenjuje njihovi iskompleksiranu ili nesigurnu licnost! A u rukama pravog coveka ovaj pas je cudo!
 
rasu doberman su stvorili nemci,ali sticajem nekih meni cudnih okolnosti,njihov odgoj su preuzeli italijani kojima nije bio bitan karakter psa nego njegov izgled i danci kojima je karakter bio bitan ali dzaba. doberman je jako mlada rasa koja je bila prepustena pogresnim ljudima. to su jako agresivni psi,a te sto si ti vidjao su ona manjina koja nije agresivna. koliko god neko bio stabilan covek to ne znaci da ce i njegov doberman biti stabilan. ne kazem da se to ne moze korigovati,ali to su dobermani. bas kod mene u kraju imam cist dokaz. mladi muzijak(9 meseci),bio je neverovatno mirno stene,jako poslusan i mnogo se radilo na njegovoj socijalizaciji,mnogo sati dnevno je provodio sa drugim psima. vlasnik mu je jako miran,stabilan i iznad svega fin decko koji ne zna za agresiju. tom psu je pruzena sva ljubav i paznja. i onda je doslo vreme puberteta,poceli su da rade hormoni i postaje sve opasniji po druge pse. sad je na dresuri i dreser pokusava da ga odvrati od klanja sa drugim psima.
moram da naglasim da ja dobermane obozavam,znaci ne pljujem ih vec prepricavam svoja iskustva i iskustva mnogih dresera pasa.
doberman je fantastican pas ako je ostro dresiran i naucen da bez pogovora slusa. samo je tesko takvog psa smiriti a ne ubiti ga u pojam.naravno ko hoce ljubimca a ne zver.
 
Pa pazi doberman je radni pas, tako da genetski od ranije vuce dozu agresivnosti! To je jedan razlog vise zasto treba takvog psa kupiti od bas bas proverenih ljudi jer se ti ljudi bave godinama selekcijom ne agresivnih jedinki i od njih mozes da ocekujes da nema tu urodjenu izvornu agresivnost! I ja sam cuo za neke primer da su agresivni, ali opet mislim da ima drugih pasa kojima je to u ovom trenutku mnogo izrazenije nego kod dobermana, npr. pitovi, stafordi, ali i oni su ok kad se lepo vaspita! Ja licno se nikad ne bi vodio time pri kupovini psa i uveren sam da je sve do gazde! SAmo sa nekima se vise cimas sa nekima manje!
 
vilus:
rasu doberman su stvorili nemci,ali sticajem nekih meni cudnih okolnosti,njihov odgoj su preuzeli italijani kojima nije bio bitan karakter psa nego njegov izgled i danci kojima je karakter bio bitan ali dzaba. doberman je jako mlada rasa koja je bila prepustena pogresnim ljudima. to su jako agresivni psi,a te sto si ti vidjao su ona manjina koja nije agresivna. koliko god neko bio stabilan covek to ne znaci da ce i njegov doberman biti stabilan. ne kazem da se to ne moze korigovati,ali to su dobermani. bas kod mene u kraju imam cist dokaz. mladi muzijak(9 meseci),bio je neverovatno mirno stene,jako poslusan i mnogo se radilo na njegovoj socijalizaciji,mnogo sati dnevno je provodio sa drugim psima. vlasnik mu je jako miran,stabilan i iznad svega fin decko koji ne zna za agresiju. tom psu je pruzena sva ljubav i paznja. i onda je doslo vreme puberteta,poceli su da rade hormoni i postaje sve opasniji po druge pse. sad je na dresuri i dreser pokusava da ga odvrati od klanja sa drugim psima.
moram da naglasim da ja dobermane obozavam,znaci ne pljujem ih vec prepricavam svoja iskustva i iskustva mnogih dresera pasa.
doberman je fantastican pas ako je ostro dresiran i naucen da bez pogovora slusa. samo je tesko takvog psa smiriti a ne ubiti ga u pojam.naravno ko hoce ljubimca a ne zver.


Mislim da malo gresis. Dozivela sam 2 puta da u parku gde sam setala psa, zlatni retriver od 1,5 dana ujede svog gazdu - dete od 10 godina. Prvi put ga je ujeo za nos a drugi put, posle par dana, za ruku i dobro ga je pokidao jer je dete islo na usivanje i ruka mu je bila polomljena. Bilo bi potpuno bezveze da ja sad zbog tog primera zakljucim da su zlatni retriveri ostri i opasni psi :shock:

Ono u sta sam sigurna po pitanju bilo kog psa je da se mora voditi racuna kakav mu je karakter i da se sa njim mora raditi stalno. A sa dobermanom i slicnim temperamentnijim rasama treba proci i profesionalnu dresuru za radne pse.

Cini mi se da su gazde ti koji olako shvataju obavezu i odgovornost gajenja pasa, pa kad se opasulje kuca je vec poodrasla i ne moze se vise menjati.

A taj koji ti je rekao da psa moras ubiti u pojam da bi te slusao nema veze sa zivotom. Moj je prosao dresuru i bio tako izdresiran da sam mogla u svakom trenutku da ga iskontrolisem 100%. Bez ubijanja u pojam, naravno, vec sve po sisitemu nagrada-kazna.

Problem je sto ima priucenih ljudi koji se predstavljaju kao vrsni dreseri pasa a to nisi ni u snu. Pas se dresira u proverenim ustanovama (npr. Milicionar na B.K), ne po parkicima sa privatnim dreserima. I nikako se ne treba ostavljati "dreserima" na mesec dana na obuku. Gazda je taj koji mora psa voditi i raditi sa njim a ne neki stranac. Ma to je vec citava nauka.

Htedoh da kazem da ako sam ja mogla na lep nacin da izdresiram psa, onda moze svako, samo ako hoce.
 
Памтим Алабаму од те одгајивачнице CAYA, а Cyanide (од милоште га зову Вили, чини ми се) сам гледала све време док су му радили дресуру. Тачније, и мој и његов пас су стално били на полигону, док сам ја мог "преслишавала" пошто је био старији од њега, они су га дресирали. Пас је импресиван!
 
designpara@ mogu da zamislim kakvi su uzivo,ja sam neke videla na izlozbama,stvarno vrhunksi dobermani,i tolika nega i paznja!
Nas prvi pas je trebao da bude doberman i to smo gledali stence od Dex Defendo Cobre(pre 12god i jace) ali moj ocuh nije hteo da cuje za dobermana,i tako su labradori dosli u nas zivot i nimalo se ne kajem,ali dobermana cu sigurno imati jednog dana,jer su impozantni psi.
Takodje bi navela Izrafael Maya di Altobello predivna zenka!!
desingpara@ ja treba da idem u subotu do "Altobella" ali da vidim labradore koji su kod gosp.Malbasa.
I povedi mamu odusevice se!
 
smeh:
Jos jedna napomena: Zabluda je da pas moze da dobije hipervitaminozu. Ko ne veruje, neka potrazi u nekoj ozbiljnijoj literaturi ili proveri kod veterinara.
Grešiš, itekako može.
Da ne gnjavim previše, postoje vitamini čiji se višak u organizmu ne deponuje -> pa se oni izlučuju ( recimo, vit. C ) i oni čiji se višak deponuje = taloži u pojedinim tkivima( npr. vit. A ) - i izaziva razne poremećaje, ponekad' i vrlo ozbiljne.
-> Zato i postoje dnevne preporučene doze svakog vitamina..
 
Nanu-Nana:
Mislim da malo gresis. Dozivela sam 2 puta da u parku gde sam setala psa, zlatni retriver od 1,5 dana ujede svog gazdu - dete od 10 godina. Prvi put ga je ujeo za nos a drugi put, posle par dana, za ruku i dobro ga je pokidao jer je dete islo na usivanje i ruka mu je bila polomljena. Bilo bi potpuno bezveze da ja sad zbog tog primera zakljucim da su zlatni retriveri ostri i opasni psi :shock:

Ono u sta sam sigurna po pitanju bilo kog psa je da se mora voditi racuna kakav mu je karakter i da se sa njim mora raditi stalno. A sa dobermanom i slicnim temperamentnijim rasama treba proci i profesionalnu dresuru za radne pse.

Cini mi se da su gazde ti koji olako shvataju obavezu i odgovornost gajenja pasa, pa kad se opasulje kuca je vec poodrasla i ne moze se vise menjati.

A taj koji ti je rekao da psa moras ubiti u pojam da bi te slusao nema veze sa zivotom. Moj je prosao dresuru i bio tako izdresiran da sam mogla u svakom trenutku da ga iskontrolisem 100%. Bez ubijanja u pojam, naravno, vec sve po sisitemu nagrada-kazna.

Problem je sto ima priucenih ljudi koji se predstavljaju kao vrsni dreseri pasa a to nisi ni u snu. Pas se dresira u proverenim ustanovama (npr. Milicionar na B.K), ne po parkicima sa privatnim dreserima. I nikako se ne treba ostavljati "dreserima" na mesec dana na obuku. Gazda je taj koji mora psa voditi i raditi sa njim a ne neki stranac. Ma to je vec citava nauka.

Htedoh da kazem da ako sam ja mogla na lep nacin da izdresiram psa, onda moze svako, samo ako hoce.
nisam rekla da ga treba ubiti u pojam,vec da ne treba jer nikome ne treba takav pas. znam kako treba dresirati pse jer se ja bavim dresurom,ustvari jos treba mnogo da ucim ali ono najosnovnije znam i ucim od coveka koji radi vec 30 godina. nisam na osnovu 1 psa zakljucila da su agresivni. i IZVINJAVAM se svima koji su moj komentar pogresno shvatili.
 
po meni su dobermani fantasticni psi i to sto sam rekla da su agresivni nije znacilo da hocu potencijalne vlasnike dobermana da odgovorim od toga,vec hocu da ih uzmu oni koje ce moci da im priuste dobrog dresera i mnogo truda i paznje i ljubavi.
 
vilus:
po meni su dobermani fantasticni psi i to sto sam rekla da su agresivni nije znacilo da hocu potencijalne vlasnike dobermana da odgovorim od toga,vec hocu da ih uzmu oni koje ce moci da im priuste dobrog dresera i mnogo truda i paznje i ljubavi.


Slazem se sa tobom, potpuno si u pravu.
 
Mili:
Памтим Алабаму од те одгајивачнице CAYA, а Cyanide (од милоште га зову Вили, чини ми се) сам гледала све време док су му радили дресуру. Тачније, и мој и његов пас су стално били на полигону, док сам ја мог "преслишавала" пошто је био старији од њега, они су га дресирали. Пас је импресиван!

Jeste, to je Vili. Moj ljubimac. Provodili smo dane zajedno do njegove 4. godine... a onda sam je otisla... a on je i dalje najlepsi pas kojeg sam videla.... subjektivno ,znam, al sta cu... ;)
 

Back
Top