Doberman

Е, баш ми је драго! Знамо се ... била сам са ротвајлером, Џаспером! Он није био почетник, већ је само "обнављао" градиво.
 
Mili:
Е, баш ми је драго! Знамо се ... била сам са ротвајлером, Џаспером! Он није био почетник, већ је само "обнављао" градиво.

Secam se Dzaspera i tebe, naravno!
I meni je drago da smo se prepoznale...bas je mali ovaj svet ;)
Veliki pozdrav 8)
 
U Novom Sadu ti je jedna od najboljih odgajivacnica na svetu dobermana. Alltobello, stenci napolju kostaju 1500 e a kod nas su jeftiniji ako uopste odgajivac bude zainteresovan da ti proda stene i ako mu se svidis. Ja sam bio u njegovoj odgajivacnici koja kao da nije sa ovog sveta. :) Psi su vrhunskog kvaliteta. To ti je najproverenije sto postoji u Srbiji. Naravno postoje jos neke dobre odgajivacnice , ali ja sam bio samo u ovoj i mogu da garantujem za kvalitet. Ako ti je to skupa varijanta, ima jos dobrih odgajivacnica kod nas, ali to ce morati neko drugi da ti kaze, jer ja ne znam bas imena...
 
designpara@gmail.com:
U Novom Sadu ti je jedna od najboljih odgajivacnica na svetu dobermana. Alltobello, stenci napolju kostaju 1500 e a kod nas su jeftiniji ako uopste odgajivac bude zainteresovan da ti proda stene i ako mu se svidis. Ja sam bio u njegovoj odgajivacnici koja kao da nije sa ovog sveta. :) Psi su vrhunskog kvaliteta. To ti je najproverenije sto postoji u Srbiji. Naravno postoje jos neke dobre odgajivacnice , ali ja sam bio samo u ovoj i mogu da garantujem za kvalitet. Ako ti je to skupa varijanta, ima jos dobrih odgajivacnica kod nas, ali to ce morati neko drugi da ti kaze, jer ja ne znam bas imena...


Kazete da su kod nas jeftiniji od 1500e,koliko su inace preko,a mene zanima koliko su to jeftiniji?I po cemu to odgajivac odlucuje da li ce nekom prodati psa ili ne?Zanimljiva stvar ;-)
 
U inostranstvu prodaje stence za 1500 e a kod nas ako odluci nekome da proda, prepolovi odmah cenu! JAko retko prodaje stence kod nas jer, koliko god legala da ima uvek moze sve kerove da proda napolju sto mu je naravno mnogo unosnije. Ovde prodaje pse samo ako vidi da si pravi ljubitelj zivotinja, da imas dobre uslove za psa i naravno ako imas te pare da platis... Ja sam bio kod njega u odgajivacnici koja vise lici na dvorac, ima sigurno oko 50 pasa u svakom momentu, prava hiperprodukcija, ali je zanimljivo da sto ih vise ima, sve su boljeg kvaliteta, nema one price kao od toliko pasa mora da bude i neko lose. Ako tamo uzmes psa, sigurno je odlicno, ali opet mnogo faktora je jos ukljuceno u odrastanje psa pored genetike! Moj drugar i ja smo ga npr zvali jedno 5 puta samo da pricamo sa njim dok nas napokon nije pozvao da dodjemo jer je video da smo ok. Prva 2x je rekao da nema stence i to je jako cest slucaj da kaze kad ga zove neko odavde. Iako uvek ima bar 2-3 legla. E sad zasto je to bas tako ne znam, mozda ima losa iskustva sa ljudima odavde, ali je sigurno cena ta koju vecina ljudi iz ove okoline ne moze da proguta, pa on onda nece ni da ulazi u pricu. Moj drugar je zaljubljen u dobermane kao i ja, i obojca smo hteli da uzmemo po stene od njega, ali na kraju smo shvatili da je ipak puno para, bar za nas, jer smo studenti. U svakom slucaju da mi pare nisu problem bez ikakvog razmisljanja bi uzeo psa iz te odgajivacnice, jer je ona jedna od par najboljih u svetu.
E sad kod nas su Dobermani kao rasa na jako visokom nivou kvaliteta u svetu, kao sto su npr i rotovi, tako da ima jos dobrih odgajivacnica sa kvalitetnim psima, koji prodaju stence primerenije ovim uslovima ovde i sigurno ko kupi takvog psa nece pogresiti...Ali Alltobello psi su ipak jedan nivo vise!
E sad kome ne znaci toliko kvalitet psa kao rasnog, onda nek potrazi negde drugde, ono sto ja znam je da je ovo proverena i dokazana odgajivacnica i zato pricam o njoj, za ostale ne znam , tako da ne mogu da komentarisem. Nadam se da sam bio bar od neke pomoci. Uostalom pogledajte sajt... www.altobellodobermann.com
 
hvala,NARAVNO da si bio od velike pomoci,samo me zanima da li bih ja bio jedan od ljudi za koje bi on smatrao da poseduju dobre uslove,jer bih ja psu mogao da pruzim 70kvadrata stana u kome i ja zivim,i to bi bilo to,i naravno svu ljubav koju gajim prema zivotinjama.
 
Pa ljubav i jeste najbitnija, a sto se tice stana, dobermani su odlicni psi za stan, iako im ne skodi prostor napolju, ali zimi nije preporucljivo da budu na otvorenom. Svi koji ih drze ustanu kazu da su super tamo, tako da mislim da to nije problem. Pa pazi ako ti pare nisu problem, onda mozemo da se dogovorimo da kontaktiramo coveka, jer ga aj sad vec znam, pa mozda lakse dodjes do njega. Ono sto kod njega odlucuje je to da si ljubitelj zivotinja, jako mu je bitno kod koga ide pas, bas kao i kod svakog pravog odgajivaca! Ali kazem ti, ako nisi pri parama, bolje ni da ne ides kod njega, jer kad obidjes tu odgajivacnicu, tesko ces se pomiritti sa cinjenicom da ne mozes da uzmes psa odatle, jer svaki pas tamo je vrhunskog kvaliteta! Mada ako si pogledao sajt, nema potrebe vise sta da ti pricam! E sad treba jos da razmislis o ovome, da li oces da kupis psa vrhunskog kvaliteta, koga ces voditi na izlozbe, moci da paris i uzimas ponekad pare od toga, ili da uzmes psa samo za sebe. O ovoj stvari treba jako dobro da razmislis, jer je doberman prelep pas, elegantan i pravi izlozbeni primerak! Neki ljudi se prevare uzmu psa losijeg kvaliteta pa im porastu ambicije kako pas odrasta, zele da ga takmice, a ne mogu, ili su uvek na dnu na izlozbama! NE kazem da se takvi psi ne vole, naprotiv, ljudi cuvaju i vole i mesance, takve stvari ih ne zanimaju, ali ti pre nego sto kupis dobermana, rascisti to sa sobom, jer je onda bezveze da dajes tolike pare za tog psa, kad onda mozes naci dobermana za 300 e, ili cak nekog bez papira!
ALi na stranu to, ima tu jos jedna stvar, kad kupujes dobermana, treba paziti da nema urodjenu agresivnost, a to se najlakse radi tako sto uzmes psa od proverenih odgajivaca!
 
jedno vreme sam ja bila cvrsto resena da uzmem dobermana pa sam se raspitivala za njih,posebno za tu temu vezanu za njihou agresivnost...
veterinar mi je rekao da pojacana agresivnost i napadanje gazde nemam nikakve veze sa nekim naslednim osobinama vec u pitanju neki poremecaj mozga koji moze da zadesi bilo koju rasu pasa...
naravno da su dobermani psi koji su jako inteligentni,hrabri i zivahni tj potrebno je dosta da se radi sa njima...
e sad mnogi ljudi misle da je dovoljno provoditi mnogo vremena sa njima i maziti ih i paziti,i kad napravi bezobrazluk mnogi vlasnici nece pravilno odreagovati na to...tj popustice keru na neki nacin...
sve je stvar autoriiteta,alfa muzjaka i zenke,teorija copora...
gazda mora da se postavi kao alfa osoba...jer psima je u krvi zivot u coporu i disciplina copora...
stvar je discipline i stava..naravno ne treba se ni izivljavati nad njima kad nesto pogrese jer i to moze da pojaca agresiju...
samo cvrst stav i dobra dresura...i ni jedan pas nece pokazati svoju agresivnost..naravno ako je psihicki zdrav..
 
Ja sam imala Dobermanku, imala je 13 god. kada je uginula. To je pas u koga se kunem! Zvala se LIsa. Mi smo je vala drzali u stanu i njoj je tu bilo super. Desavalo se da odemo kod babe i dede na selo i nju ostavimo kao napolju da spava, kad ono nema sanse! Totalno kucni pas. Kratka dlaka, uvek cista, mirisljava, znam da su se ljudi uvek cudili kako nam se u stanu ne oseca na zivotinju, pa kako i da se oseca kad mi je bila sva tako fina. Bila je verna do besvesti, poslusna i kada je trebala da ugine, naravno da nas nije napala i izjela, ocigledno. To su sve gluposti! Moja Lisa je uginula kod mog tate u rukama. Izmedju njih je bila ljubav neopisiva. Ona je bila mij drugar, spavala je kod mene u krevetu (kad ne spava u svojoj fotelji) a ako legne u fotelju ja je iscimam i odvucem do mog kreveta (tad sam bila mladja, sada bi mi bio bedak da je tako iscimam). Nije imala kupirane usi, bila je kao secer. Ja ne znam ni kako neko moze da kaze za dobermane da su ruzni, mislim stvarno mi nije jasno. To su najelegantniji psi sa najlepsim okicama. Oni su moja slaba tacka.
Danas imam neke dzukelice. Danas ih imam troje i komsiluk je poceo mnogo da mi jede govna, nekada sam ih imala po 10-12 i nista mi nisu govorili. Kakav narod naopak. Trenutno nemam uslova, ali cim malo stanemo na noge i stvorimo povoljne uslove uzecemo zenku i onda cemo je pariti par puta i ostavicemo po neko stene. Pa kad zalaju iz dvorista...
 
Sto se tice dobermana po meni sve price o agresivnoscu,tome da su krvolocni itd,padaju u vodu kada se govori o psima koji su vrhunskog porekla.
Takvi psi,a imao sam ih,i uz jos vise takvih sam bukvalno odrastao, nikada nisu pokazali gram agresije prema onome za koga smatraju da ih nece ugroziti.
Imaju nemoguce dobru narav i jako su privrzeni i verni,a da vole da se igraju i da budu umiljati o tome i da ne pricam.Sta da kazem kada muzijak od 5 godina svaki put kad sam dosao kuci skoci mi u krilo kao mala beba da se mazi,ali koliko su mazni toliko su nevidjeni cuvari.
Naravno u celoj prici govorim o psima koji su dresirani i sa njima je radjeno konstantno,jel u suprotnom ako pas(ne samo doberman nego bilo koji) oseti da je dominantniji od vas ne pise vam se bas dobro po pitanj njegovog drzanja i njegovog ponasanja, i iz tog razloga dolazi do povecane agresije,jel on samog sebe smatra predvodnikom tj. glavnog u coporu u uvek ce nastojati da na tom mestu ostane.
Sto se tice nabavke psa iz odgaivacnice Altobello,po meni je pun pogodak naravno ako se ima sredstava za tako nesto jel su psi dosta skupi ali verujte mi da stvarno vrede svaki euro koji je za njih dat.
pozz!
 
Stefan-agp:
Sto se tice dobermana po meni sve price o agresivnoscu,tome da su krvolocni itd,padaju u vodu kada se govori o psima koji su vrhunskog porekla.
Takvi psi,a imao sam ih,i uz jos vise takvih sam bukvalno odrastao, nikada nisu pokazali gram agresije prema onome za koga smatraju da ih nece ugroziti.
Imaju nemoguce dobru narav i jako su privrzeni i verni,a da vole da se igraju i da budu umiljati o tome i da ne pricam.Sta da kazem kada muzijak od 5 godina svaki put kad sam dosao kuci skoci mi u krilo kao mala beba da se mazi,ali koliko su mazni toliko su nevidjeni cuvari.
Naravno u celoj prici govorim o psima koji su dresirani i sa njima je radjeno konstantno,jel u suprotnom ako pas(ne samo doberman nego bilo koji) oseti da je dominantniji od vas ne pise vam se bas dobro po pitanj njegovog drzanja i njegovog ponasanja, i iz tog razloga dolazi do povecane agresije,jel on samog sebe smatra predvodnikom tj. glavnog u coporu u uvek ce nastojati da na tom mestu ostane.
Sto se tice nabavke psa iz odgaivacnice Altobello,po meni je pun pogodak naravno ako se ima sredstava za tako nesto jel su psi dosta skupi ali verujte mi da stvarno vrede svaki euro koji je za njih dat.
pozz!
slazem se
 
Moj rodjak je pre tacno godinu dana kupio kuju dobermana.Posto mi zivimo kuca do kuce,ja s njom dnevno provodim mnogo vremena od kada je dosla pa sam na neki nacin kao njen drugi vlasnik :) .Ona sa jedne strane vodi poreklo iz odgajivacnice altobelo,mislim da joj je otac Playboy Altobello ili joj je deda,nisam siguran.Posto zivim na selu takve pse je retko videti,pa se najcesce druzi sa rotovima i vucjacima i nema nikakvih problema sa drugim psima,bilo da je u pitanju musko ili zensko,a ljude obozava.Igrala bi se sa svakim na koga naidje,skace,baca se po zemlji,trce uokolo,neko bi rek'o da je totalno izludela.Ali kada je u boksu,tera sasvim drugu pricu.Ne laje mnogo,ali zna sa ime se sme igrat',a s kime ne sme.
A maza je nevidjena :D ,cim prodjem kraj boksa a da je ne pomazim,ne prestaje zavijati dok se ne vratim i ne izigram se s njom,pa kad onda podjem od boksa opet zavijaaaaaaaaaaaaa i ona tako moze sve do beskonacnosti ali za sve ima granica :smile: .
 
A te price o agresivnosti i posesivnosti su ciste lazi,a druga stvar je ako naucis psa da bude agresivan i posesivan.Oni su po meni super psi,odani,poslusni,sposobni,lepi,pouzdani i spremni dati svoj zivot za svog 'gazdu' ,a ne oduzeti mu ga.
 
Kada sam bila mala, isli smo na selo i bili tamo i po 6 meseci. Jednom prilikom (ja sam tada imala 3 godine), deda je nasao u sumi mladog dobermana. Doveo ga kuci, mazio, pazio, dresirao. Pas je bio predivan, miran, druzeljubiv sa ukucanima i ostalim zivuljkama, ja sam ga cak i jahala-nikad mi nista nije uradio. Dosao komsija i poceo da pljuje mog dedu-to je zver, mi smo ga ostavili da umre u sumi, dobermani su opasni ovo-ono. Ispostavilo se da su on i njegova cerka maltretirali jadnog psa pre nego sto su ga ostavili da umre u sumi.
Deda ga iskulirao. Par dana posle, cerka tog coveka je usla u nase dvoriste nocu, a Ciga je bio pusten u dvoriste. Znaci unakazio je, deda ih je jedva rastavio. Zavrsila je u bolnici. Em ga je ranije maltretirala em mu je upala na teritoriju-mogla je i da ocekuje tako nesto. Ja nikad ne bih usla nenajavljena u dvoriste koje cuva doberman (ili bilo koji drugi pas kad smo vec kod toga) i to jos nocu. Sta je ona htela to vece-ostaje nerazjasnjeno.

Jako volim dobermane, nameravam da kupim decaka u najskorijem vremenskom periodu i svima bih preporucila ovu rasu-jako su verni i dobri psi.
Naravno da mogu da budu agresivni (pogotovo ako su dresirani da budu cuvari), ali i svi drugi psi umeju da budu agresivni-i to narocito oni mali ipa pekinezeri. Nemam nista protiv minjaturnih pasa, samo hocu da kazem da to nema nikakve veze sa rasom-mnogo vise sa vlasnikom (sto se da videti u prici par pasusa iznad).
 
Jako sam zavoleo dobermane iz prica mog kolege koji je ranije imao odgajivacnicu u Novom Sadu,i sad se spremam kad dobijem svoj stan da kupim jednu dobermanku koju cu da volim,mazim,pazim i da bude moje sunce...Jako sam se zaljubio u te pse,znam i koje ime cu da joj dam - Ema. I znam da cu uraditi da Ema bude Altobella pas,imam velike sanse da uzmem psa iz te odgajivacnice zbog kolege sa posla...Samo je u pitanju finansijska strana,planiram da dignem kredit u banci da bih kupio njihovog psa...Verovatno ce mnogi misliti da sam poludeo zbog toga...Neko rece da treba paziti zasto se uzima pas,ja ne planiram Emu da vodim na izlozbu,barem mi to sada nisu pretenzije,nego cisto za mene da bude pas,za moju ljubav.
Imate jako dobru odgajivacnicu i u Zemunu,cudi me da je niko nije spomenuo
 
DAJCBJASDMKXWQTNPLDX.jpg
 

Back
Top