Да ли нам се исплати улазак у ЕУ?

СЛОБОДА84419

Primećen član
Banovan
Poruka
525
Молим да расправа буде чисто са становишва нашег интереса, без англофилства, русофилства...

Мане уласка у ЕУ:
1. Наша привреда ће доживети тежак ударац, због јаке конкуренције и немогућности опорезивања увозне робе.
2. Нашу робу нећемо моћи пласирати на њихово тржиште, због тога што није произведена по њиховом стандарду.
3. Одричемо се економских повластица које су нам дали Руси у виду ниских пореза.
Нашим пољопривредним производима је тржиште Русија. Ако би се декларисали против уласка у ЕУ добили би смо ниске цене нафте и гаса.
4. Најмање 15 година нећемо постати пуноправна чланица, што значи да нећемо моћи да се запошљавамо по старим чланицама, али ће зато Румуни и Бугари радити код нас и тако оборити цену рада.
 
СЛОБОДА:
Молим да расправа буде чисто са становишва нашег интереса, без англофилства, русофилства...

Мане уласка у ЕУ:
1. Наша привреда ће доживети тежак ударац, због јаке конкуренције и немогућности опорезивања увозне робе.
A ni naša roba neće biti oporezovana na tržištu EU, što znači da imamo veće tržište na raspologanju nego Rusko.
2. Нашу робу нећемо моћи пласирати на њихово тржиште, због тога што није произведена по њиховом стандарду.
dok god ne proizvodimo robu po EU standardim anećemo biti u EU, kad postanemo deo EU, sve će biti standardizovano (mada je i sad skoro sve kod nas u skladu sa Evropskim standardima)
3. Одричемо се економских повластица које су нам дали Руси у виду ниских пореза.
Нашим пољопривредним производима је тржиште Русија. Ако би се декларисали против уласка у ЕУ добили би смо ниске цене нафте и гаса.
Sa druge strane nema poreza u opšte ka EU...
4. Најмање 15 година нећемо постати пуноправна чланица, што значи да нећемо моћи да се запошљавамо по старим чланицама, али ће зато Румуни и Бугари радити код нас и тако оборити цену рада.
Ako država ima para i konkurentna je na svetskom tržištu, cena rada ća samo rasti... u ostalom, Rumuni i Bugari su postavili većinu naših kablova, šta misliš ko će sad to raditi...
 
СЛОБОДА:
Молим да расправа буде чисто са становишва нашег интереса, без англофилства, русофилства...

Ne razumem zasto otvaras temu ako ne zelis da cujes svacije misljenje.
Bolje da se poslao (ili poslala) svoj post pre PP svima od kojih si zeleo (ili zelela) komentar.
8-)
 
Silent Bob:
A ni naša roba neće biti oporezovana na tržištu EU, što znači da imamo veće tržište na raspologanju nego Rusko....
dok god ne proizvodimo robu po EU standardim anećemo biti u EU, kad postanemo deo EU, sve će biti standardizovano (mada je i sad skoro sve kod nas u skladu sa Evropskim standardima)
Ко нам брани да сад продајемо на европском. Норвешка није у ЕУ па шта јој фали, највећи БНД/глави. Ја нисам против модернизације, увођења европских стандарда већ против самог уласка.


Sa druge strane nema poreza u opšte ka EU...
Је си сигуран?
Ако је тако,зашто онда да улазимо?

Ako država ima para i konkurentna je na svetskom tržištu, cena rada ća samo rasti... u ostalom, Rumuni i Bugari su postavili većinu naših kablova, šta misliš ko će sad to raditi

Зашто онда они не дају Румунима и Бугарима да се запошљавају у нпр. Холандији?
 
Rebel Soldier:
Ne razumem zasto otvaras temu ako ne zelis da cujes svacije misljenje.
Bolje da se poslao (ili poslala) svoj post pre PP svima od kojih si zeleo (ili zelela) komentar.
8-)

Тема је да ли нам се исплати. Није битно да ли волимо Русе, Немце или Лилипутанце, већ шта ће нам донети већу корист.
 
@sloboda: vidi se da bas nisi previse upoznat sa ovim sto si napricao, a posebno deo vezan za samu EU.to je ujedno i najveci problem ljudi ovde - sto ne poznaju dovoljno EU i onda im se u startu ne svidja jer tumace neka pravila na jedan...khm,preterano subjektivan i slobodan nacin.procitaj neku knjigu na tu temu pa ces videti gde tacno nisi upravu.
u medjuvremenu,silent bob ti je dao sasvim konkretan odgovor.
 
СЛОБОДА:
Ко нам брани да сад продајемо на европском. Норвешка није у ЕУ па шта јој фали, највећи БНД/глави. Ја нисам против модернизације, увођења европских стандарда већ против самог уласка.
Norveška ima naftu, ima turizam, odličan geostrateški položaj, nije imala rat. BTW Norveška je u NATO...
Је си сигуран?
Ако је тако,зашто онда да улазимо?
Poenta EU je stvaranje jedinstvenog Evropskog tržišta. Stvaranje jednog ekonomskog ekosistema. U tom slučaju nema poreza ni carina...
Зашто онда они не дају Румунима и Бугарима да се запошљавају у нпр. Холандији?
Samo u početku jer su se plašili navale imigaranata. Pošto su videli da od toga nema ništa, uskoro će ukinuti to... Baš sam skoro čitao o tome, ako nađem tekst postaviću...
 
Banshee:
@sloboda: vidi se da bas nisi previse upoznat sa ovim sto si napricao, a posebno deo vezan za samu EU.to je ujedno i najveci problem ljudi ovde - sto ne poznaju dovoljno EU i onda im se u startu ne svidja jer tumace neka pravila na jedan...khm,preterano subjektivan i slobodan nacin.procitaj neku knjigu na tu temu pa ces videti gde tacno nisi upravu.
u medjuvremenu,silent bob ti je dao sasvim konkretan odgovor.


Ништа он мени конкретно није рекао, а ни ти.
Ја би стварно волео да ме убедите да нисам у праву.
Ви размишљате, у ЕУ се добро живи, па ће ми ако уђемо.
Наш циљ је да живимо као они, а да ли ћемо бити у њој или изван ње, није битно.
Улазак у ЕУ ће управо успорити наш развој. Биће нам боље али за 30 година, а ко ти гарантује да ће ЕУ опстати толико.
 
Silent Bob:
Norveška ima naftu, ima turizam, odličan geostrateški položaj, nije imala rat. BTW Norveška je u NATO......

Ми имамо воду за пиће, која ће у будућности бити скупља од нафте.

Poenta EU je stvaranje jedinstvenog Evropskog tržišta. Stvaranje jednog ekonomskog ekosistema. U tom slučaju nema poreza ni carina...
То је позитивно, али то у принципу значи закон јачег.

Samo u početku jer su se plašili navale imigaranata. Pošto su videli da od toga nema ništa, uskoro će ukinuti to... Baš sam skoro čitao o tome, ako nađem tekst postaviću

Кад нађеш текст сматрашемо ово аргументом.
 
СЛОБОДА:
Ми имамо воду за пиће, која ће у будућности бити скупља од нафте.
O tome ćemo pričati u budućnosti...
То је позитивно, али то у принципу значи закон јачег.
i snalažljivijeg...
Кад нађеш текст сматрашемо ово аргументом.
Kad nađem...
 
СЛОБОДА:
Биће нам боље али за 30 година, а ко ти гарантује да ће ЕУ опстати толико.

Mislis 'za 30 godina' od sada ili '30 godina' od naseg ulaska u EU? Jer kako je 'cenjeni' ambasador Nemacke rekao, mi cemo mozda uci u EU za nekih 20, 25 godina... i to ako budemo poslusni. U tom slucaju mozda nam bude dobro negde oko 2060. godine. 8-)
 
СЛОБОДА:
Ништа он мени конкретно није рекао, а ни ти.
Ја би стварно волео да ме убедите да нисам у праву.
Ви размишљате, у ЕУ се добро живи, па ће ми ако уђемо.
Наш циљ је да живимо као они, а да ли ћемо бити у њој или изван ње, није битно.
Улазак у ЕУ ће управо успорити наш развој. Биће нам боље али за 30 година, а ко ти гарантује да ће ЕУ опстати толико.
nemam ja sta tebe da ubedjujem,a bob ti je vise nego dobro rekao.
ti ako te zaista zanima politika EU informisaces se pre nego sto a priori i iz neznanja krenes da kontriras ili da negiras neke stvari koje fakat ne poznajes.
mozes i da pocnes od sajta EU,pa posle na neku knjigu ako se budes zainteresovao.
ali ubedjivati nekoga ko unapred ima negativan stav,ne ide.
dakle da te stvarno zanima,informisao bi se,a ne bi citao u pasulj sta i kako ide.
 
СЛОБОДА:
1. Наша привреда ће доживети тежак ударац, због јаке конкуренције и немогућности опорезивања увозне робе.
imaćemo priliku da vidimo kako će to izgledati sa CEFTOM što je gotovo identično, samo na manjoj teritoriji. Uspešni će opstati, neuspešni će se pogasiti. Ja se zalažem za ekonomski patriotizam, kupujem uvek domaće, ali do kada. Ipak mi je važnije da za što manje novca kupim dobar proizvod, od toga da celog veka subvencioniramo neke Zastave i slične gubitaše zbog mira u kući
СЛОБОДА:
2. Нашу робу нећемо моћи пласирати на њихово тржиште, због тога што није произведена по њиховом стандарду.
Ulaskom u EU, taj standard će se morati popraviti, ko želi izvoziti. Čitao sam pre neki dan da se rumunski sir ne može izvoziti u EU jer kad ga naprave, ne drže ga u hladnjačama :shock: (radi se o nekom planinskom, ovčjem siru) Takav proizvod možeš uvek prodati domaćem kupcu koji to ne smatra manom
СЛОБОДА:
3. Одричемо се економских повластица које су нам дали Руси у виду ниских пореза.
Нашим пољопривредним производима је тржиште Русија. Ако би се декларисали против уласка у ЕУ добили би смо ниске цене нафте и гаса.
Što se tiče tržišta Rusije, oni takođe nisu budale i žele kvalitet za ono što plaćaju. Znači, tržište je ogromno, ali kako mi nemamo pravo izvoziti svinjetinu u EU jer kod nascaruje trihinela i svinjska kuga, tako i Rus nije budala i hoće robu 1. klase. Šta hoću reći, nije ova povlastica koju imamo od Rusa sama sebi dovoljna, potrebno je naći mušteriju za istu. Kad popravimo kvalitet proizvoda, nema ograničenja za isti.
СЛОБОДА:
4. Најмање 15 година нећемо постати пуноправна чланица, што значи да нећемо моћи да се запошљавамо по старим чланицама, али ће зато Румуни и Бугари радити код нас и тако оборити цену рада.
Srbija će ući u EU najverovatnije do 2015.
 
Rebel Soldier:
Mislis 'za 30 godina' od sada ili '30 godina' od naseg ulaska u EU? Jer kako je 'cenjeni' ambasador Nemacke rekao, mi cemo mozda uci u EU za nekih 20, 25 godina... i to ako budemo poslusni. U tom slucaju mozda nam bude dobro negde oko 2060. godine. 8-)

Кад уђемо у ЕУ, требаће нам 30 година да живимо онако како ћемо живети за 10 ако се окренемо Русији, Кини и трећем свету.
Наше најјаче привредне гране су пољопривреда, грађевинарство и војна индустрија.
Где нам је онда место, где можемо наћи посао?
 
Banshee:
nemam ja sta tebe da ubedjujem,a bob ti je vise nego dobro rekao.
ti ako te zaista zanima politika EU informisaces se pre nego sto a priori i iz neznanja krenes da kontriras ili da negiras neke stvari koje fakat ne poznajes.
mozes i da pocnes od sajta EU,pa posle na neku knjigu ako se budes zainteresovao.
ali ubedjivati nekoga ko unapred ima negativan stav,ne ide.
dakle da te stvarno zanima,informisao bi se,a ne bi citao u pasulj sta i kako ide.

Кажем ти дај ми један аргуменат уместо да ми солиш памет о томе колико сам ја прочитао.
То говори да си управо ти вероватно онај/она који није баш добро информисан.
 
СЛОБОДА:
Кад уђемо у ЕУ, требаће нам 30 година да живимо онако како ћемо живети за 10 ако се окренемо Русији, Кини и трећем свету.
Наше најјаче привредне гране су пољопривреда, грађевинарство и војна индустрија.
Где нам је онда место, где можемо наћи посао?

Slazem se. :wink:
 
СЛОБОДА:
Кад уђемо у ЕУ, требаће нам 30 година да живимо онако како ћемо живети за 10 ако се окренемо Русији, Кини и трећем свету.
Наше најјаче привредне гране су пољопривреда, грађевинарство и војна индустрија.
Где нам је онда место, где можемо наћи посао?
Ti opet isto...
neće niko da kupuje njasre proizvode, ko ima para kupuje kvalitet i Rusi nisu budale,
a što ćemo se naizvoziti Kinezima, ,mislim zemlja sa suficitom od 100 milijardi$
 
filatelista:
imaćemo priliku da vidimo kako će to izgledati sa CEFTOM što je gotovo identično, samo na manjoj teritoriji. Uspešni će opstati, neuspešni će se pogasiti. Ja se zalažem za ekonomski patriotizam, kupujem uvek domaće, ali do kada. Ipak mi je važnije da za što manje novca kupim dobar proizvod, od toga da celog veka subvencioniramo neke Zastave i slične gubitaše zbog mira u kući.

Увек треба пружити предност домаћем, али не превелику. Рецимо 10%.

Ulaskom u EU, taj standard će se morati popraviti, ko želi izvoziti. Čitao sam pre neki dan da se rumunski sir ne može izvoziti u EU jer kad ga naprave, ne drže ga u hladnjačama :shock: (radi se o nekom planinskom, ovčjem siru) Takav proizvod možeš uvek prodati domaćem kupcu koji to ne smatra manom
Е у овоме је управо проблем. Наш приоритет није улазак у ЕУ већ довођење квалитета робе на њихов ниво.Прво треба да економски ојачамо а тек онда да улазимо. Овде многи верују да ће то они радити уместо нас.

Što se tiče tržišta Rusije, oni takođe nisu budale i žele kvalitet za ono što plaćaju. Znači, tržište je ogromno, ali kako mi nemamo pravo izvoziti svinjetinu u EU jer kod nascaruje trihinela i svinjska kuga, tako i Rus nije budala i hoće robu 1. klase. Šta hoću reći, nije ova povlastica koju imamo od Rusa sama sebi dovoljna, potrebno je naći mušteriju za istu. Kad popravimo kvalitet proizvoda, nema ograničenja za isti.
Тако је, ако не подигнемо квалитет нећемо моћи извозити ни у Бурунди.

Srbija će ući u EU najverovatnije do 2015

Ако би ушла данас, у чему би нам било боље?
 
Silent Bob:
2012. je moja free procena, mada velike mogućnosti da to bude i pre... 2010. npr...

filatelista:
Naravno, 2015 je optimalan rok. Neki predviđaju da ćemo i 2012 imati standard kao Mađarska kad je ušla u EU. Ali znajući nas, optimalnije je 2015

Onda vam toplo preporucujem malo muzike...
462880.jpg
 
filatelista:
Ti opet isto...
neće niko da kupuje njasre proizvode, ko ima para kupuje kvalitet i Rusi nisu budale,
a što ćemo se naizvoziti Kinezima, ,mislim zemlja sa suficitom od 100 milijardi$

Је си ти видео мој пост?
Где грађевинске фирме могу уговорити посао?
Коме можемо продати оружје?
Које земље увозе храну?
Шта уопште ЕУ увози?
 

Back
Top