"Modernizacija"/reorganizacija Vojske Srbija ?!

Nacionaldemokrata

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
344
http://www2.serbiancafe.com/lat/vesti/14/35324/


Citam gore ovaj tekst i nije mi jasno da li je narod glup pa da pusi ovu pricu ili ih vise boli uvo i za vojsku i narod i drzavu i sta ce biti sa njom.

Konstantno neka prica o reorganizaciji i modernizaciji vojske, a sve sto se radi je unistavanje i onog postojeceg i smanjivanje na neke smesne brojeve za bilo koju ozbiljnu zemlju, a pogotovu jednu okruzenu potencijalnim sukobima i tradicionalnim neprijateljima.

Da se sada ne bi raspravljali, ko je bolji i cije je bolje, rusko ili americko, mene zanima kako to da ako vec smanjujemo i unistavamo ono sto imamo, ne zamenimo to necim novim kao npr. ruskim T-90 ili ako su vam po ukusu americki onda M1 Abram tenkovima.

Unistili smo Igla i Strela rakete, a da li smo dobili S300/400 ili opet ako su vam po ukusu americki, onda Stingeri?

Nayebala ga je Srbija i to dobro u buducnosti, kad se i dalje svi naoruzavaju i uvek spremaju na konflikte, jedino nas zaludjuju kako vise nece biti ratova i vladat ce mir i blagostanje na zemlji :) a sta bolje i ocekivati kad nam komandant generalstaba ima jedva 40 godina :D hehehe pa to nema ni u jednoj ozbiljnijoj zemlji :P smesno i tuzno na sta je Srbija spala, kakva nam je vojska tako nam je i sve ostalo.
 
Pa i nije bas neki maneken, a kao drugo kakva je to drzava kad svaki indijanac moze da bude ministar odbrane ili predsednik itd. bez bilo kakvih kvalifikacija za obavljanje tog posla. Ajde da je penzionisani general ili neko drugo vojno lice koje je preslo da se bavi politikom, ali tamo neki Tadici od niodkuda....mislim, smesna li si Srbijoooooooooo. :D
 
Ne valja to sto 250 tenkova ne moze da odbrani ni Suboticu a kamoli da brani celu Srbiju.

Pa samo u bici kod Kurska , kod mesta Prohorovka Nemci i Rusi su gubili 250 tenkova DNEVNO.

Eto da pogledamo koliko tenkova imaju neki od nasih suseda ili broja stanovnika slicnog kao i Srbija.

Eto da pogledamo armiju Grcke:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Hellenic_Army

Imaju 1735 tenkova i 2500 oklopnih vozila. I to su jos u NATO-u. Zasto Grcka nema 200 tenkova, sobzirom da njenu bezbednost brani NATO a Srbiju ne brani niko do ona sama?

Idemo dalje. Bugarska ima 800 tenkova.

Pa cak i Hrvatska koja ima manju povrsinu i manji broj stanovnika ima vise tenkova od nas. Hrvatska ima oko 400 tenkova.

Zato je jasno da je ovaj potez Tadica i ovih oko njega - CISTA IZDAJA
 
Da ne poredimo zemlje u regionu, gde jedna Bugarska i Madjarska koje su po velicini i broju stanovnika slicne Srbiji imaju po 1800 i 1500 tenkova, a Srbija se sprema da smanji taj broj sa 900-1000 tenkova, na 250 heheheh :D

http://www.nationmaster.com/graph/mil_tan-military-tanks/AFR

Pa mi i jesmo u rangu jedne Nicarague :D banana drzava :P jos samo da nam je banana, svakako je vecina majmuna medju narodom.
 
Obersturmfuehrer:
a ti vec imas informaciju da nece da se modernizuju?

Da li si ti decko lud ili se samo pravis lud ?

Naveo sam ti clanak, i modernizacija se ne spominje, vec samo unistavanje postojeceg i smanjivanje na neki smesan broj.

Sto, mislis cuvaju to kao drzavnu tajnu ili nece da se pohvala ako imaju nameru da nabave nesto "savremeno" hehe ;)

Ae bezi i ne lupaj vise gluposti, tema je bez misterije i clanak stoji, prema tome pitanje je prosto.....da li mislite da neko namerno sabotira Srpske vojne snage ili i vi sami mislite da je u pitanju nesto drugo?
 
Jerry Ropero:
Ne valja to sto 250 tenkova ne moze da odbrani ni Suboticu a kamoli da brani celu Srbiju.

Pa samo u bici kod Kurska , kod mesta Prohorovka Nemci i Rusi su gubili 250 tenkova DNEVNO.

ti poredis bitku iz najveceg svetskog sukoba sa redovnom vojskom neke zemlje?
ne moze to tako...

sto se tice ostalog...
nije sve u broju tenkova, ima nesto i u modernizaciji i kvalitetu tehnike...danas jedan T-55 nema STA da trazi na bojistu. takodje, T-72 ga prati u stopu. ono sto nama treba jesu M84 tenkovi, a mozda i poneki T90.
 
Nacionaldemokrata:
Da li si ti decko lud ili se samo pravis lud ?

Naveo sam ti clanak, i modernizacija se ne spominje, vec samo unistavanje postojeceg i smanjivanje na neki smesan broj.

Sto, mislis cuvaju to kao drzavnu tajnu ili nece da se pohvala ako imaju nameru da nabave nesto "savremeno" hehe ;)

Ae bezi i ne lupaj vise gluposti, tema je bez misterije i clanak stoji, prema tome pitanje je prosto.....da li mislite da neko namerno sabotira Srpske vojne snage ili i vi sami mislite da je u pitanju nesto drugo?

ne pise ni "da neko namerno sabotira Srpske vojne snage" a ti si to ipak zakljucio.
i srpske se ne pise velikim slovom.
 
Silent Bob:
Hrvatska će spustiti broj tenkova na 62, a trenutno ih imaju oko 200...

Inače, to za naših 250 je čista glupost koju plasiraju određene političke partije sa ciljem da pridobiju što većiu broj glasača...

Ne znam ko sta plasira, ali izjave su dali gospoda Tadic i Ponos, i ako sa ovim misle da ce pridobiti veci broj glasaca, onda Srbiji ne da ne trebaju tenkovi, vec ne znam sta ce joj i vojska ikako u ovim mirnim vremenima za zemlju i narod. Buducnost i da ne spominjem, izgleda nikad svetlija :P hehe
 
Jerry Ropero:
Ne valja to sto 250 tenkova ne moze da odbrani ni Suboticu a kamoli da brani celu Srbiju.

Pa samo u bici kod Kurska , kod mesta Prohorovka Nemci i Rusi su gubili 250 tenkova DNEVNO.
Ti opet o vojsci? Bitka kod Kurska je bila najveća tenkovska bitka svih vremena i kakve sad to veze ima?
Jerry Ropero:
to da pogledamo koliko tenkova imaju neki od nasih suseda ili broja stanovnika slicnog kao i Srbija.

Eto da pogledamo armiju Grcke:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Hellenic_Army

Imaju 1735 tenkova i 2500 oklopnih vozila. I to su jos u NATO-u. Zasto Grcka nema 200 tenkova, sobzirom da njenu bezbednost brani NATO a Srbiju ne brani niko do ona sama?

Idemo dalje. Bugarska ima 800 tenkova.

Pa cak i Hrvatska koja ima manju povrsinu i manji broj stanovnika ima vise tenkova od nas. Hrvatska ima oko 400 tenkova.

Zato je jasno da je ovaj potez Tadica i ovih oko njega - CISTA IZDAJA
A da pogledamo malo i ukupne budžete tih država? Dve su u EU, jedna nadomak, a mi ni blizu, ako bude po radikalskom, nećemo ni biti. I s kojim parama ćeš onda finansirati odbranu zemlje? Prema svecu i tropar.
 
Obersturmfuehrer:
ti poredis bitku iz najveceg svetskog sukoba sa redovnom vojskom neke zemlje?
ne moze to tako...

sto se tice ostalog...
nije sve u broju tenkova, ima nesto i u modernizaciji i kvalitetu tehnike...danas jedan T-55 nema STA da trazi na bojistu. takodje, T-72 ga prati u stopu. ono sto nama treba jesu M84 tenkovi, a mozda i poneki T90.

pa ajd mi kazi sta je to modernizovano u nasoj vojsci od 2000te godine do danas. Koji smo to komad novog naoruzanja kupili. Ja koliko vidim samo se postojece unistava a nista novo ne kupuje.

To je izdaja . Klasicna . Jer se na o vaj nacin slabi odbrana nase zemlje i time dovode gradjani nase drzave u opasnost da budu ubijeni od strane neprijatelja .
 
nesha taxista:
Ti opet o vojsci? Bitka kod Kurska je bila najveća tenkovska bitka svih vremena i kakve sad to veze ima?
E
A da pogledamo malo i ukupne budžete tih država? Dve su u EU, jedna nadomak, a mi ni blizu, ako bude po radikalskom, nećemo ni biti. I s kojim parama ćeš onda finansirati odbranu zemlje? Prema svecu i tropar.

opet prosipas gluposti. U Bugarskoj i Rumuniji su plate nize nego u Srbiji pa te dve zemlje imaju po 1500 i 1800 tenkova . To znaci da bi i Srbija trebala da ima 1500 tenkova jer ima odprilike isti broj stanovnika kao i Bugarska.

Bugarska je cak i u NATO-u pa je zadrzala u upotrebi tenkove T-55 . Iste ove sto ce Tadic & ekipica izdajnika da uniste i prodaju u staro gvozdje.
 
Obersturmfuehrer:
ne pise ni "da neko namerno sabotira Srpske vojne snage" a ti si to ipak zakljucio.
i srpske se ne pise velikim slovom.

Dzaba ti je sine sto znas pravopis i svaka cast za to, roditelji mora da su ponosni, kad si supalj samo tako. To za srpske vojne snage je bilo pitanje a ne izjava, kao sto je to slucaj sa izjavama predsednika i komandanta generalstaba.

I kao sto sam vec rekao, mora da cuvaju drzavnu tajnu i u opticaju je nabavka 250 T-90 tenkova i M1 Abrams. ;) heheh

p.s. Misija, sve razyebati do rata sa siptarima :P hehe pa nece se zaustaviti do BG dodje li do nekog sukoba :P
 
Jerry Ropero:
pa ajd mi kazi sta je to modernizovano u nasoj vojsci od 2000te godine do danas. Koji smo to komad novog naoruzanja kupili. Ja koliko vidim samo se postojece unistava a nista novo ne kupuje.

To je izdaja . Klasicna . Jer se na o vaj nacin slabi odbrana nase zemlje i time dovode gradjani nase drzave u opasnost da budu ubijeni od strane neprijatelja .
Možeš li ti da sastaviš 5 poruka, a da ne vređaš one koji misle drugačije od tebe? I evo, opet te uhvatili ljudi u laži.
 
Obersturmfuehrer:
ono sto mi prvo pada na pamet - nekoliko 29tki je poslato na remont...


pa to nije novo. to je staro preko 20 godina. te 29tke su jos iz 80tih godina proslog veka. I dal ti verujes da ce Srbiju od napada iz vazduha da odbrani 5 tih MIG 29 sto su poslati na remont u Rusiju? :confused: :shock: I oni nisu poslati tamo da bi se poboljsala odbrana nase zemlje, vec da bi piloti imali na cemu da lete - jer sad nemaju. Od super ortaka zet je pilot na Batajnici pa mi je pricao kakvo rasulo vlada u tom rodu nase vojske. Totalno
 

Back
Top