Vecna dilema

Pa lepo je voleti,ali ako imas koga i ako je uzajamno.A patiti zbog ljubavi e to bas ume da bolii
206.gif
 
Pipi Langstrumpf:
Uvek ih ima onoliko koliko ti treba.Ako nekad mislis da ih nemas dovoljno, to znaci samo da imas zelje koje ti ne trebaju.:D
...ovo je već demagogija...
...ako ja imam za slaninu i hleb a nemam za mleko....
...onda to znači mi i ne treba ni mleko,ni celo odelo ni cele patike itd.....
 
Pipi Langstrumpf:
Mislis??? Zar nije kukavicki zbog malo ljudske patnje zatvoriti se u sebe i biti ohol i ne voleti nikog, pa ni sebe??Uskratiti sebi i jos mnogima srecu i ljubav zato sto ce jednog dana to prestati?? :shock:
...na ovu izjavu ne želim dati komentar...
...previše emotivno bi bilo.....
 
...najbolje.... :?
...pipi jednom davno me je profesorica pitala prilikom analize nekog književnog dela zašto su ljudi zli....
...a ja sam lakonski rekao mora i to neko da bude.... :wink:
 
sinmbad:
...on dovodi gubitak ljubavi u vezi sa patnjom....
...mada onda teorijski bi moglo da se izvede zaključak ,da ko nikad nije iskusio ljubav ne može ni da pati tako....

Da, znači, od samog početka ljubavi trebam da mislim o njenom kraju, jel?
I da patim, patim, patim...
E pa to neće moći tako.
Ako bih tako razmišljala, nikada ne bih volela.
Cmok za Sinmbada. Ups, pogrešna tema. :mrgreen:
 
zelenooka:
Da, znači, od samog početka ljubavi trebam da mislim o njenom kraju, jel?
I da patim, patim, patim...
E pa to neće moći tako.
Ako bih tako razmišljala, nikada ne bih volela.
Cmok za Sinmbada. Ups, pogrešna tema. :mrgreen:
...hvala Zelenooka,uzvraćam jubac..... :wink:
 
zelenooka:
Da, znači, od samog početka ljubavi trebam da mislim o njenom kraju, jel?
I da patim, patim, patim...
E pa to neće moći tako.
Ako bih tako razmišljala, nikada ne bih volela.
Cmok za Sinmbada. Ups, pogrešna tema. :mrgreen:
Ma imas ljude koji vole da pate. Onda su vazni i njihov zivot ima smisao. Pravi su majstori da sami sebi zagorcaju zivot. Jedan od nacina je bas ovo sto si ti napisala. Princip vazi za sve-u startu sve osudis na propast i besmislicu zato sto ce jednog dana prestati. Zivot ce jednog dana prestati...
 
@Pipi

"Veliki je Bog sto gleda na nas hocu da placem da mi cuje glas"-mnogo toga je u Njegovim rukama

Pipi zar zaista mislis da je moguce odluciti da se na to da ne volis ili si mislila da to neki misle da mogu tako da funkcionisu,jer voleti i patiti je nekako prirodno,svakako ne mora biti istovremeno!
 
Rudjer:
Da li je bolje voleti i gotovo uvek patiti ili ne voleti nikako?

Tesko se " odlucim", ali izaberem...ili ona mene, Ljubav...Ako se zavrsi patnjom...eh, sta da radim...nije mi bila nafaka...valjda...il' pogresan izbor...sam Bog zna :? :roll:

p.s. Ili se mozda i ZLI ljudi umesaju, pa sve propadne...ima svega, na zalost... :roll: :confused:
 

Back
Top