George R. R. Martin-Pesma Leda i Vatre

njega da zamrznu dok mu ne dodje inspiracija,a ako ne,onda ce diktirati i on na samrti svoje ideje,pa cemo mi od unuka da se raspitamo kako se zavrsilo.

bem ih

Zaboravio si kljucnu stvar! Kada ga zamrznu, mozak mu treba ostaviti aktivnim, kako bi mogao da smislja sta dalje. :)

Inace, ja otisao do biblioteke, uzeo DRUID od Simonsa, Dilana Doga i rekoh ajde da uzmem Gozbu za vrane II deo. Jos mi ostao da procitam II deo i kompletirao sam serijal po II put. Evo sada ga citam.
 
Dal ima indikacija a nece da kompletiraju serijal?

kao prvo sam martin nije završio serijal , a kad će to ni sam on ne zna
kao drugo svega vrednog(smatram da je ova knjiga vredna) čega se ameri uhvate ,oni to iskasape, ubrzaju scenario i prodaju ti kao original
i ako se ne bude serija primila kod ljudi na prvoj ili drugoj epizodi završiće kao mnoge serije napuštene i prebačene na sci fi da se beskonačno repriziraju
to je moje misljenje a ne neka informacija sa neta
voleo bih da grešim i nadam se da grešim
da mi sačekamo prvo seriju pa da komentarišemo dal valja
ili je iskasapljena da bi oni koji nisu čitali knjigu lakše shvatili šta je pisac hteo da kaže
 
Pozdrav svima,nova sam ovde ali mi se jako svidja tema i citava diskusija :) ovaj serijal sam pocela da citam pre nekoliko godina i tada sam i kupovala knjige,stigla sam do Oluje maceva:krv i zlato,medjutim posto dugo nije izlazio nastavak,a ja imala obaveze gotovo sam i zaboravila na knjige,ali opet sam uzela da citam od samog pocetka tako da cu valjda i ja moci u neku diskusiju da se ukljucim:mrgreen:inace definitivno mi je omiljena kuca Stark,a likovi Dzon Snezni,Tirion i gle cuda Pseto:D mozda se i to promeni kako se budem prisecala:rumenko:
 
za tiriona se slazem...
svi ostali su mi relativno dosadni (relativno standardne pojave likova u epskoj fantastici)...
ne znam kakvi su srpski prevodi ali plasim se da se mnogo toga izgubilo pri prevodu... ovo pisem poucen iskustvom dzordanovih prevoda mada, nijedan dzordanov lik nije ni prici tirionu, kad bolje razmislim, tirion mi je najzanimljiviji lik od svih fantasy likova.
mada...ostalo mi je jos pola a feast for crows. mozda se i predomislim ali mi nijedan nije ni u najavi da moze da mu preotme to mesto...
ok...moje misljenje - iskulirajte sa bacanjem hejtova :D
 
ok...moje misljenje - iskulirajte sa bacanjem hejtova :D
I hate you! :D
Nisam napomenuo, meni su Tirion i Pseto takodje jedni od omiljenih likova. :)
Mada smorio sam se kada je Pseto umro, ali ko zna to nije opisano nigde, osim price onog monaha. A on je mozda skrivao istinu. :D
A sto se Tiriona tice, smatram da je jedan od likova koji je najvise postigao, a najmanje dobio, cak ogromna nepravda je iskazana prema njemu.
Da li ste citali Tirionovo poglavlje iz nove knjige, tj Plesa?
 
I hate you! :D
Nisam napomenuo, meni su Tirion i Pseto takodje jedni od omiljenih likova. :)
Mada smorio sam se kada je Pseto umro, ali ko zna to nije opisano nigde, osim price onog monaha. A on je mozda skrivao istinu. :D
A sto se Tiriona tice, smatram da je jedan od likova koji je najvise postigao, a najmanje dobio, cak ogromna nepravda je iskazana prema njemu.
Da li ste citali Tirionovo poglavlje iz nove knjige, tj Plesa?

uh...ja to ne mogu...
samo se smorim u takvim situacijama...dok ne izadje i ne dodjem do cele...necu da zavirujem...
 
Da li ste citali Tirionovo poglavlje iz nove knjige, tj Plesa?
ma ja i vas ovde citam od pocetka,sve sam zaboravila i sad se tek podsecam kroz Igru prestola :mrgreen: tako da ne citam nista dok ne postanem opet strucnjak:mrgreen: evo kako zavrsavam knjigu sve se vise nerviram zbog ovog Neda,iritira me da citam njegova poglavlja,a lepo je mogao sve da ih nadigra,ali ne...cast je na prvom mestu,fuuuj :roll::mrgreen:sta mislite kakva ce biti ova serija na HBO?glumci su mi ok,pogotovo Sean Bean.
 
:mafijas:

Ma super je ona, nemoj tako. Sposobna je. :P

...da napravi stetu :P

6329_125820559628_500664628_2239736_3615976_n.jpg
 
hahaha:hahaha:
e pa drago mi je sto nekoliko godina nisam citala ove knjige,jer bi verovatno izludela cekajuci Ples.Za sada sam u obnavljanju stigla do Oluje maceva prva knjiga(koja je vec pola gotova,imam veliku manu brzo citam:mrgreen:).Def. najbolji likovi na prvom mestu Pseto,zatim Tirion,a pocela sam da gotivim i Dzoru Mormonta :D Sneznog izbacujem iz kombinacije,mnogo mi je zelen za moj ukus u nekim stvarima :D
 
I hate you toooo!! :P
A u kom delu knjige ili u kojoj sceni je napravila neku katastrofalnu glupost ili gresku?
Zapravo se pokazala kao sposobna devojcica, koja je nasla nacin da prezivi/ Pa zahvaljujuci njoj je Harendvor, najveci zamak osvojen. :)
A da si rekao Sansa, kako glupa i nesposobna, tu bih se slozio :P

Zaboravih da napomenem. Zesca ti slicka :D

Чекај, јел она беше ударила престолонаследника Џофрија? :mrgreen: Мада, тбог тога сам је још више заволео. :lol: Што јес-јес.Јесте се показала као способна девојчица и такође ми се допада то код ње.Али и даље ми је најузбудљивија слика витеза завијеног у црно, који у пратњи свог вука брани реалм људи. :D

Хвала.Преузето са фејсбук групе Песме леда и ватре. :D
 

Back
Top