Istina polako izlazi na videlo!
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 124

Tema: Istina polako izlazi na videlo!

Primećen član JerryRopero (avatar)
    Učlanjen
    16.09.2006.
    Reputaciona moć
    50

Angry Istina polako izlazi na videlo!

SARAJEVO - Član Akademije znanosti i umjetnosti Bosne i Hercegovine, filozof Muhamed Filipović izjavio je da je muslimanima bilo mnogo bolje dok su živjeli u Jugoslaviji.

U intervjuu banjalučkom tjedniku "Pravda", Filipović je rekao da muslimanima nikad nije smetala Jugoslavija jer je ona imala institucije preko kojih su se pripadnici tog naroda mogli boriti za vlastite interese.

- Osim toga, u dijelovima Srbije i Crne Gore žive naši sunarodnjaci s kojima moramo održavati veze. Potpuno je besmisleno da bilo tko, pa i muslimani, žive sami za sebe, rekao je Filipović.

Po njegovom mišljenju, rat u bivšoj SFRJ bio bi spriječen da nisu intervenirali stranci, koji su silno željeli rasturiti Srbiju i Jugoslaviju.

- Došao je Warren Zimmermann (tadašnji ministar vanjskih poslova SAD) i držao huškačke govore protiv Srba i Slobodana Miloševića. Rekao sam mu da će nezavisnost BiH značiti rat i pitao hoće li nas Washington podržati, na što je on rekao da hoće, ali ne oružjem već aspirinima i dekama, dok mi ginemo!, naglasio je akademik.

Filipović je ustvrdio da se sa mišljenjem američkog šefa diplomacije nije mogao složiti i predložio Aliji Izetbegoviću pregovore sa Srbima, koji su bili blizu realizacije (srpsku stranu je predstavljao pokojni Nikola Koljević), ali je Izetbegović odlučio da popusti Zimmermannu.

- Tada sam na televiziji rekao da će biti rata, i da će on biti veoma krvav, da bi sutradan Alija izišao pred narod i izjavio da 'građani BiH mogu spavati mirno i da ja pričam nebuloze', rekao je on, dodajući da je tada nazvao Izetbegovića i odbrusio mu: Nemoj, bolan davati takve nebulozne izjave. Tko ti je rekao da je za rat potrebno dvoje, za rat je potreban samo jedan idiot, pa ti sad izaberi!, prisjetio se Filipović.

----------------

znaci od samog pocetka sve sto nam se desavalo zamesili su amerikanci. oni su bili ti koji su hteli ratove da bi ovde kasnije vladali

Primećen član Deratizator (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Istina polako izlazi na videlo!

Da, amerikanci su krivi.
    Razbise tako veliku ljubav medju bratskim narodima i narodnostima ...

Kada cemo da se mi malo OKRENEMO SAMIM SEBI umesto da se jos uvek pitamo zasto se raspala antisrpska kvazitvorevina zvana Shugoslavija?? To mene interesuje.

Početnik
    Učlanjen
    17.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Tunjo mu je nadimak,a već tamo od 60-ih kolege filozofi ga opisuju kao " ontološkog" lažova.

Učlanjen
    16.09.2006.
    Reputaciona moć
    50

pa mozda je slagao neke druge stvari ali ovo nije.

Svi znamo da su Srbi, Bosnjaci i Hrvati potpisali tzv Kutiljerov plan za podelu Bosne u Lisabonu pa da su Bosnjaci povukli potpis sa njega na nagovor americkog ambasadora Worena Zimmermana....

Amerikanci su od samog pocetka izazvali rat u SFRJ i upravljali njime.

Cilj svega je vladanje Balkanom i svodjenje zivotnog prostora srpskog naroda na sto manju meru.

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

A eto ja opet mislim da je to bila svrha i cilj Shugoslavije (svodjenje zivotnog prostora srpskog naroda na sto manju meru).

"Југославија је значила пркос Христу, прос Светом сави, пркос Српству, пркос српској народној прошлости, пркос народној мудрости, и народном поштењу, пркос свакој народној светињи - пркос и само пркос"

Vladika Nikolaj

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Deratizator
    A eto ja opet mislim da je to bila svrha i cilj Shugoslavije (svodjenje zivotnog prostora srpskog naroda na sto manju meru).

"Југославија је значила пркос Христу, прос Светом сави, пркос Српству, пркос српској народној прошлости, пркос народној мудрости, и народном поштењу, пркос свакој народној светињи - пркос и само пркос"

Vladika Nikolaj
    Neka mi Bog i Mita oproste (pogotovo Mita) ali zar ovo nije primer kako duhovna organizacija privatizuje naciju u koju je ušla?

Iskusan Norma Kampl (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Али, очигледно, то им није било довољно.

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Citat Original postavio JerryRopero
    SARAJEVO - Član Akademije znanosti i umjetnosti Bosne i Hercegovine, filozof Muhamed Filipović izjavio je da je muslimanima bilo mnogo bolje dok su živjeli u Jugoslaviji.

U intervjuu banjalučkom tjedniku "Pravda", Filipović je rekao da muslimanima nikad nije smetala Jugoslavija jer je ona imala institucije preko kojih su se pripadnici tog naroda mogli boriti za vlastite interese.

- Osim toga, u dijelovima Srbije i Crne Gore žive naši sunarodnjaci s kojima moramo održavati veze. Potpuno je besmisleno da bilo tko, pa i muslimani, žive sami za sebe, rekao je Filipović.

Po njegovom mišljenju, rat u bivšoj SFRJ bio bi spriječen da nisu intervenirali stranci, koji su silno željeli rasturiti Srbiju i Jugoslaviju.

- Došao je Warren Zimmermann (tadašnji ministar vanjskih poslova SAD) i držao huškačke govore protiv Srba i Slobodana Miloševića. Rekao sam mu da će nezavisnost BiH značiti rat i pitao hoće li nas Washington podržati, na što je on rekao da hoće, ali ne oružjem već aspirinima i dekama, dok mi ginemo!, naglasio je akademik.

Filipović je ustvrdio da se sa mišljenjem američkog šefa diplomacije nije mogao složiti i predložio Aliji Izetbegoviću pregovore sa Srbima, koji su bili blizu realizacije (srpsku stranu je predstavljao pokojni Nikola Koljević), ali je Izetbegović odlučio da popusti Zimmermannu.

- Tada sam na televiziji rekao da će biti rata, i da će on biti veoma krvav, da bi sutradan Alija izišao pred narod i izjavio da 'građani BiH mogu spavati mirno i da ja pričam nebuloze', rekao je on, dodajući da je tada nazvao Izetbegovića i odbrusio mu: Nemoj, bolan davati takve nebulozne izjave. Tko ti je rekao da je za rat potrebno dvoje, za rat je potreban samo jedan idiot, pa ti sad izaberi!, prisjetio se Filipović.

----------------

znaci od samog pocetka sve sto nam se desavalo zamesili su amerikanci. oni su bili ti koji su hteli ratove da bi ovde kasnije vladali
    То је све истина. Ја памтим изјаве Мухамеда Филиповића из тог времена. Али Балија Измет-беговић је видео шансу да оствари свој сан из робијашких дана. Амери и Европа су обећали помоћ и испунили. Знали су они коме да се обрате да завади народ.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio Iron Lord
    Neka mi Bog i Mita oproste (pogotovo Mita) ali zar ovo nije primer kako duhovna organizacija privatizuje naciju u koju je ušla?
    И ти да опростиш Ироне Лорде, али ово је невиђена небулоза и глупост коју си исписао.

Владика Николај је духовник и геније теолошке православне мисли књижевности. Али не може "љевичар" да чита његов текст и да га тумачи и то не зато што је комуниста неписмен, него зато што је безбожан и уопште не разуме писца.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Iron Lord
    Ne, uopste. Oduvek sam cenio pametne ljude, posebno ako su Srbi.
    Inace, nisam uopste religiozan ...

Али, очигледно, то им није било довољно.
    Kome nije bilo dovoljno, Shugoslovenima? Nije!

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

То се знало и раније...Рат је извор зараде и замајац за војну индустрију,на којој се базира висок стандард Запада.

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio misoni
    То се знало и раније...Рат је извор зараде и замајац за војну индустрију,на којој се базира висок стандард Запада.
    To je jedna obicna glupost. Ekonomija je sredstvo, a ne cilj ....
    Cilj je uvek bio nesto drugo ...

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

----------------

a meni najsmješnije kad na ovom forumu radikali poput tebe plaču za Yugom

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

To je jedna obicna glupost. Ekonomija je sredstvo, a ne cilj ....
    Cilj je uvek bio nesto drugo ...
    Циљеви су многи. Али је и рат сам по себи врло профитабилан посао. Опет, на више начина.

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio kyoatia
    plaču za Yugom
    Оним аутићем?

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Norma Kampl
    Циљеви су многи. Али је и рат сам по себи врло профитабилан посао. Опет, на више начина.
    Ne mora da bude. Opet, ponavljam, ekonomija i profit NIKADA u ratu nisu cilj sami po sebi ... ciljevi su puno veci a cesto i tesko dokucivi prostom oku ...

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Cilj svega je vladanje Balkanom i svodjenje zivotnog prostora srpskog naroda na sto manju meru.
    jok brate, amerika je oktrivena samo zato da bi 500 godina kasnije unistila srbe i sve sto je srpsko...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kyoatia
    a meni najsmješnije kad na ovom forumu radikali poput tebe plaču za Yugom
    Ко овде осим тебе плаче за Југом?Да није тако одавно би испарио са форума.8-)

Aktivan član B.A.L. (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Da, amerikanci su krivi.
    Razbise tako veliku ljubav medju bratskim narodima i narodnostima ...

Kada cemo da se mi malo ]OKRENEMO SAMIM SEBI umesto da se jos uvek pitamo zasto se raspala antisrpska kvazitvorevina zvana Shugoslavija?? To mene interesuje.
    Evo ovakvi bezmozgovici medju Hrvatima,Muslimanima i Srbima su bili najaktivniji na rasturanju SFRJ...Ekstremi u okviru svakog naroda u Jugoslaviji zalili su se kako ih neko drugi ugrozava.
    1.Srbi-Ugrozavaju nas Hrvati
    2.Hrvati-ugrozavaju nas Srbi i Slovenci
    3.Slovenci-ugrozavaju nas Hrvati i Srbi
    4.Muslimani-ugrozavaju nas Srbi i Hrvati
    5.Makedonci i Crnogorci-nas svi ugrozavaju...
    A sto se Amerikanaca tice,ja licno nemam nista protiv tog naroda.Imam protiv njihovog establismenta,kapitalisticke masinerije,lopova i raznog evropskog sljama koji je pobegao na tada tek otkriveni kontinent bezeci od pravde.

p.s.Staljin im nije doakao...

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Ne mora da bude. Opet, ponavljam, ekonomija i profit NIKADA u ratu nisu cilj sami po sebi ... ciljevi su puno veci a cesto i tesko dokucivi prostom oku ...
    Па то исто и ја заправо кажем.

А сад... циљеви, "тешко докучиви"...?

Ја често кажем да ствари много пута нису тако просте како изгледају, јер и нису.

Али заправо, у оваквим случајевима, могу се упростити: циљеви су - моћ, власт, богатство...

Остало су често само спољашње, пропратне манифестације, колико год и оне имале разне дубље узроке.

Рецимо, противјеврејство... расистичке теорије, и све то у вези с њима, јесте, има ту много узрока, али она права основа је у ствари - пљачка.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    jok brate, amerika je oktrivena samo zato da bi 500 godina kasnije unistila srbe i sve sto je srpsko...
    А и ти си духовит до "патка од мојега татка".......
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    А ти опет карикираш.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio B.A.L.
    Evo ovakvi bezmozgovici medju Hrvatima,Muslimanima i Srbima su bili najaktivniji na rasturanju SFRJ...Ekstremi u okviru svakog naroda u Jugoslaviji zalili su se kako ih neko drugi ugrozava.
    1.Srbi-Ugrozavaju nas Hrvati
    2.Hrvati-ugrozavaju nas Srbi i Slovenci
    3.Slovenci-ugrozavaju nas Hrvati i Srbi
    4.Muslimani-ugrozavaju nas Srbi i Hrvati
    5.Makedonci i Crnogorci-nas svi ugrozavaju...
    A sto se Amerikanaca tice,ja licno nemam nista protiv tog naroda.Imam protiv njihovog establismenta,kapitalisticke masinerije,lopova i raznog evropskog sljama koji je pobegao na tada tek otkriveni kontinent bezeci od pravde.

p.s.Staljin im nije doakao...
    Имаш тему о монархији.Било је занимљивих постова о комунистима,можда имаш и ти нешто да кажеш?!

Primećen član kreativac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Џери,који је извор информације?

Učlanjen
    16.09.2006.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio kreativac
    Џери,који је извор информације?

pa procitaj tekst. izvor je sam Muhamed Filipovic koji je to rekao u intervjuu banjaluckom nedeljniku Pravda.

Slične teme

1. Europa polako izlazi iz NATO-a i prelazi u EUMS
    Autor Majka Rusija u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 18.07.2007., 18:36
  2. Europa polako izlazi iz NATO-a i prelazi u EUMS
    Autor Majka Rusija u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15.07.2007., 01:26
  3. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 03.07.2007., 00:27
  4. Delo na videlo