Da li je Hitler bio vizionar po pitanju reshenja za zapadni Balkan?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Enfroz2891.

Iskusan
Banovan
Poruka
5.907
Da ne budemo cepidlake....van podele interesnih zona izmedju naci-Nemacke i fashistichke Italije,i par kozmetichkih korekcija(NDH imala celu Bosnu i Srem, Banant&Backa Madjarima&Ugarima...itd.)pravac u kome se trenutno krece krojenje karte
ovih prostora u mnogome podseca na Hitlerova reshenja..pogotovo ako se gleda deo vezan za Srbiju,pa me interesuje onda:
Da li je Hitler bio vizionar po pitanju politichkog reshenja za zapadni Balkan?
Jer ako se karte skoro poklapaju onda ispada da je Hica bio,bar za ovaj prostor oslobodilac.

PS.Za Chediste,-Ne,tema nije o belosvetskoj zaveri stranih sila protiv Srba,pa da se na to odgovara dubokoumnim teletabskim lolanjem kao vidom neverovatno inteligentnog i originalnog ismevanja,nego je pitanje krajnje retorichko jer se ono kao zakljuchak namece chistim logikom.

Btw.mrzi me da trazim i postujem karte....
 
Hitler je u pocetku zeleo da zadrzi Jugoslaviju na svojoj strani kao prelaz za Grcku i kao baza odakle ce avioni Luftwaffe uzletati i bombardovadi Grcku... a Grcka mi je trebalao kao izlaz na Sredozemno more.. pa zatim na Bliski Istok i naftu... nego sta sam ono hteo... a da... e.. kad smo mi napravili sranje i odbacili Hitlera pokazavsi mu kadar srednjeg prsta on je Jugoslaviju napao i... svi znamo sta se desilo... posle kraja Jugoslavije Hitler nije verovao Srbima (hmmmm... pitam se zasto...) i odlucio je da Kroacija bude njegov satelit na Balkanu... e sad... to sto su Kroati psihopate... pa su pored Jevreja spaljivali i nas je druga stvar... hmmm... ni jedan Hitlerov saveznik tog doba... nije tako revnosno i sa takvom lakocom i radosti ubijala Jevreje i Srbe kao sto su to radili Hrvati... cak su i Nemci bili zabezeknuti... Mada... verujem da je ono prezivelih Nemackih oficira i viskih cinovnika posle rata bilo jos zabezeknutije kad je videlo da mi Srbi opet hocemo sa Kroatima u istu drzavu... Da li je to zbog vazduha ili zbog kolektivne retardiranosti... najtuznije je sto jos ima onih koji sanjaju Shugoslaviju... neki ljudi nikad nece nauciti...
 
UrosWasHere:
Ako je pitanje retoricko kao sto kazes onda po definiciji ne zahteva odgovor. Ako ne zahteva odgovor, onda cemu tema?
Pitanje se meni nametnulo kao zakljuchak zato sam stavio da je retorichko da ne bi dobio veoma ochekivan odgovori da sam Radikal koji tripuje.Mozda je moj zakljuchak pogreshan,pa bi voleo da vidim i drugachija tumachenja trenutnog stanja.
 
Silent Bob:
Hitler je u pocetku zeleo da zadrzi Jugoslaviju na svojoj strani kao prelaz za Grcku i kao baza odakle ce avioni Luftwaffe uzletati i bombardovadi Grcku... a Grcka mi je trebalao kao izlaz na Sredozemno more.. pa zatim na Bliski Istok i naftu... nego sta sam ono hteo... a da... e.. kad smo mi napravili sranje i odbacili Hitlera pokazavsi mu kadar srednjeg prsta on je Jugoslaviju napao i... svi znamo sta se desilo... posle kraja Jugoslavije Hitler nije verovao Srbima (hmmmm... pitam se zasto...) i odlucio je da Kroacija bude njegov satelit na Balkanu... e sad... to sto su Kroati psihopate... pa su pored Jevreja spaljivali i nas je druga stvar... hmmm... ni jedan Hitlerov saveznik tog doba... nije tako revnosno i sa takvom lakocom i radosti ubijala Jevreje i Srbe kao sto su to radili Hrvati... cak su i Nemci bili zabezeknuti... Mada... verujem da je ono prezivelih Nemackih oficira i viskih cinovnika posle rata bilo jos zabezeknutije kad je videlo da mi Srbi opet hocemo sa Kroatima u istu drzavu... Da li je to zbog vazduha ili zbog kolektivne retardiranosti... najtuznije je sto jos ima onih koji sanjaju Shugoslaviju... neki ljudi nikad nece nauciti...
Бобе - Србине! :D
 
Koncetracione Logore na teritoriji Srbije su vodili Nemci... i to nema nikakve diskusije... ako bi neko krivio Srbe za to... to je kao da krivis Poljake za Ausvic... U ostalom, Srbija u tom periodu nije bila samostalna drzava nego "Srbija pod Nemackom okupacijom" Imali smo organe uprave i organe vlasti, ali to je bilo samo... da se pokaze... inace, Aleksandar Ler je bio glavni za nas... on nam je bio gazda... ili bolje receno predradnik... gazda je bio Tlerhi...
 
Enfroz2891.:
Da ne budemo cepidlake....van podele interesnih zona izmedju naci-Nemacke i fashistichke Italije,i par kozmetichkih korekcija(NDH imala celu Bosnu i Srem, Banant&Backa Madjarima&Ugarima...itd.)pravac u kome se trenutno krece krojenje karte
ovih prostora u mnogome podseca na Hitlerova reshenja..pogotovo ako se gleda deo vezan za Srbiju,pa me interesuje onda:
Da li je Hitler bio vizionar po pitanju politichkog reshenja za zapadni Balkan?
Jer ako se karte skoro poklapaju onda ispada da je Hica bio,bar za ovaj prostor oslobodilac.

PS.Za Chediste,-Ne,tema nije o belosvetskoj zaveri stranih sila protiv Srba,pa da se na to odgovara dubokoumnim teletabskim lolanjem kao vidom neverovatno inteligentnog i originalnog ismevanja,nego je pitanje krajnje retorichko jer se ono kao zakljuchak namece chistim logikom.

Btw.mrzi me da trazim i postujem karte....

Не, али су хитлерови планови преузети од стране НАТО и САД 1948. године из једног простог разлога, били су једини озбиљни планови на које је неки западни политичар могао да рачуна.
Наиме САД су ваневропоска сила и дошли су у европу 1945 године без икакве европске политике и шта даље. тада су узели Хитлерове планове, хитлерове савезнике и кренули у њихово остварење.
На просторима бивше СФРЈ
1. НАТо савезници у Хитлерови Савезници
2. НАТО непријатељи су Хитлерови непријатељи.
3. Ватање Ратка и Раше= потерница за Титом, Дражом и операција "Коњићев скок"
4. Границе нису АВНОЈевске које су сада на снази, него Хитлерове.

Прост разлог, Америка није знала шта ће са западном европом и узела је Хитлерове планове, а и онако су били опчињени немачком као симболом ефикасности, напретка технике командовања, војске итд, изузимајући пар чињеница из вида:

1. Хитлеров план није ништа друго него модификовани Аустроугарски и Кајзерови планови
2. Хитлер је изгубио рат на Балканум никада га није покорио
3. Немачка је оба рата изгубила (лошђе ј еузимато њихове планове, зар не?)
4. 2. Светски рат нису добили САД него Русија.

Међутим САД су увек величале немце као ратнике и Јапанце да би прикриле сопствене неспособности и недостатке, а намерно су нипопдиштавали Руске успехе, и успехе малих народа, поготову балканских

Стога Америка губи јер:

1. Хитлер није успео да покори Балкан и наметне свој мир- САД су пукле на истом, ништа после 17 године није решено
2. Потцењивање Русије се показало лоше и по Амерчку политику у задње време.
3. Потцењивање малих народа довело је до тога да се дан данас зезају са Србима, док су им Корејанци и Иранци (скоро) направили атомске бомбе.

Америка ј еједноставно мислила да су Немачки плчанови били одлични, али да су они, американци Богом дани, високи лепи и паметни, па да ће сходно решити оно што Хитлер није успео.

Глупост, сами смо сведоци.
 
Silent Bob:
WWII su dobili zajedno Saveznici i CCCP... ni jedna od njih sama ne bi uspela da dobije rat, pomiri se sa time...

Не бих рекао, рат би без УСА трајао годину, можда две дуже али резултат би био исти. Руси би их победили касније. Све велике битке биле су добијене пре 6. јуна 1944.
 
Е чисто за рат нешто да кажем. Да је оверлорд итвршен 1942. и 1943. године рат би трајао сигурно годину или две краће јер би онда САД, Енглеска и Француска имале скоро не брањени пут до Берлина с обзиром да су се у току тих година водиле највеће битке у историји на Источном фронту. Немачка то не би могла да издржи по сведочењу немачких војних аналитичара тог доба! Е али сад шта би било да се десио тај Оверлорд 1942. или 1943. - Немачка не би била побеђена као што је побеђена 1945. тј Немачка би поново кренула у Дранг нах Остерн након 50 година ратом. Овако су они схватили да они своје циљеве никако не могу да остваре ратом већ изузетно јаком економијом и савезништом са Француском и Енглеском! И ето Европске Уније! Зато и подржавам Европску Унију јер је за сада а и вероватно убудуће стожер мира у Европи. А за периферијска пушкарања - њих боли лакат... мање више
 
Дафмен:
Е чисто за рат нешто да кажем. Да је оверлорд итвршен 1942. и 1943. године рат би трајао сигурно годину или две краће јер би онда САД, Енглеска и Француска имале скоро не брањени пут до Берлина с обзиром да су се у току тих година водиле највеће битке у историји на Источном фронту. Немачка то не би могла да издржи по сведочењу немачких војних аналитичара тог доба! Е али сад шта би било да се десио тај Оверлорд 1942. или 1943. - Немачка не би била побеђена као што је побеђена 1945. тј Немачка би поново кренула у Дранг нах Остерн након 50 година ратом. Овако су они схватили да они своје циљеве никако не могу да остваре ратом већ изузетно јаком економијом и савезништом са Француском и Енглеском! И ето Европске Уније! Зато и подржавам Европску Унију јер је за сада а и вероватно убудуће стожер мира у Европи. А за периферијска пушкарања - њих боли лакат... мање више

Да су се искрцали били би масакрирани.
Немачка из 1942 није била она из 1944.
Иначе и јесу се искрцали и то 1942, код Дијепа, Енглези и Канађани и били потучени, нису успели да се одвоје од плажа, била је катастрофа.
 
Alekasandar2:
Не бих рекао, рат би без УСА трајао годину, можда две дуже али резултат би био исти. Руси би их победили касније. Све велике битке биле су добијене пре 6. јуна 1944.
Nije tacno... da se Japan fokusirao na Vladivostok i Primorye... Sovijeti ne bi imali dovoljno trupa za odbranu Moskve... Lenjingrada i Staljingrada... Da Nemci nisu vezali oko 400.000 ljudi u Afrika Korps mogli su da ih iskoriste kod Staljingrada npr... taman dovoljno da prevagnu... i da ne spominjemo one silne tenkove, municiju i opremu koje su SAD i VB poslale u CCCP u periodu 1941-42...
 
Enfroz2891.:
Banant&Backa Madjarima&Ugarima

Само је Бачка припала Мађарској, Банат је остао у Недићевој Србији. Додуше, под локалном управом "Фолксдојчера".

Једино "визионари" Новог доба издвајају Банат из Србије. (Тачније, Српски Банат, пошто је 60% Баната у Румунији).

serbia19411944np4.jpg
 
Mrsko mi sada tražiti podatke o pomoći SAD i VB, ali evo samo nekoliko podataka.

SSSR je u toku rata uništio 607 njemačkih divizija, a svi ostali 176.

U toku Kurske bitke na granici sa Japanom SSSR je držao skoro 2 mil. ljudi, 19 hilj. topova, 3,5 hilj. tenkova i 4,5 hilj. aviona. (koliko bi rat kraće trajao da su ove snage bile u evropskom dijelu SSSR-a?)

P.S. U isto vrijeme na granici sa Turskom sovjeti su imali sledećih 20 divizija.
 
Najvaznije: izmedju 80% i 90% svih nemackih vojnih gubitaka bilo je na istoku (razlicite procene zavisno od izvora, po meni najprihvatljivija je ona od 88%). Africka kampanja i rat na Pacifiku su bile potpuno beznacajne za ishod rata u Evropi....a SSSR bi pobedio i da nije bilo iskrcavanja u Normandiji (zapravo iskrcavanje je i izvrseno kad je postalo jasno da ce Rusi pobediti).

Nego da se vratim na danasnju politiku na Balkanu; cinjenica jeste da granice zapadnog Balkana po pojektima tzv. medjunarodne zajednice izuzetno lice na one iz 1941.
Zakljucak je jasan, slaba i raskomadana Srbija jednako je bila u interesu Adolfa Hitlera kao i danasnjih zapadnih mocnika. Ocigledno se smatra da Srbi kao narod predstavljaju faktor nestabilnosti na ovim prostorima i etnicku grupaciju kojoj se ne moze verovati, pa je najbolje maksimalno je oslabiti i po mogucstvu cak potpuno dezintegrisati.

Naravno cak su i Nemci pocev od 1942. pa nadalje poceli da uvidjaju da je takva politika pogresna, a danasnji krugovi moci na zapadu ce takodje morati da shvate da je stabilan i jak Balkan moguc jedino sa stabilnom i jakom Srbijom.
Mada imam utisak da su ovi danasnji mocnici mnogo gori olos cak i od Hitlera....
 
Andreavk:
...u celoj ovoj prici o Balkanu meni samo nije jasno zasto se zapad odlucio da podrzava one koji su slabiji....da su podrzavali Srbe koji su bili najjaci mislim da ne bi bilo ratova...na kraju zasto su im bitne granice kad pricaju da cemo svi u EU

...i zasto su se 2 Nemacke ujedinile umesto da istocne Nemce samo prime u EU
Zato sto je mnogo lakse kontrolisati deset malih i slabih satelita, nego jednog jakog. Pogotovo kada taj jaki ima tendenciju da se ponasa neocekivano (da ne kazem cak i nelogicno), da tera inat onima koji su jos jaci, da se suprotstavlja svetskim silama i to onda kad svi ostali cute, i uopste da radi ono sto ne treba, onda kad ne treba...
Jos kad uzmemo tradicionalnu naklonost ka Rusima, i eto svih mogucih razloga da se Srbija smatra opasnom. Naravno ne opasnom u globalnom smislu, vec pre svega za potpuno i apsolutno ispunjavanje planova koje zapad ima na ovim prostorima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top