Da li je Hitler bio vizionar po pitanju reshenja za zapadni Balkan?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Salvantis:
Zato sto je mnogo lakse kontrolisati deset malih i slabih satelita, nego jednog jakog. Pogotovo kada taj jaki ima tendenciju da se ponasa neocekivano (da ne kazem cak i nelogicno), da tera inat onima koji su jos jaci, da se suprotstavlja svetskim silama i to onda kad svi ostali cute, i uopste da radi ono sto ne treba, onda kad ne treba...
Jos kad uzmemo tradicionalnu naklonost ka Rusima, i eto svih mogucih razloga da se Srbija smatra opasnom. Naravno ne opasnom u globalnom smislu, vec pre svega za potpuno i apsolutno ispunjavanje planova koje zapad ima na ovim prostorima.
Тачно. И треба само мало пажљивије проучити овдашњу историју, па схватити да је политика од последњих 150-200 год. заправо континуитет тога.

Али, то није наравно, никаква "завера против Срба", већ, напросто, геополитички интереси.

(Уосталом, принцип важи и генерално, не само за овај део света, и времена)
 
Salvantis:
Izgleda da mi nikada nismo dovoljno slabi za njihov ukus :mad:

...mene u celoj prici najvise nervira to sto nece kao ljudi da kazu sta su isplanirali pa da znamo na cemu smo....kao da uzivaju da nas maltretiraju... psihopate - izludjuju nas na rate....kako cemo tek izgledati kroz koju godinu...kolektivna paranoja...Hitchcock bi o nama mogao da snimi film
 
Andreavk:
...mene u celoj prici najvise nervira to sto nece kao ljudi da kazu sta su isplanirali pa da znamo na cemu smo....kao da uzivaju da nas maltretiraju... psihopate - izludjuju nas na rate....kako cemo tek izgledati kroz koju godinu...kolektivna paranoja...Hitchcock bi o nama mogao da snimi film
Ја већ рекох јуче да управо у томе и јесте штос - да та неизвесност што дуже траје.
 
Andreavk:
...mene u celoj prici najvise nervira to sto nece kao ljudi da kazu sta su isplanirali pa da znamo na cemu smo....kao da uzivaju da nas maltretiraju... psihopate - izludjuju nas na rate....kako cemo tek izgledati kroz koju godinu...kolektivna paranoja...Hitchcock bi o nama mogao da snimi film
E sad :D
Pa ne bi bio stos da nam sve kazu unapred, ovako mogu polagano i demokratski da nas zezaju i ucenjuju koliko im drago :roll:
A i ne bi lepo zvucalo da nam kazu, "ako se ne sagnete i ne poljubite nas u, hm, djon od cipele, ima da vas maltretiramo narednih deset godina, zar ne?


Ozbiljno receno, sigurno ne postoji neki napismen plan delovanja (tipa dosije X) vec je u pitanju nekakav generalni koncept politike kako na Balkanu, tako i na ostatku planete. Pa nisu oni juce postali svetska sila pa da ne znaju mehanizme kontrole i manipulacije; vekovi teorije i prakse su iza njih....
 
krauterbox:
@Salvantis

(ovo bi trebalo biti precizno)

na "Istočnom frontu" Njemci su izgubili:

- 75% tenkova

- 73% aviona

- 74% artiljerije

- 73% ljudstva (otprilike 10 od 13,6 mil.)

cek cek...
ovo me zanima...
da li su ovi procenti od ukupnog broja vojnika, ili onih sa istocnog fronta koji su odmah tamo poslali i kako u tome figuriraju pojacanja koja su dolazila?
 
Obersturmfuehrer:
cek cek...
ovo me zanima...
da li su ovi procenti od ukupnog broja vojnika, ili onih sa istocnog fronta koji su odmah tamo poslali i kako u tome figuriraju pojacanja koja su dolazila?
Ocigledno se misli na ukupan broj, sigurno da u Barbarosi nije ucestvovalo 13,6 miliona nemackih vojnika.
Mada opet kazem, razliciti izvori, razlicite procene.
 
Alekasandar2:
Да су се искрцали били би масакрирани.
Немачка из 1942 није била она из 1944.
Иначе и јесу се искрцали и то 1942, код Дијепа, Енглези и Канађани и били потучени, нису успели да се одвоје од плажа, била је катастрофа.
Поређење је логично и ја мислим да Америка сада и за годину дана неће бити иста. Зато Србији расту шансе, а србофобима се тресу гаће. Мораће да беже као и фоксдојчери или у Америку или у јужну Америку! У пампасе! Иначе, слажем се са анализом александровом.
 
Re: Da li je Hitler bio vizionar po pitanju reshenja za zapadni Balkan?


Ахтунг, ахтунг......
Пре неки дан је један дугогодишњи дипломата у ТВ емисији сведочио да су
у САД у Парламенту и уопште на власти 80% ЉУДИ АМЕРИКАНЦИ
ГЕРМАНСКОГ тј. НЕМАЧКОГ ПОРЕКЛА... не знам да ли је то истина, али ако јесте,
онда је потпуно СВЕ ЈАСНО... 8-)
 
Silent Bob:
Hitler je u pocetku zeleo da zadrzi Jugoslaviju na svojoj strani kao prelaz za Grcku i kao baza odakle ce avioni Luftwaffe uzletati i bombardovadi Grcku... a Grcka mi je trebalao kao izlaz na Sredozemno more.. pa zatim na Bliski Istok i naftu... nego sta sam ono hteo... a da... e.. kad smo mi napravili sranje i odbacili Hitlera pokazavsi mu kadar srednjeg prsta on je Jugoslaviju napao i... svi znamo sta se desilo... posle kraja Jugoslavije Hitler nije verovao Srbima (hmmmm... pitam se zasto...) i odlucio je da Kroacija bude njegov satelit na Balkanu... e sad... to sto su Kroati psihopate... pa su pored Jevreja spaljivali i nas je druga stvar... hmmm... ni jedan Hitlerov saveznik tog doba... nije tako revnosno i sa takvom lakocom i radosti ubijala Jevreje i Srbe kao sto su to radili Hrvati... cak su i Nemci bili zabezeknuti... Mada... verujem da je ono prezivelih Nemackih oficira i viskih cinovnika posle rata bilo jos zabezeknutije kad je videlo da mi Srbi opet hocemo sa Kroatima u istu drzavu... Da li je to zbog vazduha ili zbog kolektivne retardiranosti... najtuznije je sto jos ima onih koji sanjaju Shugoslaviju... neki ljudi nikad nece nauciti...

Jesi li ti doživeo katarzu ili šta? :)
Pa čoveče, ko bi rekao da i ti možeš da kažeš nešto ovako smisleno i potkrepljeno činjenicama.
Iznenađuješ me (u pozitivnom smislu, dakako) iz dana u dan. Svaka čast. :)
 
Silent Bob:
Hitler je u pocetku zeleo da zadrzi Jugoslaviju na svojoj strani kao prelaz za Grcku i kao baza odakle ce avioni Luftwaffe uzletati i bombardovadi Grcku... a Grcka mi je trebalao kao izlaz na Sredozemno more.. pa zatim na Bliski Istok i naftu... nego sta sam ono hteo... a da... e.. kad smo mi napravili sranje i odbacili Hitlera pokazavsi mu kadar srednjeg prsta on je Jugoslaviju napao i... svi znamo sta se desilo... posle kraja Jugoslavije Hitler nije verovao Srbima (hmmmm... pitam se zasto...) i odlucio je da Kroacija bude njegov satelit na Balkanu... e sad... to sto su Kroati psihopate... pa su pored Jevreja spaljivali i nas je druga stvar... hmmm... ni jedan Hitlerov saveznik tog doba... nije tako revnosno i sa takvom lakocom i radosti ubijala Jevreje i Srbe kao sto su to radili Hrvati... cak su i Nemci bili zabezeknuti... Mada... verujem da je ono prezivelih Nemackih oficira i viskih cinovnika posle rata bilo jos zabezeknutije kad je videlo da mi Srbi opet hocemo sa Kroatima u istu drzavu... Da li je to zbog vazduha ili zbog kolektivne retardiranosti... najtuznije je sto jos ima onih koji sanjaju Shugoslaviju... neki ljudi nikad nece nauciti...
U toj ''Shugoslaviji'' je većina Srba živela bolje nego sad, a i jedino u njoj je bilo ostvareno da su svi u jednoj državi.
 
nesha taxista:
U toj ''Shugoslaviji'' je većina Srba živela bolje nego sad, a i jedino u njoj je bilo ostvareno da su svi u jednoj državi.
Da... bas je to lepo... ono.. ziveti bolje nego sad.. a onda da svakih 30 godina rizikujem da neki Hrvat ili Musliman dodje i zakolje mene i moju porodicu zato sto sam Srbin... neka hvala... meni je super i ovako... barem sam siguran... a sto se tice svih srba u jednoj drzavi... pa to u opste ne mora da bude... mislim... zar svi Madjari ili Nemci ili Francuzi zive u istoj drzavi... nek su oni zivi i zdravi i sigurni i zadovoljni... bez obzira gde zive...

Inace... za vreme te Shugoslavije su uzeti i krediti koje mi danas moramo da placamo... ali ste vi lepo ziveli... a vremenom sve drzave Shugoslavije ce prestici Shugoslovenski standard... Eto... Slovenci su ga odavno presli... Hrvati su im za petama... mi ih polako stizemo... bice... mada ako se okrenemo Rusima...
 
Silent Bob:
Da... bas je to lepo... ono.. ziveti bolje nego sad.. a onda da svakih 30 godina rizikujem da neki Hrvat ili Musliman dodje i zakolje mene i moju porodicu zato sto sam Srbin... neka hvala... meni je super i ovako... barem sam siguran... a sto se tice svih srba u jednoj drzavi... pa to u opste ne mora da bude... mislim... zar svi Madjari ili Nemci ili Francuzi zive u istoj drzavi... nek su oni zivi i zdravi i sigurni i zadovoljni... bez obzira gde zive...
Nismo se klali dok nisu Sloba i Franjo zaseli.
 
Nacionaldemokrata:
Pa nije bilo Slobe kad nas je ostavilo "drugo oko u glavi" (Crnogorci), a o Hrvatima, Slovencima i novokomponovanim Bosnjacima da i ne pricam, narodima koji nikad nisu imali svoju drzavu i nezavisnost (izuzev za vreme Hitlera). Ti indijanci su mrzili "srbina" od "oslobodjenja" pa do raspada zajednice drzave, dana koji su sanjali decenijama.

"DRUGO OKO U GLAVI" nas je ostavilo KADA JE SHVATILO DA U GLAVI NEMA AMA BAS NISTA !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top