SUDIJE I SUDSTVO U SRBIJI>....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

paperino

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
183
Znam da ocekujete sad hipoteticko raspravljanje i davljene
sa necim apstraktnim.
Ne evo dacu vam cist primer samovolje ili kako ovo nazvati....
1995 odlucim da kupim plac.
Odem u katastar uzmem plan parcele ( platim ga)
Izadje geometar izmeri utvrdi da na parceli je komsija uzurpirao
skoro 5 ari???.
Izvrsi se obelezavanje utvrdi granica.
Jednim delom se izvrsi dovodjenje parcele u propisane granice
dok drugi deo uzurpator zamoli da ukloni objekat za par meseci.
naravno objekat je bespravan ( u pitanju je ostava za drva).
na kraju covek odluci da to ne zeli da skloni???
Tuzi me pa se to otegne u raspravu o nekom starom stanju????
pre komasacije (1978 je izvrsena) ....i tako parnica traje 10 godina...
Sudija dosudi da mu se vrati deo parcele koji je vec predao???
ali navede da mu se vrati 42 m2 ???? dok je u pitanju zapravo skoro 500 m2??
Upitam sudiju sta je to presudila...odgovor NE ZNAM kako ce se to izvrsiti????
Zacudjen ovim zatrazim izuzece sudije. Naravno to se ne uvazi.
Posle svega kazem ok neka se to izvrsi ali dajte da to izvrsi neki
geometar koji nije iz suda u mitrovici nego iz novog sada recimo.
Naravno ni jedan geometar po toj presudi ne moze to da izvrsi kad je
sve protivurecno...ali svemocni geometri iz mitrovice jedini to znaju da izvrse.
Ovo moram da odnesem u ministarstvo pravosudja da VIDE KOJE KADROVE IMAJU.
 
Nisi ti nista jos video.
Pozovu mene da dam izjavu da li prihvatam zaostavstinu po testamentu
(stan je u pitanju). Spremim ja neke silne papire, kad tamo mi ni licnu kartu nisu proverili-nista!
Bitno da sam ja potpisala izjavu i dobila stan.
 
*Marina*:
Pa naravno da nije dobro.
Mogao je bilo ko da dodje umesto mene, potpise se i odrekne stana!
Pa ja posle da dokazujem da to nisam bila ja ili ponovo pokrecem postupak....
Jedino sto su bili obavezni je da mi pogledaju licnu kartu a niko pa cak ni sudija se toga nije ni setio. Usla, potpisala, izasla...

Ma nemo' si naivna! Ti to nisi primetila, ali na ulazu u zgradu suda identitet ti je utvrdjen skeniranjem roznjace :)
 
Марбол:
U Rusiji sve takvo uraslo je u sistemu. Stvarno je sa kim i ukoliko ste poznati i(li) koliko novaca treba da vase delo izvrsi. Drzava u drzavi. Ali nece biti veoma tesko ako i ne zelite raditi tako. Ima se i pravizne.

Slazem se!
Ali, nesto ne vidim da Rusija tone kao sto mi tonemo!
Izgleda se njihovi kriminalci poprilicno razlikuju od nasih! :p
 
Procitao sam pre neki dan da je advokat iz valjeva tuzio
10 sudija iz valjeva.
Napali su ga kao vrane zatrazio je izuzece sudije.
U novinama su naveli kako ih je advokat "psovao' ...ajde bogati ala
su se uvredile sudije a ni reci o tome sta je dovelo do toga.
Mogu misliti kako se drze sudije medjusobno i opstruiraju tok sudjenja.
Naravno jos sve ismevaju i daju utisak da taj advokat nije normalan.
Nema nama napretka dok pola sudija ne dobije zatvor a drugu polovinu da
otpuste.
Nezavisnost sudstva je tesko zloupotrebljena oni su nezavisni samo od pravde
i kontrole a zavisni od politike novca i korupcije.
 
Najslabija karika u pravosudnom lancu svakako je Tužilaštvo.
Tu sve počinje i, na žalost završava. Javni tužilac procenjuje hoće li goniti nekog ili ne. On takođe, ad personam, pod političkim pritiskom sklanja predmete koji su čist kriminal, čekajući da zastare. I tako, jedan čovek, kroz jednu funkciju, pritisnut politikom, štiti pravi kriminal.
Sudije nisu bolja priča, ali, do njih mnoge krivične stvari i ne dođu.
Sve počinje i završava u Tužilaštvu. Kao da tu namerno biraju najposlušnije, samim tim i najnesposobnije.
 
Ljudi ja znam da vas je muka naterala da ovde svi pljujete po sudstvo ali nije sve tako kako vi kazete... Na odluku opstinskog suda ..... zalite se okruznom... zato i postoji da bi uklanjali greske opstinskog a oni ljudi kao i svi zivi ljudi grese povremeno...... onda na odluke okruznog zalite se vrhovnom.... e ako i tamo ne prodje onda vam nema leka i spasa.... ima medjunarodni ali to sasda nije prica....
dakle imate dva stepena..... nemojte mi reci da i tamo i tamo ne znaju..... pa onda ni na vrhovnom da ne znaju.....
to su price za malu decu....
slazem se da se treba to mnogo bolje organizovati i urediti ali nemojte da pljujete bespotrebno....
nisam sudija, student sam.... tako da mi to uopste nije motiv da pisem ovo ....

inace mi srbi volimo sud i svi se razumemo u "zakon"..... svi ga poznajemo i primenjujemo bolje od pravnika, isto kao sto svi mozemo da budemo bolji sleketori
poz.
 
Da ne bude da se mi Srbi u sve razumemo evo jednog pitanja za one koji studiraju i koji se razumeju (mislim na one koji su ih zavrsili-advokati i sudije) u prava. Kako je moguce da Vrhovni sud na osnovu zalbe koju je podneo tuzeni vrati predmet na pocetak. Evo zasto to pitanje. Presuda je donesena i ne znam kako pravno se to kaze ali i finansijski deo je potpisan i izmiren tj izvrsenje presude je bilo. Pa ja vas sada to pitam kako je moguce sve to iz pocetka. Sta se u ovom nasem pravosudju desava. Ko ima para moze sve a ko nema moze da crkne. Gde je tu pravda.
 
ljudi se cesto kad nemaju realan razlog za to, paranoisu, izmisljaju svasta... svi misle da su bas oni u pravu a nije tako...
ali... uzasno nam je sudstvo realno... i to nema veze toliko sa pojedincima, vec sa sistemom.
kad sam usla u taj svet, bila sam veoma razocarana, a onda sam se navikla...
zalis se, a onda beogradskom okruznom u proseku treba godinu dana da resi po zalbi...
ili... zalis se okruznom, ulozis reviziju vrhovnom kad na nju imas pravo i vrhovni preinaci presudu :lol:
ili tuzilac ne postupa po krivicnoj prijavi, niti je odbacuje, niti pise zahtev za sprovođenje istrage... da osteceni ne moze da preuzme gonjenje...
licno sam upoznata sa zivim postupcima koji se vode od 85. godine...
jedna od stvari koje su mi tas na terazijama prilikom odlucivanja cime cu se baviti je stanje u pravosudju. kako da objasnis coveku da je to jednostavno tako, kad nije normalno...
 
Da ne bude da se mi Srbi u sve razumemo evo jednog pitanja za one koji studiraju i koji se razumeju (mislim na one koji su ih zavrsili-advokati i sudije) u prava. Kako je moguce da Vrhovni sud na osnovu zalbe koju je podneo tuzeni vrati predmet na pocetak. Evo zasto to pitanje. Presuda je donesena i ne znam kako pravno se to kaze ali i finansijski deo je potpisan i izmiren tj izvrsenje presude je bilo. Pa ja vas sada to pitam kako je moguce sve to iz pocetka. Sta se u ovom nasem pravosudju desava. Ko ima para moze sve a ko nema moze da crkne. Gde je tu pravda.
moguce je da vrhovni po osnovu vanrednog pravnog leka koji je dozvoljen pod određenim uslovima - u ovom slučaju revizije - između ostalog, ukine pravosnaznu presudu. to generalno, samo po sebi nije nepravedno. u slucaju da je presuda vec izvrsena, odnosno da je, ako sam dobro razumela obaveza placena, s obzirom da osnov po kome je placeno vise ne postoji onaj ko je platio cak ima pravo da zahteva (tuzi) da mu se ono sto je dao vrati po pravilima neosnovanog bogacenja. jednostavno, propisano je da moze tako.
 
Poslednja izmena:
moguce je da vrhovni po osnovu vanrednog pravnog leka koji je dozvoljen pod određenim uslovima - u ovom slučaju revizije - između ostalog, ukine pravosnaznu presudu. to generalno, samo po sebi nije nepravedno. u slucaju da je presuda vec izvrsena, odnosno da je, ako sam dobro razumela obaveza placena, s obzirom da osnov po kome je placeno vise ne postoji onaj ko je platio cak ima pravo da zahteva (tuzi) da mu se ono sto je dao vrati po pravilima neosnovanog bogacenja. jednostavno, propisano je da moze tako.

Potpisujem. :ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top