Pitanje iz Moskve

Ista priča)))))naši takože svi su kukaju))))Interesantno me koliko ima izdavača(video sam u Srbiji puno knjižara)‚ da li ljudi su vole čitati‚ šta čitaju.Čitaju li ljudi ruske knjige.Sad smo u Rusiju hočemo
namestiti u Moskve‚ gde u decembru svaku godinu prolazi veliki knjižni sajam‚ da bi bila upoznata Srbija.Ali još dok nismo znamo kako.
 
Hvala na informaciji. Vjerovatno će uskoro biti objavljeno u Srbiji. Molim te za jednu informaciju. Da li se originalno izgovara Peljevin ili Pelevin. Srbi transkribuju sa lj, a Hrvati sa l. Hvala.
 
Ja ucim ruski jos od 3. razreda osnovne skole ali se jos malo mucim s padezima ponekad :D To mi je najveci problem... najcesce promasim promenu i naravno sto nikako ne mogu da se naviknem na raspoerd slova na tastaturi. S obzirom da u skoli ne mozes a naucis neki jezik razmisljao sam i da ga ucim izvan skole ali je problem naci grupu :D. Sasvim solidno razumem ali kad treba nesto da kazem treba mi bas puno vremena. Hvala puno na ponudi :D Takodje, ako ti treba nesto tu sam :D
 
Ista problema :) Ja sam ucim jezik manje od tebe samo godinu dana ali padezi isto me nervira :) U pocetku mog ucenja bio me potreban ucutelj, zatim postao sam,sa knjigama i filmovima.Ali treba me praksa,jezik moj los, ti si evo vidis :) Bilo bi dobro, ako bih odgovarao sam na pitanja nekih ljudi iz Srbiji, tako mislim u mom pismu bilo bih manje gresaka :)
 
:p @Falanster
Ja sam nekad radila u jednoj jugoslovenskoj knjizari na razlicitimodeljenjima,pa i na stranoj i domacoj beletristici,kao i na porucivanju knjiga iz inostranstva i pretplate na strane casopise. Iz Rusije su se najvise narucivale strucne knjige, a periodika iz oblasti saha.Zao mi je sto ne govorim ruski.
Sa interesovanjem sam pratila tvoje postove.Samo sam htela da ti se javim i pozelim uspeha i dalje. U meni ima dosta ruske krvi,pa sam mozda zato sentimentalna...

Pozz! :D
 

Back
Top