Kako bi reagovali, kad bi vas sin dobio na poklon lutku i kolica?

Што да распалим?
Па рекох, моја девојчице су добиле комплете мачева, штитова и шлемова...и још увек се играју њима!
Не постоје ''женске'' и ''мушке'' играчке, тачније не би требало ми да одређуијемо деци чиме ће се играти, кажу психолози да им треба понудити све врсте играчака...Наравно да ће се дечаци радије играти аутомобилима и мачевима, али кажу да је чак добро да међу играчкама имају и по коју лутку и нешто од ''женских'' играчка. Исто важи и за девојчице.
Психолози кажу да се деца кроз игру уче животним улогама, а један дечак неће само пуцати, убијати и возити камионе, биће ваљда и отац који ће бринути о деци, и који ће евентуално нешто скувати (знам да и дечаци воле да ''кувају'' када се играју судићима у песку)...
 
Pa mozda je pitanje ko je poklonio tako nesto? I da li je imao zadnje namere. I ako ti neces da se tvoj sin igra s lutkama a ti mu kupi nesto drugo u zamenu a taj poklen vrati toj zlonamernoj koja god da je! Ako jeste....ja isto ne bih volela da neko mom sinu tako nesto pokloni, ali ne bih mu kupovala ni puske i ona sranja mislim da ni to nije ok! Ali eto moj brat je imao fazu kad je ludovao za nasim barbikama :lol: al to moze i da bude zdrav poriv ;)
 
Igrala sam i ja fudbal sa decacima, klikere, pravila strele, uzimala igracke od starijeg brata (6 god starijeg).Ne znam zasto kad se spominju pokloni za decake svi odmah spominju pistolje, puske i sl.Misliiim, kakva glupost.Radi se samo o tome da za poklon detetu mojih prijatelja ne bih nikad uzela taj poklon.I decaci pored pistolja i sl. stvari mogu da dobiju slagalicu, slikovnice, bojice, lego kocke, automobile, i bla bla bla...jos toliko toga.Mome braticu nismo nikad kupili pistolj ili pusku, brat i snaja su insistirali na tome i to smo ispostovali.Valjda zato sto je rodjen u jeku ratova pa im je bilo dosta oruzja koje je zveckalo na sve strane.Kad je postao malo stariji i kod druge dece nailazio na takve igracke, igrao se s njima, ali bez nekog posebnog interesovanja.Eto...
 
Сигурно се не бих осећала пријатно да неко купи такав поклон мом сину! Од свих тих силних играчака, а да не причам и о гардероби која је веома практичан поклон, баш да добије такав .... не бих била одушевљена. Нимало. Највероватније бих тај исти поклон дала некој девојчици. Није поента подела на мушке и женске играчке, али зна се добро шта дечаци воле, а шта девојчице. У реду кад пробају, али шта дете од годину и по, две зна да, док гура бебу у колицима, ће и он једног дана бити тата и исто тако гурати колица, само права?
И шта мислите, да ли ће се сам дечак силно обрадовати таквом поклону, више него да је, рецимо, добио ауто на даљински? Или да му, на пример, неко купи розе џемперчић са констатацијом да је он само дете, шта фали, па џемпер је ипак само џемпер?
 
Mili:
И шта мислите, да ли ће се сам дечак силно обрадовати таквом поклону, више него да је, рецимо, добио ауто на даљински? Или да му, на пример, неко купи розе џемперчић са констатацијом да је он само дете, шта фали, па џемпер је ипак само џемпер?
pa taj roze dzemper da se pripremi da ne udara homoseksualce na gay paradi... ili tako nesto...ili da ne misli da je roze gay boja ili nesto vec
otkud znam
ja mislim da nema roze dzempera za decake... bar ne za male decake :lol:
to jos nisam videla :lol:

ijuuuu... kada bih dobila tako neki poklon ja bih rekla onom ko je doneo da se malo prevario i vratila bih ga
Mislim... kada neko ulozi toliko vremena na kontemplaciju o poklonu onda ti nekako i nije zao da mu se smejes u lice na takav gest.
 
:D Ja sam mom sinu kupila komplet malih sudica,neka uci od malena da kuva.Sto?Pa ne znam da li bi se ijedna od zena naljutila kada bi je na stolu cekao gotov rucak!Nije mi bilo ni na kraj pameti da ce ta igracka moci uticati na njegovo se.ualno opredeljenje,po meni to je glupost.Postoje druge stvari koje na to uticu, igracke su tu samo da razviju deciju mastu i kreativnost...
 
Mili, rekla si jednu dobru recenicu: sta dete od godinu i po, dve zna...

Tacno to! Ne zna nista, sto ga odrasli nisu naucili. I nama je normalno, da decaku stavimo u ruke autic, a devojcici lutku. Mi sami naucimo svoju decu, cime treba da se igraju. A sta mislis, da bi oni izabrali, da mogu da biraju?
Moj sin je u toj dobi birao daljinski, telefon, lonce, ves masinu, usisivac... A najvise paznje su mu privukle sarene embalaze poklona, sama unutrasnjost ga nije interesovala.
 
cokoladic@:
Na nekom drugom forumu citam, kako su roditelji poludeli, kad je dvogodisnji sin dobio za poklon bebu i kolica. Kako bi vi reagovali?

Meni bi bilo ok. Nas klinac se igrao i sa bebom i sa posudicama, kuhinjom i slicno (kolica za bebe nije imao). U vrticu je bila svim decacima omiljena igracka kolica za bebe.

Lutkicu i kolica bi poklonila nekoj devojcici za rodjendan, a detetu kupila auto ili nesto drugo sto pozeli... :D
 
ja bih pitala dete dal se to njemu svidja i dal bi se on igrao s tim... pa ako hocje neka mu ako necje u rezervne poklone....
mis... svi kao neshto odluchuju.....
jest socijalno neprimereno danas da ti takav poklon ali ako je neko imao petlju da, u vremenu ovih komlexa i paranoje, da takav poklon isposhtovala bih to..... ne znam da li bih se ja usudila da poklonim tako shto..... valjda zavisi chijem detetu..... i to samo iz predostrozhnosti da se roditelji ne naljute.....
pa i ako dete postane homoseksualac ne verujem da cje to biti zato shto je jednom davno dobio lutq....
 
Lutkicu i kolica bi poklonila nekoj devojcici za rodjendan, a detetu kupila auto ili nesto drugo sto pozeli...

А ако пожели лутку?

Ја не могу да верујем, све се суздржавам...
Јел ви стварно верујете да ће дете постати педер ако се игра лутком???


...Написла сам још пуно, ал обрисах....гризем се за језик....
 
hm,nisam sigurna da bih odlepila, kako kažete...
mada mi nije logičan poklon za dečaka, ali..moj sin razvali sva kolica koja je dobila njegova sestra, do duše spuštao se niz stazu, dvorišnu... u njima....
ali ajde da okrenemo ovako:
moja ćerka se igra autićima. I svaki put kada smo u npr merkatoru..svako dobije po jedan.
hoće li ona sada biti lezbejka?
i posle gledanja filma artur i minimoji...ona SVUDA gde ide nosi mač:lol:
jel da se zabrinem?
 
Moja devojcica je prvu lutku dobila sa dve godine, i sada se ne igra preterano sa njima, a napunila je sest. Moj sin je prvi pistolj je dobio pre neki dan za 4.rodjendan. I policijski komplet sve skupa sa lisicama, i to od naseg drugara koji je itekako dobar i pazljiv i moderan otac. Kada sam u obdanistu pitala sa kojim se igrackama igra moja devojcica (imala je 3,5g) receno mi je sa kamioncicima i lutkama. Pa sa cim se igraju moja deca, pitace neko. Slagalice, slagalice, slagalice. Kosarku sa tatom, fudbal(oboje), slusaju price, citamo do besvesti pesmice, bajke, a zadnje su im zagonetke sto im je doneo Deda Mraz. A da, napolje kada je lepo iznesemo kolica za bebe da ih vozi moj sin.A moja devojcica hoce da se bori sa svoji tatom i rukama i nogama! Treba li da se zabrinem zasto je moje dete obozavalo da se igra sa toalet papirom, a ja mu nakupovala i to u pet boja? Jesam li ja dobra majka ili i za to treba da se zapitam?
 
Hellen:
А ако пожели лутку?

Ја не могу да верујем, све се суздржавам...
Јел ви стварно верујете да ће дете постати педер ако се игра лутком???


...Написла сам још пуно, ал обрисах....гризем се за језик....

Vidi Hellen, moj sin nece pozeleti lutku.. :lol: Ako i budem imala sina....Ne mislim, da ce zbog toga postati *****.... :roll:
Po tom pitanju sam balkanka....vredjate me slobodno....
leukz_nl_bewegende_emoticons_3d_126.gif


Jesmo ravnopravni, al ipak nisam feministkinja....u nekim stvarima ipak muskarac mora, da bude muskarac, a zena zena....
Ako bude dete nalik, na mene, svog oca, celu familiju, zanimace ga druge stvari...ako se pak desi, spreobrnut cemo ga..... :lol: sala....

Nemoj suvise, da se grizes u jezik...opasno je to....da ga ne progutas.... :D ;) :p
 
Vidi Hellen, moj sin nece pozeleti lutku.. Ako i budem imala sina

Спречићеш га?

Претпостављам да онда, као Балканка, сматраш да је подизање деце искључиво женска ствар, и да нећеш дозвољавати мужу да ти помогне око купања, храњења или шетања бебе. Не дај Боже да га виде да гура колица, мислим да би то било понижење за балкански осећај женствености!
 
Hellen:
Спречићеш га?

Претпостављам да онда, као Балканка, сматраш да је подизање деце искључиво женска ствар, и да нећеш дозвољавати мужу да ти помогне око купања, храњења или шетања бебе. Не дај Боже да га виде да гура колица, мислим да би то било понижење за балкански осећај женствености!


Oooo BOze, gde si to izvadila....? Svasta....koja glupost....ovo sto si napisala nema nikakve veze sa temom..nisam balkanka u svim pogledima....i zasto je biti balkanac nesto toliko strasno...imaju balkanci i dobrih kvaliteta...
Svako podize svoje dete, na svoj nacin....kako on zeli....

I smatram, da i zena i muskarac imaju isti udel u podizanju deteta, vaspitanju...itd....
 
Извини, ти си се сама назвала Балканком, па сам у том контексту употребила.

Можда ниси прочитала тему од почетка, али деца кроз игру вежбају своје животне вештине, кроз игру са бебом-лутком они вежбају родитељство, кроз игру ''кувања'', ''маме и тате'', ''родитеља и деце''...они се вежбају за своје будуће улоге у породици.
А ти не желиш да се твој син вежба да буде добар отац и да прихвати бригу око детета као саставни део очинства, а од мужа очекујеш тако нешто....
То је мало контрадикторно....
 
a sto sinovima ne oblacite suknje..ako je rec smo o deci... ?? decacima bi nosenje klitova bilo i dobro za zdravlje...s druge strane....zasto su devojcice na maskenbalima uvek zvoncice, leptirici...sto same ne traze da budu kauboji, vojnici........ svako dete treba samo da izabere svoju igracku...... mene bas zanima da li su ovi roditelji ciji je sin dobio lutku i kolica pitali goste zasto bas takav poklon..........po mom skromnom misljenju to je poklon za koji mozes samo da pomislis, u najmanju ruku, da se neko grubo nasalio....
 

Back
Top