Citroen-drumska krstarica

Molio bih one koji znaju nesto ili jos bolje koji su vozili ili voze Xantiju ili XM-a da iznesu neka svoja zapazanja po pitanju tih automobila.Prvenstveno me zanima:
1.Pozitivni utisci
2.Mane ili slabe tacke(sta se kvari)
3.Odrzavanje (nekad je Citroen bio dosta skup za odrzavanje)
Mozda je bitno,radi se o kolima oko 10 godina starosti sa predjenih oko 150 000 km
Akcenat stavljam na benzince zbog ugradnje plina.
 
thread_lock.gif

:wink:
 
Svi mi imamo nekog miljenika ali citroen je...citroen...slozicete se samnom!?Tako udoban , kvalitetan, sa izuzetnim perfomansama i linijom kakvom samo pozeleti mozete vec duze od 20. godina. O seriji "C" izlisno je bilo sta pricati.
Ja imam citroen BX 1,7 RD , vec peti po redu i izuzetno sam zadovoljan. Nekazu dzabe "jednom citroen-zauvek citroen"!
Mehanicar sam za sva vozila ali nemojte me pitati koji mi je miljenik jer pogadjate. Ako bilo ko ima nekih problema sa svojim cetvorotockasima slobodno neka mi se obrati, bice mi drago da mu pomognem ili ako ne, da razmenim iskustva i procaskam o nasoj vecitoj temi -automobilima.
 
moj cjale ima jednog citroena ... c5 ... ali , eno ga dolje sjedi u dvoristu , zarastao je u travi ....

bezveze je to kad se podigne na max nivo , ne mozes da vozis vishe od 10 km/h :roll:

mnogo je nepregledan ... kad idesh urikverc , ne vidih gde ti je kraj ....

prednji farovi su mu nemogucje ruzni ....

jes da je udoban , i sve to ... ali meni je bezveze ....

za te pare shto je tata bachio , mogao je da kupi nekog solidnog bmw-a ;)

moje misljenje .... ;)
 
Ja se jedino ne bih slozio sa stavkom: performanse. Citroen se nikad nije mnogo bavio nadrkavanjem motora. Svi njihovi modeli u serijskoj proizvodnji su bili standardnih putnickih performansi. Takodje uvek kontroverzni dizajn je imao jedan period '80-tih, kad je vladala kockasta moda, malo je skripao, iskreno recheno.
Nove C generacije su po meni sjajne.
Jedino ne vidim svrhu cak tri razlicite velicine u istoj, najmanjoj klasi... mislim na C1, C2 i C3. Radije bih video josh jedan sedan u gornjoj polovini sa C5 i C6.
I da vrate onaj pravoslavni cajger iza volana, a ne one cifre na sred table :roll:
 
Molio bih te samo da mi malo opsirnije objasnis o kojem c5 mislis.Sto se tice max.podizanja vozila, takva opcija sluzi samo za menjanje guma,a nikako za voznju.O izgledu netreba raspravljati ukusi su veoma razliciti.A,ako mislimo na isti c5 o izgledu je svaka rec izlisna.I nisi mi samo jasan u oznaci c5 i maksimalnom podizanje vozila! O BMW treba cvrsto da stojimo na nogama i stavimo prst na celo, cena odrzavanja,potrosnja i sve ostalo !!!
 
Pozdrav,slazem se da je KSARA 1.9d jedan izuzetan automobil obuhvacen lepom linijom, lepom unutrasnoscu, malom potrosnjom .Ali c4 poseduje sve to i jos po nesto sto samo CITROEN moze da napravi.Mada ja vise volim starije modele citroena poput bx ,cx ..........
 
Pozz Dishaka, napokon covek koji razume i sta je bomba i korektor i regulator pritiska i sve one stvari koje cine da automobil pliva na putu!Da li je nekima potrebno da promene vise vrsta razlicitih vozila da bi shvatili sta je pravi auto, ja neznam ali znam da u citroenu mozete da nadjete sve ono sto je potrebno da biste istinski uzivali...da li je to izlazak sa devojkom , odlazak na duzi put ili nesto trece ,nebitno...Ja sam srecno ozenjen(fala bogu) pa nemoram da razmisljam da li ce auto izdrzati...ali znam da u BMW-u ili nedaj boze golfu otpadaju bubrezi i brate zulja na sve strane!!!!!
 
Bio sam vlasnik Citroen DIANA. Jos ne mogu da je prebolim. Iako sam posle nje kupio BMW, MAZDU 626, PEZOA, ... i dalje sam i emotivno vezan za taj autic. Neverovatno sta je sve mogao, vazduhom hladjen, motor od 602 ccm i 30 KS na 580 kg tezine. Kada sam se privikao na max. obrtni moment pri veoma visokim obrtajima, zadovoljila je sve moje zahteve porodicnog automobila. Putovao sam sa njom nebrojeno puta u Crnu Goru, nekoliko puta do Austrije, dva puta do Istanbula ... Za 12 godina, 280.000 km. A kupio sam je sa predjenih 100.000. da limarija nije potpuno korozirala, a sasija se raspala, takodje od korozije, mozda bih je jos vozio. Cujem da motor jos trangelja, negde po Vojvodini, kod lika kome sam ga prodao. Mislim da takvu udobnost u voznji vise nikad i niko nece da ponudi u automobilu.
Tehnicka resenja u njoj su posebna prica. Sve je bilo konsruisano da se ne kvari, ako redovno menjas ulje i filter za ulje. Steta sto se tako nesto vise ne proizvodi.
 
To za DIANU ti verujem jer sam ja vozio AMI 8 sa 602 kubika,i jos sam sentimentalno vezan za tu stariju generaciju automobila.Po nekom mom strucnom misljenju mislim da automobil od modela AJKULA DS noviji tip je nesto sto nece skoro biti vidjeno. Mislim prvenstveno na udobnost na putu.Mozda priblizno moze da mu parira jedino CX prestigue, kojeg sam vozio neko vreme.Odavno imam zelju da "skockam" nekog oldtajmera i prosvrckam se gradom .Moj BX je 87 godiste i skoro je odradjen do savrsenstva.Poslao bih i sliku al neznam kako.
Mislim da je ajkula DS kabrio nesto sto bi me ispunilo.
 

Back
Top