Ružica: Pravimo Vladu Sa Čedom

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Ekskluzivno
INTERVJU: Ružica Đinđić
UŠLA SAM U RING
Ružica Đinđić za Kurir govori o izjavi da je spremna da preuzme funkciju premijera, o koaliciji sa Čedom, o demokratskom potencijalu Koštunice

BEOGRAD - Predstojeći parlamentarni izbori za Srbiju su od presudnog i istorijskog značaja i veoma je važno da posle njih dobijemo demokratsku vladu. Verujem da je demokratski potencijal u Srbiji ogroman i uverena sam da nas ima više od radikala - poručuje u ekskluzivnom intervjuu za Kurir supruga ubijenog srpskog premijera Ružica Đinđić, prva na izbornoj listi Demokratske stranke.

Posle vaše izjave da biste prihvatili mesto premijera, DS još ne izlazi sa konkretnim predlogom. Da li se o takvom vašem angažovanju razgovaralo u vrhu stranke?
- Više puta sam objasnila da sam takvu izjavu dala u trenutku kad se obeležavao Dan tolerancije i da sam na taj način htela da ukažem da i žena može da bude premijer, pri tom ne misleći da sam ja taj premijer. To može da bude i Gordana Matković, ili bilo ko drugi, jer u našoj stranci postoje stručniji ljudi nego što sam ja.

Postoji li i neko drugo, na primer ministarsko mesto, za koje biste bili zainteresovani?
- Lično, sebe ne vidim u toj priči i zapravo ne želim da doprinos koji dajem odmah i valorizujem. Sigurno će biti i nekih novih izbora u Srbiji, na kojima ću moći da se i na taj način uključim.

Kojim ste se motivima rukovodili kad ste rešili da aktivno učestvujete u predizbornoj kampanji?
- Razlog je taj što sam htela da dam lični doprinos kako bi moja stranka ostvarila što bolji rezultat. Takođe, to je i deo moje lične odgovornosti, kao i svakog građanina koji će glasati na izborima. Ušla sam u taj ring, ali ne želim da me sada svako svrstava, meri i gleda ovako ili onako.

Deo stručne javnosti je vašu izjavu, da ste spremni za premijera, ocenio kao marketinški potez, ali i nameru DS da spreči odliv svojih birača u LDP?
- Uopšte se ne bih bavila novinskim napisima i ko je i kako to video. To uopšte nije bilo upravljeno prema biračima LDP, već prema neopredeljenim i neodlučnim, koji smatraju da je politika nešto što nije tema njihovog života. Ja sam samo htela da ukažem na to da je politika svima od značaja i da ona može da bude neinteresantna samo onima koji žive u sređenim političkim okolnostima.

Koje bi sve stranke, po vama, trebalo da čine buduću vladu?
- Nije dobro da prejudiciramo stvari pre nego što se dese. Najpre moramo da se naučimo da postoji neki red. Dakle, prvo su izbori, pa provere izbornih rezultata, i od njih zavisi kako će buduća vlada izgledati. Najvažnije je da nam izborni rezultat bude takav da imamo demokratsku većinu, a od te većine lako ćemo napraviti demokratsku vladu.

Da li u toj vladi vidite i LDP?
- Svakako. Neumesno je i postaviti pitanje da li LDP ili G17 plus. Pa, ukoliko pređu cenzus, naravno. Nema nas previše, ali nas uvek ima dovoljno kad su nam ugroženi sloboda i ponos i pogaženo dostojanstvo. Ipak, u zadnjim proverama izborne glasačke volje nekako smo bili u minusu, ali uverena sam da će mladi razočarani ljudi shvatiti da je politika nešto što treba da ih se tiče i da će glasati na ovim izborima.


Izostavili ste DSS. Da li i njih svrstavate u taj demokratski koš?
- Svakako. Sve koji nose prefiks demokratski i onoliko koliko je sadašnji premijer voljom naroda izabran kao demokratski premijer. A, narod će na izborima reći da li on opravdava taj prefiks ili ne.
 
Eraserhead:
Ekskluzivno
INTERVJU: Ružica Đinđić

Izostavili ste DSS. Da li i njih svrstavate u taj demokratski koš?
- Svakako. Sve koji nose prefiks demokratski i onoliko koliko je sadašnji premijer voljom naroda izabran kao demokratski premijer. A, narod će na izborima reći da li on opravdava taj prefiks ili ne.


Ovo nisi podvukao Mashane :lol:
 
Eraserhead:
Znači Ružici ne smeta LDP, ali Yanu smeta. Baš greota što je Yan niko i ništa, a Ružica je u vrhu DSa.:lol:

Yanu smeta ldp da se to recima ne da opisati ali i da kojim cudom udju u koaliciju sa DS-om morace samo da slusaju sta im se kaze tako da i nisu neka prepreka :lol: , nego ti Mashane zaboravljas cinjenicu da bez kostunjavog nema vlade a kostunjavi nece sa cedom niti ovaj hoce sa kostunjavim - kakva zavrzlama :lol:
 
Eraserhead:
Znači Ružici ne smeta LDP, ali Yanu smeta. Baš greota što je Yan niko i ništa, a Ružica je u vrhu DSa.:lol:

Не беше ли гђа Ђинђић, колико јуче, у Интернет-идиому ЛДП-оваца означена као "дезоријентисана жена којом манипулише Тадић/Добрица Ћосић/САНУ/хашки лоби/великосрпски злочинци/масони/Јевреји..." и ко вам се све привиђао у колоплету Опште Конспирације Против Јединог Чедомира?
 
filatelista:
I ja sam više pristalica koalicije DS-DSS
ja dss pre vidim u koaliciji sa radikalima :neutral: sto ne verujem da ce se desiti,ali me ne bi cudilo da im i tako nesto padne na pamet, posle socijalista. nekako su im blizi stavovi a i mnogo su ljigavi.
ne bi mi bilo drago da vidim tu koaliciju i jos cetiri godine kostunicinog izivljavanja i bezobrazluka...
 
Како ће заједно ДС и ЛДП када се не слажу око круцијалне ствари а то је очување територијалног интегритета Србије?! ЛДП неће прећи цензус, али ако то на неку несрећу успије нико са њима неће жељети да прави владу.
 
Banshee:
ja dss pre vidim u koaliciji sa radikalima :neutral: sto ne verujem da ce se desiti,ali me ne bi cudilo da im i tako nesto padne na pamet, posle socijalista. nekako su im blizi stavovi a i mnogo su ljigavi.
ne bi mi bilo drago da vidim tu koaliciju i jos cetiri godine kostunicinog izivljavanja i bezobrazluka...
Vidiš, Beograd već 6 punih godina vode kaolicija DS-DSS i nema nikakvih problema.
Problem je samo kad DSS vodi kolo, malo petljaju u koracima, ako bude DS imao više mandata, neće biti problema.
LDP vodi sa sobom još 3 stranke i extremni su previše. Nije mi to blisko, opet, ne odlučujem ja. :grin:
 
ТНикола:
Како ће заједно ДС и ЛДП када се не слажу око круцијалне ствари а то је очување територијалног интегритета Србије?! ЛДП неће прећи цензус, али ако то на неку несрећу успије нико са њима неће жељети да прави владу.

Хоће (прећи цензус). Само у БГ тај (неоусташки, како волим да га дефинишем) контигент гласова износи макар 50 хиљада. Чанков у Војводини још толико, до сто хиљада. Ту је и сигурно 50 хиљада у остатку Србије, и ето Латинке и Агима у националном парламенту.
 
@filatelista: iskreno se nadam da ce ds imati vise mandata :) ali dok god drzi dss za ruke, bojim se da ce biti saplitanja,padanja i mesanja koraka u kolu .

ne znam, ta mi je stranka toliko strana i nedefinisana.i nije mi bas najnormalnije da privlaci birace toliko sirokih shvatanja njihove politike - od onih koji bi mogli da budu neki pitomiji radikali do ljudi koji bi ladno mogli da glasaju za ds....nesto tu smrdi i nije bas najlogicnije...samo na forumu kada citam sta pisu biraci dss-a mogu da vidim i pritajene radikale i klasicne demokrate...i kako ti ljudi mogu ikada da se sloze i dogovore... :neutral:
 
DSS nema ideologiju ona prdstavlja skup populističkih fraza i miloševićevih kadrova povezanih sa mafijom. Zato ima i tako malo ljudi na netu koji zastupaju stavove DSSa jer retko ko te fraze može da doživi lično. Uglavnom su to ljudi koji imaju neku korist ili su članovi stranke.

DS sa njima želi u vladu jer želi laku vlast a ne razmišlja da su to ljudi koji su u grob oterali zorana Đinđića i koji su političko krilo udbo-mafije.
 
Eraserhead:
Nema većih neoustaša od radikala i velikih srba.

Koštunica i Mesić su u pravoj romantičnoj vezi.


Да, сећам се и ја кад је Коштуница поздрављао "протјеране Хрвате из Сријема" у Лисинском, са све нациљубивим тамбурашима, уз одушевљен пљесак окупљених (само се маскирао у Нешу Чанка, тај зли Коштуница, да га ми срБи, овако неинтелигентни, не провалимо, али зато тебе није заварао). Па после причао о "Војводини која има пет суседа" у емисији оног нашег Србина Аце Станковића на ХРТ-у. О Николићу и да не говорим; прво је посећивао Изетбеговића (у тренуцима док је, у истом том граду, геноцид над Србима још трајао), а после Чекуа. Само се први пут појавио као Весна Пешић, а други пут са фризуром Наташе Мићић, али џаба, раскринкао Машан :-D

Великосрби уредно поручују да је Јасеновац уствари био истурено одељење Дизниленда, па њихова патриЈотско-мафијашка штампа те изјаве подмеће Соњи Бисерко, и то тако перфидно, да изгледа како Соња то сама изјављује, у директном ТВ-преносу :wink:, током емисије "Замка" на Пинку.
 
Banshee:
@filatelista: iskreno se nadam da ce ds imati vise mandata :) ali dok god drzi dss za ruke, bojim se da ce biti saplitanja,padanja i mesanja koraka u kolu .

ne znam, ta mi je stranka toliko strana i nedefinisana.i nije mi bas najnormalnije da privlaci birace toliko sirokih shvatanja njihove politike - od onih koji bi mogli da budu neki pitomiji radikali do ljudi koji bi ladno mogli da glasaju za ds....nesto tu smrdi i nije bas najlogicnije...samo na forumu kada citam sta pisu biraci dss-a mogu da vidim i pritajene radikale i klasicne demokrate...i kako ti ljudi mogu ikada da se sloze i dogovore... :neutral:
koštunica je političar koji zastupa jednu lukavu politiku, niti evropski kao DS, niti nacionalni kao SRS i ima jedno široko polje koje može da žanje. Sad možeš da kažeš "niti vino niti voda", ali svi razočarani u ove dve stranke mogu kod njega. Zato ima tako jak koalicioni potencijal. Meni su Vladeta Janković i Parivodić ljudi savršeno demokratski orijentisani, a njih vidim mnogo više od mrljavog i glupog "trafikanta" i "poslednjeg Sudije".
Koštunica je mnogo pričao protiv DOS-ove Vlade, da bi nedugo pošto je došao na vlast izjavio da sad mnogo više razume Zorana.
 
Eraserhead:
Gde god DS i DSS dele fotelje i upravne odbore tu nema problema.

Sad im LDP kvari kombinaciju pa se DS prestrojava.

Ako je LDP ekstreman onda je cela evropa ekstremna. ;)

Mashane, nemoj da baljezgas u prazno, reci mi molim te gde to ekstremni liberali u zapadnoj Evropi imaju neku znacajniju ulogu - NIGDE - NIDJE - NOWHERE - NIRGENDWO
 
Eraserhead:
DSS nema ideologiju ona prdstavlja skup populističkih fraza i miloševićevih kadrova povezanih sa mafijom. Zato ima i tako malo ljudi na netu koji zastupaju stavove DSSa jer retko ko te fraze može da doživi lično. Uglavnom su to ljudi koji imaju neku korist ili su članovi stranke.

DS sa njima želi u vladu jer želi laku vlast a ne razmišlja da su to ljudi koji su u grob oterali zorana Đinđića i koji su političko krilo udbo-mafije.

Nemoj tako, ima toliko lepote u UDBA / DB koalicijama. Čovek se saživi sa ulogom, pa počne da istražuje, pa prati, pa snima, pa špijunira. Ih! Zabava do zore!! :grin:
 
Eraserhead:
Gde god DS i DSS dele fotelje i upravne odbore tu nema problema.

Sad im LDP kvari kombinaciju pa se DS prestrojava.

Ako je LDP ekstreman onda je cela evropa ekstremna. ;)
Ja gledam kako se stavovi pristalica LDP zastupaju recimo na ovom forumu ovde. To je extremizam i to je pogubno za Srbiju. Snažni ste onoliko koliko glasova budete dobili. Ideja vam je jako koliko glasova budete dobili i sve se meri brojem mandata.
Dobri ste kao i radikali za jaku opoziciju :grin:
 
Yan:
Mashane, nemoj da baljezgas u prazno, reci mi molim te gde to ekstremni liberali u zapadnoj Evropi imaju neku znacajniju ulogu - NIGDE - NIDJE - NOWHERE - NIRGENDWO

Lupetaš, Janko, ekstreman u odnosu na radikale je normalan. To što vi niste ekstremni u odnosu na te koljače je ono nad čim treba da se zapitate. Uostalom ti nisi nikkav DSovac tako da te ni ne treba gledati kao nekoga ko širi mišljenje DSa, već averziju prema istom.
 
filatelista:
Ja gledam kako se stavovi pristalica LDP zastupaju recimo na ovom forumu ovde. To je extremizam i to je pogubno za Srbiju. Snažni ste onoliko koliko glasova budete dobili. Ideja vam je jako koliko glasova budete dobili i sve se meri brojem mandata.
Dobri ste kao i radikali za jaku opoziciju :grin:

Šta je tu ekstremno?
Da li je ekstremno tražiti osudu zločinaca?
Da li je ekstremno biti za reforme?
Da li je ekstremno biti protiv krađe ustava?

Za mnoge današnje DSovce bi i Đinđić bio ekstreman.

U tim stavovima nema n išta ekstremno već je to izmišljotina raznih Vukadinovića, Antonića i sličnog šljama koji obavlja prljav posao za mafiju iz DSSa. ;)
 
Eraserhead:

*еботе, Машане, тај Милутин Петровић је стварно катастрофа. Био ме је блам уместо њега, кад сам га једном слушао да лупета о удбомафији. Мислим, кад неостварени Пајков ђак жели да имитира учитеља и почне да кује фразе које би требало да имају неки егзибиционистичко-сензационалистички, а опет, је ли, њувејвовско-љотићевски, дакле елитни, контекст, а уместо тога испадне беда и јад, онда ме стварно срамота кад чујем... Мада Милутин није без талента: "Земља истине..." је лепо укомпонована. Аи, шта ћеш... Не снима филмове, ушао већ у неке године, па онда види Кусту како се ваћари с Кучинотом на некој Златној палми... Боли то, *ебига, разумем ја. И онда, наравно, крив Коштуница, удбомафија... и Србија...
 
Eraserhead:
Onaj Vladeta koji je neistomišljenike nazivao "polusvetom".
Taj je najveća bitanga od svih.
Nisam to čuo, ne znači da nije rekao. Žalim ako je to tako okarakterisao neistomišljenike.
Samo znam da kad sam ga god slušao da je bio odmeren, i nikad nije rekao da bi svladao sa radikalima.
Obren Joksimović je bio u DSS, pa probaj staviti znak jednakosti između njih dvojice. :evil:
Ne može ;)
 
Eraserhead:
Onaj Vladeta koji je neistomišljenike nazivao "polusvetom".
Taj je najveća bitanga od svih.

Није "неистомишљенике", него ваше ЅА-одреде који су прекидали промоције књига и трибине, малтретирали осамдесетогодишњаке пред кућним прагом, и радили сличне ствари које иначе ради политички полусвет (од Париза 1790-их, Питера 1917-их, Берлина 1930-их, до Београда 2000-их). И то је иначе супер изјава, људи овде по форуму докторирају на ЛДП-у, а Владета онако езоповски, у једној (али вредној :grin: ) речи.
 

Back
Top