VELIKI BRAT- OGLEDALO SRPSKOG DRUSTVA?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od samog početka, osećao sam veliku odbojnost prema VB, uopšte mi se nije dopala silna reklama, propaganda u vezi toga. Smatrao sam da je B 92 iznad toga, iznad tog prizemnog nivoa zabave, koji više priliči izvesnoj TV, ali što se tiče segmenta zabave, spustili su se jako nisko. Ima slučajeva da u društvu ispadnu smešni oni koji ne znaju za neku Maju, za nekog Mikija i ko zna koga sve još. Ne znam, emisija takvog tipa i publicitet koji sve to prati nam je bio bespotreban. Imamo dovoljno emisija ispraznih sadržaja na drugim kanalima, samo je falila gnjavaža Velikog Brata. Šta ćemo ako se to nastavi i u narednoj godini!?
 
Svaki rialiti šou ima svoje pristalice i protivnike. VB je obično smeće. Našli su morone koji su voljni da se kao čimpe u kavezu pokazuju građanima 3 države, a sve u interesu zarade. Glupa, primitivna emisija namenjena populaciji od 11-16 godina i klincima kojima roditelji kupuju više cifre kredita za mobilni pa ne znaju gde drugde da ga potroše.
Niti je VB slika i prilika Srbije niti je to neki uzor niti to ima posledice na nekoga.
To traje još par dana i onda u 2007 opet "Jovo nanovo"
 
Мање-више, сви сте рекли о ВБ све што треба (да је идиотски, понижавајући, да концепт представља директан пренос сумрака тужне ХХ-вековне цивилизације...општа места, написана и изговорена још крајем 90-их када је ВБ и кренуо у свету, беше Холандија или САД, не знам са сигурношћу), па да се не понављам и ја. У овој нашој локалној верзији, факат је да су ти ликови екстра досадни, што је додатни минус (ја сам пратио повремено оних пар дана кад се дигла та национална фрка, јер су СВИ о томе причали, па је глупо било да слушам из седме руке). И да ВБ служи као крајње љанерска верзија Б92-денацификације, што је још жалосније... Елем, да се не лажемо, ВБ бисмо, вероватно, сви пратили макар 10 минута дневно, да се тамо налази неких 10 екстра риба уместо оних главоња, јер то (добре рибе) продаје СВАКИ медијски шоу, а бојз уил би бојз, колико год година имали, и колико год иначе имали критичко-иронијски приступ манипулативним формама попут медија :-D (ето, ако Шапер и Имоушн-екипа ово читају, па следећу ВБ-собу напуне супер-моделсицама, знаћемо да су ми украли идеју; ви сте ми сви сведоци, тужимо их и делимо кинту ;) ).

Него, питање за упућену господу: ко је Веранов сестрић? Не пратим ВБ, па не знам ни колико их има у кући (претпостављам да није онај лик из ЦГ, тај би баш обрукао цивилизираног ујку својим србовањем), а нешто ми и дневна штампа слабо долази у руке (тј. прелистам кад одем код брице, па нисам баш редован читалац Курира, Преса и екипе)
 
Цитираћу дио "Не могу да уживам у игрању, јелу и писању док плебс гледа ВБ, убеђен да посматрањем ликова који се чешу по задњици и пљују једни по другима постаје део североатланских интеграција", "Да ли Марко тактизира са Еном или Далиборком" одзвања са ТВ-а... Инстиктивно се машем Walther P38, али се instant сетим да сам одустао од куповине јер немам дозволу... Blast. Гледам како се туширају, како праве ајвар, како се смешкају једни другима, а после опањкавају у "исповедаоници", како причају глупости и теоретишу о смислу живота, како се лажно заљубљују... Зар је могуће да да ово неко може да гледа, а да му не буде мука? Зар не постоји неки критеријум којим би се филтрирало западно смеће ових размера? Зашто се по цену рејтинга мора пристати на уговор са ђаволом... Замишљам себе у улози Big Brothera, како им пред спавање у кућу убацујем тарантулу и обавештавам их да ће једног од њих длакави паук посјетити на спавању. Ох већ видим како међусобне присности добијају сасвим нову димензију... Следећег дана бих им пијаћу воду обогатио ЛСД-ом у жељи да се језици развежу, маске и одећа без непотребног пролонгирања. Онда бих их десетак дана оставио без хране, чисто да видим колико брзо ће почети да једу једни друге... Овако конципирана емисија била би много искренија према учесницима и гледаоцима, пружајући праву слику о људској природи у социјалном окружењу које је лимитирано зидовима, режијом и строгим правилима лиценце које просто вапе да их неко прекрши.

Преузимањем лиценце за ВБ Б92 је потонуо на дубине гдје би и најјачи батискаф прснуо као лубеница. Када ванземаљски археолози кроз 100 милиона година буду ископавали рушевине српског медијског простора, седиментирани остатци Б92 налазиће се 14 километара испод карбонизованих јунака "Гранд шоуа". Ова гигантска WC шоља са антеном од неколико мегавата која себе назива телевизијом успешно је збацила маску Бетмена. Испод ње се на жало, не крије Брус Вејн, већ Џокер у позном стадијуму бунила, а на том revelationu сам им бескрајно захвалан."
 
Тачно. Кузма је написао све што треба о томе.
А на вама је да се према том ђубрету од емисије најбоље поставите - не гледате је.

Сву осталу критику и коментаре треба усмерити на суштину те појаве као симбола једног ширег зла.
 
Iskreno ne razumem ljude koji gube vreme gledajuci bilo kakav reality show.Ne poricem da je voajerizam deo ljudske psihe,ali sto onda ne prestanete da folirate sebe i umesto ovog smeca odete na neki sajt koji uzivo prenosi "akciju" koju u sustini svi i cekate i zbog koje i gledate takve stvari.Satro vas interesuje zivotna filozofija nekih likova iz ko zna koje vuko*ebine.Mislim stvarno :roll:
 
analiticar:
Jednom sam bio u poseti rodjaku u Cetinjskome manastiru, kada se iz manastira Ostrog vrati Arhiepiskop Cenogorsko-primorski, Skenderijski i egzarh peckog trona Amfilohije Radovic (tada jos mitropolit) i izjavi: danas sam krstio preko 130 ljudskih dusa i Cedu..... :lol:

No, da se vratim VB.... Mislim da bi pobeda retardirane osobe koja ne ume dvije prostoprosirene da sastavi bila prava tragedija za Srbiju. A Edin je takav nacionalista, da iako su mu ukucani spremili Bajramski rucak, vec koju nedelju kasnije pri Savinoj slavi rekao da mu mora eto oficinalno cestitati slavu.....
Dok smo mi razjedinjeni, Bosnjaci iz Sandzaka salju bezrezervnu podrsku Edinu! Zbog cega???? Naravno, iz vjerskih razloga... Nema tu podrske bilo kome drugom!
A nama su usta puna demokratije! :shock:
Ma nemoj....Kao prvo svi su tu u kuci zato sto su imali nekakvih veza i vezica.To nije nista novo.Drugo uhvatio si se za Ivana-koji je inteligentan decko,ne gleda TV,miran,povucen,zavrsio muzicku akademiju...i Edina-zato sto je musliman :confused: .Ajde sad nesto lose kazi o Dragani...nego neces zato sto je iz Republike Srpske,bruka svojom inteligencijom Srbe pravi se pametna... :roll: a glupa je ko 2 k....I nemojte da trabunjate,kao satro ne pratite VB a znate sve likove ko je s kim itd....Drazi mi je 1 Bosnjak- Komunista, nego 10 Srba-Cetnika!
 
Stvarno je naziv teme preteran. Svi ćemo se složiti da je švedsko društvo gotovo savršeno i da su zemlja za primer. Pa ja imam jedan insert iz ovogodišnjeg njihovog VB i mogu reći da šta radi jedna Šveđanka.
r070.gif
, da bi mnogi .... Ništa to ne znači ni tamo, kao što ovi naši ne znače ništa ovde.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top