Како је МУП слагао да је брат осумњиченог за убиство Данке умро природном смрћу

Naravno da nikome nije žao, pod uslovom da se ovo zaista odigralo kako kažu.

A da li ti ovima veruješ toliko na reč? Šta ako se ovo nije odigralo kako se plasira? Šta ako je nevin čovek prebijen i ubijen?

Nesto mi se ne cini da je nevin,
Slao je policiju da kopa uzaludno okolo da trazi telo svaki dan na drugo mesto

Koji nevin covek to radi, koji normalan covek to radi

Znajući da naša policija ima i metode ako nisu sigurni šta da rade biju te dok ne priznaš, meni ovo sve smrdi.

Bukvalno u ovom slučaju ne verujem nikom, jer našim institucijama ne verujem, a i čim Vučić skupi trio "VBD" aka Vučko - Brnaba - Dačke da saopšti tužnu vest, njima tek ne verujem.

Bez tela se ne proglašava smrt, jednostavno ili bar bez validnog dokaza. Ovi nisu imali ništa. To kao došao ovaj i rekao ovo, super, gde je bilo koji dokaz?

Znajući da naša policija ima i metode ako nisu sigurni šta da rade biju te dok ne priznaš, meni ovo sve smrdi.

Bukvalno u ovom slučaju ne verujem nikom, jer našim institucijama ne verujem, a i čim Vučić skupi trio "VBD" aka Vučko - Brnaba - Dačke da saopšti tužnu vest, njima tek ne verujem.

Bez tela se ne proglašava smrt, jednostavno ili bar bez validnog dokaza. Ovi nisu imali ništa. To kao došao ovaj i rekao ovo, super, gde je bilo koji dokaz?
Ovo kao da se namerno radi da bi urusavali i vec onako ostecene drzavne institucije, narod je izgubio poverenje puno i jos vise nakon ovoga.

Podseca me na onaj najgori korov koji je bas zarastao, i klasicnim krcenjem se tesko moze ocistiti a da covek ne bude dobro izgreban.

Meni se desilo neko razbojništvo i teška krađa, policija uzela otiske i sve, kažu mi momci doslovno:

"Mi njega možemo da nađemo samo ako je već zaveden u bazi" i "uhvatićemo ga ako ga vidimo negde".

Što znači ako ga ne vide ne traže ga, a ako ga nema u bazi da je već bio privođen neće ga ni neći uprkos otiscima.

I zbog toga ga treba likvidirati

Mnogo smrdi sve u ovom slucaju

Ja mislim da je Danka kidnapovana i prodata u inostranstvo

I posle se neko zali na onu dobru staru miliciju kod koje nije bilo muckog ubijanja i pravljenja cirkusa od slucaja poput male Danke.
Eh kad bi znali kako se radilo u staroj policiji, jt miliciji...
Osim u BG, tu stvarno uvek je bilo baraba i u policiji narocito saveznoj , republickoj itd itd...i dan danas imate inspektore u mup beograd koji sluze samo da pokrivaju namestene pljacke i obijanja....specijalisti za otpis...

Ali da je sve bilo bas po propisu nije....
Tu je mali zez, sto bi trebalo i to ispraviti, ali fazoni su bili stvarno prva liga....narocito preventiva..
Danas nema preventive..

Poslednja izmena:
да се цео овај Случај није оволико дигао на неки Државни Ниво(председник,Медији,то торпедовање око мале Данке),увереен сам да би тај Човек био и жив и здрав и сл...
О чему се ту заправо ради?
Кад сам ја био у Војсци,уфатила војна патрола неке који су возили Марихуану..
Сад се ту 2,3 дана ускомешала буквално цела Касарна где је свака ХЕБЕНА ШУША (од Заставника до Мајора,Пуковника), морала тамо да се нацрта са ухапшеним,поред те вутре да се слика,како би они У НЕЧИЈИМ ОЧИМА покупили Заслуге за тај "Херојски Подвиг" хапшења Изгредника иако се сам Догађај десио преко 50 км. далеко,у скроз другом Реону! :D
Око мале Данке,идентично....
Значи цела Земља само о томе прича,онда су неки Пандури СЕБИ УМИСЛИЛИ да ће они реше цео Случај докопавши се Родбине осумњиченог и десило се што се десило...

То Шлихтање,то Полтронство се никад ником није исплатило
и да не заборавим ДА НАГЛАСИМ:
-Држава и сам Председник је ИНДИРЕКТНИ уБИЦА овог недужног Човека...
ЈЕР,
да није било толико медијске Помпе око свега,онда би се и пандури понашали сходно Правилима Службе према овом Несрећнику.

Лака му Земља! :(

Ti si bolje opisao kulturu Srbije cak i od mene. Ne vazi samo za ovakve slucajeve, nego za sve.

Srbija je drustvo slabih ljudi, slabih muskaraca, i slabih lidera.

Ceo nas javni diskurs pokrecu tetke, Slavice, i ostale gaslighting babe. Zenskog ili muskog pola, nebitno.

Znaci, mi imamo u drustvu ozbiljne krimose, bandite i olose iz policije i politike koji su gospodari zivota u Srbiji, ali ce adrenalin da nam nabiju neki pojedinacni patoloski slucajevi pojedinaca, ma koliko da su grozni. Umesto da zahtevamo da s ti vladari naseg drustva hapse, streljaju ili stagod, mi cemo da lupamo i dozivljavamo adrenalinske sokove na slucajeve patologija nekih tamo likova kojima je to bila poslednja patologija koju ce uraditi u zivotu, jer su gotovi. I onda ce vladari naseg drustva da koriste taj nas adrenalin, da rade glupave i idiotske poteze.

Znam da ti nije za cilj bio to, ali ovo sto si opisao je tako fenomenalan opis drustva. Moracu ponekad da ukradem od tebe elemente iz ove price, da bih opisivao koliko je srpsko drustvo dno dna.

Iščitao sam pomno sve upise i samo mogu da konstatujem koliko je ovdašnji svet talac jednog skoro vekovnog fenomena kod nas koji zapravo čini okosnicu problema i ovog i svih ostalih sličnih slučajeva, bio, sada jeste i biće sve dok se radikalno ne promeni...:( On se može opisati samo jednom rečju: Anahronizam (ili zastarelost...) Zastarelost metodike, zastarelost shvatanja, zastarelost profesionalizma, zastarelost tavorenja u niskim strastima svake vrste!...

Ono što gomila vas ne zna ili se pravi da ne zna jeste da se ova reč vezuje i za samog zločinca.;) Svaki kriminalni um je po prirodi anahron ili kako to klinci danas uličarski nazivaju "retardiran"... :cool: E, sad, zamislite da se ovaj sinonim primeni i na istražne organe, kao i na svakoliki narod koji u ovome učestvuje, navija, ostavlja "komentare" i slično... Ovo je samo mala, ali značajna digresija. ;) da bi se sada izrekla srž:....:cool:

Um koji počini zločin to čini iz stanja svesti koje je - anahrono.... Neadekvatno - savremenosti... Da je taj um sinhron, on ne bi imao potrebu za zločinom, odn. bio bi funkcionalan.... Svaki zločin je retroaktivna kompenzacija nečega minulog, pokušaj da se "prošlo" podvede pod "sadašnje" i tamo raščisti iako je to, po prirodi smisla, nemoguće...! Zato je takav um i "retardiran", odn. anahron. U nastavku, takav um želi da produži iluziju "savremenosti" svojih postupaka i to čini nesvesno, što se detektuje kao obolelost ili perzistiranje u devijaciji...:cool: Jedini lek koji može da raščini ovu iluziju i da privede svesti, odn. savesti kriminalan um, tačnije, dovede ga do (samo)svesnog priznanja zločina i njegovih etapa jeste pokazati mu koliko duboko pati otkinut od svake sinhronosti, bukvalno uplašiti ga time, osvestiti ga da se zapravo jedino i "davi" u sopstvenoj anahronosti, te da mu je jedini izlaz i spas odatle priznanje, čime će se dokopati obala humane sinhronosti....Međutim, sada već možete da naslutite u čemu leži problem kod nas: naše društvo i naše službe same su - anahrone i nehumane!... Umesto da zločincu pruže metodički opravdanu i savremenu ruku spasa za suvo, humano i bezbedno tlo savremenosti i sinhronosti, socijalizovanosti, zarad čega će se on naposletku otvoriti i priznati svu mučnu peripetiju svog zamračenog, anahronog, "retardiranog" zamašateljstva u kome se psihološki davi, a vešti profajleri to danas sa uspehom čine u svakom savremenom društvu - naše službe, i same taoci anahronizma koji se gadno vuče kroz celokupnu nesrećnu istoriju ove zemlje, možda čak i od Obrenovića, preko Karađorđevića, eskalantno za vreme Broza, gde bivaju koncentrisane u UDBU i OZNU, anarhično i zverski eruptivno kod Miloševića, a kasnije potom epizodično i na mahove, jednako simptomatično za vreme DOS-a i danas poprilično beznadežno i odveć očigledno anahrono - kod bezglavih Naprednjaka sa neumitnim potpisom i neodgovornim pečatom takozvane "Službe" - koriste primitivne, zastarele metode isledništva, u duhu karaktera batinaša Drobca iz Putujućeg pozorišta Šopalović! Sveukupna, teška retardiranost !...
Oni na anahronost zločinca samo grunu i natovare sopstvenu anahronost, kao da sami žele da se operu od nje - sistemski imbecili i idioti - podižući situaciju do usijanja, do apsurda, dižući tako pritisak i stres na obe strane dok konačno ne uprskaju sve, dok kao jedini pobednik - uslovno rečeno - ne izađe Levijatan, zver što guta sve to, ili srpsko pederskim žargonom rečeno - "pojeo vuk magarca"! Pa čekaj, rođače....:( Gde smo? U čemu to živimo?.... Živimo li sada ili njihovo "nekada i zauvek"?....:confused: Vi sada vidite ko je pravi neprijatelj vaše sadašnjosti, a i spasonosne budućnosti... Zašto nemamo prave, stručne, savremene profajlere, koji su ujedino izuzetni operativci i psiholozi... Zašto nam se po policiji vuku i caruju Drobci ?.... ANAHRONIZAM!... U tu reč ubrajam i teorije zavere koje su na istom fonu - da Služba zna "pravog" zločinca i "pravi" zločin i slično... Služba NEMA POJMA SA ŽIVOTOM!:cool::evil: O tome se ovde radi i odatle nastaju svi ovi kolapsi i svinjarije... Krenite. Misliti. Savremeno.... Stanite. Anahroniji. Za. Vrat..!

Ovakva proseravanja zadrzi za sebe

Vucic je kurvaZeljna paznje, al nije on zgazio to dete

Policija i sudstvo su najtruliji trulež u truloj Srbiji.
Sećam se pre petnaestak godina dok su žuti bili na vlasti, trebala je da se primeni jako bitna stvar u istrazi i predkrivičnom postupku. Svaki razgovor pa i onaj "informativni" gde nisi uhapšen i osumnjičen a najčešće se tu maltretira, je trebalo da se snimi.
Do toga nikad nije došlo, obrazloženje je bilo da "nema uslova". Danas kada svaki autobus ima video nadzor, policijska duboka država kaže da "nema uslova". I više nikad ta uredba nije dolazila na dnevni red niti se ikad više pominjala.
To je dokaz da oni odluke donose u svakoj vlasti i u eri Miloševića, DOS-a, Vučića...Svakoj diktaturi policijska duboka država je dobrodošla zato što je dobro služi. Vlast se menja a oni ostaju.

Policija i sudstvo su najtruliji trulež u truloj Srbiji.
Sećam se pre petnaestak godina dok su žuti bili na vlasti, trebala je da se primeni jako bitna stvar u istrazi i predkrivičnom postupku. Svaki razgovor pa i onaj "informativni" gde nisi uhapšen i osumnjičen a najčešće se tu maltretira, je trebalo da se snimi.
Do toga nikad nije došlo, obrazloženje je bilo da "nema uslova". Danas kada svaki autobus ima video nadzor, policijska duboka država kaže da "nema uslova". I više nikad ta uredba nije dolazila na dnevni red niti se ikad više pominjala.
To je dokaz da oni odluke donose u svakoj vlasti i u eri Miloševića, DOS-a, Vučića...Svakoj diktaturi policijska duboka država je dobrodošla zato što je dobro služi. Vlast se menja a oni ostaju.
Koliko ja znam po zakonu apsolutno se nikakva izjava vezano za neko krivicno delo ne bi trebalo davati bez advokata pa makar i po sluzbenoj duznosti.

Koliko ja znam po zakonu apsolutno se nikakva izjava vezano za neko krivicno delo ne bi trebalo davati bez advokata pa makar i po sluzbenoj duznosti.
Ok to stoji ali kad te odvedu u stanicu i stave kesu na glavu, advokat nije pored tebe.
Mogu poprilično sigurno da pogadjam da je ovaj lik umro od infarkta kad su ga gušili kesom. Kao i Tapi ustalom.

Glavni razlog zašto muče ljude je da ne znaju, ne umeju da rade istragu nego iznudjuju priznanja. Nepismene budale moraju da imaju odredjen procenat rešenih slučajeva pa makar i nevin otišao u zatvor.

Poslednja izmena:
Ok to stoji ali kad te odvedu u stanicu u stave kesu na glavu, advokat nije pored tebe.
Mogu poprilično sigurno da pogadjam da je ovaj lik umro od infarkta kad su ga gušili kesom. Kao i Tapi ustalom.

Glavni razlog zašto muče ljude je da ne znaju, ne umeju da rade istragu nego iznudjuju priznanja. Nepismene budale moraju da imaju odredjen procenat rešenih slučajeva pa makar i nevin otišao u zatvor.
Da, ali obdukcija kaze da je imao brojne modrice, znaci tukli su ga krvnicki.

Da, ali obdukcija kaze da je imao brojne modrice, znaci tukli su ga krvnicki.
Pretpostavljam da je bio "tvrd orah" i nije priznavao pod batinama nego su prešli na kesu
Od modrica i "ćuškanja" ne može da se premine... Jedino da srce doživi preterani stres i preopterećenje, te tako "zvanična" teza o infarktu pije vodu.
Ili da se desi neščekivano unutrašnje krvarenje od nekog kobnog udarca... Naravno, ovo je ironija slučaja... Krajnji neprofesionalizam. U uređenom društvu, takvi bi ostali bez penzije ili i sami u bajbok.

Od modrica i "ćuškanja" ne može da se premine... Jedino da srce doživi preterani stres i preopterećenje, te tako "zvanična" teza o infarktu pije vodu.
Ili da se desi neščekivano unutrašnje krvarenje od nekog kobnog udarca... Naravno, ovo je ironija slučaja... Krajnji neprofesionalizam. U uređenom društvu, takvi bi ostali bez penzije ili i sami u bajbok.
Kako god, uglavnom se neki izivljavali i ubili coveka na kraju.

Već sam rekao, vežu lisicama za stolicu, stave kesu na glavu da se čovek polako guši. Onda skinu kesu i pitaju hoćeš da priznaš ili da vraćamo kesu. Ovo je za njih jako zgodno zato što ne ostavlja tragove

Da te biju i da pitaju * gde moze biti telo* pricas gde god bi pomislio da moze biti samo da batale da biju.

Trebali su da biju onog sto je rekao da je pomerio telo a ne ovog koji verovatno nije imao pojma ni da su dete ubili.

Detektivski rad nase policije se uglavnom svodi na svedoke, ko je sta video, malo forenzike ima.
I kad nema svedoka onda su navikli da ispituju batinama.

Back