Američka viza

Pozdrav. Ja sam jako zbunjena, mnogo stvari mi nije jasno, pa molim vas, procitajte.

Imam 25 godina. Zelim turisticku vizu za US. Imam jedan vazan dogadjaj na jesen u Americi, ali jos uvek ne znam kada ce to da bude- verovatno negde izmedju kraja septembra i pocetka novembra. Jaaako mi je vazno da odem.
Radila sam 3 godine (odmah posle srednje skole, privremeni rad), ali sam imala dosta zdravstvenih problema i resila da prestanem dok se to ne sredi. Zapala sam bas u duboku depresiju depresiju i godinama nigde nisam isla, iz kuce ne izlazim maltene. Tako da sada nisam zaposlena. Zivim sa roditeljima. I znam da mi nista od toga ne ide u prilog za Vizu. :( Jako sam vezana za porodicu, ali pojma nemam kako da im to dokazem. Imam sestru od tetke koja zivi u Americi, pa ne znam da li to moze da mi pomogne. Imam i drugaricu, zivi u LA-u.

Ali imam par pitanja... Izvinjavam se ako delujem glupo, ali stvarno nemam iskustva sa ovim...
Ako mi, kojim slucajem, odobre Vizu, je l' se racuna od tog datuma. Npr. ako mi daju Vizu na 3 meseca pocevsi od 10 jula, je l' to znaci da moram da odem odmah i da se vratim do 10. oktobra? :confused: Ili misle da moram da odem u tom roku, a koliko smem da ostanem ce da mi kazu na carini, koliko sam razumela?

Zato se plasim da mi je prerano da odem sad, a sa druge strane, ako treba puno da se ceka na odgovor (mada sam cula da se odgovor dobija odmah), plasim se da mi ne bude prekasno. :(

I jos nesto... Moji se plase da me puste samu, pa bi tata isao sa mnom. Da li mi to povecava ili smanjuje sanse da dobijem Vizu? S jedne strane, plasim se da je manja verovatnoca da je dobijem, posto bismo trazili za mene i za njega. A sa druge strane, mozda ce to da im dokaze da je to turisticki i da cemo da se vratimo, jer tata ima posao i mama je ovde i sestra i sve. Ne znam sta da radim, bas sam zbunjena.

Izvinjavam se sto sam pitala ovoliko stvari, ali stvarno mi je vazno. Hvala.
 
Mala, komplikujes stvari, prvo bi vizu,a i tata da je dobije, da te ne pusti samu, pa jel imas 25 godina ili 15 :?:
Ne mogu da verujem da nisi postala adult sa 25 godina, nego ti treba dadilja za put :?:
Vdi ukratko : ako ti i tata pokusate zajedno da aplicirate za vizu, smatraj odma da ste odbijeni i osta ti gledas taj vazni dogadjaj preko tv ekrana.
Zanci, ides sama da uzmes vizu i ako je dobijes na 10 godina, recimo od ove godine vazi ti do 2027, i bilo kada odletis za USA, tek kada sletis na aerodrom,
carinik ti odredjuje koliko ces da ostanes,( stavlja ti obavestenje u pasos i on zavodi u kompjuter,a usput ti uzima otiske prstiju i fotografiju lica) recimo 3 ili 6 meseci i taj rok treba da ispostujes.
Zakazes prvo za razgovor, i kada odes, vrlo brzo u roku od mozda 10-15 minuta ces saznati da li ti je viza odobrena ili si odbijena.
Ali ti je najveci biser da ti i tata kao dobijete vizu i veracate se Sigurno, pa dal razmislajas da ste im tek tada sumnjivi, pazi otac i cerka idu turisticki,a majka ce kasine da im se pridruzi i ostadoste u USA, jer tako amerikanci razmisljaju, i to im je dokaz da cete ostati,a ne da cete se vratiti.
Prema tome, ili sama podnesi aplikaciju i idi na razgovor sa dokazima da ces samo otici turisticki ili nemoj ni da pokusavas, good luck, :)
 
Hvala na odgovoru.

Ali ne znam cemu ovo prozivanje, zaista. To sto se moji roditelji brinu da me puste samu nema veze sa tim da li imam 15 ili 25 godina, vec najvise zbog mog zdravstvenog stanja. I logicno je da se roditelji brinu kada im cerka po prvi put putuje tako daleko, narocito sama, koliko god godina imala. Tako da ne znam otkud zakljucak da nisam adult. To nema veze sa tim. Ali dobro

A i ogroman razlog sto smo hteli tata da ide je to sto nam je bilo logicno da tako deluje vise turisticki (sto i jeste)- ko jos ide na odmor sam? Ali OK, mozda je to glupa ideja, mozda nisam u pravu. Prijavicu se sama, ako su mi sanse tako bolje.

Imam jos par pitanja... Ne komplikujem, nego mi je ovo jako vazno i hocu da znam da nista ne radim pogresno. Ako sam dosadna, izvinjavam se i ignorisite me. Nadam se da ce neko da odgovori. :)

Na prijavi pise da napisemo ime i prezime potpuno onako kako pise u pasosu. A meni sadrzi slova Đ, Š i Ć. Pa, posto pise na vise sajtova da treba potpuno isto da se napise, mislila sam da napisem tako. Ali s' druge strane, pise "All answers must be in English, using English characters only, except when you are asked to provide your full name in your native alphabet. Applications submitted in any language other than English will be denied, and you may be required to submit a new application.", tako da po tome ne bih trebala u tom prvom delu da pisem Đ. Š I Ć, nego D S i C? Ali onda to nije identicno kao u pasosu.

A ispod toga pise "full name in native alphabet"- meni je bilo logicno da se tu misli na cirilicu, medjutim neko mi rece da pisem latinicom, samo sa Š, Đ i Ć. Pa sam skroz zbunjena.

I imam jos nesto- da li da spominjem brata od tetke koji zivi u Americi? Imam rodjaka koji zivi u istoj kuci kao i mi (na drugom spratu) I posto mi je rodjak pre 2 meseca dobio Vizu da poseti mog brata, plasim se da ce manje sanse da mi budu da ja i rodjak iz iste kuce dobijemo Vizu da posetimo istu osobu, tako da ne znam da li uopste da spominjem brata.

Izvinjavam se jos jednom sto sam se raspisala. :)
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima!
Tek sam na nivou ideje o odlasku u USA, iskljucivo i samo turisticki. Imam 35 godina i ne radim, udata sam za lekara koji ima privatnu praksu dugi niz godina. Imamo i cerku koja je maloletna i koja bi putovala s nama. Suprug ima u starom pasosu vizu Portorika koji je americki protektorat. Dosta putujemo po Evropi i sire, ali u USA nismo bili. Dakle zanima me koja varijanta je najbolja- neki turisticki aranzman, krstarenje, poneti sve papire koji nas vezuju za Srbiju...? Svaki savet je dobrodosao, hvala
 
Kao dokaz o radnom odnosu, jel dovoljno iskopirati radnu knjizicu? I sta se nosi kao dokaz o posedovanju nekretnine? Kopija izvoda iz katastra?

Ako hocemo turisticku vizu i zena i ja da li je najbolje da podnese prvo jedno od nas, pa kada dobije onda drugo?

Hvala vam!
 
Pozdrav! Nova sam na forumu, javljam se povodom ove teme. Ja imam rodjenog brata u SAD koji kroz godinu dana dobija drzavljanstvo. Kako ja najlakse mogu da dobijem vizu, da li mogu da apliciram za iseljenicku, i koji je to tip vize i koliko se ceka na to cudo uopste, ili da pokusam ipak sa turistickom sa navodom da idem u posetu bratu da ne komplikujem pa da me posle odbiju i za jednu i za drugu? Je l' odbijaju i za turisticku?

Kada ti brat dobije drzavljnastvo, dodje da poseti familiju i ode u americku ambasadu da aplicira za tebe direktno.
 
Pozdrav! Nova sam na forumu, javljam se povodom ove teme. Ja imam rodjenog brata u SAD koji kroz godinu dana dobija drzavljanstvo. Kako ja najlakse mogu da dobijem vizu, da li mogu da apliciram za iseljenicku, i koji je to tip vize i koliko se ceka na to cudo uopste, ili da pokusam ipak sa turistickom sa navodom da idem u posetu bratu da ne komplikujem pa da me posle odbiju i za jednu i za drugu? Je l' odbijaju i za turisticku?

Kad tvoj brat dobije US državljanstvo, on može da sponzoriše zelenu kartu (green card) za bliske rođake (decu, roditelje, braću i sestre). Zelena karta je, zapravo, boravišna i radna dozvola za USA.

Ti, kao sestra, spadaš u takozvanu preferencijalnu kategoriju F4 za family-sponsored vize. Međutim, problem je što postoji ogroman broj zahteva za family-sponsored "useljeničke" vize, pa njihova obrada kaska više godina za zahtevima. U tvom slučaju, F4 kategorija (braća i sestre US državljanina) ima najgora (najduža) vremena čekanja na obradu.

Prema najnovijem oficijelnom izveštaju o vizama od Jula 2017, do danas su obrađeni F4 zahtevi zaključno sa 8. majem 2004. godine, što znači da je (zbog toga što zahteva ima sve više i više, obrada je svake godine sve sporija i sporija) trenutno čekanje za family-sponsored green card za F4 kategoriju (to jest, za tebe) oko 13 godina.



P.S. Inače, ovih 13 godina čekanja je još i dobro. Građani Kine, Meksika, Indije i Filipina imaju posebne redove za čekanje, pa recimo F4 (braća i sestre US državljana) zahtevi iz Indije moraju trenutno da čekaju 14 godina, iz Meksika 20 godina, a sa Filipina čak 23 godine na zelenu kartu... (!)
 
Poslednja izmena:
Nismo sigurni da li je lakse dobiti vizu pojedinacno ili zajedno. Tj kako su vece sanse. A i ako mene odbiju ne placemo 2 takse.

ako zelite zajedno da putujete, normalno je i da zajedno podnesete zahtev. Sve sto odstupa od logike, izaziva ozbiljnu sumnju. Ljudi koji rade u ambasadi na poslovima odobravanja viza su doktorirali sve pokusaje manipulacija. To je razlog zbog koga retko ili nikako ne traze dokumentaciju koju kandidat donese.
 
Pozdrav svim forumasima i srecno:)

Postovani Mika, zamolila bih te za odgovor.

Udata sam za Americkog drzavljanina od 2017., on zivi u USA, a ja radim u Kataru. Vidjali smo se minimum jednom godisnje od 2014.Imam vizit vizu na 10godina, pre toga sam dobila na godinu dana i od pocetka sam bila iskrena i rekla da idem da posetim decka(dok jos nismo bili vencani).

1)Da li su tacni koraci:

1. Prvo on posalje I130, I130A(I130A ja popunjavam) i G-1145 ?

2. Kad mu se I130 odobri, on aplicira za Affidavit of support I-1864?

3. Kad se Affidavit odobri, ja sa dokumentima sama idem u Americku Ambasadu (u Kataru jer tu radim)
nosim sa sobom Vencani list, Izvod iz Maticne knjige rodjenih, Potvrdu da se protiv mene ne vodi krivican postupak i da nisam osudjivana(potvrdu dobijam iz svih zemalja gde sam zivela najmanje 6 meseci), i Medicinski record)

4. Kad se to odobri, idemo zajedno na finalni Intervju u Kataru?(Katarska adresa mi je u I130A)


2). Spremili smo I130 i I130A za mene, imam par pitanja pre nego posaljemo:

Da li se polja u formularima mogu ostaviti prazna ako se ispod u dodatnim stranama da objasnjenje?

(Tj. Ako nemam srednje ime, kada zgrada gde zivim nema assigned Ulicu, broj, ni zip za Grad, niti imam personal post code? Ja sam sva ova polja ostavila prazna ali sam u extra prostoru dala objasnjenje za svako pitanje gde sam polje ostavila prazno, a ispunila sam pobox zgrade gde zivim i i pobox poslodavca)

3). Govorim Engleski i sama sam ispunila I130A, u I130 se kaze da spouse NE treba da POTPISE ako sam overseas tj izvan Amerike??????

Kad je danas pozvao njihovu immigration u USA, pitali su ga : a zasto popunjavate I130A ?(objasnili mu da ne treba jer nisam u Americi?!)????

Javi molim te koji su tacni koraci, prilicno je zbunjujuce.

Pozdrav☺
 
Pozdrav svim forumasima i srecno:)

Postovani Mika, zamolila bih te za odgovor.

Udata sam za Americkog drzavljanina od 2017., on zivi u USA, a ja radim u Kataru. Vidjali smo se minimum jednom godisnje od 2014.Imam vizit vizu na 10godina, pre toga sam dobila na godinu dana i od pocetka sam bila iskrena i rekla da idem da posetim decka(dok jos nismo bili vencani).

1)Da li su tacni koraci:

1. Prvo on posalje I130, I130A(I130A ja popunjavam) i G-1145 ?

2. Kad mu se I130 odobri, on aplicira za Affidavit of support I-1864?

3. Kad se Affidavit odobri, ja sa dokumentima sama idem u Americku Ambasadu (u Kataru jer tu radim)
nosim sa sobom Vencani list, Izvod iz Maticne knjige rodjenih, Potvrdu da se protiv mene ne vodi krivican postupak i da nisam osudjivana(potvrdu dobijam iz svih zemalja gde sam zivela najmanje 6 meseci), i Medicinski record)

4. Kad se to odobri, idemo zajedno na finalni Intervju u Kataru?(Katarska adresa mi je u I130A)


2). Spremili smo I130 i I130A za mene, imam par pitanja pre nego posaljemo:

Da li se polja u formularima mogu ostaviti prazna ako se ispod u dodatnim stranama da objasnjenje?

(Tj. Ako nemam srednje ime, kada zgrada gde zivim nema assigned Ulicu, broj, ni zip za Grad, niti imam personal post code? Ja sam sva ova polja ostavila prazna ali sam u extra prostoru dala objasnjenje za svako pitanje gde sam polje ostavila prazno, a ispunila sam pobox zgrade gde zivim i i pobox poslodavca)

3). Govorim Engleski i sama sam ispunila I130A, u I130 se kaze da spouse NE treba da POTPISE ako sam overseas tj izvan Amerike??????

Kad je danas pozvao njihovu immigration u USA, pitali su ga : a zasto popunjavate I130A ?(objasnili mu da ne treba jer nisam u Americi?!)????

Javi molim te koji su tacni koraci, prilicno je zbunjujuce.

Pozdrav☺

koliko vidim, doktorirala si ovu temu. Sve je tacno, ukljucujuci I130A.
 
Hvala najlepse☺
Samo da pojasnim, dakle treba da posaljem I130A i ne treba da je potpisem?

Zbunilo me to sto su mu rekli da ne treba sa saljemo uopste I130A zato sto nisam u Americi, pa sad ne znam sta je od ova dva tacno?
 
Posto cu morati da promenim vreme vec zakazanog intervjua da li je pametno izmeniti i DS160, pa aplicirati sa novim, izmenio bih par manje bitnih informacija o polasku?

Kao dokaz o radnom odnosu, jel dovoljno iskopirati radnu knjizicu? I sta se nosi kao dokaz o posedovanju nekretnine? Kopija izvoda iz katastra?

Hvala :)
 
Posto cu morati da promenim vreme vec zakazanog intervjua da li je pametno izmeniti i DS160, pa aplicirati sa novim, izmenio bih par manje bitnih informacija o polasku?

Kao dokaz o radnom odnosu, jel dovoljno iskopirati radnu knjizicu? I sta se nosi kao dokaz o posedovanju nekretnine? Kopija izvoda iz katastra?

Hvala :)

svaka drzava je specificna. U sustini, na sajtu ambasade se nalazi broj telefona koji je potrebno pozvati. DS160 nije moguce menjati, sve nejasnoce ce se razjasniti u ambasadi.
 
Pozdrav svima. Aplicirao sam za vizu pre 10-ak meseci i bio odbijen. Imam 28 godina, direktor sam porodicne firme, fakultet jos nisam zavrsio usled svih nekih problema koji su me zadesili zadnjih godina (bolest clana porodice i sl.) U sustini, znam zbog cega sam odbijen. Pitao me da li sam ozenjen - nisam, pitao me za fax koliko mi je ostalo, da li sam putovao van Balkana - slabo i cime se bavi moj biznis (citiram) i koliko imam zaposlenih (samo ja na osiguranju, a radimo porodicno). Rekao sam da idem sam, turisticki u NYC i da nemam nikog tamo. Kad vratim film, ni ja mi je ne bih dao, iskreno.
Hteo bih da probam opet. U sustini, sve okolnosti su iste osim sto sam u medjuvremenu bio u Italiju turisticki. Ali ne znam da li opet da idem sa pricom da nemam nikog tamo i da idem samo turisticki ili da pomenem npr. da imam drugaricu u Oklahomi koja tamo studira pa da idem kod nje? Ili da ce ona doci u NYC (sto je opet 2000 i kusur km)?
 
Pozdrav svima. Aplicirao sam za vizu pre 10-ak meseci i bio odbijen. Imam 28 godina, direktor sam porodicne firme, fakultet jos nisam zavrsio usled svih nekih problema koji su me zadesili zadnjih godina (bolest clana porodice i sl.) U sustini, znam zbog cega sam odbijen. Pitao me da li sam ozenjen - nisam, pitao me za fax koliko mi je ostalo, da li sam putovao van Balkana - slabo i cime se bavi moj biznis (citiram) i koliko imam zaposlenih (samo ja na osiguranju, a radimo porodicno). Rekao sam da idem sam, turisticki u NYC i da nemam nikog tamo. Kad vratim film, ni ja mi je ne bih dao, iskreno.
Hteo bih da probam opet. U sustini, sve okolnosti su iste osim sto sam u medjuvremenu bio u Italiju turisticki. Ali ne znam da li opet da idem sa pricom da nemam nikog tamo i da idem samo turisticki ili da pomenem npr. da imam drugaricu u Oklahomi koja tamo studira pa da idem kod nje? Ili da ce ona doci u NYC (sto je opet 2000 i kusur km)?

na sve sto si nabrojao kao minus, drugarica dodje kao jos jedan veliki dodatni minus.
 
Zdravo svima,
Trenutno sam u Usa na work and travel programu. Posle programa planiram putovanje u Kaliforniju. Moj prijatelj iz Srbije je aplicirao za turisticku vizu jer hoce da putuje sa mnom. Trenutno sam u Maryland-u a plan je da se nadjemo na aerodromu u LA. Oboje imamo jake veze sa Srbijom, samo me interesuje da li na viziranju treba da me pomene kada ga budu pitali sa kim putuje, obzirom da sam ovde legalno, i obzirom da ce uzeti jednu kartu do La a drugu povratnu iz Ny na isti datum kada ja budem imala let za Srbiju. Kontam da je ovo specificna situacija pa mi je svaka pomoc dobrodosla jer mu se viziranje blizi. Putovao je dosta, sto je znacajno, ali da kaze da putuje sam, i to mi je nekako sumnjivo. Nije me naveo kada je podneo zahtev jer tu se trazi adresa, a obzirom da na adresi na kojoj sam sada, tada necu biti, kapiram da nema svrhe. Glavno pitanje je da li da me pominje ili ne? ☺☺☺
 
Pozdrav svima
Pre neki dan sam odbijena za turisticku vizu.Imam 36 god. Jedan fakultet sam završila, to nisam rekla na razgovoru. Sada sam cetvrta godina studija, drugih. Imam cerku, razvedena. Otac zivi u Nemačkoj. Ni to nisam rekla, da je otac u Nemackoj.. Uradila sam sledeće: Rekla da idem kod momka, sto je istina. Tada je konzul napravio takvu facu, kao da sam rekla da sam vanzemaljac. Ja sam se zbunila i nastavila da nesto dodatno objasnjavam. Video je da imam ponistenu nemačku vizu, pitao me kada sam se vratila iz Nemacke, upisao moje i cerkine godine i cao. Rekla sam da idem kod momka, i sada vidim sta sam uradila. Rekla sam da se znamo oko godinu dana. Planiram da apliciram opet, kada zvanično upisem cetvrta godinu,za mesec, dva. Da li mogu sada nesto da izmenim u predstavljanju, da li sada smem reci da mi je samo prijatelj, ili se moram drzati onoga sto sam vec rekla kako ne bi gore napravila. Ja sam smatrala da mi je cerka dovoljan garant, i to sto sam skroz iskrena. Da li da on napise pismo kako garantuje da Cu se ja vratiti? Ako imate neki predlog ili savet bicu veoma zahvalna.
Pozdrav jos jednom.
I ovo da vam kažem, ime mog momka je u Americi zensko ime. Verovatno se on tako cudio. Da sam samo to precutala.
 

Back
Top