zasto ne treba izruciti ratka mladica

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
pregovori sa EU su prekinuti,srbija je sa zamrzavanjem pregovora izgubila svaku shansu da uhvati voz za prikljucenje EU u dogledno vreme...ionako ce nas primiti tamo negde oko 2020.godine,jer nakon eventualnog nastavka pregovora dolazi dugotrajan period usaglasavanja domaceg sistema evropskim standardima,sto bi potrajalo...snage prve srbije su ispunile svoj cilj,koji je trasiran ubistvom premijera zorana djindjica..izrucenje mladica bi bilo beskorisno,i ne bi donelo nikakav pomak srbiji...sve je zavrseno,srbija se zaustavila...
 
Izrucenje Ratka Mladica u uslovima kada se srboubice pustaju na slobodu, a Krajisnik (politicar, predsednik Parlamenta, nikako predstavnik izvrsne vlasti, niti vojnik) osudjuje na 27 godina?

Da imamo normalnu drzavu i vladu nasa drzava bi podnela medjunarodnom sudu tuzbu protiv Karle del Ponte. Neka izvoli gospodja neka dokaze da je Ratko Mladic u Srbiji i da ga nasa vlada stiti. U suprotnom neka cuti.
 
Za mene je bilo vise nego ocigledno da Kostinja zamlacuje EU sa tim izrucenjem i obecanjima u vezi sa tim. Mora se priznati da ih je OPASNO izjebao! Sastavi covek, bezmalo, pun mandat bez manje vise ikakvih ozbiljnih sankcija (po svoju vladu) zbog neizrucivanja Mladica.
Njemu je bitnije bilo da namiri SPS i povremeno SRS. Bitniji su mu bili interesi SPSa i SRSa,nego naroda i drzave.
Sve u svemu,nista se nije desilo sto nisam ocekivao.


Ovo zaboravih....
Zbog ovog Kostinjinog driblanja EU,ozbino pocinam da sumnjam i da se pitam da li su ovi iz EU toliko lakoverni?
 
serb_pagan:
pregovori sa EU su prekinuti,srbija je sa zamrzavanjem pregovora izgubila svaku shansu da uhvati voz za prikljucenje EU u dogledno vreme...ionako ce nas primiti tamo negde oko 2020.godine,jer nakon eventualnog nastavka pregovora dolazi dugotrajan period usaglasavanja domaceg sistema evropskim standardima,sto bi potrajalo...snage prve srbije su ispunile svoj cilj,koji je trasiran ubistvom premijera zorana djindjica..izrucenje mladica bi bilo beskorisno,i ne bi donelo nikakav pomak srbiji...sve je zavrseno,srbija se zaustavila...

potpisujem
 
rdeki:
Pa onda i Milutinovica, Sainovica... ma koliko ih ima u Hagu??? A s druge strane kada protiv nekoga Srbi podnesu gomilu dokaza, ovi ni ne podizu optuznice pod izgovorom da nemaju dovoljno dokaza.
Mladic,Sljivancanin,Radic kao politicki uslav koji trazi SAD.
Mladic je zadnji politicki uslov.
Posle toga saradnja ce se nastaviti ali bez politcikih pritisaka.
Karadzic je obaveza BiH.
 
Korner zastavica:
Koliko god da ih ima MALO JE!!! Za onos to su uradili narodu i drzavi od 1990-2000. MALO JE!!!
Kad nismo mogli mi da se razracunamo sa njima,onda ima ko hoce i MOZE.
Nemoj da mesas babe i zabe.
Ti ljudi su krivi NAMA. Ovom narodu i ovoj drzavi. Krivi su zbog pogresno vodjenja politike, zbog podrske lopovskom rezimu koji jse bogatio krseci zakone.

Ali, oni su optuzeni za ratne zlocine. Hajde molim te, gde si cuo i samog Slobu, a onda i ove ostale politicare da naredjuju ratne zlocine i tome slicno?
Ovo je neverovatno da se za ratni zlocin koji je pocinio neki stvarni zlocinac sudi predsedniku drzave koji nicim nije podsticao taj zlocin.
 
_Milanche_:
Nece SAD rekla od Srbije trazimo:Sljivancanina,Radica i Mladica-tacka.
Rekli to jos pre par godina i nista se u tome nije promenilo.


2001 su nam rekli izrucite samo Milosevica i to je to. Ako si ti lud - ja nisam .Izrucuj im svoju komplet familiju ja ne dam tim nacistima nikoga i briga me za EU . Pogotovo me briga kad sam vrh EU tj presedavajuca EU kaze da u dogledno vreme nece biti nikakvih prosirenja - to kaze gospodja Markel predsednica Nemacke a ja mislim da ona zna o cemu govori.
 
Meni Mladic, Karadzic , Sljivancanin, Radic nisu nista krivi. Oni su za mene srpski heroji koji su se stavili u odbranu sopstvene drzave dok ste vi sedeli i gledali sve to preko televizije. I sad vi kao imate pravo o njima da sudite. E pa imacete tek kad uradite nesto za Srbiju kao sto su oni uradili, kad budete rizikovali sopstveni zivot za odbranu SRPSTVA i SRBIJE - do tad - TISINA
 
Lost In Space:
2001 su nam rekli izrucite samo Milosevica i to je to. Ako si ti lud - ja nisam .Izrucuj im svoju komplet familiju ja ne dam tim nacistima nikoga i briga me za EU . Pogotovo me briga kad sam vrh EU tj presedavajuca EU kaze da u dogledno vreme nece biti nikakvih prosirenja - to kaze gospodja Markel predsednica Nemacke a ja mislim da ona zna o cemu govori.
Potpuno si u pravu.
A Ja Hagu ne bih isporučio ni ove 2 kornjače što imam u aquarijumu ! :wink:
 
Lost In Space:
2001 su nam rekli izrucite samo Milosevica i to je to. Ako si ti lud - ja nisam .Izrucuj im svoju komplet familiju ja ne dam tim nacistima nikoga i briga me za EU . Pogotovo me briga kad sam vrh EU tj presedavajuca EU kaze da u dogledno vreme nece biti nikakvih prosirenja - to kaze gospodja Markel predsednica Nemacke a ja mislim da ona zna o cemu govori.
nisi rekkli rekli su puna sardnja sa haskim tribunalom...i sadf to stoji ali politicki uslov za finansijsku pomoc SAD i pristupanje sporazumima EU je jos samo Ratko Mladic.
Ostali optuzeni takodje ostaju nasa mejdunarodna obaveza ali nisu politcki uslov.
Jerry nije poenta u proseirenju nego je poenta u priblienju EU jer bez toga nece biti stranih investicija u dovoljnoj meri a ni radnih mesta.
Takodje Srbji treba ako bi danas potpisala Sporazum o asocijaciji i stabilizaciji jedno 9 godina da dodje do nivoa da udje u EU.Ako mi budemo cekali da krenemo pregore jos 5 godina mi necemo biti spremni da udjemo kad se Eu ponovo bude sirila 2015. pa cemo biti ostavjani za 2030.
U tome je sstina da se ne sme cekati.
 

Back
Top