Ne verujte - proverite!

King David

Aktivan član
Poruka
1.172
Sumnjivo izvinjenje brata ubijenog
Tužilaštvo je s rezervom primilo Vušurovićevu izjavu da su četvoricu funkcionera SPO-a ubili neki drugi ljudi. Hteo da uništi spisak "stvarnih ubica"
BEOGRAD - Okružno tužilaštvo za sada neće preduzimati mere u vezi sa tvrdnjama Boška Vušurovića, brata pokojnog Dragana Vušurovića, da zna ko su stvarni izvršioci zločina na Ibarskoj magistrali, 3. oktobra 1999. Kako nezvanično saznajemo, spisak s imenima navodnih naručioca ubistva i ubica, koji je Vušurović prekjuče predao sudiji na suđenju optuženima za ovaj zločin, tužilaštvo je prihvatilo sa rezervom, budući da nije potkrepljen dokazima niti konkretnim podacima o navodnim vinovnicima zločina, kao i zbog sumnje da je Vušurović izložen pretnjama, ili da je "vrbovan"od strane ljudi kojima takav njegov gest ide u prilog.

Vušurović je sudiji predao pisanu izjavu u kojoj, prema nezvaničnim saznanjima, kao organizatore zločina navodi imena nekadašnje vrhuške vlasti, Radomana Božovića, bivšeg premijera Srbije, Momira Bulatovića nekadašnjeg predsednika Crne Gore, bivšeg jugoslovenskog premijera Milana Panića, Vita Dragovića i drugih, dok je kao izvršioce ubistva naznačio Jovu Osmajlića, Krsta Stanišića i Nenada Radosavljevića.

U izjavi piše, kako se saznaje, da je Osmajlić snajperom ubio Vučka Rakočevića dok je ovaj vozio automobil. Takođe, piše da je Radosavljević vozio kamion, a da je na suvozačevom mestu sedeo Stanišić. Vušurović se, takođe, na suđenju javno izvinio Miloradu Ulemeku Legiji i ostalim optuženima nazvavši ih mučenicima koji se, kao i on, godinama pate.

Prema informacijama do kojih je Glas došao u Okružnom tužilaštvu, Vušurović je u ponedeljak obavestio nadležne u tužilaštvu o svojim saznanjima, predao spisak sa imenima "stvarnih ubica", posle čega mu je u tužilaštvu rečeno da se obrati Službi za borbu protiv organizovanog kriminala MUP-a Srbije (SBPOK). Vušurović, prema nezvaničnim informacijama, nije kontaktirao policiju, ali je sat vremena pre početka suđenja uznemireno tražio od nadležnog tužioca da uništi spisak.


BULATOVIĆ: ŠOKIRAN SAM

Nekadašnji predsednik Crne Gore i u vreme atentata na Ibarskoj magistrali premijer Savezne Republike Jugoslavije Momir Bulatović, negirao je juče da ima bilo kakve veze sa ubistvom funkcionera Srpskog pokreta obnove i pokušajem ubistva Vuka Draškovića. "Potpuno sam šokiran onim što sam čuo. To je velika neistina da čak ne mogu ni da je komentarišem. Nisam iz tog sveta i čak ni ne poznajem dotičnog gospodina koji je to rekao", kaže Momir Bulatović. Radoman Božović juče nije želeo da komentariše Vušurevićeve navode.




Međutim, na suđenju je, ne krijući nestrpljenje, predao sudiji listu sa navodnim ubicama i posle nekoliko minuta izašao. Boško Vušurović juče je rekao da ostaje pri izjavi koju je dao. "Policija treba da privede te ljude. Nisam mogao više da izdržim nepravdu i otišao sam da sudiji kažem ko je zapravo počinio zločin. Meni i mom bratu je ugrožena bezbednost od strane njihove organizacije. Više puta su mi odvrtali šrafove na kolima, a otkazivale su mi i kočnice na autu", rekao je Vušurović.

Dodao je da su Legija i ostali optuženi "žrtvena jagnjad" i da im je neko "namestio optužnicu". Na pitanje otkud mu takvi podaci, odgovorio je da je u "zadnjih godinu dana došao do takvih saznanja", ali da ne sme da kaže od koga. Vušurović tvrdi i da mu niko nije pretio, niti ga primorao da se izvini optuženima. "Nije meni niko pretio. Oni (Legijini) tako ne rade. Ne plašim se ničega", dodao je on. Upitan kakav su motiv Bulatović, Božović, Panić, izvesni Tanasković iz SPO-a i ostali imali za likvidaciju funkcionera SPO-a, Vušurović konfuzno odgovara:

" Pa to u to vreme, 1999. bila je borba za vlast u Beogradu i bitka za narko-tržište, a Momirova organizacija je htela da postavi svoje ljude. Tanasković je bio ubačen u SPO kao i mnogi drugi u to vreme da bi cinkarili Vuka i Danu". On je kategorički odbacio priče da je za izjavu dobio novac. "Novac me ne interesuje, već samo istina i pravda", dodao je Vušurović.


Ratka Vušurović, supruga ubijenog Dragana, nije htela da juče daje bilo kakve izjave. Međutim, dobro upućeni izvor Glasa, tvrdi da je Boško Vušurović izjavu dao u stanju nervnog rastrojstva. "Braća pokojnog Vušurovića su mnogo propatila i neko je iskoristio Boška da takvu nebulozu izjavi na sudu. Znam i da je njihova porodica šokirana time što je Boško izjavio. On se nalazi u teškom psihičkom stanju poslednjih godinu dana. To su ljudi koji sedam godina žive za to da se sazna istina o ubistvu njihovog brata, a neko je s njima smišljeno manipulisao", kazao je sagovornik Glasa.A. D. - D. Ć.


Nemojte verovati u sve sto pisu danasnje novine, jer, vec koliko sutra, izaci ce nove, pa se mozete pokajati.
 
Не верујемо колега Кинг, поготову Куриру и Гласу. Тако овде све колеге кажу. Пардон и Новостима. То су гласила ДБ, ОЗНЕ и сличних мутних организација.
 
pa o tome sam juce pisao ceo dan
znaci komedija se nastavlja i prosecno sudjenje ce umesto 5 godina,da traje 10
..sad cemo mi u EU,samo sto nismo :shock:

ps. @king,da je predator011 ovd,.sad bi nam on rekao ko je ..?
 
Најсмешније су изјаве Булатовића. Јадан. Није знао. :) Господин Радоман је барем био на нивоу. Са индигнацијом је спустио слушалицу. :)
 
King David:
@dr hirurg

Ali zato verujemo vlastitoj logici....pod uslovom da imamo logicki aparat, a ne mikrotalasnu pecnicu...

Микроталасна колега 2022, рекао један колега одавде. Тад ћемо сви да је добијемо као награду за сачекушу. А логички апарат се колега од тих не добија 2022. Само рерна. До тада има да многима отпадне, ако већ и није досад колико чекају.
 
King David:
@south

Da. Vidis...steta sto ga nema...ostacemo uskraceni za tako dragocenu informaciju.


p.s.ali, javice se on vec danas popodne...sve OK, zbrisao na vreme...iz mraaaaaaaaacnog haustora...

..mislim ,ako je preziveo ono od juce...
bolje da cuti,ovi su jos opasniji...citaj
ja ionako necu da otvaram temu,ako opet kaze... :wink:

ps. ..ipak, nikad nije tako dugo odsustvovao :shock:
 

Back
Top